Switch to full style
Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.
Odgovori

koja kolica koristite III. dio

15 stu 2013, 14:38

link na prvi dio
link na drugi dio

nevenera je napisao/la:što se gleda kod odabira kolica, ovako sam našla negdje kad sam ja tražila
1. Težina - uračunaj i težinu djeteta
2. Ručke - dobro je da su prilagodljive po visini
3. Model - 3u1, 2u1 i slično
4. Položaji sjedala - da se može spustiti u nulti položaj, da se okreće prema i od majke
5. Lakoća upravljana - prednji kotači koji se mogu micati u svim smjerovima
6. Kotači - gumeni
7. Sigurnosni pojasevi - lagano da se mogu otkopčati i biti udobna i sigurna za dijete, poželjan je pojas koji se učvršćuje u pet točaka, podesiv po veličini
8.Sklapanje

dosta ljudi gleda i - veličinu košare, navlaka za kišu, i slično
s obzirom na vaše prioritete izaberite što nam najviše paše

dobar članak o odabiru kolica: http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=166&Tekst2ID=168&Show=711

Re: koja kolica koristite III. dio

06 sij 2014, 19:31

sad sam citala drugi dio i nije mi jasan ovaj dio o sklapanju pp booka...mi ih imamo i ne cine mi se velika kad su sklopljena - nulti polozaj, okrenuta prema meni :dunno

al meni AS nije jasna :ajme kad se micu jastucici? mi smo joj maknuli onaj ispod guze...
i do kada je prva AS? do koliko kila?

Re: koja kolica koristite III. dio

06 sij 2014, 20:01

imap temu o as - http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=48&t=72011
jastuci se miču kako piše u uputama, kod nas je to bilo s 8 kg ili 6 kg
prerastanje
Dijete je preraslo autosjedalicu grupe 0/0+ ako je zadovoljilo barem jedan od sljedećih uvjeta:
dostiglo je maksimalnu težinu dozvoljenu autosjedalicom (10 kg za grupu 0 ili 13 kg za grupu 0+)
od vrha glave do vrha autosjedalice preostalo je manje od dva cm

dakle nije samo kilaža bitna već i visina, tj glava- ne gledaš noge
a za preći u sljedeću
Kada dijete preraste autosjedalicu grupe 0/0+, potrebno je zadovoljiti sljedeća oba uvjeta kako bi moglo prijeći u autosjedalicu grupe I:
1. dijete ima minimalnu težinu dozvoljenu autosjedalicom grupe I
2. dijete može samostalno ustati na svoje noge uz pridržavanje za komad namještaja.
Ako dijete zadovoljava [b]oba uvjeta[/b], dijete može prijeći u autosjedalicu grupe I (9-18 kg).

Re: koja kolica koristite III. dio

07 sij 2014, 13:50

Zna li netko da li Navetta košara s modela Peg Perego Pliko P3 Compact iz 2009. godine može ići na novi model peg Perego Book?

Hvala ;)

Re: koja kolica koristite III. dio

07 sij 2014, 13:50

Zna li netko da li Navetta košara s modela Peg Perego Pliko P3 Compact iz 2009. godine može ići na novi model peg Perego Book?

Hvala ;)

QUINNY BUZZ KOLICA

09 sij 2014, 15:13

http://www.quinnybuzzpushchair.com/quinny-buzz/

Pozdrav,

Dali netko slucajno ima ili zna nekoga tko koristi quinny buzz kolica.
Zanima me s koliko mj mogu staviti bebu u ovaj zadnji nastavak kolica koji je na slici?moja curicaje usla u 6 mj a kosaru je vec prerasla. :znoj

Re: koja kolica koristite III. dio

09 sij 2014, 15:19

spojila sam tvoju temu s već postojećem. ima 2 prethodan dijela pa malo pogledaj po njima
:mah

Re: koja kolica koristite III. dio

09 sij 2014, 15:24

petra boban13 je napisao/la:Zanima me s koliko mj mogu staviti bebu u ovaj zadnji nastavak kolica koji je na slici?

ukoliko postoji ležeći položaj dijete možeš staviti u njega, ili bar položaj koji je najsličniji ležećem jer je 6 mj prerano za posjedanje djeteta

Re: koja kolica koristite III. dio

09 sij 2014, 16:05

Ta kolica nisu klasicna da se naslon moze spustit,taj nastavak je u jednom komadu i moze se rotirati iz sjedeceg u polusjedeci i u lezeci ali pri tome beba uvijek ima taj neki polusjedeci polozaj jer je na njemu memo pjena.poslje se to skida i stavlja tanji dio kao za vecu djecu.

