Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!
Tema je zaključana

Re: Generacija 2013.- 6. dio

25 kol 2015, 10:26

E jučer sam u Timberlandu kupila Ančici cipele broj 24 snižene na 200,00 kuna ;)
Pa pogledaj super su ak joj treba sad za jesen. Ima u ciklama boji za curke i tamnoplave za dečke.
Ona ide od 17.8. u vrtić, pauzirala je samo dva tjedna dok smo bili na godišnjem.
Kuma ide u petak u London pa sam joj naručila neke stvarčice iz gapa tipa hudica sad za zimu i trenirki.
I da moram napraviti reda u ormaru...vidim da se zbilja izdužila i sve one silne tajice će joj druge godine biti kratke hlačice :lol

Re: Generacija 2013.- 6. dio

25 kol 2015, 11:13

Bokić curke!
Ja sam malo down - obzirom da sam alergična na ambroziju i ne smijem sada ništa piti od lijekova uspjela sam dobiti upalu uha. Bila već nekoliko puta u Vinogradskoj da mi pogledaju, krenulo s desnim uhom pa smo prvo probali s kapima tipa aqua maris no danas bila na pregledu i prelazi i na lijevo uho i nema šanse da prođe. Boli me, skupilo mi se sad šlajma i svega i u sinusima, ma grozno. Kaže da nisam zarazna nego mi je sve to napravila ambrozija. Konzultirala se s nekoliko doktora i svi mi rekli da bolje da popijem antibiotik nego da nastane još veći problem. I tako dobila antibiotik koji kakti mogu trudnice, nisam najsretnija, no mislim si bolje da to riješim... U Petrovu na triple test i uzv idem u četvrtak pa javim ako saznam spol :srca
L je super, baš je pravi mali dečkić, premedeni je, bistar, aktivan 100 na sat, moj mali pomagač.... puno smo vani kao i uvijek, trči, smije se, skače na trampolinu, vozi bicikl. Sutra idemo na rođendan malenoj od moje vjenčane kume, a u subotu je rođendan od malene od bratića od mm-a tako da ćemo feštati.
latice od idućeg tjedna mala dama kreće u vrtić?
tinice ljubi nam malenu prijateljicu puno!
mariachi i meni je super kak je 10-ero djece u dvije obitelji, puna kuća ljubavi!
diana uuuživajte na godišnjem!!!

Re: Generacija 2013.- 6. dio

25 kol 2015, 11:25

joj sunči, nadam se da će bit bolje. popij antibiotik da tis e to s uhom ne zakomplicira kad ne prolazi :hug

moja gospođica kreće od ponedjeljka, idemo u ponedjeljak malo vidjet skupa, ne znam kojim će tempom ići prilagodba, vidjet ćemo...
ona je sva sretna. priča jučer s mojom mamom na telefon, ljudi moji ko velika cura: tu sam, i M je tu i mama, gedamo cutic - misica (Tom i Jerry), a tata je u Dubovniku. Isi smo u gad, na tamolin, bili su C i L, a tata je u Dubovniku :lol nabroji ona njoj sve šta je radila, di je bila, šta je jela, ono - razgovor samo takav :lol

tinice, mi smo neki dan na sniženju kupile ciciban za jesen - onako zatvorenije cipelice, izašle 200 kn... za vrtić mislim da će imat crocksice za početak, iako su papučice već spremne!

Re: Generacija 2013.- 6. dio

25 kol 2015, 11:58

Sunči, ja mislim da sam smjela piti aerius u drugom dijelu trudnoće! provjeri s pulmologom ili tko te već vodi... ili barem avamys u nos, to lokalno djeluje.
ja imam alergiju na pelud drveća u proljeće i davim se! a većinu trudnoća sam baš kroz proljeće nosila... a moja P baš sad kao i ti, i pije aerius i puuuuno joj je bolje. nisam ju mogla gledati kako je jadna muči! :ajme

