Sada je: 18 tra 2024, 04:55.

Tete u jaslicama i bolovanja

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la nevenera » 20 ožu 2011, 09:08

ivanak2602 je napisao/la:Da joj djete ide u 5 raz. osnovne skole, bolila bi Saniku briga tko je na zamjeni i tko je koliko dugo bolestan.
pa i ne baš. dođe neadekvatna zamjena npr i onda se gradivo obradi na loš način, ili uopće ne obradi, i bude problema. jer često zamjene misle da su to, zamjene, i da ne moraju nešto previše radit već samo iščekat da se nastvanik vrati. kolegica mi je imala svinjsku gripu, kad se vratila naišla je na kaos. jedna moja zamjena je, pošto predajem izborni predmet, čitala novine i pustila djecu da se igraju u tišini. :ajme

što se tiče napadanja, mislim da se nema što napadat. pitanje je bilo što imaju bit toliko na bolovanju. doznali smo od više primjera da je to moguće, no je li to istina, jsu li one na pravom ili lažnom bolovanju to ne možemo znat. samo smo zaključile da ipak postoji razlog da budu toliko na bolovanju. vrtić bi trebao nać zamjenu, npr stalno istu osobu da djecu bude lakše
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la † Sanika » 20 ožu 2011, 21:01

Titirlica, Ivanak :kiss

Mada mene uopce ne dira ako se forumsko misljenje razlikuje od mojega :dunno

Ja i dalje stojim iza svojih sumnji, i iza konstatacije da su Hrvati previse na bolovanjima.

I da sad ne trazim, ali netko je napisao kako poslodavca ne treba zanimati zasto mu je radnik mjesec i pol na bolovanju. Stvarno mi je jako cudno takvo razmisljanje.

S takvim sklopom u glavi, nikad nama ne bude bolje. A ni nasim klincima. :mah
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la ivanak2602 » 20 ožu 2011, 22:01

Nevenera, to sa gradivom naravno da imas pravo.
S tim primjerom sam u stvari mislila samo na emotivnu komponentu. Klinca u skoli nece bas previse bolit srce kad neka nastavnica odjednom nestane na mjesec dana.
ivanak2602
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 20 lis 2010, 04:07

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la ZacKa » 21 ožu 2011, 00:02

U vrtiću kod svojih nekako nisam uopće primjećivala da su tete bile nešto
poduže na bolovanju ili prečesto, moja (5g) se čak veseli kad dođe neka nova teta
koju ne poznaje, a u jaslicama do 3g. mislim da djeca takve promjene ako su tete
čist ok ni ne pamte. Mislim tko se sjeća od nas kako nam je bilo u vrtiću do 3g. ?
Tako mala djeca te promjene čak lakše zaborave nego veća djeca.
A to ako su tužni to nije razlog nova teta već možda drugačiji pristup nove
tete. Koji ne mora biti negativan, samo drugačiji. A privikavati se na drugačije po meni nije
ništa tako loše.

E sad u školi nekako teže padaju te zamjene, prvo djeca se odmah otmu kontroli,
drugačiji način rada lako ih zbuni, a gradivo je opširno i teško.
Ali niti tu nikome ništa ne bi trebalo zamjeriti ako je učiteljica stvarno bolesna.
Tko mi je kriv što radim kod privatnika, a i milijun puta sam rekla da nikad,
nikad ne bih radila s djecom, pogotovo u školi. Težak je to posao.
Njihovih 4-5 sati s djecom bilo vrtičkom ili školskom ne bih mjenjala za svoj posao u
uredu. A po tome onda valjda i zaslužuju godišnji od mjesec i više dana.....
Zadnja izmjena: ZacKa; 21 ožu 2011, 00:03; ukupno mijenjano 1 put/a.
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la ZacKa » 21 ožu 2011, 00:03

Imam puno poznanica koje rade u vrtiću, nakon 4 sata provedenih tamo,
one su znojne, bez glasa, u jaslicama rade naporan fizički posao a u vrtiću
im mozak radi 100% non stop sa 25 djece koja nisu njihova u onom malom
sobičku.
E sad jedino što zamjeram kad oba dvije tete odu u isto vrijeme na go po
ljeti prerano još u 6 mj. ili ili najkasnije 01.07. i odmah počinju ta neka dežurstva, a
roditelji i dalje normalno rade, pa kemijaju gdje da pošalju djecu
da ne bi dolazili u vrtić , u neke druge sobe, sa nepoznatom djecom
i nepoznatim tetama. To im je već šok..

