Sada je: 29 ožu 2024, 14:05.

Odvikavanje od pelena

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: Odvikavanje od pelena

PostPostao/la Vicky & Mama » 06 svi 2016, 23:23

Moja ima tek deset mjeseci pa ovo čitam onako turistički :lol i stvarno se nadam da će L biti na bracu! :dada
On se (s dvi godine i dva mj.) doslovno jedno jutro probudija i reka mi - mama, skini pelenu, obuci mudante :lol
A kako o tome ranije i nismo nešto puno pričali, bila sam malo skeptična, ali računam aj poslušati ću ga pa ćemo viditi...
Prvi dan se par puta zapiškija i to je bilo to ljubi ga mater :mrgreen
Odmah smo skinuli i noćnu pelenu zato jer mi se od otprilike godinu ipo dana konstantno budija se potpuno suhe pelene... i zbilja - u krevet mi se nikada nije popiškija!
Eto... nama je to prošlo savršeno (doduše zato smo muku mučili sa zadržavanjem stolice dok je bija još u peleni...).
Uglavnom, mislim da je najvažnije ne forsirati ih nego kreniti kad su spremni.
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Odvikavanje od pelena

PostPostao/la suncica77 » 15 svi 2016, 16:48

Koliko traje taj period odvikavanja? 10 dana ? Mjesec ? Kako kome ?
Muka mi je od pomisli skidanja sa cice a i sa pelena, a znam da moram kad tad :/
mama dva anđela ...slikaslika
Avatar
suncica77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3141
Pridružen/a: 22 tra 2009, 19:19

Re: Odvikavanje od pelena

PostPostao/la zara01 » 15 svi 2016, 18:07

Suncica jedno po jedno.Nemoj istovremeno.
Mi smo stvarno oboje expres rjesili,recimo sa starijim je skidanje iz pelena bilo puuuuno duze i teze iako je bio stariji.
Ako je dijete spremno ide to brzo i lako....
Za cicu nemam savjet jer smo se mi postepeno skidali.Na kraju je ionako dojila samo pred spavanje i ujutro.
Ali ona i nije bila beba koja je na cici od-do,iako je dojila 20mj.
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: Odvikavanje od pelena

PostPostao/la suncica77 » 17 svi 2016, 15:51

Nekako mi čudno skinut sa pelene a još doji, a prije bi pelenu riješila a kako kad doji po noći puno, onda ce se popiskit
Bas ne znam ..
mama dva anđela ...slikaslika
Avatar
suncica77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3141
Pridružen/a: 22 tra 2009, 19:19

Re: Odvikavanje od pelena

PostPostao/la suncica77 » 17 svi 2016, 17:40

Liv Tyler je napisao/la:Evo cure podloga od flisa. Moze u as, na onu sjedalicu iz na bicikli, u kolica ako ih jos koristite, u hranilicu. Ma svugdje di bi dijete sjelo.
Ja je drzim u as. Imam jos i sivu ali nemrem je naci. :ajme

slika

Ako imate malo viska necega od flisa, a da vam ne treba (mozda mizeva neka starija flisana majica :lol ) mozete sami ili dat nekome sasiti. To su dva sloja porubljena i spojena. Moze se prati i lako se odrzava.

Zara pusti je ako ne zeli, mozda bide bolje za malo vremena.


Zar se ovo ne smoci svejedno ako odozdo nije drugi materijal ?

Kod nas stanje ok, svaki dan je sve bolje. Sad vec bez problema mogu s njom u djir gdje god. Presvlaku nosimo za svaki slucaj. U pocetku je trebala, a sad vec lijepo ode i na wc tudji doma. To mi je velika stavka jer stariji nisu htjeli neki period.
mama dva anđela ...slikaslika
Avatar
suncica77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3141
Pridružen/a: 22 tra 2009, 19:19

Re: Odvikavanje od pelena

PostPostao/la zara01 » 17 svi 2016, 21:48

A moja frendica je dugo maloj drzala nocnu pelenu jer je dugo cicala nocu.
Ja nemam tih iskustava.....
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: Odvikavanje od pelena

PostPostao/la nevenera » 17 svi 2016, 22:07

suncica77 je napisao/la:Nekako mi čudno skinut sa pelene a još doji, a prije bi pelenu riješila a kako kad doji po noći puno, onda ce se popiskit
Bas ne znam ..