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 09:51

mariachi hvala ti, budem pitala pulmologa kada ću ići idući tjedan...
Mi smo jučer bili na ročkasu kod moje šogi (istina, ne prvo koljeno jer su njen muž i mm bratići no volimo se ko da smo si prave šogorice :) ), klinci su uživali.... njena curica od mjesec dana je pre, predivna, već ona dijeli svjesne osmijehe, nisam mogla vjerovati! Danas me L i mm pokupe na poslu i idemo direktno na ročkas od kumine male.
Mislim da ćemo u nedjelju do Špancirfesta u Varaždinu...
Moram mu i ja uzeti nove tenisice i jesenske cipelice, mislim da ću opet one ko timberlenke od cicibana, prošle godine su mu bile savršene plus kaj sam mu uzela deblje cipele ko buce za zimu
latice ne sumnjam ja da će prilagodba na vrtić super proći, brat joj je u grupi do ako sam dobro pohvatala?

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 10:14

Sunčeko pa ti si draga već u 16. tjednu i sad već možeš znati spol :joy
Ja sam od kad sam se vratila sa godišnjeg ni na nebu ni na zemlji, nikako da se pokrenem, stalno nešto prtljam, raspremam, pospremam...
Za sada najlošije stoji Anin ormar ima toliko robe da apsolutno 75% uopće nije niti jednom obukla, a da ne govorim da pola toga više niti ne može obući...
Tješim se da je do sada bila malička pa nismo baš ni odlazili na mjesta gdje bi se mogla onak zbigecati :lol ali sad kad počnu koncerti, predstave, kina, kazališta... :srca valjda ću doći na svoje jer je siroticu za vrtić oblačim zbilja ko zadnje siroče :lol stalno ili u trenirci, kratkim hlačicama, tajicama pa gore majčice a stalno ide jedno te isto i ono što mi stoji na vrhu ormara :lol pa ovo dolje uopće ne dođe na red :ajme
Sad sam joj naručila ovo za jesen i zimu jer mi je sve hudice od prošle godine prerasla kad su bile 18-24. To sam uzela u kompletu sa hlačicama jer mi je to idealno za bazen nakon kupanja da je ušuškam u to toplo. :luv
http://www.gap.eu/browse/product.do?cid ... 0537592001
http://www.gap.eu/browse/product.do?cid ... 0537583003
Mislim da će joj prsluk od prošle godine biti dobar jer sam uzela trojkicu u startu :lol
Sunčeko i te timbice imamo i baš su unisex :up
Fran se jučer vratio iz Koprivnice, izgubio je u finalu ali je dobio osim pehara i punu vreću čokolina, linolade, pahuljica a seki je donio velikog plišanog medu Linu :luv

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 11:26

ja sam jučer išla po pidžamice, ubila sam se s veličinama u pojam. u C&A imaju lijepe pidžame,, ali 92 joj je knap, a 98-104 joj je veliko :ajme
u zari joj je sve što je veličina 2-3 malo :shock, trenirku kju sam uzela moram ići zamijenit. a sljedeća veličina je na odjelu za cur i to 4, to joj je pak sve veliko?!
jedno taj H&M ima veličinu 2-4 i to joj je onako - malo veće, ali taman za sezonu koja dolazi...

tinice i moja je stalno u tajicama i majicama ili haljinicama onim pamučnim, tankima iz H&M-a - to mi je bilo predobro ovo ljeto! sve ove ljepše haljinice više manje stoje i čekaju rođendane ili neku sličnu priliku ;) mi ne kupujemo puno robe, većinu iznosi i onda kad preraste maknem. nemam di to sve držat i onda se ne mogu snać kad ima previše, ja sam praktična - volim da ima da ne mroam mislit hoće li se što stići oprat, ali ne ni da ne stigne obuć ...

