Sada je: 29 ožu 2024, 08:31.

Tete u jaslicama i bolovanja

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la Cathy » 14 ožu 2011, 21:45

piko je napisao/la:Nije lijepo čitati sve izrečeno na račun teta koje nam čuvaju djecu. Oni su isto ljudi i imaju pravo na koliko im god treba bolovanja! Niste nikad imale upalu pluća i bili na bolovanju 3 tjedna? Ne poznate nijednu ženu oko 40 sa kroničnom bolešću? Njoj bi isto odmah dali otkaz bez ikakvih prava!? Ne poznate nijednu tetu s problemima vratne kralježnice zbog svih godina provedenih u zgrbljenom položaju zbog naše djece? Bolovanje 4 tjedna...i tako dalje :(

Nije problem u tetama nego u organizaciji vrtića, trebali bi imati tete u ''standbaju'' koje bi bile zamjena cjelo vrijeme bolovanja!

X
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la alexandra » 14 ožu 2011, 21:49

pa sanika, budući tete baš nisu u cvijetu mladosti, stvarno možeš računati na probleme sa svim dijelovima kičme i sličnim boljkama koje se ne liječe u tjedan dana. :dunno
meni sad recimo u uredu nije bilo kolegice mjesec i pol zbog koljena. šta da joj radimo. odsječemo nogu i stavimo protezu pa da više ne boluje? ili da navijamo da joj daju otkaz, a tako nešto se sutra može dogoditi bilo kome od nas? i izgledno je da je neće biti periodično dok ga ne zaliječi. a za operaciju nije.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la nevenera » 14 ožu 2011, 22:02

meni je ovo koma čitati jer ja radim s djecom, u školi, i to od 1-4r i znam kako im je koma kad me nema. i kad dođe netko drugi. pa radim i kad ne bih trebala. ako tete idu na bolovanje, iz moje perspektive to je zato što moraju.
kad si na bolovanju, em si ti u komi, em su kolege u komi, a sad ispada da je i roditeljima koma. :( ispada da je najbolje da se mi koji radimo s djecom najedemo špinata ko popaj i raspali 35 godina u komadu, bez bolovanja, naravno
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la ivancica » 15 ožu 2011, 01:43

hm, izgleda da sam jedna od rijetkih koje kuže Sanikine sumnje :dunno , valjda zato što privatno poznajem nekoliko zaposlenih (ne samo odgajatelja) na neodređeno vrijeme u (različitim) gradskim vrtićima i znam kako jednostavno i za kakve razloge koriste kraća i duža bolovanja :/
i trenutno se ne mogu sjetiti niti jednog drugog poduzeća i kolektiva gdje bi to isto mogli raditi :dunno

jer njima je valjda financijski to isto, biti doma ili raditi, pa ako mogu odabiru biti doma.

kako misliš da im je financijski isto ? zar im je svako bolovanje plaćeno 100% ?

u svakom slučaju, mislim da ni ne trebaš razmišljati o opravdanosti njihovog bolovanja, puno je važnije ako u dogovoru s ostalim roditeljima možeš inzistirati da se pronađe rješenje da djeci zamjene budu manje traumatične

kod nas su 2 tete za jasličare (2-3 godine), druge 2 tete za "mališe" (3-5 godina) i 2 tete za "veliše" (5-7 godina), dakle prelaskom u stariju grupu dobijaju nove tete. Princip je isto kao u Barbinom vrtiću, djeca poznaju sve tete i prostor, no svejedno nastoje organizirati da kad dolazi teta na zamjenu, prve dane "stara"/poznata teta dolazi u prvu smjenu (iako nije njen red) na prihvat djece, a zamjena u drugu smjenu. I tako je i kod jasličara i "mališa". ("Velišima" je ionako bitnija ekipa, nego teta ;) )
slika slika
Avatar
ivancica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 02 vel 2010, 18:10
Lokacija: Kaštela

