Sada je: 15 svi 2024, 04:46.

Autosjedalica nakon godinu dana

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: Autosjedalica nakon godinu dana

PostPostao/la Floribunda » 18 ožu 2013, 22:30

cuj ja sam sa be safe jako zadovoljna,ja sam se vodila testovima,a ova je pokupila sve nagrade jerbo je prosla sve testove,i po meni su najbolje na trzistu...jako su dobre,norveska kvaliteta,testovi,u svim istrazivanjima su one na vrhu,i svim testiranjima su na vrhu,od male sam dala 4 000 i nesto jerbo je izofiks,a njegovu malo manje...

i samo njihova sidalica mi dolazi u obzir,nista drugo...pogledati cu i te vase,bas me zanimaju ti tehnicki podati o sidalicima,posebice me zanima sidalica od likilank....

ma rekla mi je neve da u biti ne treba gledati noge nego samo glavu,medjutin i glavica mu je na rubu,a nebi riskirala da bas glava u cjelosti predje gore,posto je on na sredini,i trebao bi imati mista za nogice,al ima ,al opet neki put ih on skvrci,ma neznam nekako na knap...sto ja znam,tesko mi objasniti...

mene samo muci posto ta nova se vezuje po principu kao i mi odrasli pa me strah da mu ne reze vrat,ili tako nesto

i jos nesto ove gore sjedalice ne idu preko kukova nego preko bedara ,uopce nisu preko kukova??barem ne ove moje...
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: Autosjedalica nakon godinu dana

PostPostao/la Mala Bornica » 18 ožu 2013, 22:35

Floribunda, imas onu koja moze do kraja u smjeru obrnutom od smjera voznje? Jedino tako mogu zamisliti da nema mjesta za noge.

A za ove vece ne moras brinuti da ce im pojas smetati jer uglavnom se to regulira (moji su se vozili u maxi cosy i pojas je prolazio kroz utor tako da se lako regulirala visina pojasa).
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15993
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Autosjedalica nakon godinu dana

PostPostao/la Diami » 19 ožu 2013, 09:51

Preko kukova ide na slici koju si linkala, mislim da je čak i pisalo tako.

Ne moraš se bojati za urezivanje pojasa, imaju za to posebne vodilice koje se prilagođavaju visini djeteta, tako da pojas sjedi/leži na ramenu kad je ispravno podešeno, kako je i ispravno (i kako bi trebalo i kod odraslih biti).

Be Safe sjedalice imaju jako dobru reklamu, no na testovima u Njemačkoj/Austriji/Francuskoj uopće ne prolaze tako dobro kako bi čovjek očekivao, ima daleko boljih po sigurnosti. Škicneš recimo testove ADAC-a ovdje (niže dolje je tablica)
http://www.adac.de/infotestrat/tests/ki ... fault.aspx

Ima i ovdje sličica
http://www.sparbaby.de/wp-content/uploa ... entest.jpg

Npr. HTS BESAFE iZi Go Isofix je tek zadovoljavajuća. :dunno
Zadnja izmjena: Diami; 19 ožu 2013, 09:57; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Autosjedalica nakon godinu dana

PostPostao/la saptacica » 19 ožu 2013, 09:56

Diami je napisao/la:Be Safe sjedalice imaju jako dobru reklamu, no na testovima u Njemačkoj/Austriji/Francuskoj uopće ne prolaze tako dobro kako bi čovjek očekivao, ima daleko boljih po sigurnosti. Škicneš recimo testove ADAC-a ovdje (niže dolje je tablica)
http://www.adac.de/infotestrat/tests/ki ... fault.aspx

Npr. HTS BESAFE iZi Go Isofix je tek zadovoljavajuća. :dunno


Upravo tako :dada !



Neboj se za zasijecanje u vrat, upravo tome i služe sjedalice, da pravilno namjeste pojaseve. Postoji ušica u koju se pojas uvuče na ovom pomičnom dijelu za glavu, tako da uvijek ide preko ključne kosti, a ne u vrat.
Avatar
saptacica
Skoro doula
 
Postovi: 4316
Pridružen/a: 22 stu 2005, 17:24

Re: Autosjedalica nakon godinu dana

PostPostao/la tanjabb » 19 ožu 2013, 10:20

Floribunda, dok dijete nema 18kg nebi ga vezala pojasom od automobila. Pogledaj si filmice na you tube-u. Po visini sjedalicu do 18kg djeca prerastu kada im je sredina uha iznad bocnih stranica uzglavlja. Po meni vi jos niste prerasli tu as.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Autosjedalica nakon godinu dana

PostPostao/la zvrka » 19 ožu 2013, 12:55

Jel' netko kupio autosjedalicu preko oglasa? Dakle, rabljenu.
Mi smo nabasali na onu koju hoćemo, išli bi je vidjeti, ali me zanima imate li kakav savjet kako ćemo znati jel u dobrom stanju :dunno , hoću reći, lako se operu navlake, ali jel se može po nečemu zaključiti jel dovoljno stabilna, jel razdrmana, ukratko- valja li ili ne?
dražesni pupoljak svibanjski 2012.
Avatar
zvrka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 815
Pridružen/a: 20 ruj 2011, 09:22

Re: Autosjedalica nakon godinu dana

PostPostao/la nevenera » 19 ožu 2013, 13:04

na autosjedalice.info imaš članak na što paziti kod kupnje rabljene autosjedalice http://autosjedalice.info/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=29&Itemid=48

mi smo jaje kupili preko oglasa
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Autosjedalica nakon godinu dana

PostPostao/la latica » 11 svi 2015, 10:56

cure imam problemčić i trebam pomoć!

moja cura je 2 godine i ima 12 kila. imamo be safe sjedalicu koju ide u oba smjera i sad je trenutno okrenuta prema naprijed i kad je tako okrenuta veže se pojasem i prilično se teško namjesti. teško u odnosu na bratovu be safe koja je na isofix i samo je klikneš. a u zadnje vrijeme se dogodi da je često moram premještat iz auta u auto i tako. i sad sam ja mislila uzet joj novu, a kako je ona prošla 2 godine, mislila sam čak uzet neku kominiranu 1-2-3 da može bit do kraja, da ne kupujem novu za godinu i pol.
dakle treba mi neka 1-2-3 kategorije, a da ima isofix,
jer gledala sam onu romer evolva, još je na akciji u baby centru, ali isto se veže pojasem. isto nije nešto komplicirano, ali opet i je, dok to namjestiš - u usporedbi s isofixom. jel znate neku takvu, ne stignem sad tražit, a ovo što sam na brzinu pogledala nisam našla?
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Autosjedalica nakon godinu dana

PostPostao/la Diami » 11 svi 2015, 12:44

Cybex ima model s isofixom 1-2-3, ali ima onaj jastuk naprijed, to ne podnosi svako dijete, ali su lagane i jako sigurne. Zove se mislim pallas fix. Jastuk se koristi do ca 4g.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Autosjedalica nakon godinu dana

PostPostao/la latica » 13 svi 2015, 09:07

hvala Diami, ta s jastukom ne bi propla kod nas, nije do sada imala takvu, brat nema takvu, nema šanse ...

a ništa, budem još malo pogledala kad stignem, ne kužim zašto ta evola recimo nema isofix :dunno
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Prethodna

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.