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 11:48

Ajme Latica malo joj je u zari 2-3 pa kolika je onda ona? A ja mislila kak je ova moja dugačka :lol
Ona čak nosi neku robicu još 18-24.
Ma ja ne kupujem baš puno robice njoj ali kak sam zadnja i nastarija u društvu rodila možeš misliti koliko je to robe jer od svih dobije.
Ponekad se baš zapiknem da ima nešto moje :lol ali u 90% slučaja ja kupujem frendicama i kumovima i to ona onda druge godine dobije.
I onda najednom ima 7 zimskih jaknica i ja jednostavno nemam kuda s njima.. da ne govorim o hlačicama ili majčicama :ajme
Super mi je to što sad više ne moram misliti na Franovu obleku :lol on si sam bira, samo poklika i drugi tjedan dobije to što je tražio.
Da ne bi bilo zabune :lol dobije od sponzora ne od mene :hahaha
Uzela sam joj neki dan ruksak za gimnastiku i za plivanje jer su ovi stari dali svoje. http://www.maras.hr/shop/artikl/joumma- ... nnie/37108
Unutra nam sve stane od ručnika bademantila, japanki, fena, robice...
Što se piđamica tiće ja njoj uvijek kupujem one u jednom komadu ;) tak sam sigurna da joj nije hladno kad se razgrne tijekom noći
Isto sve piđamice ima iz H&M sa Kitty ili Minnie...kod nje nema drugog :ajme Još nije u điru sa Anom i Elsom

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 11:56

ne znam tinice, nije ona baš nešto velika, ali to iz zare 2-3 joj je uglavnom malo. ta trenirkica joj je knap knap, kad se opere bit će joj kratka, moram je vratit :shock donji dijelovi trenirkica što su imali - ko tajice, ma predivno, to joj je malo i prije pranja, to nisam ni uzimala, majice su joj onak - uzela sam neke dvije po 39 kn, ajde, nosit će ih malo, ali isto su joj prilično taman...
ruksak za vrtić ima krasan s peppom, ima i onu ručkicu da se vuče ko koferić. tu joj sve stane i super je praktičan. ako budemo zdravi ove godine, a daj Bože da budemo ko i prošle, ići ćemo i na bazene jednom tjedno. sad je već veća pa mogu s njima dvoje sama, do sad mi je to bilo komplicirano, ali sad bi se odvažila ;)

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 12:03

Nastavljate sa engleskim i dalje jel tak?
Ove godine dobivaju nove junake :lol http://helendoron.hr/new-course
Uff...ja se isto nadam da će ih zdravlje poslužiti jer osim onih vodenih kozica ženska nije uopće bila bubana :luv

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 12:03

I meni je problem s tim veličinama - 92 je odavno prerastao, mislim da je sad negdje oko 98, a većina tih brojeva je 98/104 kaj mu je preveliko. Zara mi oduvijek ima premalu robu za određenu dob.... Ja se uvijek zaigram i kupim previše robe no nekak uspije iznositi sve i ostane uščuvano...

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 12:13

a ja tražila šlapice za vrtić u deichmannu, 26 knap, 27 prevelike :nesvist

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 12:43

A ja planiram još koji vikend zapaliti negdje na odmor :srca
Ovo mi se jako dopada http://www.logarska-dolina.si/

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 12:57

tinice tamo sam bila ko mala sa starcima, ostalo mi u predivnom sjećanju. moji rekli da bi ako im damo L vodili bi ga na snijeg ovu zimu tamo (ja ću tada biti tenk) :)

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 13:00

Izgleda bajkovito prekokrasno :srca
Gledala sam taj hotel Plesnik ali bi nas jedan dan došao skoro 2.000,00 kuna pa mi to otpada ali sam zato našla ovo: :joy
http://www.lenar.si/hr/

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 13:08

asti gospe ovdje covjek nikad siguran na sta ce naletiti kad otvorim temu... samo mi mast vadite.... ili putujete ili shoppingirate ili planirate oboje ili ste bez djece negdje s muzevima ili .... :basnecu

nemate srama koke. niti malo. :basnecu

ja sam danas puno bolje, sad moram paziti da me ne ponese pa da se prerano dignem.
na momente je u stanu disney idila, na momente tragikomedija, a cesce kuda koji mili moji i fali samo muzika iz doma za vjesanje u pozadini.

uzivajte drage!
ja odoh dalje buljiti u bebicu :le

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 13:21

daj daj ti nam se javljaš :gaah ti koja imaš ovu malu mirišljavu štrucu pored sebe :luv :luv :luv :luv
Joj kad se sjetim...ahhhh :luv :luv :luv
Drago mi je da si bolje i sad će ti sigurno svakim danom biti sve lakše :hug

