Sada je: 29 ožu 2024, 09:32.

Generacija 2015.

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zauvijekmama » 02 stu 2016, 14:40

ej cure :kiss

kod nas sve super, prehlada prosla, spava cijelu noc, papa i zeza
i zna pokazati di je beba u busi :luv

inace, beba u busi je mala cura :le
trebam li reci koliko sam sretna? :joy :joy

leptir...nadam se da ce ti poceti spavati cijelu noc i da ce ubrzo proci nocna budjenja
ja sam se preporodila od kada ih nema i od kada ne cicamo

zee...mi smo sve zube prosli nekako bezbolno...evo sad nam idu trojke, nekada malo zaplace ponoci, ali nista drugo
tako da tu imam srece
uh, bas ste gadno pale...super je jos i proslo kako je moglo biti
ljubi malu misicu :kiss
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 02 stu 2016, 22:18

Curka................. :rodj :joy
Savršeno :)

Zee - curka je dobro i samo se prepala - kako si ti?
Bude ti se ona vratila na svoje.... kad je nama D. pao i završili s njim na hitnoj - par dana je bio tih i miran..... Tako da - vratit će se njena vedrina... ne brini
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 05 stu 2016, 01:03

Pa, eto, pad joj očito nije naškodio, a ja čak mogu s njom kleknuti na tepih, par dana su me toliko boljela koljena da sam samo čučala.

Nego, ona je sva u šlajmu i šmrkljima...danas bolje, evo sad spava već dva sata bez buđenja. okružene smo lukom, soba smrdi kao ćevabdžinica; pa fiziološka, usisavač i ostali rekviziti.

Sad je to toliko više ne muči, ide nabolje, ali opet njeno kakanje...tj nekakanje. tolike muke prolazi, primi se meni za kosu, čupa me i tišće, bude tamno crvena u licu... i pokaka par brabonjaka. Svako malo joj dođe takva faza, takva je skoro od rođenja, a pogotovo od uvođenja dohrane. Onda jedno vrijeme bude mir, pa ispočetka. ne znam što je okidač. sad možda bolest i temperatura. ona je sad u tjedan dana uspjela kakati tri puta, ali uz teške, teške muke i malo količinski. večeras je bio taj treći put, nakon sjedenja u toploj vodi u kadi dosta dugo. Danas sam joj u ljekarni uzela Kivilaks, počinjemo sutra s tim. Ništa ne pali šljiva, kašice, žganci, domaća juha, nedavanje mesa, banana i sl... malo i jede ovih dana, tek su danas bile neke normalnije količine, ali i to je sjena onog kako ona inače može pojesti. zadnje kad sam je vagala je dostigla 9.5kg, sutra je važem da vidim koliko je izgubila, vidi se na njoj da je. a krajem mjeseca nam je cijepljenje...

ZM, drago mi je za curicu! Lijepu trojku ćeš imati!
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la Iva15 » 05 stu 2016, 22:24

Joj zeezee, baš mi je žao da se mučite sa tim kakanjem. Al znam tako i neke odrasle koji cijeli život muku muče sa tim :zub Ja i moja djeca srećom nemamo problema. Ovaj moj je popio i drugi antibiotik jer je opet zakurio i bio šmrkav i kašljao. A prije toga opet imao konjuktivitis 2 dana. Ali i ja se baš nisam bila izlječila nego vukla to još 2 tjedna pa nije čudno da je i on opet pokupio jer nezna ispuhat nos. On mi toliko plače kad mu sisam nos tako da imam osjećaj da mu je stanje nakon sisanja gore nego šta je bilo :whew pa ga onda vise pokušavam inhalirat, to je zavolio. Ja sam spojila samo ponedjeljak a poslije ga je svekrva čuvala. Ovaj 10ti mjesec je ful malo bio u vrtiću, mislim da se i razviknuo. Nakon 2 dana antibiotika je odspavao noć i tako mi to dobro dođe...bar jedna noć bez prekida...a sad opet nesto plače i budi se...opet mu je nesto, a bome ne kuzim sta. Počeo je zezat sa hranom, pljuje van...a stalno žica kekse...njih bi non stop jeo.