Re: koja kolica koristite III. dio

09 sij 2014, 16:52

stavi u ležeći i to je to, nema druge
moj stariji nije uopće imao košaru, vozio je u peg perego nulti položaj od rođenja, a stariji je košaru prešao s 3-4mj, nakon toga isto u ležeći tj nulti

Re: koja kolica koristite III. dio

09 sij 2014, 17:23

To me i buni znaci u ovoj kosari je od rodenja,imamo i onu sjedalicu kao koja moze u auto(cabrio) u njoj ima dodatak spuzva da ne sjedi vec lezi.ali ona je bucka tako kad joj obucem jaknu nemoze se pomaknuti u tome.a u ovome ima mjesta.i po polozaju mi se ne cini neka razlika od te sjedalice(cabria).a i ona se vec sama pokusava dignuti glavom i nogamackao da bi sjedila. :dunno

Re: koja kolica koristite III. dio

09 sij 2014, 17:31

podizanje u sjedeći iz ležećeg, kao trbušnjak nije posjedanje, niti želja za tim. jača trup i vježba za okret i za kasnije sjedenje. ukoliko ima i najmanji nagib, a nekim ne treba niti to- dijete će se uhvatiti rukama i potezati gore.
sjednje, kao takvo ide iz četveronožnog položaja, mora dakle prvo to savladati pa se iz tog položaja posjedne
u jakni ne bi trebala biti u as, imaju dekice koje se stave
slika
nije sigurno tako se voziti, i općenito se u tome vozi samo u autu (ako sam dobro shvatila da misliš na autosjedalicu

Re: koja kolica koristite III. dio

09 sij 2014, 17:32

usput se pridruži generacijskom topiku, pronađi gdje spadate http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewforum.php?f=48 pa slobodno piši o svim nedoumicama

Re: koja kolica koristite III. dio

09 sij 2014, 17:42

Nije to auto sjedalica ,moze se staviti i u auto ima dodatak cabrio fix.to je sergolino tako mi to zovemo u spltu.bas sam neznalica :ajme

Re: koja kolica koristite III. dio

09 sij 2014, 17:43

Ali hvala na svemu :nokti

Re: koja kolica koristite III. dio

09 sij 2014, 18:28

thnx neve :mah

Re: koja kolica koristite III. dio

09 sij 2014, 22:24

petra boban13 je napisao/la:Ali hvala na svemu :nokti

ne znam ta kolica i nadam se da će ti se netko javiti
ja većinom pogledam you tube filmić ako mogu naći - tako sam skužila kako nešto skinuti sa svojih kolica
pa možda da tako probaš

Re: koja kolica koristite III. dio

09 sij 2014, 22:42

Split je poprilično needuciran po pitanju autosjedalica i korištenja istih.
Cabrio je AS i koristi se za siguran prijevoz djeteta u automobilu, na kolica se prikaci u potrebnim situacijama prema vremenskim periodu preporucenom za djetetom boravak u AS.
Quinny buzz ima sportski dio u sljedećem položaju i u principu nije za dijete do 6mjeseci :(

Ja sam imala quinny kosaru i moj se vozio u njoj do skoro osam mjeseci a bio je uistinu velika beba.
Čak bi prije za preporuku bila vožnja sestomjesecne bebe u AS nego u sportskom dijelu buzza.

Re: koja kolica koristite III. dio

09 sij 2014, 22:44

petra boban13 je napisao/la:to je sergolino tako mi to zovemo u spltu.bas sam neznalica :ajme

Ovo bi bio viper a ne autosjedalica....

Re: koja kolica koristite III. dio

09 sij 2014, 23:12

viper je ovo
slika
a as je as
slika

Re: koja kolica koristite III. dio

09 sij 2014, 23:14

Nažalost za dosta njih je to sve isto.... Mene već doli svi zovu AS hitler, jer sam ih natjerali da nauče razliku i koriste AS uvijek i ispravno ;)

Re: koja kolica koristite III. dio

09 sij 2014, 23:15

Plusic je napisao/la:Mene već doli svi zovu AS hitler, jer sam ih natjerali da nauče razliku i koriste AS uvijek i ispravno ;)

bravo! tako i treba

Re: koja kolica koristite III. dio

10 sij 2014, 09:46

nevenera je napisao/la:viper je ovo
slika
a as je as
slika



Nisam mislila na viper,auto sjedalicu imamo ali kad je u njoj nemoze se pomaknuti sada zimi od jakne a tu podlogu ispod guze nemogu jos vaditi jer nesmije sjediti.
kako stavis slike?

