Sada je: 30 tra 2024, 02:23.

Jasličari - nova generacija!

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Mala Bornica » 24 ruj 2013, 20:58

Nikky :hug. Prvo se smiri i prihvati cinjenicu da ti dijete ide u jaslice. Tada ce i njemu biti i lakse i bolje. Meni je trebalo vremena da prihvatim tu cinjenicu, ali srecom sam to odradila prije adaptacije (tesko mi je bilo predati zahtjev za upis, ali od 5. do 9. mjeseca sam se poslozila :)).
Ako je on prihvatio i upoznao tete, to je ogromna i jako vazna stvar. Kad sam ga prvi puta u suzama ostavila, zaljepljen je bio u mom narucju, teta ga je doslovno iscupala iz mojih ruku. Rekla sam joj da ako se ne uspije brzo smiriti nek me obavezno zove i da cu doci po njega. Nije me zvala :). Sada me poljubi i mahne mi :luv . Nisam odugovlacila sa rastankom. I uvijek mu dam neki zadatak, da odnese teti dudu ili slincek ili tako nesto.
Sretno!
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15993
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Nikky » 24 ruj 2013, 21:46

Hvala na ohrabrenju. Znam da je moja nesigurnost najgora. Zapravo, nesigurna sam sve dok tamo ne dodem i onda osjetim da ce mu biti super jednom kada se privikne.
I meni je bilo tesko predati zahtijev. :mrgreen na kraju su nam ponudili mjesto nekih pola godine ranije nego sam se nadala pa me je to malo shokiralo.
Brzić 17.04.2011.
BaBa 11.07.2014.
Avatar
Nikky
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 504
Pridružen/a: 17 sij 2012, 11:57
Lokacija: Svedska

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Nikky » 27 ruj 2013, 12:33

U srijedu sam ga pocela ostavljati po pola sata. Place, cupa me za odjecu.... Ali danas je bio bolji. Samo je malo zaplakao na rastanku i onda se igrao. Slijedeci tjedan ga ostavljam po sat vremena...
Brzić 17.04.2011.
BaBa 11.07.2014.
Avatar
Nikky
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 504
Pridružen/a: 17 sij 2012, 11:57
Lokacija: Svedska

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la magdalenaa » 27 ruj 2013, 14:16

za sada nam ide dobro sa adaptacijom samo malo protestira doma a svejedno se oblači i šetamo do vrtića, i kad dođem po nju sretna je,, počela je i spavati tamo, je da manje spava ali eto,,,
što ćeš brže -to ćeš sporijeeeeeeeeeee
Avatar
magdalenaa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 412
Pridružen/a: 06 stu 2010, 13:43

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Nikky » 07 lis 2013, 21:46

Danas je bio 9. dan kako ga ostavljam u vrticu i ide nam dobro. Ne place vise nikako, sudjeluje u aktivnostima, razigran je... Ima jedna curica od 5,5 god. u grupi sa njime i kada ga ostavim on bjezi k njoj i grli je. Valjda jos nema povjerenja prema odraslima. Samo sto ne moze sve biti med i mlijeko.... Sada je poceo da odbija spavanje a to nam je uvijek simptom problema. Prije bi me sam uzeo za ruku i odveo u krevet a sada se moram hrvati s njime. :znoj. Nadam se da ce ubrzo proci jer mi je vrhunac dana kada legnemo spavati i mazimo se u krevetu.
Samo bih pitala dali da inzistiram da idé na spavanje kao i ranije ili da ga pustim da bude duze budan? Rekoh, mozda nije dobro da forsiram?
I jos nesto. Dijete kretanjem u vrtic izgubi povjerenje u roditelja pa ga kroz adaptaciju ponovno gradi, jel? Pitam da smirim griznju savijest.
Brzić 17.04.2011.
BaBa 11.07.2014.
Avatar
Nikky
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 504
Pridružen/a: 17 sij 2012, 11:57
Lokacija: Svedska