Zauvijekmama čestitam na curki :luv
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 07 stu 2016, 22:56

Iva, bome su vas zgrabile bolescine. Mi jos nismo nikad bili na atb i pazim je sad, da ne pobere jos nesto na ovo. Tu i tamo se jos bori s kasljem, ali dosta je sad dobro. Valjda i od mene dobije kakvih antitijela jer sam i ja fasovala gadno. Muski dio obitelji se drzi.

Sad kad si spomenula inhalator...skroz sam zaboravila na to, a sad vidim da ce u Farmaciji neki biti na 30% uz kupone. Kakav imate? Sto da gledam pri kupnji? Ona je ok po pitanju usisavanja nosa...mislim, kad je usporedim s malim koje je trebalo pet ljudi drzati. Ona mirno sjedi, place, ali se ne otima, ne bjezi, samo cvili.

I dalje sizim zbog kakanja. Jucer i danas nista.... Trbuh joj je tvrd kao kamen. Jede juhu, kasicu od sljive sa smokvama, natacem ju slatkom kamilicom. I taj neki prirodni sirup svako jutro. I nista.

Al joj se ipak malo diglo raspolozenje, a bome se i pozlocestila moja dobrica. Sve cesce me opali po nosu, licu uz smijeh do stropa, dere se nna prolaznike ( ide danas neki dedica stazom, a ona naumila po sredini...pa stala urlat na njega ' makni se ti tamo, pusti meeee'. Cesto mi kaze ' mama, suti', govori bebama u ducanu da sute.

Pocela je lijepo govorit u vremenima, tipa ' ja sam pisala' ili ' ici cu van', ali cesto, u stvari, govori u mnozini, recimo ' mi cemo ici gore', mi hocemo palacinke i sl. Pocela je malo previse gledati tv, tj youtube :ajme Pilici i ekipa, Koka snijela jaje.. Instalira se na trosjed, trazi dekicu, za koju cesto kaze ' daj tepih' :lol i kaze ' mama pali viziju'
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la Iva15 » 11 stu 2016, 00:55

Ja imam omron, kompresijski inhalator. mislim da tog dosta njih preporučuje, mi isto zadovoljni. Uglavnom, evo, ovaj tjedan zdravi...ide u vrtić, al urliče svako jutro kad ga pustim. A neki dan kad su bili u šetnji sreli nonu pa se je rasplakao :zub
al kažu tete da je ok, brzo se smiri, i uvijek ga nađem da se lijepo igra. Samo je sad stariji bolestan, ima temperaturu, ništa drugo pa pretpostavljam da je viroza. Svekrva ga čuva, ja moram radit.. :(
On ima sve 4-ke al niti jednu 3ku. I dole mu fali jedna 2ka. Tako su. I starijem narasle 4ke prije 3ki.
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 11 stu 2016, 23:12

Proucit cu malo tog omrona. Ona jos uvijek zakaslje onak muski, ali prolazi to pomalo. Mene jos zna zdrmat kasalj, da mislim da cu se zadavit.
I kod nje cetvorke odavno vec stoje, trojke zezaju. jucer se pokakala sama, nakon sto sam joj prekjucer morala pomoci nekim mini klistircicem za bebe, glicerin i kamilica. Grozno je bilo, koma. Danas nists, vidjet cemo sutra sto ce biti.

Kako vasi jaslicari po pitanju samostalnosti? Plasi me susjeda da u starijoj jaslickoj gdje je njena mala se svi vec dobrano oblace, znaju se obuti...mislim, imamo mi dotad jos puno vremena, al bome se ne sjecam kak je bilo kad mi je stariji bio jaslicar. Ona sam jede odavno, zlicom i vilicom. Zna prolijevati juhu, ali ima dana kad prode bez toga. Pije sama iz case i sl. Sladoledom se zamusa posteno, ali ga pojede kako tako sama.

Ali, o oblacenju nema ni govora. Davno je skuzila gdje gurnuti ruku, nogu kad je ja oblacim i po tom pitanju je milijardu puta laksa od brata. On se bacakao, oblacenje je trajalo i trajalo. S njom sam gotova za minutu, ali mi nije jos palo na pamet dat joj, recimo, tajice da proba sama. Kad idemo spavati tj cicati navecer, instalira se u krevet i pokrije se sama.

Lijepo drzi one debele flomice za plocu, cak i olovkom je ok ( samo, ta fakat voli sarati sve po kuci. Buraz je, pak, tu bio za pozeljeti.) skarice mi se cini prerano joj dati. Ili vi svojima dajete?
Vec sam sve pozaboravljala sto bi dijete ' trebalo' samo u toj dobi.