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la Bubidea » 15 ožu 2011, 02:12

hm, izgleda da sam jedna od rijetkih koje kuže Sanikine sumnje , valjda zato što privatno poznajem nekoliko zaposlenih (ne samo odgajatelja) na neodređeno vrijeme u (različitim) gradskim vrtićima i znam kako jednostavno i za kakve razloge koriste kraća i duža bolovanja
i trenutno se ne mogu sjetiti niti jednog drugog poduzeća i kolektiva gdje bi to isto mogli raditi


jedino sto mi pada na pamet da s ovim zelis reci, je mozda podatak da kod privatnika bas i nije pozeljno da si tako puno na bolovanju (kazem podatak, jer nikada nisam radila kod privatnika, pa ne mogu govoriti iz vlastitog iskustva)

bolovanje odobrava doktor, ne firma, tako da se normalne firme nemaju sto buniti ako je radnik na bolovanju, nije na njima da procjenjuju koliko i kada je netko bolestan i nije na njima da preispituju to bolovanje, za to su zaduzene nekakve komisije, jel?
koje kontroliraju doktore

meni, a niti mojoj doktorici, nikada na pamet nije palo da uzimam bolovanje za bezveze, eto tako da sam doma. cak i suprotno, idem raditi zalijecena, ne u potpunosti zdrava, pa si fino skupljam bolestine jednu na drugu, sto opet nije pametno, jer sam, u konacnici, mozda i vise na bolovanju.

a nisam odgajatelj, ne radim u skoli, niti kod privatnika.
samo premecem nekakve glupave papire u javnoj firmi.
i ne umisljam si da sam nezamjenjiva :lol
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la snowwhite » 15 ožu 2011, 08:51

sanika kužim šta hoćeš reći i mislim da nije stvar u tetama već u vrtiću. zapravo kužim i vrtić i njima je teško naći zamjenu jer ako bolesnu tetu zamjenjuje teta iz neke druge grupe ona za te zamjene dobiva slobodne dane kada ih koristi nju opet netko mijenja i tako u krug. bilo bi idealno da imaju tetu koja će uletavati na zamjene koja će uvijek biti na raspolaganju. ali kako to izvesti?? ne možeš ju imati stalno zaposlenu, a bez toga ne možeš garantirati da će biti dostupna.
u našoj grupi za sada nisu izbivale duže od tjedan dana i onda je jedna radila cijeli dan. i to mi je s jedne strane super riješenje zbog klinaca ali pak s druge strane ona cijeli dan s njih 20. nakon tjedan dana vjerojatno je spremna za bolovanje :/
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la Ina66 » 15 ožu 2011, 09:27

piko je napisao/la:Nije lijepo čitati sve izrečeno na račun teta koje nam čuvaju djecu. Oni su isto ljudi i imaju pravo na koliko im god treba bolovanja! Niste nikad imale upalu pluća i bili na bolovanju 3 tjedna? Ne poznate nijednu ženu oko 40 sa kroničnom bolešću? Njoj bi isto odmah dali otkaz bez ikakvih prava!? Ne poznate nijednu tetu s problemima vratne kralježnice zbog svih godina provedenih u zgrbljenom položaju zbog naše djece? Bolovanje 4 tjedna...i tako dalje :(

Nije problem u tetama nego u organizaciji vrtića, trebali bi imati tete u ''standbaju'' koje bi bile zamjena cjelo vrijeme bolovanja!

potpis od početka do kraja

naše tete su obje blizu 60 i u ove dvije godine su izostale po par dana, ali one nemaju jasličare već mješovitu vrtićku grupu.
s druge strane, tete koje su bile starijoj su znale izostajati češće i dulje, ali su uvijek imali iste zamjene tj. par mlađih teta koje bi uskakale na zamjene unutar iste vrtićke ustanove
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la thinkPINK » 15 ožu 2011, 09:37

