Sada je: 13 svi 2024, 20:51.

Savjeti za brzinski i bezbolan izlazak s malim djetetom

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Savjeti za brzinski i bezbolan izlazak s malim djetetom

PostPostao/la ŠokNaŠok » 04 lip 2014, 14:42

nije oprema za bebe, ali pošto nema teme, napisat ću tu pod mali off:
bar 2 spremne kombinacije koje vise na vješalici kad vam se žuri ili kad je beba nervozna..znači kad se trebate što prije maknuti iz stana.
ne kažem da morate u shopping i kupovati, ali bar vidjeti stanje u ormaru....

mene u prvim mjesecima izluđivao moj ormar!
ili je bilo pretrudničko
ili nije bilo prikladno za dojenje
ili cipele nisu bile za dugo šetanje
ili ili ili ......

možda se nekome čini površan problem, ali operacija "izlazak iz stana s malim djetetom" mi je jedna od najtežih mama zadataka.
ja sam jedva s jednim, ne znam kak mame s više djece....
19.06.2013. carica
20.08.2015. mudrica
Avatar
ŠokNaŠok
pričam na glas
 
Postovi: 1297
Pridružen/a: 30 lis 2012, 10:51
Lokacija: ZG

Re: Savjeti za brzinski i bezbolan izlazak s malim djetetom

PostPostao/la nevenera » 04 lip 2014, 16:39

odvojila sam temu jer mi se čini dosta zanimljiva

kod nas je bilo bitno da je torba spremna
dakle, ona za vani se strogo pazila da ima sve tako da se spremanje za van ne odulji time što moram stavljati vaditi što je unutra. tema o torbi je ovdje - http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=48&t=71996&start=30
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Savjeti za brzinski i bezbolan izlazak s malim djetetom

PostPostao/la Hajdi » 04 lip 2014, 17:00

meni su bile jako bitne cipele, nešto vrlo jednostavno za obuti i hodati, tipa šlape, natikače, tenisice, nešto što se može obuti s malom bebom u rukama i torbom na ramenu
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Savjeti za brzinski i bezbolan izlazak s malim djetetom

PostPostao/la MatiMokoš » 04 lip 2014, 20:46

Mi smo uglavnom uvijek imali torbu spremnu, a odjeću (za sebe) sam isprobala ranije i u glavi sam imala popis stvari koje su prikladne za dojenje, dovoljno udobne i u kojima se dobro osjećam. Uglavnom sam uvijek nosila (barem u torbi) veliku maramu kojom sam prekrila sebe i malca-kad je bio par mjeseci star, to je bilo neophodno da bi se najeo dok smo vani. Tako nije mogao zvjerati okolo, nego se u miru mogao posvetiti svom 'poslu'. Kad smo počeli s dohranom, nosila sam hranu svuda sa sobom pa je jeo na plaži, u gradu ili gdje god bismo se zatekli.

Također, iako sam dojila svuda, prvih par mjeseci uvijek sam imala plan kamo mogu svratiti da u miru podojim i previjem bebu (u zimskim mjesecima nije bilo baš izvedivo previjanje u parku). To može biti kod prijatelja/rodbine,u nekom trgovačkom centru, kod pedijatra ili čak u automobilu (ako ga imate i vozite, a ja još nisam te sreće) itd., što god vam padne na pamet, a znate da je izvedivo i prikladno.
slika
Avatar
MatiMokoš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 381
Pridružen/a: 19 tra 2013, 10:25

Re: Savjeti za brzinski i bezbolan izlazak s malim djetetom

PostPostao/la Sureja » 04 lip 2014, 21:14

Odlicna tema.
Kako sad imam dvovodisnjaka i tromjesecnu bebu, sebe uvijek zaboravim i zna se desiti da stalno oblacim isto. Isplaniram ja nesto drugo da obucem, ali kako zurim njih da spremim (torbe su naravno uvijek spremne), i jedan se redovno ukaki pred sam polazak, ja ponovo navucem ono od "juce sa stolice" ili prvo iz ormara (a to je ono sto je frisko oprano od "prekjuce").
Dobar plan:napraviti kombinacije kad imam vremena i staviti na vrh ormara
I. mamin miris 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.
Avatar
Sureja
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2011, 17:20
Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji

Re: Savjeti za brzinski i bezbolan izlazak s malim djetetom

PostPostao/la ŠokNaŠok » 05 lip 2014, 08:09

da, i bez spremne torbe sam u totalnom rikvecu kad negdje zurim..

dvije stvari koje nisam napravila, a planirala sam su:
- dodatna torba u autu za svaki slucaj -imam igracke, ali ne bi bilo lose par pelena, extra odjeca, par paketa papirnatih maramica,..
- popis u hodniku - nekak sam si zamislila da cu staviti onu plocu koja se brise pa ispisati popis svih stvari neophodnih za izlazak pa da mogu baciti oko kod izlaska da vidim jesam sta zaboravila... al mislim da bi mi i obican post it spasio zivaca :lol
19.06.2013. carica
20.08.2015. mudrica
Avatar
ŠokNaŠok
pričam na glas
 
Postovi: 1297
Pridružen/a: 30 lis 2012, 10:51
Lokacija: ZG

Re: Savjeti za brzinski i bezbolan izlazak s malim djetetom

PostPostao/la Mala Bornica » 05 lip 2014, 08:32

to s odjevnim kombinacijama je odlican savjet :dada

meni se cesto desavalo da izadjem iz kuce, sjednem u auto i skuzim da se nisam ni pogledala u ogledalo :ajme . tako da sam uglavnom izlazila bez imalo sminke, sa frizurom boli glava, i tako...
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15993
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Savjeti za brzinski i bezbolan izlazak s malim djetetom

PostPostao/la Sureja » 05 lip 2014, 08:57

Mala Bornica je napisao/la:
meni se cesto desavalo da izadjem iz kuce, sjednem u auto i skuzim da se nisam ni pogledala u ogledalo :ajme . tako da sam uglavnom izlazila bez imalo sminke, sa frizurom boli glava, i tako...

:dada
veliki potpis
I. mamin miris 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.
Avatar
Sureja
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2011, 17:20
Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji

Re: Savjeti za brzinski i bezbolan izlazak s malim djetetom

PostPostao/la walter » 05 lip 2014, 09:04

Hehe, ja sam s prvim stalno vrtila po glavi da li sam sve ponijela...
Sad u autu uvijek imam rezervnu odjecu za velikog, a torba za malu je uvijek spremna. Najosnovnije je unutra, odjeca, voda, pelene, maramice, hrana.
Za sebe uvijek u glavi odvrtim sto cu obuci, no najcesce sam u trapericama i majici koju mogu zadici da podojim kad zatreba. Fancy kombinacije cekaju neka bolja vremena.
Uglavnom, skuzila sam da ne kompliciram, puno improviziram, i uvijek sa sobom imam maskaru i sjajilo za usne...
slika


Švrćo 2010.
Avatar
walter
sve ja to mogu
 
Postovi: 683
Pridružen/a: 03 pro 2009, 18:23


Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.