Iva,nadam se da vas nece neka jaca bolest zakacit.
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la Iva15 » 11 stu 2016, 23:40

Ma kakve škare :mrgreen il su cure toliko napredne :lol moj stariji, 4 god. sad reže al sam ja još uvijek sva napeta i najrađe bi da ne reže :p
Moj jede sam al ga moram pazit da ne bude svašta i malo mu pomažem....pokupljam oko usti...i dajem mu juhu ako previše grabi u prazno ;) al onda si je on popije. Pije iz čaše al isto moram pazit da se baš ne zalije. Oblačenje mi se čini još daleko. Zna nabost ruku di ide....makar među našima je 2 mjeseca razlike a to je još uvijek dosta u ovom razdoblju. E da, i moj je dečko pa se može dodat još koji mjesec razlike :lol
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 12 stu 2016, 00:18

Ma, nisam ja njoj dala skare, nego cujem s nekih strana da u jaslicama u drugoj godini su vec svi ekspertni skarojuzeri :), stajaznam, uopce se ne sjecam da ih je moj koristio niti u toj starijoj vrtickoj. Susjeda me savjetuje, kao, da mala ne bi tamo zaostajala jednom kad krene s klincima koji su isli cijelu godinu prije. Mene vise plasi njeno spavanje tj uspavljivanje, ali kad se tog sjetim, pokusam sto prije i zaboraviti.
Sa samostalnim jelom je ok, jos je ljetos na moru znala sama vilicom pojesti zdjelicu salate ( koju, btw,vise ne zeli ni vidjeti). Voljela je jesti i to je relativno brzo svladala. Da je jela kao sada, malo i probrano, ne bi se vjerojatno tako dobro naucila.
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 16 stu 2016, 11:59

Ola curke,

kak ste s noćima? Je li vam se klinci još bude po noći?

Mene moj muči :lebdi - budi se po par puta
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la Iva15 » 16 stu 2016, 22:02

Moj se budi, a ne cica...al onako zaplače iz čista mira....uglavnom mu dam dudu i ruku pa se brzo umiri al nekad se malo više uznemiri pa se malo više i razbudi pa se vrti po krevetu uz obavezno stiskanje moje ruke...i tako...svakakve su nam noći.
Zna nam se desit mirna noć uz recimo jedno-maksimum 2. Buđenja al to je rijetko.
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zauvijekmama » 17 stu 2016, 09:28

moj ne cica, ali se isto budi nocu...nekada jednom, nekada pet puta
trazi mene, samo me mora osjetiti
ocito su svi sada u toj fazi

vrtic i dalje obozava, danas me natjrao da ga vodim prije 8 :mrgreen
inace idemo oko pola 9-9
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 21 stu 2016, 12:28

Kako bebe curke - jesu vaši dečki počeli pričati - za curke i ne pitam - znam da su male brbljavice :joy

se pripremate s njima za blagdane - lani mi je bio još nekako premali da sve doživi kako spada - pa se veselim ovoj godini.
Možda u ovih mjesec dana do Božića i propriča :)
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 22 stu 2016, 15:00

Ja ne brojim nocna budenja. Cica, nekad se budi dva puta, nekad imam dojam da niti ne spava, nego dremucka, sa sto budenja u dva sata. Najvise joj se spava pred jutro, mogla bi valjda do pol 10 da je nitko ne dira, jer tek oko sest-pol sedam krene cvrsto spavati.

Danas je cijepljena. Derala se strasno. Na vagi ima 9,900 sto je meni super, a pedijatrici nije. Iako, kaze da je izasla iz crvenog i usla u zuto. Visoka je cca 84. Sve drugo je ok. Dobili smo preporuku za neki prah koji se rastopi u vodi radi tvrde stolice. Probat cemo s tim.
Za blagdane prosle godine nismo nis kitili, sad cemo standardno, bor, kuglice. Ali, ne prerano. Ona jos uvijek po kuci razvlaci sismise i lampice bundeve koje je stariji stavio u svoju dobu kakti za Halloween.
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 24 stu 2016, 09:23

Je li prah djeluje Zeezee? Konačno proradilo to?
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 02 pro 2016, 00:18