Ako bi mi se i desilo s klincem da ima situaciju ovako cestih promjena teta (btw jedna njegova je na bolovanju vec nekoliko mjeseci, al druga je boljeg zdravlja pa radi), ne bi mi padalo na pamet okrivljavat tete jer su bolesne ili insinuirat lazna bolovanja. jako ruzno.
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la latica » 15 ožu 2011, 10:33

u mojoj obitelji nekoliko članova radi ili u vrtiću ili u školi i mene ovakve optužbe da su tete na bolovanju bez potrebe uvijek jako smetaju, jer ja znam koliko su moji često bolesni zato što rade s djecom, ostaju bez glasa pa idu takve radit i tamo se nadvikivat itd.
ja razumijem da je tebi teško zbog djece, ali kao što je piko napisala, to je problem vrtića da organizira zamjenu, a ne teta što su na bolovanju.

oprostite ako sam malo gruba, ali mene osobno najviše smeta što si danas svatko uzima za pravo da propitkuje tuđe bolesti i živote i godišnje odmore i sl. a posebno je to kod nas izraženo kad je prosvjeta u pitanju - u stilu: tko još ima toliko godišnjeg, toliko praznika, može na bolovanje kad hoće, a da ne dobije otkaz, šta ona tamo bude malo s djecom - da im da crtaju i ode kući i sl?! kad je to tako sve divno i krasno, šta ne idu svi radit u prosvjetu?! nitko ne gleda koliko treba tu dječicu u vrtiću pazit i nadgledat, jasličare premotavat i presvlačit i još ih aktivirat i zainteresirat za nešto, da vidim tko bi ih od nas sve po zimi zamotao u skafandere, obuo im cipele, stavio šalove, kape i rukavice i odveo van pa ih poslije sve redom skidao, a u školama da ne pričam - kao da je to lako naučit toliku djecu u razredu da čitaju, pišu, računaju, znaju nabrojat nacionalne parkove, da se ne svađaju, ne tuku, ne rugaju jedni drugima i sl. i onda kad odu na bolovanje - bum: da radi u "pravoj" firmi dobila bi otkaz, pa krasno :/
mislim pitanja tipa: šta je njoj da je mjesec dana a bolovanju? su meni fuj - šta koga briga šta je njoj, to je njena intimna stvar, jel mora imat rane po tijelu koje se vide da bi bili zadovoljni u stilu: e je fakat je bolesna, uostalom to je na njenoj doktorici i komisiji da odluče je li za bolovanje ili ne, a ne na roditeljima.
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la † Sanika » 15 ožu 2011, 13:24

ajme majko mila kud je ovo otišlo... :ajme

thinkPINK je napisao/la:ne bi mi padalo na pamet okrivljavat tete jer su bolesne ili insinuirat lazna bolovanja. jako ruzno.


ma naravno, bas sam fuj bljak :roll

joj sorry cure, ali to kako gledate stvari je hrvatska realnost, zato nam je tako kako nam je...

nije ni cudo sto nam je stopa bolovanja pri vrhu u Europi...:
Naime, analize stope bolovanja za zemlje EU-a pokazuju da je Hrvatska u samom europskom vrhu jer je europski prosjek 4,5 dana bolovanja po stanovniku, dok je Hrvatskoj 9,2 dana.


http://www.moj-posao.net/jseeker_wiki.php?wikiName=HrvatskaBolovanja

inace, na jednoj drugoj temi ste drvljem i kamenjem napadale trudnice koje uzimaju bolovanje (zamisli, bolovanje odobreno od doktora i komisije) a zapravo im nis nije... a ovdje ni zrnca sumnje ako su tete po nekoliko puta godisnje na bolovanju preko mjesec dana...to je ok, to je normalno.. :roll

ma u konacnici mogu one biti na bolovanju 6. mjeseci, ali ne da moje dijete trpi zbog toga, a trpi...i sad sam ja fuj bljak...ma dajte .... :ajme
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la Barbi » 15 ožu 2011, 13:32

Pa svatko govori iz svoje perspektive. :dunno Moguće da su "tvoje" tete zaista predugo i neopravdano na bolovanju, ali ne znači da je to pravilo. Ja se zaista ne mogu sjetiti da su tete moje djece, a u vrtiću smo evo već osmu godinu, bile na bolovanju duže od par dana. :dunno
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la ronin » 15 ožu 2011, 13:39

