Sada je: 29 ožu 2024, 06:56.

koja kolica koristite III. dio

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la nevenera » 15 stu 2013, 14:38

link na prvi dio
link na drugi dio

nevenera je napisao/la:što se gleda kod odabira kolica, ovako sam našla negdje kad sam ja tražila
1. Težina - uračunaj i težinu djeteta
2. Ručke - dobro je da su prilagodljive po visini
3. Model - 3u1, 2u1 i slično
4. Položaji sjedala - da se može spustiti u nulti položaj, da se okreće prema i od majke
5. Lakoća upravljana - prednji kotači koji se mogu micati u svim smjerovima
6. Kotači - gumeni
7. Sigurnosni pojasevi - lagano da se mogu otkopčati i biti udobna i sigurna za dijete, poželjan je pojas koji se učvršćuje u pet točaka, podesiv po veličini
8.Sklapanje

dosta ljudi gleda i - veličinu košare, navlaka za kišu, i slično
s obzirom na vaše prioritete izaberite što nam najviše paše

dobar članak o odabiru kolica: http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=166&Tekst2ID=168&Show=711
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la ŠokNaŠok » 06 sij 2014, 19:31

sad sam citala drugi dio i nije mi jasan ovaj dio o sklapanju pp booka...mi ih imamo i ne cine mi se velika kad su sklopljena - nulti polozaj, okrenuta prema meni :dunno

al meni AS nije jasna :ajme kad se micu jastucici? mi smo joj maknuli onaj ispod guze...
i do kada je prva AS? do koliko kila?
19.06.2013. carica
20.08.2015. mudrica
Avatar
ŠokNaŠok
pričam na glas
 
Postovi: 1297
Pridružen/a: 30 lis 2012, 10:51
Lokacija: ZG

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la nevenera » 06 sij 2014, 20:01

imap temu o as - http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=48&t=72011
jastuci se miču kako piše u uputama, kod nas je to bilo s 8 kg ili 6 kg
prerastanje
Dijete je preraslo autosjedalicu grupe 0/0+ ako je zadovoljilo barem jedan od sljedećih uvjeta:
dostiglo je maksimalnu težinu dozvoljenu autosjedalicom (10 kg za grupu 0 ili 13 kg za grupu 0+)
od vrha glave do vrha autosjedalice preostalo je manje od dva cm

dakle nije samo kilaža bitna već i visina, tj glava- ne gledaš noge
a za preći u sljedeću
Kada dijete preraste autosjedalicu grupe 0/0+, potrebno je zadovoljiti sljedeća oba uvjeta kako bi moglo prijeći u autosjedalicu grupe I:
1. dijete ima minimalnu težinu dozvoljenu autosjedalicom grupe I
2. dijete može samostalno ustati na svoje noge uz pridržavanje za komad namještaja.
Ako dijete zadovoljava [b]oba uvjeta[/b], dijete može prijeći u autosjedalicu grupe I (9-18 kg).
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la Suncokret » 07 sij 2014, 13:50

Zna li netko da li Navetta košara s modela Peg Perego Pliko P3 Compact iz 2009. godine može ići na novi model peg Perego Book?

Hvala ;)
slika
slika
Avatar
Suncokret
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 976
Pridružen/a: 09 stu 2010, 22:49
Lokacija: over the rainbow

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la Suncokret » 07 sij 2014, 13:50

Zna li netko da li Navetta košara s modela Peg Perego Pliko P3 Compact iz 2009. godine može ići na novi model peg Perego Book?