Prah proradio, malo i predobro. Par dana nista, i dalje se mucila, onda je krenulo...pa je krenulo po par puta na dan. Prestala sam davati svaki dan jer joj je stalno crvena guza. Nikako na zelenu granu s tim.
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 02 pro 2016, 11:22

A jadničak mali - ili ne ide ili ide previše. Užas :hug
Mi smo već dva tjedna stalno prehlađeni i kašljemo, ali nema temperature pa se ne uzrujavam previše.
Inače i dalje cica, i dalje ne priča, i dalje je vrlo vrlo aktivan :ajme
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 03 pro 2016, 17:11

I moja jos cica, s tim da je sad krenula i sa natezanjem, grebanjem, stipanje...dok cica,pa vise ne mogu mirno zaspati dok to traje. I ona je vrlo aktivna. Nesto manje pada i lupa glavom, ali nece nikad biti spretna, cini mi se. Sva je klimusava. Gledam u parku dijete njene dobi, joda s rukama u dzepovima jakne. Ova moja ljosne i dok se meni drzi za ruku, kakvi dzepovi...

Ne znam jeste skuzile lidlovu ponudu drvenih igracaka, puzli...mi smo joj uzeli vec za pod bor, bake i dede isto. Ona bas voli te stvari, ali su joj malo vec i dosadile ove koje ima. Drvene puzle s brojevima i ribice koje se spajaju po bojama - dobro da se ne mogu ofucati te drvene. Osim toga se igra jos s bratovim pistoljima :ajme Dakle, ganja me s pistoljem u ruci, vice ' ruke uvis' i onda odmah 'upomoc!' :lol I autici, opet bratovi. Doduse, voli i one zenske igre, kuhati plisancima, stavljati ih na spavanje...

S bratom se svadja, pocela je s pokusajima manipulacije...zica me kokice, velim joj da nije za bebe, pa si zenska legne na pod i veli ' onda cu plakati', hehe. Ali, umjesto toga se odvali smijati kad vidi moju facu....
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la latica » 08 pro 2016, 11:34

Drage MiBovke,

kao što vjerojatno znate, u tijeku je naša božićna a(u)kcija :xmastree

Pozivamo vas da se uključite kao i svake godine - u dobru je svrhu :srca
Kao i prošle godine odlučili smo pored djece naše RLmame darivati i djecu forumašica koje su trenutno u teškoj situaciji.

Prikupljanjem novčanih priloga kroz donacije i aukcije pokušavamo makar malo uljepšati ovo blagdansko vrijeme djeci članica foruma koje su trenutno u teškoj situaciji. Po završetku akcije donacije će se ravnomjerno raspodijeliti na ukupan broj djece. :xmasfamily
Ove godine sredstva se prikupljaju za desetero djece, a kako bi zaštitili njihovu privatnost korisnici će i ove godine ostati anonimni.

:bdrvce BOŽIĆNA AKCIJA TRAJE OD 03.12.2016. – 22.12.2016.! :bdrvce

Personalizirana pisma u ime Djeda Mraza vašoj djeci piše naša Dabilly ovdje Pisma iz vilenjačke radionice.

Vaše avatare će vam MON ublingati ovdje Xmas bjuti salon is open, again!.

Svoje proizvode i druge stvari možete na aukciju dati ovdje AUKCIJE - 2016. Čekamo ajvar, kulen i kobasice, domaću marmeladu i med!

Ako trebate ili tražite nešto posebno, napišite to ovdje Trebam... Imaš? Daj! - 2016
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la Iva15 » 15 pro 2016, 23:41

zeezee je napisao/la: Osim toga se igra jos s bratovim pistoljima :ajme Dakle, ganja me s pistoljem u ruci, vice ' ruke uvis' i onda odmah 'upomoc!' :lol I autici, opet bratovi. Doduse, voli i one zenske igre, kuhati plisancima, stavljati ih na spavanje...


zeezee jel imaš ti kakve veze sa Istrom :shock jer mi frizerka prepričava iste stvari za jednu curicu koja je rođena 1.4. :gata

