Sada je: 28 ožu 2024, 09:56.

GENERACIJA 0-1 (zajednička tema)

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la lilkillaink » 25 tra 2017, 12:31

Ćao cure, nas će još malo potirat odavde na jedinicu :D, nismo još svi napunili jednu godinu, jel' tako? Svima koji već jesu, želim, sa zakašnjenjem, sve najbolje i najljepše u životu :rodj :joy :luv :kiss

Mi smo prije 10-ak dana napunili 1, prije malo manje od mjesec dana se napokon posjeo samostalno, tj, uopće zadržao u sjedećem položaju :yess , idemo već dosta na vježbice, obišli, fizijatra, neuropedijatra, okulista, sad je ortoped na redu, nema potpunu rotaciju glave, pa moramo vidit vratnu tetivu i mišić, nedavno se i na noge podigao, al, od hodanja smo poprilično daleko :) veselimo se malim stvarima za sada. Imamo 4 zuba, prvo smo dobili gornja 2, pa onda dole..i to ej to za sada :D, sve tamani, ne smeta mu manjak zubala :lol , ima oko 10-ak kila.

Kako ste vi ostale cure? kako klinici napreduju?
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la latica » 27 tra 2017, 00:04

kod nas napokon prvi zub :joy

joj kak je moj mali valjak smiješan, jedva čekam da se poslova riješim pa da uživamo još ovih par mjeseci porodiljnog, sad mi tako sve nekako brzo leti...
moramo polako dadilju tražit ;)

šta ima kod vas cure? kako zubi, kako klopa, kako puzanje?
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la svenegali » 27 tra 2017, 08:21

Helloouu!
Evo i nas nakon dužeg vremena.
Vidim kod vas svašta nešto.
Kod nas je slijedeće, imamo izašle dvije donje jedinice i sad joj rastu gornje dvojke..
Jede sve, štogod joj se ponudi klopa i to stvarno dobre porcije.
Puza jedinstveno, jednom nogom je u stavu za klečanje, a drugom se klečeći odupire i da stvar bude smješnija, stvarno je brza.
Ustaje se na veliko i svugdje je ima, baš je zvrkasta i znatiželjna.
Prve riječi su joj bile ta-ta, a onda ka-ka, pa se tako dračila po dvorištu, dućanima, parkovima tata kaka :ajme
Mi planiramo ostaviti ju baki i dedi bar godinu dana doma, ali ipak ću predati papire i za jaslice, zlu netrebalo
Premda sumnjam da ću ih dobiti, tu kod nas je to uvijek nemoguća misija, vrtić nekako, jaslice nikako.
Sve skupa meni je sad puno lakše i ljepše s njom.
Jest da je vrhunski razmažena, ali svi s njom uživamo. Veliki braco i ona još uvijek imaju posebnu vezu.
Sad se već igraju, kad su za stolom samo njih dvoje imaju neku vezu, pa se cerekere i glupiraju, preslatki su :srca
Eto tako je uglavnom kod nas, vrijeme se posmiče, uskoro ćemo početi odbrojavati prvu godinu.
slika
svenegali
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 283
Pridružen/a: 09 vel 2016, 16:26

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la kittyilevin » 24 svi 2017, 10:50

uh, ni nas nema sto godina. mi hodamo od 10 i pol mjeseci :-) zato me i nema: non-stop smo u pokretu. jede jako dobro i jako puno (totalna opozicija prvorođenoj!), u skladu s time ima i energije :lol ne spava bas dobro, odnosno lako zaspe, ima fini ritam - no nazalost taj fini ritam ukljucuje i ono napola budno stanje od ponoci do cca. 3 u noci (sto je imala otkad se je rodila). inace je super, brblja na veliko, vesela neka, nasmijana beba. jako fino razvijena - kopira seku i nas; sve bi sama, pa i skidanje prije tusiranja, cesljanje itd. :lol

bili na cijepljenju nedavno, 10300 g. bas pravi komad divni od bebe :-)
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la lilkillaink » 26 svi 2017, 16:15

Kitty, bravo za djevojcicu :)
I mi smo u međuvremenu imali sistematski :) 9800g i 78cm :)
Cijepljenje mu je odgođeno dok ne napreduje jos malo.
Bili smo kod ortopeda, ima tortikolis, skracen vratni misic, morali smo pojacat vjezbe, sad se radi i na istezanjubtog misica..mucno je, al sta se mora, mora se. Odobrena nam je i kucna terapija, al' dok to docekamo, kombiniramo bolnicu i privatno. Ne prica, ne hoda, al zato jede kao vuk :D i grize se
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la ivanche4 » 06 srp 2017, 00:22

I mi imamo 2 donja zubića :joy

Atopijski smo uspjeli staviti pod kontrolu pa se i motorika popravila jer ga ne muči svrbež tako strašno. Bili smo hospitalizirani nekoliko dana zbog uroinfekta, srećom nema refluks, ali hidronefroza 3. stupnja je i dalje tu. Neko vrijeme smo bili na profilaksi, prvo jedan antibiotik, onda drugi. Sad trenutno pokušavamo bez profilakse izdržati jedan mjesec.
Savjetovali su nam da ne ide još u jaslice zbog zdravlja, jeste vi upisali svoje?