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la tanjabb » 07 lis 2013, 23:12

Dijete kretanjem u vrtic izgubi povjerenje u roditelja

od kud ti to?
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la mrs. eastwood » 08 lis 2013, 07:09

u vezi spavanja - bitno je da namakne kolicinu sna preporucenu za njihovu dob - How much sleep does your toddler need?

ovo s povjerenjem se uopće ne bih složila. ne znam.

ono što dijete želi i potrebno mu je - to je da stvori novu emocionalnu vezu s nekim u vrtiću, po mom bi bilo s odgajateljicama. i odgajateljice bi tome trebale težiti.
kod nas se i danas vidi posebna veze tih par koji su bili zajedno u grupi za prilagodbu - s kojima su se prvi upoznali...

ništa od ovoga ne znači da je značaj roditelja umanjen, izigrano povjerenje :dunno
naravno ovdje isključujem priče tipa - ako se dijete zavarava i sl. ali mislim da su i za to premali.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Nikky » 08 lis 2013, 10:04

Spavanja po ovoj tablici definitivno nemamo dovoljno. Pise da treba 13 a mi imamo 11. Uradila sam onaj testic da vidim dali je premoren i ispada da nije, ne daje takve znakove. :dunno

Sto se tice ovoga o povjerenju, to sam sama zakljucila iz nekih tekstova o adaptaciji. Pisalo je da dijete mora izgraditi povjerenje da ce roditelj doci po njega, da se osjeca nesigurno u sebe ili misli kako ce ga roditelj negdje ostaviti pa se pocne jos vise bojati odvajanja i sl... Pa sam ja tako zakljucila. :dunno
Brzić 17.04.2011.
BaBa 11.07.2014.
Avatar
Nikky
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 504
Pridružen/a: 17 sij 2012, 11:57
Lokacija: Svedska

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la kittyilevin » 08 lis 2013, 10:07

mi smo zasad OK. mala je krenula prošli tjedan. u petak sam je ostavila sat i pol, kaže teta da nije ni suzu pustila. sutra bih je - po tetinom nalogu - trebala pustiti skroz do ručka. no mene je malo frka jer smo imali pauzu od četiri dana (zbog praznika). pa ću vidjeti još. no čini mi se da se dobro snalazi. jedino je pokoleba kada dođe tamo pa vidi da djeca plaču (ima ih nekoliko koji bukvalno bez prestanka plaču :/). malo joj je nosić curio, no sve ostalo je OK. zasad. :zivili

tete su onako. prvo mi se jedna nije baš svidjela, no onda smo imali roditeljski i nekako sam postala solidarnija s njima / njom. fakat ženama nije lako. toliko puno djece, a same do ručka s njima... inače, koncept vrtića u koji moja mala ide mi se sviđa, ide se na otvorenost - kada se adaptiraju, moći će ići u bilo koju od tri jasličke grupe koje su u prizemlju. vrata uglavnom nisu zatvorena, opa mogu slobodno hodati po predprostoru. OK je.
:mah
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la mateja1203 » 10 lis 2013, 09:53

Nas je isao danas nakon 6 dana opet i bilo malo krize, samo mislim, da nije potrajala :)

Ovo s povjerenjem je ovak - dijete ne izgubi povjerenje u roditelje, ali je istina, da mora sam doci do toga, da svaki dan dodjes po njega. Ja mislim, da se dijeca naviknu, kad znaju, da su se navikli roditelji, osobito me mame :)

A za spanje - ja cu si morat ovo procitati, jer kod nas je problem noc. Popodne ide spavat, i navecer bez problema, o onda se budi 3-5 puta :roll :conf ne znam vise zasto, ali se nadam, da ce proci. I ako nam koja od tih metoda pomogne, bit cu :joy
slika

slika
mateja1203
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 73
Pridružen/a: 04 kol 2013, 10:34