Sanika je napisao/la:
inace, na jednoj drugoj temi ste drvljem i kamenjem napadale trudnice koje uzimaju bolovanje (zamisli, bolovanje odobreno od doktora i komisije) a zapravo im nis nije... a ovdje ni zrnca sumnje ako su tete po nekoliko puta godisnje na bolovanju preko mjesec dana...to je ok, to je normalno.. :roll



zar nisu kruške i jabuke zdrava trudnica kojoj doktor napiše da je otvorena ili štojaznam,a nije,

i teta koja radi u vrtiću i razboli se?

ako je hrvatska realnost razumjeti tete i učiteljice kad su odsutni i bolesni,imati sućuti i ljudskosti,onda mi je drago da imamo takvu realnost.bar u tome.

djeca ispaštaju ,ali se djeca i naviknu.ispaštaju i djelatnici kad su bolesni.to je čini mi se no win situacija.čisto sumnjam da se radi o nekim tetama neradnicama koje radije doma vrte palčeve i gledaju sapunice nego da rade svoj posao.

kad je teta ili učiteljica moje djece duže odsutna,uvijek se intimno brinem za njih i nadam se da su zdrave u smislu da nije ništa ozbiljno(jednom je jedna teta imala operaciju i izostala mjesec dana.jedna moja starija kolegica imala je rak i bila je na bolovanju kad je primala kemoterapije,poslije se normalno vraćala na posao.više je nema,nažalost)

uopće ne želim u startu,po defaultu misliti da netko lažira bolovanje kad je duže odsutan...jer kad bih poslije eventualno saznala da je osoba imala ozbiljnih zdravstvenih problema,a ja sam mislila što sam mislila,osjećala bih se kao zadnje g****
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la skorpionka » 15 ožu 2011, 13:49

Nemam nikakvo mišljenje o konkretnom primjeru iz Sanikina vrtića, al generalno u svim radnim kolektivima ima i opravdanih i neopravdanih bolovanja, pa tako i u vrtićima i školama. :dunno Neopravdana bolovanja i trudnih i netrudnih su samo jedan od naših problema, nažalost.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la † Sanika » 15 ožu 2011, 14:48

Barbi je napisao/la:Pa svatko govori iz svoje perspektive. :dunno Moguće da su "tvoje" tete zaista predugo i neopravdano na bolovanju, ali ne znači da je to pravilo. Ja se zaista ne mogu sjetiti da su tete moje djece, a u vrtiću smo evo već osmu godinu, bile na bolovanju duže od par dana. :dunno


Da. Zato sam i otvorila temu. Zanimalo me kako je u drugim vrtićima. Ni u ovom istom vrtiću s P. nisam imala to iskustvo (druge tete).
Zato me ovo sada (neugodno) iznenadilo.
I ne mogu vjerovati da je vama to normalno, i da sam vam ja negativka u ovoj prici :dunno

Naravno da postoje bolesti i stanja, naravno da postoje opravdana bolovanja itd., ali ne biti na poslu preko 3 tjedna zbog angine…to je ok?

Očito je da vas je gro shvatio da generaliziram, što nije točno .. piše iznad detaljnije.

Kod ovakvih rasprava uvijek se sjetim rečenice jedne moje kolegice, amerikanke našeg podrijetla, koja je došla raditi u HR iz SAD-a, na puno niža primanja i lošije uvjete na poslu… i na moje pitanje da zašto je odlučila doći u HR, rekla je:
"Gle, tamo ako ne radiš ko crv po cijele dane, bolovanja skoro pa da i nema, snađi se druže ako su ti djeca bolesna itd…. možeš pozdraviti s normalnom plaćom i karijerom. Uvijek ima tko će te zamijeniti i raditi bolje od tebe. Ovdje je to ipak drugačije..."