Kako su vaši bebači?
'04 '06 '08 '11 '16
Avatar
ivanche4
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 303
Pridružen/a: 17 vel 2011, 14:15

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la latica » 06 srp 2017, 14:20

evo da se i mi javimo, baš vas je lijepo malo čuti :luv

ivanche drago mi je da je atopijski pod kontrolom, nadam se da će i drugo biti bolje uskoro :hug
svenegali, najviše vam zavidim na dobrom klopanju :luv

mi smo trenutno na pola puta do mora, zapeli smo kod mojih u zg jer je mala prvi puta dobila neku virozicu. prvih par dana lagana temperaturica i par šmrceva, sve čekamo da prođe, a na kraju je tek jučer očito bio vrhunac kad je išlo do 39, nadam se iskreno da je to zadnje. vodila sam je jučer do pedijatrice pa mi je rekla: dobra vijest je da je viroza, loša da ne znamo do kad će trajat :lol inače smo trebali već biti na moru, ali nadamo se za vikend da krećemo za bracom i sekom. ali opet - drago mi je da smo prvu virozu odradili na kopnu, a ne da ju je tamo uhvatilo ;)

od ostalog - ima 6 zuba, 4 gore i dva dolje, hoda, od 11 mjeseci piči okolo, par koraka sama, a ostalo za rukicu jednu - drži se za prst. inače je do sada uvijek puzala i hodala sama uz zidove i namještaj, ali onda smo bili na selu gdje nije imala gdje puzat po vani, pa sad kod bake, pa virozica i eto, sad samo za rukicu.

sisa puno sad kad slabije jede zbog viroze, inače čak i ne toliko. ali slabo jede. ima tri obroka i pojede zapravo lijepo, često sama rukicama jede komadiće, gricka voće, mahune kuhane, mrkvicu i sl. jede sve što smo uveli. ali jede malo, tipa količina jedne male kupovne kašice.
jučer su je kod pedijatrice vagali, ima 71 cm, ali ni 7 kila! zapravo ima manje kila na njihovoj vagi nego kod naše dr s 10 mjeseci na sistematskom. i ova dr, kao i naša kaže da to nema veze jer je ona jednostavno sitna. sva je preslatka ko mala lutkica, obraščiće ime, smiješno je vidjet tako malo dijete da hoda okolo, svi misle da je još beba :lol

mi smo za jesen našli dadilju koja će je čuvati kod nas doma. meni je to najbolje rješenje, a kod nas je to prihvatljiva cijena, nije kao zg, pa si srećom možemo priuštiti takav aranžman.

inače, voli kad joj se čita, voli jako bit s bracom i sekom, igrat se kraj njih i "pričat" s njima. srećom voli se vozit u kolicima, noću lijepo spava puj puj puj :lol
evo, to je naš mali izvještaj sa skoro godinu dana!
nadam se da ćemo svi skupa malo češće pisati :luv
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la Diami » 14 srp 2017, 12:07

Latice jednostavno ima sitnije djece - evo Ema će sad 4g i sad tek izlazi iz 92 i nosi 98. ;) Super je kaj ti fino jede i raznoliko, ti koliko možeš pojačaš kalorijski (ono par kapi maslinovog u povrtne stvari, a neko neutralno ulje može i u slatke kombinacije) i super. :-)
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

GENERACIJA 0-1 (zajednička tema)

PostPostao/la Hajdi » 25 srp 2017, 09:58

Drage mame s djecom starom manje od godinu dana! Ovo je vaš zajednički topik na kojem možete čavrljati, izmjenjivati iskustva i savjete. Spajamo zimske, proljetne, ljetne i jesenske teme u jednu veliku zajedničku! Želim vam ugodno druženje!

Na topiku Razvoj djeteta do prve godine imate sve o motorici, spavanju i nespavanju, razvoju, igranju s djetetom, sigurnosti u kući i prometu, razvoju govora...
Kilažom se hvalite na topiku o kilaži, može vam biti zanimljiv i topik kako postupati s djetetom (babyhandling). Sve što vas može zanimati je grupirano i na topiku Korisni linkovi gdje su forumski ili vanforumski linkovi i teme grupirane za lakše pronalaženje.

PROLJETNE MAME I BEBE 2016.

Lucy25 Mateo 24.03.2016.
kittylevin Neva 03.04.2016.
lilkillaink Toni 13.04.2016.
janja cura 12.05.2016.
ladybug1 cura 18.05.2016.
Buba Anna 23.05.2016.
mlada mama19 Petar 02.06.2016.

LJETNE MAME I BEBE 2016

Mrvica2403 Rita 20.06.2016.
fancy Miloš 11.07.2016.
latica Magda 20.07.2016.
svenegali Nina 29.07.2016.
Mary5 Nino 12.08.2016.
ivanche4 dečko 17.09.2016.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: GENERACIJA 0-1 (zajednička tema)

PostPostao/la Hajdi » 08 kol 2017, 15:53

Pozdrav mame i bebice! Nadam se da provodite ugodno ljeto sa svojom dječicom! Svima želim što više zdravlja i lijepih trenutaka!
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Prethodna

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.