Hvala ;)
slika
slika
Avatar
Suncokret
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 976
Pridružen/a: 09 stu 2010, 22:49
Lokacija: over the rainbow

QUINNY BUZZ KOLICA

PostPostao/la malena » 09 sij 2014, 15:13

http://www.quinnybuzzpushchair.com/quinny-buzz/

Pozdrav,

Dali netko slucajno ima ili zna nekoga tko koristi quinny buzz kolica.
Zanima me s koliko mj mogu staviti bebu u ovaj zadnji nastavak kolica koji je na slici?moja curicaje usla u 6 mj a kosaru je vec prerasla. :znoj
Sreca je tamo gdje si ti....A&P :)
malena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 81
Pridružen/a: 08 sij 2014, 14:28

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la nevenera » 09 sij 2014, 15:19

spojila sam tvoju temu s već postojećem. ima 2 prethodan dijela pa malo pogledaj po njima
:mah
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la nevenera » 09 sij 2014, 15:24

petra boban13 je napisao/la:Zanima me s koliko mj mogu staviti bebu u ovaj zadnji nastavak kolica koji je na slici?

ukoliko postoji ležeći položaj dijete možeš staviti u njega, ili bar položaj koji je najsličniji ležećem jer je 6 mj prerano za posjedanje djeteta
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la malena » 09 sij 2014, 16:05

Ta kolica nisu klasicna da se naslon moze spustit,taj nastavak je u jednom komadu i moze se rotirati iz sjedeceg u polusjedeci i u lezeci ali pri tome beba uvijek ima taj neki polusjedeci polozaj jer je na njemu memo pjena.poslje se to skida i stavlja tanji dio kao za vecu djecu.
Sreca je tamo gdje si ti....A&P :)
malena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 81
Pridružen/a: 08 sij 2014, 14:28

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la nevenera » 09 sij 2014, 16:52

stavi u ležeći i to je to, nema druge
moj stariji nije uopće imao košaru, vozio je u peg perego nulti položaj od rođenja, a stariji je košaru prešao s 3-4mj, nakon toga isto u ležeći tj nulti
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la malena » 09 sij 2014, 17:23

To me i buni znaci u ovoj kosari je od rodenja,imamo i onu sjedalicu kao koja moze u auto(cabrio) u njoj ima dodatak spuzva da ne sjedi vec lezi.ali ona je bucka tako kad joj obucem jaknu nemoze se pomaknuti u tome.a u ovome ima mjesta.i po polozaju mi se ne cini neka razlika od te sjedalice(cabria).a i ona se vec sama pokusava dignuti glavom i nogamackao da bi sjedila. :dunno
Sreca je tamo gdje si ti....A&P :)
malena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 81
Pridružen/a: 08 sij 2014, 14:28

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la nevenera » 09 sij 2014, 17:31

podizanje u sjedeći iz ležećeg, kao trbušnjak nije posjedanje, niti želja za tim. jača trup i vježba za okret i za kasnije sjedenje. ukoliko ima i najmanji nagib, a nekim ne treba niti to- dijete će se uhvatiti rukama i potezati gore.
sjednje, kao takvo ide iz četveronožnog položaja, mora dakle prvo to savladati pa se iz tog položaja posjedne
u jakni ne bi trebala biti u as, imaju dekice koje se stave
slika
nije sigurno tako se voziti, i općenito se u tome vozi samo u autu (ako sam dobro shvatila da misliš na autosjedalicu
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la nevenera » 09 sij 2014, 17:32

usput se pridruži generacijskom topiku, pronađi gdje spadate http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewforum.php?f=48 pa slobodno piši o svim nedoumicama
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la malena » 09 sij 2014, 17:42

Nije to auto sjedalica ,moze se staviti i u auto ima dodatak cabrio fix.to je sergolino tako mi to zovemo u spltu.bas sam neznalica :ajme
Sreca je tamo gdje si ti....A&P :)
malena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 81
Pridružen/a: 08 sij 2014, 14:28

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la malena » 09 sij 2014, 17:43

Ali hvala na svemu :nokti
Sreca je tamo gdje si ti....A&P :)
malena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 81
Pridružen/a: 08 sij 2014, 14:28

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la ŠokNaŠok » 09 sij 2014, 18:28

thnx neve :mah
19.06.2013. carica
20.08.2015. mudrica
Avatar
ŠokNaŠok
pričam na glas
 