Ili kad me pitaju jel spajam neki praznik, jel bu dijete došlo ne znam npr.
u petak, jer njih nema, dežurstvo je. Ma koji crni petak ? :shock
E to me malkice ljuti ta spajanja kad god se može. Ali tu tete vjerojatno
koriste što im je omogućeno i koliki im je g.o. i opet velim tko mi je
kriv što ne radim u prosvjeti. :mrgreen
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la mirbi » 21 ožu 2011, 09:03

Sanika, nije isto ako je na višetjednom bolovanju teta koja radi u sobičku HZZO-a, sama i teta koja u vrtiću čuva 20-ak djece. :dunno
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la skorpionka » 21 ožu 2011, 10:57

Ili kad me pitaju jel spajam neki praznik, jel bu dijete došlo ne znam npr.
u petak, jer njih nema, dežurstvo je. Ma koji crni petak ?


Taj pritisak na roditelje koji se radi za svaki praznik koji oni spajaju, i u vrtićima i u školama, je nešto od čega mi se diže kosa na glavi. :roll Uvijek je isto moto, uvjeriti roditelje da ne dovode djecu osim u nuždi jer su izvanredni uvjeti na snazi, bit će im ružno s nepoznatim tetama, itd...tako da se osjećaš ko zločinac ako na kraju moraš dovesti dijete taj dan u vrtić. :ajme

nakon 4 sata provedenih tamo,
one su znojne, bez glasa, u jaslicama rade naporan fizički posao a u vrtiću
im mozak radi 100% non stop sa 25 djece koja nisu njihova u onom malom
sobičku.


Ima puno drugih poslova koji su fizički zahtjevniji od rada u vrtiću, pa opet nemaju radno vrijeme 4 sata, a niti dva mjeseca godišnjeg. :dunno
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la zauvijekmama » 21 ožu 2011, 11:02

bit će im ružno s nepoznatim tetama, itd...tako da se osjećaš ko zločinac ako na kraju moraš dovesti dijete taj dan u vrtić

bas tako...ocito bi svi trebali ljeti biti dva mjeseca na godisnjem
sad samo cekam da pocnu ispitivati tko nece doci onaj tjedan poslije Uskrsa
:angry
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la skorpionka » 21 ožu 2011, 11:05

ZM, čak to ne navodim za ljetne praznike, nego preko godine kad padne neštpo zgodno za spojiti, pored svog tog silnog godišnjeg :mrgreen
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la IINA » 21 ožu 2011, 11:07

Tete rade 6 sati u grupi. Ostala dva sata odrađuju kroz pripreme.
I nemaju dva mjeseca godišnjeg.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la skorpionka » 21 ožu 2011, 11:08

a
roditelji i dalje normalno rade, pa kemijaju gdje da pošalju djecu
da ne bi dolazili u vrtić , u neke druge sobe, sa nepoznatom djecom
i nepoznatim tetama. To im je već šok..


Meni je ovo totalna koma i zbilja se pitam koliko će se dugo ova relikvija iz prošlosti održati. Bit je da se trenutno roditelji upiru i smišljaju načine kako da se rastegnu i prilagode vrtićima a ne obrnuto, kako bi trebalo biti ispravno. :ajme
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la skorpionka » 21 ožu 2011, 11:11

IINA je napisao/la:Tete rade 6 sati u grupi. Ostala dva sata odrađuju kroz pripreme.
I nemaju dva mjeseca godišnjeg.


Ajd mi objasni kako one tete koje malo prije podneva dođu na posao rade 6 sati ako u 16 idu doma?