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Nikky » 11 lis 2013, 08:23

spavanje nam se rijesilo. izgleda da smo potpuno adaptirani. :yess
Brzić 17.04.2011.
BaBa 11.07.2014.
Avatar
Nikky
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 504
Pridružen/a: 17 sij 2012, 11:57
Lokacija: Svedska

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Nikky » 14 lis 2013, 09:03

Jucer ga pitam: "Hoces ici sutra u vrtic?" a on ce na to:"Nece, tuzan plakao". A uopce ne place.
Brzić 17.04.2011.
BaBa 11.07.2014.
Avatar
Nikky
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 504
Pridružen/a: 17 sij 2012, 11:57
Lokacija: Svedska

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la magdalenaa » 18 lis 2013, 08:15

nama ide dobro,neplače više ali imamo problem sa kakanjem, konačno se opustila ali kaka u gaće,,tete kažu da je to normalno u početku ,da je bolje tako nego da se suzdržava.....nekad nespava ali svejedno leži 2h mirno dok drugi spavaju.Ma shvaćam ju,jer se ona nema gdje iscrpiti tamo,igraju se u tih par kvadrata i to je to.Kad je vikendom doma,obavezno smo 2-3h vani,istrči se,umori i lako ode spavati u 13h.a ovako nije umorna pa neće.
što ćeš brže -to ćeš sporijeeeeeeeeeee
Avatar
magdalenaa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 412
Pridružen/a: 06 stu 2010, 13:43

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Nikky » 18 lis 2013, 08:23

Magdalenaa, zar ih tete be pustaju van? Nisu valjda stalno unutra... :|
Bas mi je zao sto mora lezati sama dok drugi spavaju. Bilo bi bolje da je puste da se tiho igra.
Brzić 17.04.2011.
BaBa 11.07.2014.
Avatar
Nikky
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 504
Pridružen/a: 17 sij 2012, 11:57
Lokacija: Svedska

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la mrs. eastwood » 18 lis 2013, 08:42

moguće da još nisu bili van, odnosno ako se grupa još nije adaptirala moguće da ih tete još nisu izvodile iz sobe, pa ni u dvoranu. iako će hladniji dani, čak i ako vrtić nema dvorište - sigurno ima dvoranu ili neko mjesto gdje će se ispuhati prije ručka.

nadam se da sam u pravu
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Bubimiri117 » 28 lis 2013, 08:31

evo da prijavim i svoja iskustva, od početka 9.mjeseca već je 4 puta bio bolestan,
pa nam je svaki put sve teže ići... Tješi me što tete kažu da je ipak zadnjih par dana plakao samo na početku!

Mene jako brinulo to što neće ići vani, ali su tete ipak organizirale nekoliko izlazaka, klanjam se
jer su 2 i treća je asistentica na 18 djece, vrtić je jaaaako mali, ali evo, tete su žicale da im se napravi natkriveni ograđeni vanjski prostor, pa se to možda i riješi ove godine.

Čini mi se da je jako bitno da se dijete emocionalno poveže sa barem jednom tetom, i da će to onda lakše funkcionirati.

Moj najveći problem su nesuglasice oko odlaska u jaslice... MM ga vodi, i već su me tete upozorile da vide koliko mu je to
teško, tako da prenosi to i na D.-a, a za svaki šmrkljav nos bi ga on pustio doma, i ofkors, imam i sveki koja samo što ne plače svako jutro... Pričala sam s oboje, smireno i jasno, ali ne vidim pomaka, MM ni ne pokušava približit ideju vrtića mališi, a sveki to radi,
ali s tolikom knedlom u grlu, da se ni meni više ne ide tamo, a ja ni ne idem :nesvist
Avatar
Bubimiri117
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 337
Pridružen/a: 15 lip 2011, 13:40
Lokacija: nigdjezemska