Postovi: 1297
Pridružen/a: 30 lis 2012, 10:51
Lokacija: ZG

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la nevenera » 09 sij 2014, 22:24

petra boban13 je napisao/la:Ali hvala na svemu :nokti

ne znam ta kolica i nadam se da će ti se netko javiti
ja većinom pogledam you tube filmić ako mogu naći - tako sam skužila kako nešto skinuti sa svojih kolica
pa možda da tako probaš
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la Plusic » 09 sij 2014, 22:42

Split je poprilično needuciran po pitanju autosjedalica i korištenja istih.
Cabrio je AS i koristi se za siguran prijevoz djeteta u automobilu, na kolica se prikaci u potrebnim situacijama prema vremenskim periodu preporucenom za djetetom boravak u AS.
Quinny buzz ima sportski dio u sljedećem položaju i u principu nije za dijete do 6mjeseci :(

Ja sam imala quinny kosaru i moj se vozio u njoj do skoro osam mjeseci a bio je uistinu velika beba.
Čak bi prije za preporuku bila vožnja sestomjesecne bebe u AS nego u sportskom dijelu buzza.
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la Plusic » 09 sij 2014, 22:44

petra boban13 je napisao/la:to je sergolino tako mi to zovemo u spltu.bas sam neznalica :ajme

Ovo bi bio viper a ne autosjedalica....
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la nevenera » 09 sij 2014, 23:12

viper je ovo
slika
a as je as
slika
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la Plusic » 09 sij 2014, 23:14

Nažalost za dosta njih je to sve isto.... Mene već doli svi zovu AS hitler, jer sam ih natjerali da nauče razliku i koriste AS uvijek i ispravno ;)
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la nevenera » 09 sij 2014, 23:15

Plusic je napisao/la:Mene već doli svi zovu AS hitler, jer sam ih natjerali da nauče razliku i koriste AS uvijek i ispravno ;)

bravo! tako i treba
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la malena » 10 sij 2014, 09:46

nevenera je napisao/la:viper je ovo
slika
a as je as
slika



Nisam mislila na viper,auto sjedalicu imamo ali kad je u njoj nemoze se pomaknuti sada zimi od jakne a tu podlogu ispod guze nemogu jos vaditi jer nesmije sjediti.
kako stavis slike?
Sreca je tamo gdje si ti....A&P :)
malena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 81
Pridružen/a: 08 sij 2014, 14:28

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la malena » 10 sij 2014, 09:56

nevenera je napisao/la:podizanje u sjedeći iz ležećeg, kao trbušnjak nije posjedanje, niti želja za tim. jača trup i vježba za okret i za kasnije sjedenje. ukoliko ima i najmanji nagib, a nekim ne treba niti to- dijete će se uhvatiti rukama i potezati gore.
sjednje, kao takvo ide iz četveronožnog položaja, mora dakle prvo to savladati pa se iz tog položaja posjedne
u jakni ne bi trebala biti u as, imaju dekice koje se stave
slika
nije sigurno tako se voziti, i općenito se u tome vozi samo u autu (ako sam dobro shvatila da misliš na autosjedalicu


Imamo i ovu sjedalicu,znaci kosara,auto sjedalica,i taj zadnji dio u kojem moze bit u polusjedecem polozaju.
kosara mi je vec mala skoro a i nezgodno mi je s njom kad idem sama jer u autu imam i sjedalicu za starijeg tako da ako jos i nju stavim u kosari nema je tko drzati.zato smo kupili za auto sjedalicu cabrio fix znaci to se postavi na sjedalo i veze pojasom i onda zakaci as.znam da nesmije jos sjediti samo neznam od koliko bi mogla u taj zadnji dio kolica.uff najbolje bi bilo kupiti jednostavna koica.ovako samo sasavi rastavi...
Sreca je tamo gdje si ti....A&P :)
malena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 81
Pridružen/a: 08 sij 2014, 14:28

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la Plusic » 10 sij 2014, 10:01

U autosjedalicu bebe ne bi ni smjele ići u jakni. (Opcenito se djeca u jakni ne bi smjela stavljati u AS sa pojasom u pet tocaka, bilo koje kategorije sjedalice, jer se pojas ne moze dobro zategnuti i umanjuje se sigurnost djeteta. u AS sa jastukom djeca mogu u jaknama) Barem za jaje je to lako izvedivo, postoje vrece, dekice, bebe se već kući mogu "upakirati".