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 13:42

šok baš mi milo da si se javila, ljubi nam tu malu mirisnu bebicu, joooj kad se sjetim tih dana :luv :luv :luv kako carica s njom?

kad smo kod putovanja, ja ću se ove zime naputovat, ali sve poslom. i to sama većinom, čak ni mm neće samnom jer neće ni on stić, a i mora nam netko djecu čuvat ;) joj samo da budu zdravi, sve ću stić obavit. idem prvo u Szeged, to mi je na 2 sata vožnje, milina, onda u Estoniju i sad gledam da bi nakon toga drugi dan morala u Luxemburg, ali to vjerojatno neću stići. meni je i problem što za sve moram ukomponirat i put do ZG-a da uhvatim prvi avion, a to mi nekad uzme cijeli dan dok se iskombiniram. U proljeće Cipar i BArcelona. Šta da kažem, super je kad se uključiš u međunarodne projekte :mrgreen
od privatnih putovanja mislim da ništa neće bit, iako smo planirali otić malo na snijeg ove godine. ali to mi je preskupo da idemo tek tako i dok skupimo opremu, a nismo pri lovi jer moram kuću sredit...

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 14:46

šok aaaaw rastopila sam se. Daj mi reci kak to funckionira sad udvoje, trebati će mi svi savjeti ;) ...nadam se da je carica ok prihvatila seku :luv
latice lajkam plan za putovanja pa makar bila poslovna :lol Lijepo sredite kuću, bit će vremena za putovanja! Tak se i ja tješim, rodim, bebica malo naraste pa ćemo putovati. L će vjerojatno to na snijeg negdje s mojima nekoliko dana, iduće ljeto ćemo biti cijelo na moru, jesen bismo mogli negdje izvan granica samo da uštedimo novce. Mm sve nade polaže da će proći novi zakon za porodiljne naknade di bi mi 100% plaća bila svih 12 mjeseci. To bi nam sjekira pala u med.
L me zvao prije popodnevnog spavanja i kaže on meni "mama, buzo dođem na posao" :lol jer će me pokupiti na poslu...

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 14:49

Bome Latica fino si ti to sve iskombinirala i isplanirala :up u dobre si vode uplivala :lol tak i treba :hug
Ni mi ove godine nećemo na skijaču jer mi je em Ančica još premala za učenje, em Fran ima početkom godine važna natjecanja.
Zato ću je one iduće godine puknuti dva tjedna sa školom skijanja na Sljeme pa ćemo onda još poslije svi zajedno na skijaču u Austriju.
Evo, ja već imam planove za 2017. godinu :hahaha
Ali neka, ponavljam sve kao i sa Franom jer mi je upravo to dobitna kombinacija :faca

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 14:55

hahahaha, kad smo kod takvih dugoročnih planova, ako Bog da mi ćemo na snijeg tu zimu 2017. svi u kompletu - znam da Nassfield ima super hotel i program za klince tako da L bude zabavno, a bebica i ja ćemo uživati u friškom zraku i šetnjama, mm će skijati i ja se tu i tamo spustiti ;)

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 15:09

Misliš na ovaj :liza
http://www.falkensteiner.com/de/hotel/carinzia

Ančica će definitivno svoje prve korake na snijegu izvan granice lijepe naše napraviti ovdje: http://www.falkensteiner.com/hr/hotel/cristallo
Ja osobno mislim da nema boljeg izbora za njih ;) makar ja sam dosta emotivno vezana za to skijalište :luv :luv :luv meni nema boljeg i ljepšeg i praktičnijeg :lebdi

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 15:13

Frendica mi rekla da je njenim klincima bilo super u ovom ski vrtiću :)

http://www.nassfeld.at/hr/aktiv/skifahr ... rbetreuung

i ovaj falkensteiner mi se čini super!