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la mrs. eastwood » 28 lis 2013, 12:07

da, to je problem i u svim uputama za dobru adapraciju će se naći i dio u kojem okolina mora afirmativno govoriti o vrtiću ispred djeteta.

ti možeš probati okrenuti priču sa tm i sveki da se izjasne o vrtiću. je li to zajednička odluka ili nešto što je samo tebi palo na pamet :dunno
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Bubimiri117 » 30 lis 2013, 18:24

Mislilla sam da smo taj dio riješili, ali izgleda samo deklarativno.... Čak mi je i MM nakon
6 mjeseci razgovora o vrtiću i razloga za i protiv, kad se prvi put mališa razbolio rekao; kako to da SI odlučila
da ide? :ajme
Kakva je situacija sa stanjem u drugim vrtićima? Koliko teta na koliko jasličara? Meni se čini
da imamo preveliku grupu!
Avatar
Bubimiri117
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 337
Pridružen/a: 15 lip 2011, 13:40
Lokacija: nigdjezemska

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la kittyilevin » 30 lis 2013, 18:54

bubi, kod nas je upisano 19 djece, nova grupa, 2011. i 2012. godište. troje, koliko sam shvatila uopće ne ide, a uglavnom nedostaje barem par djece, tako da je grupa trenutno oko 12-13 djece. teta je jedna ujutro, za ručak su dvije, onda isto ostaje jedna. puno premalo. oni uglavnom svi još tu i tamo plaču, neće jesti, hodaju okolo-naokolo, dakle, nije neka sreća. no moja je ipak, unatoč svemu, naučila već neke dobre stvari - neke pjesmice, neke igre rukama, neke plesove, tako da mislim da ipak ne stoji samo k'o biljka... no da je teško - jest, teško je. no mi barem, kuc kuc kuc, nismo bolesni - to je fakat sreća.
:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la mrs. eastwood » 31 lis 2013, 08:21

u gradskim vrticima je ovako kako je Kitty opisala. dvije tete koje se preklapaju za objed i spremanje na spavanje.
upisuje ih se tako oko 20ak. nekad i više (u našoj ih je 22-24). rijetko su baš svi prisutni, ali mislim da je jednako krcato i sa 18 i sa 22 djece.
u privatnim su možda grupe i manje, ali su i tri tete u kombinaciji po danu.

Bubimiri117 - morate se dogovoriti. riješite to i za dobro malog, a i za vaš odnos. nema smisla da se vrtite u krug. adaptacija je dugotraja proces. a posebno kad zaredaju boleštine - nije jednostavno.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Nikky » 07 stu 2013, 09:56

Cure, jel imao netko ovakvu situaciju:

Znaci kao sto sam pisala, sin mi se adaptirao na vrtic i vec odavno neplace i ne buni se ali... Ima jedna teta koja kada ga preuzima on uvijek negoduje i place. Obicno ga ona ne preuzima ujutro jer dolazi kasnije na posao i tada nema problema ali kada vidi nju, gotov je i to je tako od pocetka. Najvise mi idé na zivce sto se ona cudi da place a zna da to radi samo sa njom. Vec smo o tome pricale. Od sada cu pokusavati da ga ostavim ranije dok nje jos nema.
Koji bi mogao biti razlog tog plakanja? Ja si vec umisljam da je mozda losa prema njemu.
Brzić 17.04.2011.
BaBa 11.07.2014.
Avatar
Nikky
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 504
Pridružen/a: 17 sij 2012, 11:57
Lokacija: Svedska

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la mrs. eastwood » 07 stu 2013, 10:21

njima u ovoj dobi i u početcima vrtica (a vi ste još na pocetku) je bitno da dolaze uvijek u isto vrijeme i u istu situaciju. tipa je li to prije doručka, za doručak ili sl.
da ih uvijek dočeka ista aktivnost u koju se uključuju. slično je i sa tetama iako bi trebao prihvatiti naravno i ostale tete i računati da će teta biti odsutna ili druga na zamjeni.