Moj zna jednu novu riječ-duda ;) u vrtić je uopće ne nosi...stoji mu u krevetu za spavanje. voli je al srećom nije ovisnik. vjerojatno bi se brzo odviknuo u potpunosti...al šta ja znam, smiri ga, pa nam je lakše sa njom.
U vrtiću ga tete jako hvale, da ga se lako nahrani, da ga se lako stavi spavat, probudi....i sav im je dobar i drag. Ja i MM se samo pogledavamo na te komentare, al ajde, nek im bude, valjda im je stvrno dobar :luv
Ma i nama je sve bolji ;) sve veći je pa je sve zabavniji.
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 16 pro 2016, 09:35

Moj i dalje ne priča - mislim, priča on... ali ga mi ne razumijemo osim poneku riječ. :(
Ali mu je zato motorika na razini djeteta od 3 godine kažu tete u jaslicama :joy
Sve razumije, sve zna, sve radi.... ali neće pričati.
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la latica » 16 pro 2016, 11:16

drage forumašice,
naša božićna aukcija vas čeka i zoooove! zadnji je tjedan pred nama, uključite se! sigurno imate kod kuće nešto što možete ponuditi ili nešto što ćete pronaći za sebe među ponuđenim! :kiss
http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=111&t=79703
:xmasatmosfera
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 17 pro 2016, 01:26

Iva, nemam veze s Istrom ili frizerkom iz Istre:) nasa haharica je luda za bratom i svim sto on radi. Danas je uzela pojas od kimona i rekla ' mama, vezi me za dzudo'.
Jel mozda prica frizerka i da prestajem s dojenjem? :(

Tj, krenula sam danas u boj. Uspjela je uspavat i popodne i veceras bez cice, navecer je bilo malo tesko, ljutila se, tugovala...ali, sjetila se dogovora. Pustila sam muziku i nosila je i nekako je uspjelo.
Naglo sam odlucila, ali nije bilo druge...ima karijes, mozda i dva.kako nikad nije imala bocicu ni dudu, ne jede puno slatkog, ne pije sok, kakao i sl...i zube peremo od prvog... Nema sto drugo biti nego nocno dojenje. Sad jos i to uz vec dva slomljena zuba....sutra imam dogovoren pregled ujutro, vidjet cemo sto se da.

Inace je ok za dogovore, nekako mi se razumnom cini, vec stvarno zna lijepo reci sto je muci, pa se nadam da nece biti grozna muka kod zubara. Bila je vec par puta s bratom na pecacenju sestica, upoznala se s ordinacijom. Doduse, sad ide na drugo mjesto.

Nadam se da prestanak dojenja nece pokrenuti neke size, opet je u fazi milasamidragasam, uz povremene male ljutnje kad vice svima ' ne diraj me, ne vuci me' ( kad je grlimo)
Iva, lijepo je citati o pozitivnim iskustvima iz jaslica...ohrabrujuce, iako nas to ceka tek od sljedece jeseni.
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la Iva15 » 20 pro 2016, 02:01

zeezee je napisao/la:Jel mozda prica frizerka i da prestajem s dojenjem? :(

Priupitat ću je slijedeći put :lol

Frizerka ima malog rođenog u 3-em mjesecu i naravno njen isto ništa ne priča pa si tako uvijek nešto komentiramo za njih i onda mi ona spominje prijateljicu čija curica slaže rečenice i onda je rekla da je rođena 1.4. i da se igra sa bratom i kaže ruke uvis....i onda ti to napišeš i sad su mi stvarno 100 upitnika iznad glave :gata . Baš ću je sad malo propitat dal ta mama još doji, kolko je star brat... :p :lol

Inače i frizerka doji i ful je luda, svaki put mi ostavi dojam da je to to, da prekida al svaki mjesec kad dođem ona i dalje doji, samo je sve luđa :shock
Nadam se da ćete se vi bezbolno odviknut... Nisam još čula da loši zubi imaju veze sa dojenjem, mislim da je kod vas krnulo sa padovima...pa jednom kad se oštete se kvare....mislim to je neka moja teorija, ne znam, baljezgam....Šta kaže zubarica?