Nemaju službeno na papiru. Poznam jako dobro način na koji se to prikazuje papirnato. Npr tjedan prije početka vrtićke godine, (a to znam iz prve ruke) piše se da rade i to doslovce "priprema sobe za novi početak godine" i to ravno tjedan dana. One to obave dvije zajedno u par sati, ostalo dane im se piše da to pripremaju a zapravo ne pripremaju. Službeno im se ne računa da su na godišnjem.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la Kaya071 » 21 ožu 2011, 11:14

U potpunosti potpisujem Zacku. Zaista ne smatram da je tragicno sto se promijeni teta na mjesec dana. Mislim da je uvijek gore tim zamjenama (bilo da se radi o vrticu ili skoli) nego samoj djeci.

Da se razumijemo ja sam veliki protivnik laziranja bolovanja (inace mi je grozno laganje na bolest).

Ali, ne bih nikada optuzivala nekoga da laze da je bolestan i u pitanje dovodila necije razloge za bolovanje.

A, u obzir moramo uzeti i da su tete u vrticima izlozene svim bolestima koje djeca boluju, pa nisu ni one stijene da ne podlegnu virusima. Zatim, uzmimo isto tako u obzir da teta ima odgovornost nad 25 djece, da djecu svako malo mora prebrojavati (bilo da su vani ili unutra), da roditelji znaju doci sa cudnim zahtjevima (tipa da se prati koliko puta dnevno dijete prducka), zatim svakodnevno osmisljavanje dana na najbolji moguci nacin.
Zato ne osudjujem ni jednu tetu ako uzme bolovanje, pa i zbog glavobolje. A, i zeljela bih da moje dijete pazi neko ko je u ful formi i raspolozenju.
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la IINA » 21 ožu 2011, 11:16

A gle, radno vrijeme je od 7-13 i od 11-17. :dunno
Naše tete konkretno se toga drže.
Ove koje eskiviraju krše ugovor o radu. A to je neka druga priča...
I naše su ove godine sobu dovodile u red ravno dva tjedna.
Znam, jer živim točno kraj vrtića, pa ih viđam,a vidla sam i u kakvom je stanju bila ostavljena soba kad sam išla u potragu za uplatnicama. :loce
Zadnja izmjena: IINA; 21 ožu 2011, 11:19; ukupno mijenjano 1 put/a.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la zauvijekmama » 21 ožu 2011, 11:18

kod nas zavrsavaju u 16.15
to znam, a za jutarnju smjenu ne znam, mislim da sam cula da je do spavanja prva teta
znaci do pola 12
:/
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la mirbi » 21 ožu 2011, 11:19

Kod nas rade 6 sati. Kraće ne, mogu samo duže. :dunno
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la skorpionka » 21 ožu 2011, 11:24

mirbi je napisao/la:Kod nas rade 6 sati. Kraće ne, mogu samo duže. :dunno


Misliš na privatni vrtić? Ili općenito? Jer ja u državnom nisam još susrela da je teta koja dolazi u drugu smjenu prije ručka (i taj pojam je dosta rastezljiv, neke dođu u 11.30 a neke i iza 12) ostala zbilja 6 sati u vrtiću.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la Kaya071 » 21 ožu 2011, 11:25

Jednom sedmicno teta "otvara vrtic" u 06:15 (govorim o nasem vrticu) ikao i "zatvara vrtic" u 19:30. Smjene su kao sto je IINA napisala (ako roditelji dodju po svu djecu ranije, naravno da teta moze ici kuci). I, dva sata priprema koje se ne moraju odraditi u vrticu, mogu i kuci. Moja drugarica je znala do nekih doba u noci (a i ja zajedno s njom) crtati ilustraciju pjesmica, abecede, notnog sistema...da ne nabrajam.
Mr Ostrozubic 17/02/2010

Mr Loptic i Zujalica 08/03/2012
Avatar
Kaya071
Sveta krava
 
Postovi: 6204
Pridružen/a: 12 vel 2009, 10:08

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la mirbi » 21 ožu 2011, 11:30

Škorpi, privatni. Vrtić ima jutarnji 10-satni program i na neko vrijeme se tete preklapaju, ostalo radi jedna teta + jedna pomoćnica.