Lijepa naša Hrvatska :roll
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la thinkPINK » 15 ožu 2011, 14:56

Meni dva bolovanja od 3 tjedna u 6-7 mjeseci nisu cudna. Nasa teta je radila 9 i 10 mjesec, pa bila na bolovanju ne znam koliko, dosla opet raditi tjedan dva tri i sad je opet na bolovanju. Mozda sam bedasta al nije mi palo na pamet da zena nesto muljavi. Dijete mi ima zamjenu i to je to.
Ne pada mi na apmet ulaziti u dijagnoze i duzine bolovanja. To je valjda stvar lijecnika.
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la Miki » 15 ožu 2011, 15:11

Kod ovakvih rasprava uvijek se sjetim rečenice jedne moje kolegice, amerikanke našeg podrijetla, koja je došla raditi u HR iz SAD-a, na puno niža primanja i lošije uvjete na poslu… i na moje pitanje da zašto je odlučila doći u HR, rekla je:
"Gle, tamo ako ne radiš ko crv po cijele dane, bolovanja skoro pa da i nema, snađi se druže ako su ti djeca bolesna itd…. možeš pozdraviti s normalnom plaćom i karijerom. Uvijek ima tko će te zamijeniti i raditi bolje od tebe. Ovdje je to ipak drugačije..."

Lijepa naša Hrvatska :roll


falimtebože da ne živim u americi :klanja
ako sam dobro shvatila tebi je američki sustav ono čemu bi i mi trebali težiti?

moj komentar je
Amerika :roll

pa eto i tvoja kolegica je radije došla živjeti u hrvatsku gdje je je radničko pravo otići na bolovanje

Naravno da postoje bolesti i stanja, naravno da postoje opravdana bolovanja itd., ali ne biti na poslu preko 3 tjedna zbog angine…to je ok?


nije ni na meni ali bome ni na tebi da propituješ da li je u redu biti na bolovanju 3 tjedna zbog angine
i otkud uopće znaš da je dijagnoza angina?
po meni bi liječnička dijagnoza trebala biti tajna i privatna stvar pacijenta a ne da si svatko uzima za pravo komentirati težinu ili ne bolesti te tete

a kad si već dotaknula priču o trudnicama i komplikacijama: ja se apsolutno protivim tome da mi laici propitujemo pojedinačne liječničke dijagnoze i dajemo sebi za pravo krojiti nekome hoće li biti ili ne na bolovanju
i da se dovodi u pitanje pravo na komplikacije kao takvo

to ne znači da ne smijem reći da sam protiv lažnih bolovanja (i trudničkih i netrudničkih)
ali nisam ja ta koja daje dijagnozu i odlučuje ima li netko pravo na bolovanje ili ne

i molim te sjeti se svog stava o bolovanjima i pravu na njih kad budeš u godinama pred penziju i kad te šefovi i mlađe kolegice budu htjeli potjerati u prijevremenu (manju) mirovinu - jer si "već" drugi put u godinu dana na bolovanju

na kraju ću potpisati:
ronin je napisao/la:uopće ne želim u startu,po defaultu misliti da netko lažira bolovanje kad je duže odsutan...jer kad bih poslije eventualno saznala da je osoba imala ozbiljnih zdravstvenih problema,a ja sam mislila što sam mislila,osjećala bih se kao zadnje g****

edit: ispravak citiranja - mrzim ove hopsave prozore :roll
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2164
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la † Sanika » 15 ožu 2011, 15:21

Miki je napisao/la:
ako sam dobro shvatila tebi je američki sustav ono čemu bi i mi trebali težiti?


Biti odgovoran je ono čemu svi moramo težiti. Ako moram biti doslovna.

Ok, sve ste rekle, ovo se pretvara u VT, pa ajmo stati na loptu. :mah
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la Miki » 15 ožu 2011, 15:33

pa ja mislim da se svi slažemo da treba biti odgovoran :dada

i da lažnih bolovanja ne bi smjelo/trebalo biti

ja jednostavno mislim da (osim ako tete znaš privatno i da tu informaciju imaš iz prve ruke) nije u redu zaključivati da to što je netko drugi put na bolovanju (po tebi predugom) automatski znači da je radno nesposoban :dunno
i zbilja ne mislim da trebamo težiti društvu u kojem ćemo morati ići raditi bili bolesni ili ne jer bi nas u suprotnom mogla čekati radna knjižica

i još nešto što se ove angine tiče: zamisli da se teta vratila na posao nezaliječena i da je tvoje dijete dobilo anginu (nakon tko zna koje boleštine ove sezone) upravo od te tete
da li bi i onda mislila da treba ići na posao s anginom?