Meni je nikša suh preko dana i noći (kad spava) a još doji
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Odvikavanje od pelena

PostPostao/la morena » 18 svi 2016, 07:58

D. je bio svako jutro mokar (cijela pelena) dok je dojio. Kad je prestao dojiti, prestao je i piškiti po noći. Vjerojatno nije toliko do tekućine nego do buđenja. Dok je dojio budio se svako malo i vjeratno je tad i piškio. Kad je počeo spavati preko noći, ne piški više, tek ujutro.
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: Odvikavanje od pelena

PostPostao/la suncica77 » 19 svi 2016, 14:33

Moja doji 4-5-6 x po noći jos uvijek
Pelena suha bude 1x u 7 dana
mama dva anđela ...slikaslika
Avatar
suncica77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3141
Pridružen/a: 22 tra 2009, 19:19

Re: Odvikavanje od pelena

PostPostao/la Emmalia » 01 kol 2016, 13:21

Evo i mi se upustili u avanturu... prvo dijete pa iskustva nemam, mali je skoro 2.2 godine i sve prica i kuzi, pa sam odlucila iskoristiti sto smo na moru. Iako po znakovima se cinilo da je daleko od toga- ujutro se oduvijek budi mokar skroz, nije ga smetalo biti popisan (iako je u platnenima!), pa ni pokakan... na tutu nije htio nikad, ni na skoljku. No evo za vikend smo odlucili skinuti, tocnije od jucer ujutro je u gacicama. Za spavanje ima pelenu.

Dakle jucer prijepodne je bilo zapisavanja, kakanja u gace (bas dok ga je tata cuvao, a ja bila na misi hahah) pa tusiranja. Ali vec prije par dana na plazi smo skuzili da mu je fora popisat se uz drvo, u more itd. Tako da evo jucer otkad se popodne probudio nijednom nismo mlrali mijenjati gacice, dakle od 14 do 21 sat smo svako pisanje ulovili. E sad, nista on ne govori nego mi pitamo svaki sat recimo. Onda ga to namami, da ide piskit uz maslinu, na zidic, i proba, vecinom i uspije. Jutros se isto nije zapisao, nego jednom vani u vrtu, a dvaput cak u skoljku! Cak je jutros pristao sjesti na skoljku i tiskao da se pokaka, ali nije mogao. Tuta ga ne zanima. Nego ili skoljka ili wc s nastavkom.

E sad mene zanima, posto nam je tek drugi dan, jel ok da ga mi stalno nudimo, jel jos rano da ga pustimo da se sam sjeti? Meni se cini da ovako rano bolje ga stalno nudit, dok stekne naviku?

I jos nesto, jel ok u ovim pocecima da ga mamimo da piski svuda, vani mislim, gdje mu je zanimljivo? Mislim na donekle prikladna mjesta hahah, uz drvo i tako? Ja si mislim da mlzda bolje forsirat vise skoljku da ipak zna da se to tamo radi a ne da ide iz stana piskit van u vrt. A muz smatra da sad u pocetku nek pisa gdje hoce vani, dok ne stekne naviku. Sto mislite?
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

Re: Odvikavanje od pelena

PostPostao/la SuperNova » 05 ruj 2016, 14:58

Mi smo pokušali skinut pelenu prije mjesec dana na moru, ali bezuspješno. Nije mi se činio spreman, očito nije ni bio... Već dugo hoće na tutu i to uglavnom funkcionira ujutro kad se lijepo popiški i pokaki, onda plješćemo i to nam je super. Onda sam ga pokušala ostavit u gaćicama i povremeno nudit tutu i on bi sjeo, pa ništa, a onda bi nakon 10 min otišao u neki kut i popiškio se u gaće. Mislim da još ne prepoznaje nagon i ne zna signalizirat. Pa sam odustala privremeno... Za mjesec dana će napunit 2 godine.
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Prethodna

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 2 gostiju.