ja bih popričala i s drugom tetom koju prihvaca - natuknula bih nešto u stilu kako je vas super prihvatio a druge tete još nije. je li i ona tako što primjetila!?
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Mala Bornica » 07 stu 2013, 10:34

ja bi kao sto mrs.eastwood savjetuje :).

a sta bi napravile da vam teta kaze da su se roditelji zalili da vase dijete udara njihovu djecu? kako bi se prostavile? mislim, naravno da mog dvogodisnjaka ne ucim da se tuce, ali istina je da zna biti grub. ne pomaze ni to sto se s bratom i sestrom nekad tako i igra, on ih mlatara oni se smiju (milijon puta sam rekla da se ne smiju tao igrati).
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15993
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la mrs. eastwood » 07 stu 2013, 10:47

mb - tko je koga zvao?
ja mislim da ono što se događa u vrtiću - ostaje u vrtiću i isključivo je u nadležnosti teta i da je to i kanal komunikacije. naravno, kada dijete grize, tuce ili sl - s njim se doma razgovara na primjeren način.

naša je i bila ugrižena i znala je ugristi. teta bi nam rekla L je ugrizao F.
nije mi ni na kraj pameti bilo zaustavljati L. roditelje i s njima to komentirati. niti sam bila prisutna kada se to dogodilo, niti mislim da bi imalo ikakvog efekta. jasno da je teta rekla i L. roditeljima i očekujem da će oni to rješavati s njim kako znaju. također da će teta pozornije pratiti njihov odnos u igri.

drugi put su se počupale moja mala i njena najbolja frendica i baš smo došli ja i njen tata ih pokupiti pa nam je teta ispričala što se dogodilo. u tom trenutku ni ja ni taj tata nismo curama ništa rekli. izašli smo iz vrtića, one su se poigrale u parku i srente doma otišle. Mi smo se ispričali jedno drugome, ali što možeš. Naravno doma smo imale razgovor da to nije lijepo, je li bila stvarno tako ljuta, je li joj žao...
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la mrs. eastwood » 07 stu 2013, 10:51

Mala Bornica je napisao/la:a sta bi napravile da vam teta kaze da su se roditelji zalili da vase dijete udara njihovu djecu?


ček nije mi jasno? kako ti možeš znati što se događa u vrtiću? prićamo o najmanjem ti? oni u toj dobi mogu mjesecima prepričavati neku situaciju, koja se dogodila jednom i više nikad. što teta kaže? to je po meni njen problem.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Mala Bornica » 07 stu 2013, 11:06

kad je tata dosao po kcer ona mu se pozalila da ju je moj D. udario. i da, o najmanjem pricam naravno, 2 godine je navrsio pred malo. teta je meni to spomenula usput, ona se ogradila tom tati jer je druga teta bila s njima kad se to desavalo. mislim, rekla mi je i da mog D. ugrizla druga curica, meni je to normalno. ma valjda je samo informacije radi spomenula, a nadam se da je taj tata samo htio cuti sta je bilo.
on je mali, nije verbalno aktivan :lol, tj. on ne prica nego par rijeci, i ne moze mi nista ispricati, a i da moze uzmala bi to s velikom rezervom. pa se nadam da je tako i taj tata, samo htio provjeriti informaciju.

vase tete vas ne obavjestavaju o takvim dogadjajim redovno (meni je to u njihovoj dobi jos toliko normalno da ni ne trebam znati za svaki udarac koji moj mali primi. ok mi je da znam da je udario/ugrizao, da mogu malo o tome pricati s njim dodatno)?
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15993
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la mrs. eastwood » 07 stu 2013, 11:18

kažu nam ako ima ugriz ili sl, da se ne stiltamo valjda doma kad dođemo. kažu ako smatraju da je potrebno da još se dodatno o tome razgovara doma :dunno
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Mala Bornica » 07 stu 2013, 11:24