Re: koja kolica koristite III. dio

10 sij 2014, 09:56

nevenera je napisao/la:podizanje u sjedeći iz ležećeg, kao trbušnjak nije posjedanje, niti želja za tim. jača trup i vježba za okret i za kasnije sjedenje. ukoliko ima i najmanji nagib, a nekim ne treba niti to- dijete će se uhvatiti rukama i potezati gore.
sjednje, kao takvo ide iz četveronožnog položaja, mora dakle prvo to savladati pa se iz tog položaja posjedne
u jakni ne bi trebala biti u as, imaju dekice koje se stave
slika
nije sigurno tako se voziti, i općenito se u tome vozi samo u autu (ako sam dobro shvatila da misliš na autosjedalicu


Imamo i ovu sjedalicu,znaci kosara,auto sjedalica,i taj zadnji dio u kojem moze bit u polusjedecem polozaju.
kosara mi je vec mala skoro a i nezgodno mi je s njom kad idem sama jer u autu imam i sjedalicu za starijeg tako da ako jos i nju stavim u kosari nema je tko drzati.zato smo kupili za auto sjedalicu cabrio fix znaci to se postavi na sjedalo i veze pojasom i onda zakaci as.znam da nesmije jos sjediti samo neznam od koliko bi mogla u taj zadnji dio kolica.uff najbolje bi bilo kupiti jednostavna koica.ovako samo sasavi rastavi...

Re: koja kolica koristite III. dio

10 sij 2014, 10:01

U autosjedalicu bebe ne bi ni smjele ići u jakni. (Opcenito se djeca u jakni ne bi smjela stavljati u AS sa pojasom u pet tocaka, bilo koje kategorije sjedalice, jer se pojas ne moze dobro zategnuti i umanjuje se sigurnost djeteta. u AS sa jastukom djeca mogu u jaknama) Barem za jaje je to lako izvedivo, postoje vrece, dekice, bebe se već kući mogu "upakirati".

Sad vidim i vas novi post- kosara nije za prijevoz u autu (osim posebne kosare i prijevremeno rođene djece, al to je jedna sasvim druga priča)

Re: koja kolica koristite III. dio

10 sij 2014, 10:22

Da znam da nije al kazem ako idem sama s njom i malim nemam gdje sa svim tim djelovima znaci on u sjedalicu ona u svoju as i nju poslje zakacim na kolica.tako da mi je kosara samo doma za upotrebu trenutno .

Re: koja kolica koristite III. dio

10 sij 2014, 10:56

Elegantna moderna kolica, vrlo udobna i jednostavna za uporabu. Jedinstven sistem rasklapanja - kolica se sama otvaraju hidraulički.

Quinny Buzz dječja kolica dolaze u verziji sa 3 ili 4 kotača, od kojih su stražnji gumeni sa zračnicama, a prednji je rotirajući za 360°. 

Sjedalo se može postaviti da gleda u oba smjera: prema roditelju ili u smjeru vožnje. Ručka za vožnju podesiva je prema visini u više položaja. Sjedalo za dijete ima tri položaja kada je okrenuto od roditelja a dva kada je okrenuto prema roditelju.

Kolica imaju tendu za zaštitu od sunca i vjetra, navlaku za kišu i košaru za stvari.

Dječja kolica se isporučuju s adapterima za autosjedalicu Maxi Cosi Cabriofix, pa tako možete dobiti duo ili trio kombinaciju.

Glavne karakteristike proizvoda:

za bebe od 6. mj do 15 kgrevolucionarni sustav rasklapanjakomforno i prostorno sjedalosjedalo podesivo u 3 položajajednostavna za sklapanjesjedalo se može okrenuti prema roditelju ili prema cesti.dolaze u dvije verzije – s 3 i s 4 kotačakišna navlaka, košara za stvari, sunčana tenda i adapteri za autosjedalicu- uključeni u cijenusve navlake su perive na 30 stupnjeva



Evo nasla sam .ipak moze od 6 +

Re: koja kolica koristite III. dio

10 sij 2014, 13:39

malena- dijete u as ne djeci. i ode u as od rođenja. c položaj je siguran i navjeća zaštita kod sudara. košara u autu djetetu, u sudaru, ne znači ništa kad je zaštita u pitanju. dijete u autu vozi isključivo u AS. a u kolicima, ako je ikako moguće nek bude u ležećem položaju ili bilo kojem koji je što bliže ležećem položaju

Re: koja kolica koristite III. dio

10 sij 2014, 14:10

ovako kao što kaže nevenera ... autosjedalica je za vožnju autom, a inače košara na kolicima

Re: koja kolica koristite III. dio

10 sij 2014, 14:26

Cure ,majke pricamo o bebi od 5 mj.o kolicima koja imaju tri djela kosaru ,as (koja se stavlja na kolica a isto tako se moze staviti u auto sa tim posebnim dodatkom za ucvrstit na sjedalo) i o tom zadnjem djelu koji opet ima dvije postavke znaci tanji matetijal pa budu kao kisobran kolica i memo pjenu za dob 6+ do 15 kg.
ponavljam kosaru koristimo doma a tu as ili jaje kako vi zovete koristimo za setnju sa podlogom 0+.

zanimalo me s koliko mogu koristiti taj zadnji dio i nasla sam odgovor 6+ do 15 kg.i ne ona ne sjedi u tome vec ima taj neki polulezeci polozaj.
Odgovori