Sada je: 14 svi 2024, 09:27.

sport za trogodišnjaka

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

sport za trogodišnjaka

PostPostao/la REBECCA » 26 kol 2008, 18:25

Htjela bih svog J. 3 god. i 4 mjeseca ove godine upisati na neku aktivnost. Engleski će najvjerovatnije od ove godine imati u vrtiću ali bih htjela još neku aktivnost za popodnevne sate. Koliko sam dosad uspjela saznati, uglavnom se preporučuju gimnastika, atletika i plivanje za ove tako malene. Ali gdje ga upisati? Mene najviše privlači gimnastika i čula sam da ima na difu, ali na netu ne mogu naći informacije. Koliko puta tjedno, kako to izgleda, jel ostaju sami u dvorani?
Mi smo u Dubravi tako da bi meni odgovaralo naći nešto u istočnom dijelu grada. Osim toga u studenom stiže prinova pa ne znam kako ćemo se moći organizirati za odvoženje.
Može pomoć?
:mase
J. 21.04.2005

M.6.11.2008
Avatar
REBECCA
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 271
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:13
Lokacija: ZAGREB

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la patkica » 29 kol 2008, 23:36

Mislim da ti je tri godine jos premalo za tako nesto sto ti trazis :dunno Obicno se za sportske (a i druge) aktivnosti koje nisu u sklopu vrtica trazi pet godina, ponekad 4. Al ispod toga - pogotovo u varijanti da ostaje sam dosta tesko :dunno Gimnastika postoji u Sportskom drustvu Sokol (prek puta HNK), navodno su dosta dobri, al ne znam od koliko godina primaju
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24388
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la Krumpirić » 01 ruj 2008, 09:53

mi ćemo na gimnastiku, i mislim da ti je za dečka s toliko malo godinica to i bućkanje u bazenu s bebama vidrama jedina opcija.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la REBECCA » 01 ruj 2008, 12:08

Nisam baš stigla tražiti ovih dana ali mislim da ste u pravu, za ove malene baš i nema puno izbora. Našla sam neki sport za najmlađe u jednoj igraonici ali moram ih nazvati da se raspitam.
Krumpirić koliko je staro tvoje dijete koje će na gimnastiku? Gdje idete? Bazen mi neće nažalost biti opcija jer ću ga vjerovatno ja voditi, a s malenom bebom to neće biti izvedivo.
J. 21.04.2005

M.6.11.2008
Avatar
REBECCA
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 271
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:13
Lokacija: ZAGREB

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la Krumpirić » 01 ruj 2008, 12:13

REBECCA je napisao/la:Nisam baš stigla tražiti ovih dana ali mislim da ste u pravu, za ove malene baš i nema puno izbora. Našla sam neki sport za najmlađe u jednoj igraonici ali moram ih nazvati da se raspitam.
Krumpirić koliko je staro tvoje dijete koje će na gimnastiku? Gdje idete? Bazen mi neće nažalost biti opcija jer ću ga vjerovatno ja voditi, a s malenom bebom to neće biti izvedivo.

Isto ko i tvoje ;)
Ić ćemo na DIF.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la REBECCA » 01 ruj 2008, 12:38

Jel to organizira ovaj Gimnastički klub Novi Zagreb? Imaš kontakt? Za jedan broj koji sam našla mi kaže da se više ne koristi, a na drugi broj mobitela nitko se ne javlja. Znaš li koliko puta tjedno se održava i u kojem terminu? Jesu i roditelji prisutni? Možda ovaj moj neće htjeti ostati sam, barem u početku.
J. 21.04.2005

M.6.11.2008
Avatar
REBECCA
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 271
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:13
Lokacija: ZAGREB

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la Krumpirić » 01 ruj 2008, 12:40

melita zna bolje, mi još nismo bili, moramo otić upisat :oops:
prošle je god 2 puta bio u Sokolu, tamo smije bit roditelj neko vrijeme, kasnije se valjda djeca oslobode...
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la LiKmama » 08 ruj 2008, 12:59

mi idemo na gimnastiku (od 3 godine) i svakako bih ju preporucila (ako nadjes negdje, naravno), s tim da moraju roditelji ostati s tako malom djecom. puno je lakse i puno bolje za sve.

mi smo razmatrali i ples (ali je ovdje to popularno samo medju curicama) koji mi se isto cini ok, a sad (s nepune 4 g.) se upravo raspitujemo za trampoliniranje.

od jedno 5 cemo probati i atletiku.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la melita » 08 ruj 2008, 13:40

Rebecca, prije 15.-og neće početi, na pp ti šaljem broj kontakt osobe, koju možeš nazvati i o svemu se informirati. Bit će dvaput tjedno, 250 kuna, ako se nešto nije u međuvremenu promijenilo.