žao mi je ako se osjećaš napadnuta
ja ne mislim da si ti negativka u ovoj priči - ali tvoje razmišljanje o ovoj temi mi je potpuno strano
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2164
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la † Sanika » 15 ožu 2011, 15:40

Miki je napisao/la:ali tvoje razmišljanje o ovoj temi mi je potpuno strano


Ok, žao mi je sto je tako :dunno

Meni je sasvim normalno željeti za svoje dijete skrb kakva mu odgovara s njegove 2 godine, očekivati da ima stalne tete barem 80 posto vremena provedenog u vrtiću itd.
Pa ako na stranu stavimo i razloge za ta podugačka bolovanja, ravnateljica vrtića mora biti spremna na takve situacije, i imati adekvatnu zamjenu, pri čemu svaki dan druga teta, to ne podrazumijeva.

Al i s tom konstatacijom vrijeđam pola foruma, pa onda bolje da prestanem :mah
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la † Sanika » 15 ožu 2011, 15:42

Miki je napisao/la:i još nešto što se ove angine tiče: zamisli da se teta vratila na posao nezaliječena i da je tvoje dijete dobilo anginu (nakon tko zna koje boleštine ove sezone) upravo od te tete
da li bi i onda mislila da treba ići na posao s anginom?


A gdje to piše da ja mislim da tete trebaju na posao bolesne :conf
Uh što volim ova izvrtanja... :ajme
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la Bubidea » 15 ožu 2011, 15:54

ja onda ne kuzim u cemu je problem.
ne trebaju na posao bolesne. imaju potvrdu da su bolesne.
nije na nama niti na firmi u kojoj rade da presipitujemo jesu li zaista bolesne.

druga je stvar kako bi trebale biti organizirane njihove zamjene. to se moze preispitivati i o tome mozemo diskutirati.
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la Miki » 15 ožu 2011, 15:56

Sanika je napisao/la:

Meni je sasvim normalno željeti za svoje dijete skrb kakva mu odgovara s njegove 2 godine, očekivati da ima stalne tete barem 80 posto vremena provedenog u vrtiću itd.
Pa ako na stranu stavimo i razloge za ta podugačka bolovanja, ravnateljica vrtića mora biti spremna na takve situacije, i imati adekvatnu zamjenu, pri čemu svaki dan druga teta, to ne podrazumijeva.



s ovim se u potpunosti slažem :dada , posebno s boldanim :)

o problemu zamjena bi trebala razgovarati s ravnateljicom jer je jedino ona odgovorna za raspored teta (i ostalog osoblja) po grupama

u našem vrtiću su zaposlili 2 volonterke u jasličke grupe i one su bile u svim grupama, sva djeca su ih upoznala i lakše su podnijela i dežurstva i povremena bolovanja teta
probaj predložiti tako nešto i u vašem vrtiću
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2164
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la Miki » 15 ožu 2011, 15:58

Bubidea je napisao/la:ja onda ne kuzim u cemu je problem.
ne trebaju na posao bolesne. imaju potvrdu da su bolesne.
nije na nama niti na firmi u kojoj rade da presipitujemo jesu li zaista bolesne.

druga je stvar kako bi trebale biti organizirane njihove zamjene. to se moze preispitivati i o tome mozemo diskutirati.