Ja sam u užasnoj gužvi na poslu, evo sad kuham da imaju sutra šta jest, ...em je teško uz njih nešto zgotovit, em mi ni MM nije baš neki od kuhinje....a i jadan već kad mora sve sam da mu malo olakšam.
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 20 pro 2016, 02:46

Obavili smo pregled. Nije bila jako suradljiva, zainatila se nesto, s druge strane, kad sam je malo stisla tj pridrzala, nije bilo nekog turbo otimanja. definitivno ima dva pocetna karijesa. Dijagnoza - karijes dojenja. Isto sto i karijes bocice. Krivo je nocno dojenje. Ima veze i s genetikom i sastavom i kolicinom sline. Brat nije imao nikakvih problema. Moguce je da je i ove strgane tako lako polomila jer su vec bili lagano demineralizirani, ali to se ne moze sa sigurnoscu znati. Veli dr da stalno vida takve slucajeve ( ona je bas pedodont) i da majke nisu dovoljno osvijestene o mogucim.opasnostima produljenog dojenja za zube. I to je laktoza, elem, secer.
Naucili smo na tezi nacin :(
Idemo na kontrolu u drugom mj i mozda ce joj nesto i raditi, ovisno o tome je li i koliko otislo dalje. Kaze da je njoj dosta pet minuta bez lamatanja i udaranja nogama da popravi zub. Vidjet cemo.
Od petka ne dojim. Ona je to vec drugi dan prihvatila kao dogovoreno, uopce ne trazi, ni po danu ni po noci. Proslu noc je spavala bez budenja do pol sedam! Ne sjecam se kad se to desilo. Sad je skoro dva ujutro, zaspala je uz malo nosenja oko 21:30 i nije se jos budila. Ja sam radila nesto za posao, nadam se da se nece buditi sad kad napokon odlucim i ja zaspati.

Iva, svaka cast na vecernjem kuhanju, ja to vise ne mogu.
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la zeezee » 28 sij 2017, 00:34

Helou, ima li koga? ja se idem nadovezati sada na samu sebe :)
Nadam se da ste se provele za Novu godinu (tko se još toga sjeća?) i ušle u novu na neki super kul način sa svojim malcima. Mi smo tulumarili s dva para prijatelja i njihovom djecom, mala isto dočekala ponoć, a onda zaspala i pustila nas da i dalje tulumarimo oko nje u dnevnom dok se ona meškoljila na trosjedu.

Javite se malo, bar malo, da smo u toku. i da ne zamre ovdje skroz. Znam da vjerojatno obaveze stišću sa svih strana, i kod nas je tako...

Moj miš je malo narasla, ne previše, i dalje joj najbolje stoji br 80, čak još uvijek neke stvari nosi 74, tajice koje je nosila prije godinu dana i tak. Ali, čini mi se da se ipak to kreće pomalo. Fizički je sitna i mala, ali kad progovori djeluje odraslo. Neke riječi izvrće (još uvijek igra nomigat i klokan bebu nosi u tocoblu :lol ), ali uglavnom je jako ok s govorom. počela je stalno tražiti peppu, ima i najdražu epizodu pa moramo stalno imati igrokaz na temu te epizode, gdje ona glumi sve likove osim madam Gizele (to sam ja). počela je koristiti i izraze iz crtića. nekad trefi gdje treba, nekad ne. Tipa, 'zamijenimo se' kad hoće nešto što ja imam, pa mi podvaljuje prvo što joj dođe po ruku; al zato kaže 'oprostite na kašnjenju' ujutro kad se probudi :lol . Slatka je, ali se sve više svađa s bratom i koristi što je mlađa. nekidan su se nešto prepucavali, ona je na njega vikala, on nije, ali nije odustajao od neke svoje ideje, pa je nakon par minuta meni naredila 'reci mu da prestane'. moram skrušeno prizanti da je nedavno ispalila i prvu psovku...držalo ju dva dana, onda je prestala, nakon što smo počeli ignorirati.

Snijeg je nije uopće oduševio, upravo suprotno. ne da se previše van, sanjke joj nisu nimalo zanimljive, i samo sam je jednom uopće oblačila u skafander jer ne voli ni hodati po snijegu. Tu je na mene vjeroajtno, nikako dočekati da prođe zima....