Mi ćemo, čini se, imati koliziju s francuskim pa ćemo u tom slučaju ići u vrtić na gimnastiku. :dunno
žuti pojas prvi dan :sumo
Avatar
melita
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1562
Pridružen/a: 12 kol 2005, 23:53
Lokacija: Zagreb

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la joeprdekana » 10 ruj 2008, 09:20

pozdrav svima
volio bih saznati detalje oko rekreacije za klince na difu...ako netko zna nešto više može na pm
Avatar
joeprdekana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 21 tra 2007, 08:42
Lokacija: zagreb

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la REBECCA » 10 ruj 2008, 13:31

joeprdekana je napisao/la:pozdrav svima
volio bih saznati detalje oko rekreacije za klince na difu...ako netko zna nešto više može na pm

Ja sam juče razgovarala s gospođom koja vodi upise na gimnastiku na DIF-u. Ni ona još ne zna koje će termine dobiti. Prošle godine su imali utorak i četvrtak od 18-19 h, nadaju se da će dobiti iste. Treninzi će početi oko 1.10. Na prvim satima se može s djecom ostati jedno vrijeme u dvorani, dok se malo ne naviknu i sami vas puste otići. Gospođa je rekla da će više informacija imati u ponedjeljak. Poslat ću ti broj na PM.

Ja sam se ipak odlučila za gimnastiku u Sokolu. Prvenstveno zbog termina subotom popodne, a i bliže mi je. Bojim se da neću stići dva puta tjedno na drugi kraj grad za vrijeme najveće gužve. Subotom ga može i tata odvesti. Kod njih su treninzi već počeli ali su nam rekli da slobodno dođemo u drugu subotu, jer puno mališana i roditelja odustane na početku. Napišem vam utiske, kad odemo prvi puta. :mah
J. 21.04.2005

M.6.11.2008
Avatar
REBECCA
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 271
Pridružen/a: 11 tra 2007, 17:13
Lokacija: ZAGREB

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la guapa » 18 sij 2009, 10:39

pozdrav...moj sin ima 4,5 godine i u studenom prošle godine smo ga upisali na rekreativni sport u školu Vladimira Preloga (kemijska škola). Super u svemu tome je kaj su spojili sve sportove u jedan, znači uče osnove košarke, nogometa, rukometa (mislim), trče, skaču, penju se, igraju "štafete"...Tamo ima i klinaca od 3 godine, cijena je 300 kn, 3 puta tjedno pon-sri-pet.
Imaju i negdje u podsusedu, utorak i četvrtak. Program se zove svemirko sport. Broj mogu javiti koga zanima!
Voditelji su iskusni u radu sa djecom.
Nedavno su i organizirali školi skijanja na Bjelolasici, to je za one malo starije ali postoji opcija da idu i roditelji uz nadoplatu. Cijena je bila 1080kn- puni pansion, najam opreme, ski karta, "gablec" na terenu, trening u dvorani i ne znam kaj još....

mi smo jako zadovoljni!

pozz
Za nikaj na svetu ja menjal te nebi...moj ZAGREB tak imam te rad!
guapa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 26
Pridružen/a: 17 sij 2009, 23:36

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la Krumpirić » 18 sij 2009, 12:02

ima u podsusedu?
idem googlat!tu ćemo dogodine!!!
Marin je presretan na gimnastici, ali iskreno, ja bi da je malo bliže...ta dva dana u tjednu smo rastrgani(tj.mm jer ga on vodi-mene štedi jer sam trudna), mi dodjemo doma u Podsused oko 6, pa trč natrag...odmah...doma dodju u 9....uf.
znam da je to normalno, ali ako ima bliže, i ti si zadovoljna, idem pogledat...
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la Krumpirić » 18 sij 2009, 12:05

našla, to sam bila vidila, http://www.aerofitness.hr/nagradna.php
zaista je super, mm može u teretanu dok on vježba :mrgreen:
samo termin od 15:30 do 16:30?!?!? pa tada svi rade?!
nadam se da će dogodine bit kasnije...