GO imaju misec dana, ljeti, ali se djeca ne šalji negdi drugo, ostaju u vrtiću. Ima ih puno manje, pa je pola teta dovoljno.
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la skorpionka » 21 ožu 2011, 11:34

I naše su ove godine sobu dovodile u red ravno dva tjedna.


Ti misliš da je zbilja potrebno dva tjedna za srediti sobu? Pod uvjetom da ne brusiš i lakiraš parkete?
Moj izvor kaže da su njih dvije za taj jedan dan od jutra do 16 sati okrenule sobu naopačke, sve dovele u red, čistačice su prale i čistile što je trebalo.

Mislim da se na prste mogu nabrojati oni koji ostaju od 7-13 i 11-17, osim kad ostaju kao dezurne.

Evo, kod nas sigurno već u 16 sati počinje dežurstvo, neke svoju grupu vode u dezurstvo u 16, neke u 16.15 a jedna kojoj se druge "čude" ne želi svoje odvoditi u dezurstvo nego ostaje u svojoj prostoriji dok joj zadnje dijete ne ode doma, tvrdi da joj je bezveze da sokira jasličare svaki dan s drugom tetom u dezurstvu, a da je njoj normalno jer ionako će svi do 17 otići doma, nije da će ona time prekoračiti radno vrijeme. :mrgreen

Mirbi, pretpostavila sam, jer u drzavnima je vecinom drugačije, ne kažem da nema iznimki ko kod IINE :zivili
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la newmom » 21 ožu 2011, 11:36

moje dijete ide u gradski vrtić
prva teta dolazi u 6:30 i bude do iza ručka (do 13h)
druga dolazi u 9:30 i bude do 16 h, i tako se izmjenjuju
kade se teta razboli, mijenja je ravnateljica,ili ako je par teta bolesno(a i više djece, ovo kad hara gripa npr), spajaju se grupe
nema baš novaca za nekakve stalne zamjene, osim ako nemaju neku koja odrađuje praksu
Avatar
newmom
od Cullenove loze
 
Postovi: 1485
Pridružen/a: 13 stu 2005, 22:09

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la skorpionka » 21 ožu 2011, 11:38

I, dva sata priprema koje se ne moraju odraditi u vrticu, mogu i kuci. Moja drugarica je znala do nekih doba u noci (a i ja zajedno s njom) crtati ilustraciju pjesmica, abecede, notnog sistema...da ne nabrajam


Čuj, nije to zanimanje iznimka što se tiče priprema, i neurokirurg se priprema za posao doma, pa mu se ne piše to pod radno vrijeme, a ima trenutno manje godišnjeg od teta u vrtiću, posao mu nije ništa manje zahtjevan od njihovog, a nije niti bitno bolje plaćen za redovan rad (izuzmimo praznike i vikende) od teta u vrtiću.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la AA » 21 ožu 2011, 11:38

nase tete rade 8 sati (ova koja dodje na posao u 9, po potrebi moze raditi i 8,5) ali njih je 4 na 21 dijete

čak to ne navodim za ljetne praznike, nego preko godine kad padne neštpo zgodno za spojiti

ah, nemojte misliti da je tako samo kod vas. Mi dobijemo sluzbeni dopis iz opstine, da se samo ako bas mora dovode djeca - valjda ce se sama cuvati kod kuce :roll
It’s all mind over matter. If I don’t mind, it doesn’t matter
Avatar
AA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1361
Pridružen/a: 15 ožu 2006, 00:38
Lokacija: gdje je zica upiknuta u globus :)

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la skorpionka » 21 ožu 2011, 11:42

Pa jasno je da u zemlji djeda Mraza rade 8 sati, i da im je onda i preklapanje u grupama povoljnije što se broja teta i broja djece tiče. Naši radije rade ko pastiri 1 na 25 pa rade kraće, nego 8 sati pa da imaju 2/25.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la † Sanika » 21 ožu 2011, 11:44

Od cca 7:45 do 12 je jedna teta sama, nakon toga od 12 do cca 16:15 je druga teta sama. Zajedno su od 11:30 do 12: 30 (rucak).
Prije 7:45 i nakon 16:15 je dežurstvo - službeno dežurstvo je prije 7:30 i nakon 16:30, ali to je samo na papiru.