doci cemo do toga i mi s vremenom nadam se, jos smo friski svi. treba i tetama vremena da nas roditelje upoznaju. super su nam tete, sve stima i bas sam zadovoljna :luv . naravno da je veliki faktor taj sto me mali lijepo ujutro poljubi i otrci u grupu, bilo teti u zagrljaj ili medju djecu :luv .
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15993
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la Nikky » 08 stu 2013, 09:35

mrs. eastwood je napisao/la:njima u ovoj dobi i u početcima vrtica (a vi ste još na pocetku) je bitno da dolaze uvijek u isto vrijeme i u istu situaciju. tipa je li to prije doručka, za doručak ili sl.
da ih uvijek dočeka ista aktivnost u koju se uključuju. slično je i sa tetama iako bi trebao prihvatiti naravno i ostale tete i računati da će teta biti odsutna ili druga na zamjeni.

ja bih popričala i s drugom tetom koju prihvaca - natuknula bih nešto u stilu kako je vas super prihvatio a druge tete još nije. je li i ona tako što primjetila!?

Ona je isprva govorila da nju bas ne voli jer je ona bila zaduzena za nasu adaptaciju i prva ga uzimala od mene kada je plakao. Pa mu se tako zamjerila. Medutim, to jos ne prestaje i sada se kao nesto cudi. Imam slijedeci petak sastanak sa njom pa cemo popricati o tome. Danas je bila druga teta i on je odmah drugo dijete a meni je duplo lakše kada ga vidim da ne place.
Vidjeti cu u petak. Mozda se dogovorimo oko cega.
Brzić 17.04.2011.
BaBa 11.07.2014.
Avatar
Nikky
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 504
Pridružen/a: 17 sij 2012, 11:57
Lokacija: Svedska

Re: Jasličari - nova generacija!

PostPostao/la kittyilevin » 18 stu 2013, 14:34

dakle, mi krenuli prije nekih mjesec i pol, skoro dva. mala ima 23 mjeseca. sve načelno OK, ono, dobre je volje kada dođem po nju (ne spava tamo, kupim je nakon ručka), govori mi o onome što rade u vrtiću, sve djeluje OK.
ujutro neće ići u vrtić i u pravilu plače, govori da hoće ostati doma i da ne želi da ja radim, možda par puta nije plakala, no tete kažu da se brzo zaigra i smiri.

brine me jer u poslejdnje vrijeme često povraća kada je ostavim. na početku tu i tamo, sada povraća svaki drugi, treći dan. ispovraća u pravilu cijeli doručak. (a u vrtiću neće ništa jesti, pa jadna pregladani dok ne dođem po nju). teta mi je danas rekla da nam tim povraćanjem želi nešto poručiti i da će prestati kada mi (misli na mene prvsnstveno) prestanemo na to obraćati pažnju. mislim, ne kužim - ja nisam tamo kada ona povraća, poslije je znam pitati je li povrćala i popričamo o tome, no kratko i ona mi u pravilu ništa ne odgovori... no o tom, potom.

inače je slabijeg želuca, nit' želi jesti (s time se mučimo već dugo dugo, jede malo i jako jako je izbirljiva, u životu nije pojela čušpajz i osim par stvari, tipa juhe, tjestenine - bez ičega, pilećih ražnjića i povremeno kuhanog povrća, poput graška i kukuruza, neće ništa od kuhane hrane), a i inače zna ako se uzruja zbog nečeg (ali to govorim o, recimo, minuti plača) povraćati... zdrava je, nije bila skoro nijednom bolesna otkad smo krenuli u vrtić, neku sitnu upalu oka je imala, no to je pokupila dok smo bili na moru... pa mi njezina prehrana toliko ne uzrujava, no brine me to povraćanje.

što mi mala poručuje? nemam pojma kako se prema tome postaviti i je li tko imao slično iskustvo?
:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

PrethodnaSljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.