poslah im ja mejl da to pomaknu :lol
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la guapa » 18 sij 2009, 14:10

I nama su predložili teretanu dok oni vježbaju, mi smo se ipak odlučili za ispijanje kave :mrgreen:
Nama je termin od 17:30-18:30 srijedu i petak. Ponedjeljkom nejdemo jer je u 17:00 pa moram trčati s posla...ima dosta klinaca, barem u kemijskoj školi (nikak da se naviknem da je Vladimira Preloga!)

pozz
Za nikaj na svetu ja menjal te nebi...moj ZAGREB tak imam te rad!
guapa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 26
Pridružen/a: 17 sij 2009, 23:36

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la guapa » 31 sij 2009, 12:40

Evo mogu javiti da nam je i dalje super na sportu! Mislim da su počeli s novom lokacijim (treća) pa javim kad saznam (pročitam s letka :oops: )..Koga zanima, nek se javi. Moje preporuke.
Za nikaj na svetu ja menjal te nebi...moj ZAGREB tak imam te rad!
guapa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 26
Pridružen/a: 17 sij 2009, 23:36

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la Dudley » 27 ožu 2011, 22:52

Dižem temu...imamo 3,5 godišnjaka koji trči a ne hoda i stalno je, ali stalno u pokretu.

Ima li kakvih novih iskustava sa sportovima za tu dob? T. je sitan i spretan, možda bi gimnastika bila najbolja za njega. Mi smo u N. Zagrebu, ima li uopće nešto u ovom dijelu grada?

Zahvalna na iskustvima :)
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la IINA » 28 ožu 2011, 10:59

U mom kvartu (isto nz) svi oduševljeni tee-kwon-doom.Valjda se tako piše :mrgreen
E sad ne znam je l mogu tak mali.
Inače je za male jako teško naći išta, uglavnom sve kreće od navršene četiri godine.
Eh da i klizanje na velesajmu. U klub primaju od tri do šest godina.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la titirlica » 28 ožu 2011, 11:34

Na velesajmu imaš gimnastiku za male od 3-5 god je grupa, treninzi pon i čet od 19-20 , 250 kn mj , moj je oduševljen, stvarno uživa :dada

edit: zaboravih napomenuti da su 2-3 trenera na njih 8-10 , što je velika prednost za razliku od gimnastike na DIF-u gdje je u jednoj grupi 6o djece :shock
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la Dudley » 28 ožu 2011, 15:16

Titirlica :znoj polomila jezik :)
Možeš mi poslati neki kontakt (može na PM, svejedno), mislim da bi to bilo super za njega.
Hvala unaprijed :)
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la titirlica » 28 ožu 2011, 16:35

šaljem pp ;)
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la sanjas36 » 28 ožu 2011, 19:59

pa zar u vrtićima ne primaju djecu u sportski program. Znam da neki vrtići u novom zagreb imaju i sportske grupe ili ak nema to onda sportski program 2x tjedno! Tak izbjegnete vozikanje poslije vrtića! :mah
sanjas36
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 16 lis 2006, 21:56
Lokacija: Zagreb

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la titirlica » 28 ožu 2011, 20:05

sanjas36 je napisao/la:pa zar u vrtićima ne primaju djecu u sportski program. Znam da neki vrtići u novom zagreb imaju i sportske grupe ili ak nema to onda sportski program 2x tjedno! Tak izbjegnete vozikanje poslije vrtića! :mah


u našem vrtiću tek od četvrte godine :dada
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la ButOfCourse » 22 srp 2014, 22:46

Za tako male preporučila bi Male sportaše. Uči se osnova više sportova, raznim igrama ih se aktivira na trčanje, a klincima se to sve sviđa. Mi smo u Trnju, već drugu godinu i jako smo zadovoljni. Dosta paze na njih, daju im vodu svako toliko i općenito su dosta brižni i zabavni. Svakako preporučam. Ima ih na raznim lokacijama u gradu....
ButOfCourse
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 18 srp 2014, 15:31