ne pokazuje nikakvu želju da se skine iz pelena, čak je prestala totalno prijavljivati kakanje, štoviše, laže da nije kad je, i to se vrlo žustro brani od presvlačenja. i kupanje joj je opet mrsko. dere se u kadi da joj je voda hladna, onda se ja pravim da sam nešto prčkala oko slavine i pitam jel sad dobra, onda laže da je sad jako vruća. sve da se izvuče, pogotovo od pranja kose. iako na tom području i dalje nije nešto obdarena. Pomalo zeza i s hranom, ne zanima je više voće, jabuku pojede ako je nečim zabavim usput, bananu traži, onda ju frkne na pod uz riječi' smrdi, ružna je i ne treba mi'. Traži jako puno mlijeka, to joj je sad opsesija otkad ne cica. I otkad ne cica, a mislim da sam to već i rekla, nevjerojatno dobro spava. ide dosta kasno u krevet jer nam je takav život (ja sam s posla ili u pol devet ili u deset), ali onda spava cijelu noć bez buđenja i problema.

eto, ja dala izvještaj :lol
Sad vi malo...
M 22.04.2008. slika
Avatar
zeezee
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1813
Pridružen/a: 27 kol 2007, 17:50

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la spm » 01 vel 2017, 11:45

pozz
evo i mene nakon 100 godina.
L je doma jer ima bronhitis. Bila je doma dok su bili i školski praznici, pa kad je krenula ponovno u vrtić nije više oduševljena. Počela je ujutro poprilično negodovati. Njoj je očito bolje u vojnom režimu, od 7-17, svaki dan ;)
Inače je prava cura, stalno bi se presvlačila, ok jede, jedino zeza kad je bolesna, išla bi stalno vani i kupanje traje i traje (drama kada se vadi van). Nije damica jedino uz brata, kada ga zna dobro mlatnuti. Nadam se da u vrtiću ne pokazuje tu stranu :lol
Priča svašta, još ne spaja više riječi, obožava pričati na telefon, na oduševljenje babe i dida :luv
Ja sam još doma (radim od doma), oporavak od loma ide svojim tijekom, ali traje i traje. Sada napokon nisam više na štakama pa je odmah lakše... Moram vratiti mišiće, pogotovo potkoljenični, tako da sam u vježbanju...
Kiss svima! :kiss
spm
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 353
Pridružen/a: 30 lip 2009, 13:17
Lokacija: Zadar/Zagreb

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la leptir422 » 06 vel 2017, 18:51

Mi smo sad svi od D pobrali želučanu virozu tako da nam je bilo veselo. On i dalje nešto previše ne priča, ali je motorički zato ravijen da me čisto strah. Frajer već kuha sam i s mamom, najdraže mu je rabijati jaja :hahaha
Što se snijega tiče...... ludo ga obožava, pogotovo sanjkanje sa burazom.
Nema straha. Krene svugdje sam, krči sebi put ako mu nešto smeta, penje se gdje može.

Ja sam stalno u strahu da ga spriječim od gluposti :ajme
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Generacija 2015.

PostPostao/la azaleja » 24 lis 2019, 09:58

Evo me nakon stotinu godina, potaknuta fb grupom, ali tamo mi je teško povezati tko je tko :hug :hug
Nadam se da možda još naiđete koji put ovdje ;)
Curka se opasno približava petoj godini, sitne građe je i dalje. Visoki smo 106 cm, teški 14 kg. Probirljiva je u hrani za poluditi, ali kada svedem na papir curka jede dosta zdravo (juhe bistre i one krem, piletina i puretina sa žara, palenta, tjesetenina bolognese ili paprikaš, jako puno voća, jogurti).
Zimus smo vadili treći krajnik radi učestalih upala uha i nakon toga je puno bolje, odnosno nema boleština kao prije
U vrtiću je redovna, konačno nakon toliko vremena više i ne drami kada ide u njega. Krenuli smo i na ritmičku gimnastiku od rujna 2 x tjedno i divno je za ispucavanje energije, samo mi se čini da bi za nju dramska skupina bila idealna :p
Vodi već ozbiljne razgovore i pregovore oko svojih prava, u igrama i svijetu mašte je stalno.
Velika je maza, s obzirom na dvije starije seke i ljubomorna je za poluditi ponekad ako nije pažnja na nju usmjerena u zacrtanom trenutku.
I da...spava s nama u krevetu :ajme Zaspi sama u svom krevetiću jednom u mjesec dana, ušeta u naš oboružana slikovnicama i vrlo često tata zaspi na drugoj priči, a ja isto ponekad prije nje. Kad zaspi prenosim je u njen krevet, no vraća se gotovo redovno.
Avatar
azaleja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 476
Pridružen/a: 03 tra 2005, 21:10
Lokacija: Zagreb

Prethodna

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.