Sada je: 29 ožu 2024, 11:18.

Beba neće da guguće radi samo brrr

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Beba neće da guguće radi samo brrr

PostPostao/la Tajra » 04 tra 2015, 13:59

Zdravo, imam jedno pitanje koje me muci zadnji tjedan. Moja bebica stara 4 mjeseca i 5 dana je zadnji tjedan skoro u potpunosti prestala da guguće radi samo brrr sa usnicama. Jednim djelom sam sama kriva za to jer sam gledala jedan video kada bebica plače i tata je smiri tim zvukom brrr. Učinilo mi se zanimljivo, moja malena inače poslije kupanja ne voli taj ritual mazanja uljem i oblačenje, pa sam to probala, taj brrr :) i jako joj se svidjelo uvijek bi se smijala kada to radim. Nakon nekoliko dana me je ujutro probudila jer je i sama počela to da radi. Naravno bila sam sretna jer je naučila nešto novo, ljubila sam je grlila i zajedno smo brujale. Sada je problem u tome da iz dana u dan ona sve slabije guguće, nego samo bruji, svaki osjećaj izražava brujanjem. Moram reči da je jako vesela bebica, do sada smo znale "razgovarati" i po sat vremena, posebno poslije dojenja, gledala bi me i nešto mi veselo "pričala", a sada ništa.Super napreduje, nemamo nikakvih problema, osim toga, bojim se da će to uticati na dalji razvoj njene komunikacije. Da li neko ima slična iskustva, šta vi mislite o tome? Hvala za odgovore.
Tajra
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 04 tra 2015, 13:47

Re: Beba neće da guguće radi samo brrr

PostPostao/la Stefanova_mama » 04 tra 2015, 15:34

S. je sa 4 meseca sam otkrio brrr i onda je to radio jedne cele noci bez prestanka, bez pauze. Prvo sam mislila da mu nije nesto, pa sam ga posmatrala bez da trepnem. Za par dana ga je proslo, nastavi da pricas sa njom, izostavi brrr u komunikaciji i prati je. Mislim da ce sve biti ok, samo lagano.

Pretpostavljam da ti je prvo dete, jer se secam sebe iz tog perioda pratila sam prvencu svaki mig. Panicila sam ako bi par dana kasnio za onim sto knjiga kaze, neke stvari je uradio ranije, neke stvari kasnije u odnosu na knjigom propisano.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Beba neće da guguće radi samo brrr

PostPostao/la snowwhite » 04 tra 2015, 21:14

ja bih rekla da je naučila nešto novo pa samo utvrđuje gradivo.
znaju oni to tako.

ništa zabrinjavajuće :hug
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Beba neće da guguće radi samo brrr

PostPostao/la Tajra » 04 tra 2015, 21:59

Hvala vam mnogo na odgovorima, iskreno se nadam da je tako kao što kažeš da samo utvrđuje gradivo i dragi kaže da je vjerovatno to, ali ja sam inače paničar. Da, prvo dijete je i promatram svaki pokret, svaki izraz lica, sve živo analiziram. Pretpostavljam da smo sve iste, naročito kod prvog djeteta, sve mora biti tako kao što knjige kažu, mada smo svjesne da nisu ni sva djeca ista. Brr sam već jučer izbacila iz komunikacije i mogu reći da ga i ona već manje upotrebljava, ali još uvijek ne guguće kao što je prije. Danas sam joj doslovno pričala sat vremena bez prestanka ona ni jednom nije zagugutala, smije se, reaguje, ali ne guguće. To mi je i bilo najviše čudno jer je stvarno živahna beba, gugutanje je već počelo u 2 mjesecu, sve je savladala što je i primjerno njenoj dobi, osim prevrtanja sa leđa na trbuh, još uvijek samo leđa- bok, ali ubrzo ćemo i to, jako se trudi, zamahuje nogicama :joy
Tajra
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 04 tra 2015, 13:47

Re: Beba neće da guguće radi samo brrr

PostPostao/la nevenera » 05 tra 2015, 07:07

Tajra - često kad nauče nešto novo kao da "zaborave" staro, ali to je samo privid.
o tome kako možeš komunicirati s djetetom imaš u ovom videu - https://www.youtube.com/watch?v=cv2q1X3Xy6Q

priključi se i generacijskom topiku (nađi se po datumu spadaš li pod jesenke il ljetnice) i slobodno piši
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18


Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.