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 23 srp 2014, 08:41

da li u Puli ima nešto?
od kada je plivanje na Mornaru?
a gimnastika ili odbojka?
ima li još nešto?
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la kokomamac » 23 srp 2014, 10:49

troipol godišnjaka mirne duše, osim na plivanje, možeš upisat na džudo :)

dok su moje curke trenirale, bilo je i takvih malih piceka. ne moraš se niš bojat za njega, džudo je bazni sport i velika motorika se jako dobro pegla. nitko ga ne bu tjeral na poluge i trgal, bez brige, tak malog :luv a naučil bu se sprehitavat samo tako. posle more odabrat sport koji god oće... moje su ošle na atletiku nakon žutog pojasa i to na preporuku trenera, an čemu sam im iznimno zahvalna. vještine koje su stekle jako im koriste u skoku s motkom.

mi smo išli na mladost, treneri su ti odlični, saša i mario, svaki dan se trenira ujutro i popodne, biraš kad buš dolazila. i moš ga gledat. :kino

a moš ga dat i na ples neki, imaš i folklor dječji, ak te zanima opće.. moja mlađa je dve godine (od 4.) prije džuda plesala :)
svoja najdraža laprdaljka
Avatar
kokomamac
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 681
Pridružen/a: 22 vel 2003, 03:13
Lokacija: zabreg

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la Janja » 25 srp 2014, 23:30

Moja curka od prošle godine pleše folklor i to je nešto prekrasno, prije je išla na ritmiku i moram reć da je to bio baćen novac, sada mm misli da bi joj i karate dobro došao da ispuca višak adrenalina .
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la Vicky & Mama » 01 kol 2014, 13:25

Podižem malo ;)
V će sad na jesen 3 ipo i mi bi ga svakako dali na kakvu aktivnost (sportsku jel'te) jer mi je tako nesportski tip :mrgreen
Jesam sročila rečenicu, al kužite me jel tako? :mrgreen
On je onako intelektualni tip, filozofski, skraćeno - mudrica mala, al brate motorika, spretnost i tako to :zub
Mislim da se razumimo nema maleni nikakvu dijagnozu, sve pet, al ono volili bi malo poraditi na koordinaciji, kondiciji, na fizičkom aspektu jel'te?
Ako se krenemo igrati loptom njemu se neda, šutne loptu dva put i basta :lol
Biciklu voli voziti pa to ajde koristimo...
Dakle, nemamo mi ambicije od njega raditi sportaša niti patimo od toga... al ono volili bi mu pronaći neku aktivnost da malo razvija i tijelo, a ne samo um ;)
Šta predlažete?
Eh da... i da u Šibeniku ima za tako malene...
Ili bar neka ideja šta bi mogli sami s njim raditi...
Prijedlozi :kima
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la latica » 22 kol 2014, 16:03

ja bi ti predložila gimnastiku. meni su to svi oko mene preporučivali za početak i mislim da je to najbolje za malene jer malo vježbaju i tako, ali zapravo se igraju s trenerima - mislim nema nekih posebnih pravila i tako. mogu se odmorit kad treba ili nešto preskočit i nikom ništa. bar je tako bilo kad je moj maleni krenuo - malo su se zagrijavali, trčali, i tako i onda bi im složili poligon i oni bi u krug išli po gredi, pa skakanje sa spužvi, trampolin, pa kolut naprijed i nazad, pa penjanje po nečemu i sl. dakle ništa preteško, a super je baš za razvoj motorike onako općenito - da postanu malo više gibljivi, spretnij i sl. a kasnije ako se odluče za neki sport imaju dobro osnovu...

e sad jedino ne znam gdje ima u tvom gradu!
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: sport za trogodišnjaka

PostPostao/la Vicky & Mama » 24 kol 2014, 00:52

Hvala latice...
I ja sam nekako bila na tom tragu ;)
Raspitala sam se, pronašla sam gimnastički klub koji ima dvi vrtićke grupe, tako da V može u onu mlađu (3-4 god)...
Počinju kad počne škola, dva puta tjedno po 45 min...
Baš sam sretna šta ćemo kreniti, nadam se da će mu se sviditi, za sad je, ovako kroz priču o tome cili oduševljen :dada
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik


Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.