Bubidea je bolje od mene objasnila upravo ono što sam ja htjela reći
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2164
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la Krumpirić » 15 ožu 2011, 23:05

možda se jednostavno dogodilo-da su žene bolesne, mala djeca, viroze, starije žene-kičma,.. :/
problem svakako nisu vjerojatno bolesne žene nego vrtić koji ne osigurava stalne zamjene.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la flowerpower » 16 ožu 2011, 08:36

krumpi, dosla sam napisati upravo to - nije problem bolovanje koliko nepostojanje stalnih zamjena, nazalost moguce je da vrtic nema sredstava za platiti zamjenu (do 40 dni ide na trosak vrtica) i onda se krpaju kako znaju i umiju. i to je dio nase svakodnevnice :(
first born unicorn 13.05.2002.
Avatar
flowerpower
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 401
Pridružen/a: 18 stu 2006, 19:12

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la mare10 » 16 ožu 2011, 16:33

Plaćaš da ti čuvaju dijete, da ti ga čuva teta i taj uvijet je ispunjen, bilo koja teta da ga čuva zaposlena u vrtiću. Sve ostalo su varijacije nagađanja.
''Za odgojiti dijete, treba cijelo selo.''
Avatar
mare10
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 344
Pridružen/a: 06 lip 2009, 20:02

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la Kaya071 » 16 ožu 2011, 22:46

Moja najbolja prijateljica je teta u vrticu. Tako znam da sve tete iz vrtica idu jednom mjesecno, a tete iz jaslica jednom u dvije sedmice raditi bris grla i nosa. Ukoliko nalaz pokaze streptokok, automatski se ide na bolovanje (ne zbog teta nego zbog djece) - i dobiva 70% plate. Povratak na posao je moguc kada nalaz bude negativan, a to nekada zna jako dugo trajati.
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la titirlica » 17 ožu 2011, 10:48

a šta ste napali ženu :roll
btw. ako ti je lakše ja bi isto posumnjala u takva stalna dugotrajna bolovanja :oops:
moja je šogorica npr. uzela bolovanje da bi 3 tjedna otišla s mužem u Izrael, a uzela je bolovanje na malenu tako da bi dobila 100% plaće, malena zdrava ostala kod bake dok se ova provodi :ajme , nažalost jako je puno ljudi koji zloupotrebljavaju bolovanja u svim strukama pa tako i tete u vrtiću nisu izuzetak , neznam zašto bi to bilo čudno :conf
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la ivanak2602 » 20 ožu 2011, 00:53

titirlica je napisao/la:a šta ste napali ženu :roll
btw. ako ti je lakše ja bi isto posumnjala u takva stalna dugotrajna bolovanja :oops:
moja je šogorica npr. uzela bolovanje da bi 3 tjedna otišla s mužem u Izrael, a uzela je bolovanje na malenu tako da bi dobila 100% plaće, malena zdrava ostala kod bake dok se ova provodi :ajme , nažalost jako je puno ljudi koji zloupotrebljavaju bolovanja u svim strukama pa tako i tete u vrtiću nisu izuzetak , neznam zašto bi to bilo čudno :conf


potpisujem! Takodjer smatram da je Sanika preostro napadnuta. Mozda tete simuliraju, a mozda i ne, a mozda nekad da, a nekad ne- tko ce ga znati. U stvari se radi o tome da smo lavice kad se radi o nasoj djeci i kad su zbog necega tuzni, mi smo onda mozda jos tuznije. Osjecaj da neke situacije nemozemo "ispeglati", kako nase ljubavi ne bi morale iskusiti tugu ili strah, nas itekako moze razbjesniti.
Da joj djete ide u 5 raz. osnovne skole, bolila bi Saniku briga tko je na zamjeni i tko je koliko dugo bolestan.
Time zelim reci - ne radi se ovdje toliko o nerazumijevanju ili lisavanju prava na bolovanje, nego o ljutoj mami koju boli vidjeti da joj je dijete nesretno ili tjeskobno.
ivanak2602
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 20 lis 2010, 04:07

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la Zorica » 20 ožu 2011, 01:12

Slažem se! I tete su ljudi i podržavam ih ako su bolesne da su na bolovanju, a Vama drugima kojima to ne odgovara, onda budite sretni jer su bolesne pa su imale obzira otvorit bolovanje radi vaše djece da ne rade bolesne i ne prenose klice.
Tete su zakon!
Zadnja izmjena: olja; 20 ožu 2011, 11:15; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: moderatorica obrisala reklamu
Zorica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 20 ožu 2011, 01:03

PrethodnaSljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

cron