Kaya071 je napisao/la:Zaista ne smatram da je tragicno sto se promijeni teta na mjesec dana.


Problem je ako se u tih mjesec dana zamjenske tete mijenjaju svaki dan, pa ih prođe i preko nekoliko različitih (konkretno i preko 5...).

ZacKa je napisao/la:Ua u jaslicama do 3g. mislim da djeca takve promjene ako su tete
čist ok ni ne pamte. Mislim tko se sjeća od nas kako nam je bilo u vrtiću do 3g. ?.....


Mislim stvarno.. :roll Prve tri su najvažnije
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la titirlica » 21 ožu 2011, 11:54

po ovom vašem onda bi i doktori stalno bili na bolovanjima jer su na izvoru zaraza :roll moj tata je doktor, radi u bolnici i nije bio bolestan ( pljuc, pljuc) najmanje 7-8 godina , radi i po danu i po noći , i sa starima , mladima, bolesnima, zaraznima itd. oni koji su stalno na izvoru zaraza su valjda već imuni , bar bi trebali biti. Jednostavno mi nije jasno da netko tko radi sa malom djecom može biti stalno bolestan od njihovih bolesti, pa nisam ni ja bolesna uvijek kad i moje dijete, vjerovatno već ima imunitet kaj ne ?
A o tome koliko sati rade otom-potom :roll ja bi bila presretna sa radim vremenom pon-pet 4-5 sati dnevno , vikendi slobodni i šest somića mi sjedne na račun i još uz to odem na GO mjesec-dva , spajam sve žive praznike i molim boga da će roditelji imati razumjevanja pa neće dovesti svoje dijete u vrtić u četvrtak jer je u petak praznik , a to će mi naravno reći još u ponedjeljak tako da si ja stignem isplanirati produženi vikend ...ma dajte molim vas :roll
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la lara.b » 21 ožu 2011, 12:09

Moj ide u državni i uglavnom je ovako...
Budući da vrtić ima (gdje je on trenutno) 2 mlađe vrtićke grupe..
ujutro je jedan mjesec od 7-8 dežurna 1 teta za te dvije grupe - teta iz x grupe, odnosno popodne od 16-17h teta iz y grupe.
I tako se izmjenjuju svaki mjesec...ove što su bile ujutro, drugi su mjesec popodne.
Ako ste shvatile...
Isto tako, ova koja dođe u 7 (ili 8) je na poslu uvijek dok klinci ne odu na spavanje, kod nas je to 12.30.
Druga koja je popodne dolazi u 9.30 ili 10 (to znam jer sam ih viđala vani u dvorištu u to vrijeme i bile su uvijek dvije tete...i meni pogled puca na vrtić) i ona ostaje do 16 ili 17.
To mi se sviđa jer mali u startu poznaje 4 tete, pa kad su njegove na bolovanju, prvo se gleda da jedna od te dvije
priskoči u pomoć.
Do sad je teta, koja je skoro pred penziju, bila ravno 2 puta bolesna..zadnji put kad je to bilo potrefilo se da je bila i ova druga, nešto mlađa.
Ne mogu reći da mi je bili svejedno jer je u popodnevnu smjenu došla teta koju nisu nikada ni vidjeli, ali bila je sasvim ok i moj je bio zadovoljan.
Kad sam vidjela njegovu reakciju i meni je bilo lakše.

Nikada ne sumnjam u startu na bilo koga tko uzima bolovanje jer sam sama poprilično boležljiva pa znam kako je to.
Ja pak sjedim u uredu i ne podižem x djece na poslu, ali da radim u vrtiću itekako bi morala na bolovanje, češće.
Sa 18, 20 kada upisuješ fax ne znaš u kakvom stanju će ti biti npr. leđa sa 30, 40, 50, 60 godina...

Ali isto tako se slažem da se vrtić mora bolje organizirati.