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 15:17

http://www.skischule-krabath.at/english/kinder.html :hahaha

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 15:28

e to je to - znam da su njeni klinci kada su se vratili samo pričali o pingvinu Bobo :lol

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 15:44

Kad je Fran bio mali prije nekih 10 godina imali smo i mi tamo svoju školu skijanja sa svim hrvatskim učiteljima po 5-6 sati su dnevno klinci bili na skijanju, pa onda pauza za ručak, ma milina, roditelji bezbrižni tek ih vidjeli popodne. Ali zadnjih mislim 5 godina zabranili su hrvatskim školama da tamo imaju svoje programe jer smo u biti austrijancima uzimali kruh :lol
Cijeli hotel je bio pun Hrvata tako da su se i konobari rotirali i svi došli iz falkenstainer hotela u Zadru.
Ali pozicija i samo mjesto je idealnoooooo za skijanje. Zbilja smo prošli jako puno skijališta u ovih 10 godina i niti jedno me nije tako oduševilo kao ovo.
Staza je doslovce ali pazi doslovce preko hotela, ne treba ti automobil, ne tapkaš u pancericama i skijama do staze, ma idila...
I dan danas, Franči obavezno barem jedan vikend ode gore :luv
Navečer nakon večere šetnja s bakljama po selu a ono što mi je posebno bilo lijepo je vožnja sa kočijama po mraku :luv Zamisli vani mrkli mrak, samo mjesec i zvijezde, onako friška noć, vi u kočiji pokriveni sa dekama i čuje se samo šum saonica i praporca kako zvone...aaaaaaaaaa :luv
http://www.katschberg.at/en/articles/View/2022

Re: Generacija 2013.- 6. dio

26 kol 2015, 15:50

diiivnooo, ja sam skijala jednom u Nassfieldu i znam da mi je bilo super. No ja otkada sam probala Francusku, uf, ništa mi nije tako savršeno ko tamo, skijala tamo 5 godina zaredom dok nisam ostala trudna. Tamo su hoteli na samoj stazi, staza milijun i sve su kilometarske, u 3. mjesecu je vrijeme savršeno (sunce bez oblaka, a sve bijelo) no znam da će francuska skijališta na mene pričekati ohoho godina dok klinci ne narastu...

Re: Generacija 2013.- 6. dio

27 kol 2015, 08:20

Ti si ko moj Fran njemu je isto Franucuska vrh. :1 Bio je prije 5 godina sa tatom u Chamonixu na Mont Blancu i veli da nema do njihovih staza.
Ja nisam nikad bila tamo meni su Austrijske staze isto dobre :lol ja nisam kamikaza kao on a bome ima i jahanja do gore.
Moj kolega svake godine u 3. mjesecu uzima 10 dana godišnjeg i ide sa familijom gore.
U Zagrebu je opet neko muljavo vrijeme, ja danas poslije posla ima sastanak roditeljskog vijeća. U ponedjeljak pak imam sastanak u vrtiću, pa onda opet kad počne škola sa razrednicom :ajme
Jučer cijelo popodne proveli u parku, još maskimalno iskorištavam ovo vrijeme prije početka 9. mjeseca. Upisujem i zumbu odmah u startu :joy

Re: Generacija 2013.- 6. dio

27 kol 2015, 10:07

ja sam bila jučer na roditlejskom za curku! sve dogovoreno i sve riješeno, još danas po potvrdu do pedijatrice i od ponedjeljka polako krećemo!

di nam je mamamana?

Re: Generacija 2013.- 6. dio

27 kol 2015, 10:21

Moja pedijatrica je na godišnjem odmoru i ja nikako da ovu moju malu docijepim :ajme
Bravo za Marticu ma uživat će onda u vrtiću :luv i uopće ne sumnjam u brzu prilagodbu.
E pa ja sam vama zaboravila reći da ja više ne dojim. Evo od 01.08. od kad smo došli na more rekla sam da je cica stara i da nema više mlijeka :liza
I ona je to tako lijepo prihvatila da ne mogu vjerovati...ma ona je zbilja nestvarno dijete :luv a mislila sam da nema šanse da to prođe glatko kao sa pelenama :lol
Tema je zaključana