Sad vidim i vas novi post- kosara nije za prijevoz u autu (osim posebne kosare i prijevremeno rođene djece, al to je jedna sasvim druga priča)
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la malena » 10 sij 2014, 10:22

Da znam da nije al kazem ako idem sama s njom i malim nemam gdje sa svim tim djelovima znaci on u sjedalicu ona u svoju as i nju poslje zakacim na kolica.tako da mi je kosara samo doma za upotrebu trenutno .
Sreca je tamo gdje si ti....A&P :)
malena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 81
Pridružen/a: 08 sij 2014, 14:28

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la malena » 10 sij 2014, 10:56

Elegantna moderna kolica, vrlo udobna i jednostavna za uporabu. Jedinstven sistem rasklapanja - kolica se sama otvaraju hidraulički.

Quinny Buzz dječja kolica dolaze u verziji sa 3 ili 4 kotača, od kojih su stražnji gumeni sa zračnicama, a prednji je rotirajući za 360°. 

Sjedalo se može postaviti da gleda u oba smjera: prema roditelju ili u smjeru vožnje. Ručka za vožnju podesiva je prema visini u više položaja. Sjedalo za dijete ima tri položaja kada je okrenuto od roditelja a dva kada je okrenuto prema roditelju.

Kolica imaju tendu za zaštitu od sunca i vjetra, navlaku za kišu i košaru za stvari.

Dječja kolica se isporučuju s adapterima za autosjedalicu Maxi Cosi Cabriofix, pa tako možete dobiti duo ili trio kombinaciju.

Glavne karakteristike proizvoda:

za bebe od 6. mj do 15 kgrevolucionarni sustav rasklapanjakomforno i prostorno sjedalosjedalo podesivo u 3 položajajednostavna za sklapanjesjedalo se može okrenuti prema roditelju ili prema cesti.dolaze u dvije verzije – s 3 i s 4 kotačakišna navlaka, košara za stvari, sunčana tenda i adapteri za autosjedalicu- uključeni u cijenusve navlake su perive na 30 stupnjeva



Evo nasla sam .ipak moze od 6 +
Sreca je tamo gdje si ti....A&P :)
malena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 81
Pridružen/a: 08 sij 2014, 14:28

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la nevenera » 10 sij 2014, 13:39

malena- dijete u as ne djeci. i ode u as od rođenja. c položaj je siguran i navjeća zaštita kod sudara. košara u autu djetetu, u sudaru, ne znači ništa kad je zaštita u pitanju. dijete u autu vozi isključivo u AS. a u kolicima, ako je ikako moguće nek bude u ležećem položaju ili bilo kojem koji je što bliže ležećem položaju
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la Hajdi » 10 sij 2014, 14:10

ovako kao što kaže nevenera ... autosjedalica je za vožnju autom, a inače košara na kolicima
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: koja kolica koristite III. dio

PostPostao/la malena » 10 sij 2014, 14:26

Cure ,majke pricamo o bebi od 5 mj.o kolicima koja imaju tri djela kosaru ,as (koja se stavlja na kolica a isto tako se moze staviti u auto sa tim posebnim dodatkom za ucvrstit na sjedalo) i o tom zadnjem djelu koji opet ima dvije postavke znaci tanji matetijal pa budu kao kisobran kolica i memo pjenu za dob 6+ do 15 kg.
ponavljam kosaru koristimo doma a tu as ili jaje kako vi zovete koristimo za setnju sa podlogom 0+.

zanimalo me s koliko mogu koristiti taj zadnji dio i nasla sam odgovor 6+ do 15 kg.i ne ona ne sjedi u tome vec ima taj neki polulezeci polozaj.
Sreca je tamo gdje si ti....A&P :)
malena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 81
Pridružen/a: 08 sij 2014, 14:28

Sljedeća

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.

cron