Nije mi jedna stvar jasna...
a zašto onda vi koje bi silno željele to radno vrijeme i taj posao niste upisale pedagošku?
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la lara.b » 21 ožu 2011, 12:17

Vezano za spajanje, ajmo uzet primjer...
Dan D se pojavi i od 26 djece njih ravno 8 dođe taj dan..i otprilike tako i u drugoj grupi (jasličkoj ili vrtičkoj, starijoj, mlađoj).
Nakon nekoliko ponavljanja se osoblje dogovori da su sasvim dovoljne 2 a ne 4 tete.
meni je to ok.
Jednostavno ne vidim razlog za brigu, raspravu :dunno
Avatar
lara.b
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2682
Pridružen/a: 13 stu 2007, 22:17
Lokacija: Hogwarts

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la mirbi » 21 ožu 2011, 12:20

a zašto onda vi koje bi silno željele to radno vrijeme i taj posao niste upisale pedagošku?


Baš... Kad dođem u vrtić, samo gledam kako ću čim prije izać. Od vike, vrištanja, plakanja, prolijevanja, bacanja, piškenja, kakenja, pranja ruku, zubiju, ajme.

Slažem se da puno ljudi u HR koristi bolovanje kad triba i ne triba, ali ljudi koji rade s djecom ne bi na posao smjeli dolaziti bolesni.
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Tete u jaslicama i bolovanja

PostPostao/la ivancica » 21 ožu 2011, 12:22

Bubidea je napisao/la: jedino sto mi pada na pamet da s ovim zelis reci, je mozda podatak da kod privatnika bas i nije pozeljno da si tako puno na bolovanju (kazem podatak, jer nikada nisam radila kod privatnika, pa ne mogu govoriti iz vlastitog iskustva)

bolovanje odobrava doktor, ne firma, tako da se normalne firme nemaju sto buniti ako je radnik na bolovanju, nije na njima da procjenjuju koliko i kada je netko bolestan i nije na njima da preispituju to bolovanje, za to su zaduzene nekakve komisije, jel?
koje kontroliraju doktore


žao mi je što nisam bila dovoljno konkretna, a istovremeno mi je drago što u ovoj državi ima još poštenih ljudi koji poznaju samo poštene ljude (stvarno ne provociram, vjerujem da toga još negdje ima), pa se iz mog posta pod kojekakvim razlozima za bolovanje nije prepoznalo da mislim na one koje nemaju apsolutno nikakve veze s bolešću (npr. teta koja je xy (dvoznamenkasti broj) mjeseci vukla bolovanje jer se preselila na drugi kraj države, a tamo još nije našla posao). imam još primjera, isključivo teta koje poznajem privatno, nemaju veze s mojim djetetom i nemam nikakvog razloga biti subjektivno kivna na njihovo "apsolutno" pravo na bolovanje

zapravo u svemu potpisujem škorpi :5 (i za spajanje praznika, i dvotjedno pospremanje sobe :roll , ma sve)

živim u gradu koji službeno ima 35000 stanovnika (neslužbeno i do 50 tisuća), gradska vrtićka kuća obuhvaća 15-ak vrtića, mislim cca. 2500 djece, i u srpnju i kolovozu je dežuran jedan jedini, svaka teta je dežurna ravno dva dana. a u Dalmaciji smo, koja živi od turizma ta dva ljetna mjeseca i di je dobiti godišnji i dva tjedna često lutrija.

prije 3 godine naš vrtić nije bio dežuran, dakle zatvara se 01.07. i otvara 01.09., a predzadnji dan nas na ulazu dočekao natpis da se sutradan vrži dezinfekcija, dezisenkcija,... i da se mole roditelji da ne dovode djecu ako baš ne moraju i da ih dovode na vlastitu odgovornost :strah . to se naravno nije moglo napraviti u ta dva mjeseca kad je vrtić zatvoren, nego ne dovedi djecu i taj zadnji dan :ne
slika slika
Avatar
ivancica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 02 vel 2010, 18:10
Lokacija: Kaštela

PrethodnaSljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron