Sada je: 16 svi 2024, 04:23.

Generacija 2013. - 11. dio

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la latica » 16 kol 2016, 13:00

evo da se i ja malo javim!

cici, super je frajer, nadam se da je uživao u rođendanu!! :luv

moji su veliki na selu ovaj tjedan, uživaju, išli su na bazene zadnja dva dana, bigulica skače s one višlje skakaonice, neustrašiva je i obožava se kupat :luv sad mi već jako fali.
ona je inače spremna za školu :lol dobila je prije puta početnicu kakvu će braco imat, sve je to prelistala, crtala nešto unutra, "napisala" si ime, spremila pernicu, knjigu i crtančice u torbu i ona je spremna. stalno je moju mamu tjerala da joj priča o školi, da je ispituje matematiku, da s njom vježba ko da je na tjelesnom, i onda još pita: baka koliko sam dobila? dakle mora i ocjenu dobit. i onda moja mama priča kako to izgleda u školi, kako imaju jedan sat, pa odmor, pa koje predmete imaju i što uče, ovaj veliki se igra i zvrnda da ne čuje (iako ipak čuje), a ova mala upija ko spužva i onda zaključi: baka ja sam sve naučila, ja isto idem u školu.
šta će to bit na jesen ja ne znam, kako ćemo mi njega otpravit u školu, a nju u vrtić :ajme :hahaha

mala se ka je i dalje divna, sve se bojim da ću se probudit iz nekog sna. jedina mi je briga ta kilaža. da barem bude da ne kaka a da dobiva puno, ali ne bih rekla. ona će ko i seka, skupljat gram po gram :ajme ali dobro, nek je to najgore. vidjet ćemo kako ćemo sljedeći tjedan, ostajemo sami pilići i ja, mm radi, još ako bude morao ostajat duže, bit će veselo :lol
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la sunceko29 » 20 kol 2016, 14:23

latice ne sumnjam ja u tebe, budes ti super hendlala pilice :hug Bude i napredovanje na tezini ok, budes vidjela!
cici sretan rockas seki!!!

I mi puno pricamo o vrticu i bas se veseli. Za sada :lol Iskusne mame, daj mi recite kaj sve trebam kupiti za vrtic i sto sve ide u te male ruksake. Nama je teta rekla da na adaptaciju uzmem samo slapice obzirom da ce kratko ostajati i to sa mnom.

Inace dohrana od T ide super ide, puj, puj, necu dva puta reci. Sve sto proba joj je mljac, potamani sve i žica jos :lol Sve mi je to cudno jer L nije tak lijepo klopao. Uzivamo na moru i dalje, jos koja 3 tjedna. Kupamo se. T sve vise moci nogice i veselo se smije tak da cemo skoro probati cijeli kupanac u Fredovom kolutu. Bas mi je jako narasla kad je gledam. Motorički je odlicna, okrece se na sve strane, samo sto ne krene puzati, okrece se u krug ko helikopter, smije se stalno. Spava i dalje ujutro kratko, oko podneva, 12:30 odvali 2, 2 i pol sata i jos ima jedno kratko spavanje (oko pola sata) oko 17:30 obicno. U 20:30 je u svijetu snova. Po noci se probudi 2, 3 puta za klopanje i nastavi spavati odmah.

L zaspi oko 21h tako da se tada preselim na terasu ispred kuce sa sestricnom i uzivamo. Volim ritam malog mjesta. Nema stresa, sve mi je blizu, papamo friske ribice, brojimo valove, puno secemo, L je presretan na plazi i dok slobodno trci po cijelom mjestu. Svi me zezaju da jel mi vise dosta mora. Nikad :hahaha
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la Tinica » 23 kol 2016, 09:40

Curke samo da Vas pozdravim :kiss
Vidim da ste sve u dobrom raspoloženju, klinci isto oduševljavaju iz dana u dan :luv
Iza nas je dugo toplo ljeto... mi smo se prošli tjedan vratili sa mora i bilo nam je malo je reći fantastično.
prošli smo od Istre do juga, baza nam su bile Vodice i onda od tamo na jedrenje na Kornate, pa jedan dan u Primoštenu i Rogoznici na klopi, pa na raftingu na Cetini, na Krki, pa u Imotskom, u Međugorju, ma nema gdje nas nije bilo... :joy
Ančica je skroz proplivala, ma sva mi je onak mišićava, jest da je i dalje mršava, mislim da nema više od 15 kilograma, kosa joj je sva u kovrčama, bijela je ko Elsa :lol od ponedjeljka kreće sa tenisom, dobila je svu opremu za školu jer je ona sad već velika cura, od reketa do teniske torbe :luv priča ko navijena, ma obožavam je!!!
Danas idemo u kino gledati zločestu mamu a ona sa bracom na ljubimce :lol
Fran je bio mjesec dana u teniskoj akademiji sad mu kreću turniri a mi se vraćamo u svakodnevnicu.
Možda ovaj vikend zapalimo do Gardalanda...Ančica još nije bila pa bi voljela da odemo... :joy
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la cici » 28 kol 2016, 18:50

Slabo tipkamo nešto. :(

Tinice lijepo da si se javila. Drago mi je da ste uživali :hug

Latice kako ste? Da li ste "preživjeli" sami? Uopće ne sumnjam da si ti to sve majsrorski odradila :hug ;)

Sunceko da li ste se vratili? Da li nam je L spreman za vrtić?
Što se ruksaka tiče, nema tu ništa posebno, bar kod nas -rezervna robica za slučaj da se preznoji,polije,upiški..... (i to gaćice,čarape,potkošulja, majica,hlače.... ovisno o god.dobu). dodatne vrećice za prljavo rublje, eventualno pap.maramice - moji bez njih nigdje :lol , Stavili smo i njegovu bočicu za vodu,te 2 mala autića ;)
E sad ne znam da li će ti spavati u vrtiću,onda je potrebna i piđamica....
Sve zavisi od potrebe djeteta i samog vrtića-da li nešto posebno treba.
Moj D se jako znoji i znam da mu moram rezervne majice "pojačati",a evo L svoj "komplet" nije ni taknula kroz cijelu godinu, samo sam joj zamijenila zimsko za ljetno....
A sad moram zamijeniti za veće jer joj je sve malo (kratko) :nesvist
slika slika
Avatar
cici
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 436
Pridružen/a: 15 lis 2012, 11:31

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la latica » 29 kol 2016, 08:34

tinice vas je bome stvarno posvuda bilo, drago mi je da ste uživali :joy :luv

mi smo prošli prvi tjedan solo iznad svih očekivanja ;) stigli smo skoro svaki dan prošetat prijepodne , ja sam nakuhavala, a imali smo često i goste popodne. u petak sam pravila dim sum, premorila sam se, to mi je bilo skroz nepotrebno.
a u subotu smo imali proslavu u dvorištu - bracin rođendan još jednom s prijateljima, upoznavanje male seke, i tako redom. uzela sam catering za sve, jer mi je bilo previše kuhat i baš je bilo lijepo.
moja velika cura je super, jedino me sa spavanjem i dalje muči. popodne sad spava svaki drugi dan, ali jaaako teško zaspe i to mi je najveća muka, uskladit je s najmanjom da mogu i ja malo odmorit.
jučer je braco bio s ekipom na izletu cijeli dan, a mi cure solo pa smo išle popodne u igraonicu da se i ona malo prođira. navečer mi u krevetu kaže: meni je bilo nabolje kad je bila jedna izvrsna pjesma dok sam skakala na trampolinu :hahaha to mi inače kad se ide spavat imamo običaj malo popričat - šta je kome bilo najbolje i nagore u danu ;)
i tak, i dalje je jako angažirana oko seke, čak je na tulumu ostavila društvo da ide seku okupat, ona to sve jako ozbiljno shvaća :lol

sunčeko, cici ti je sve rekla za rulksa - rezervna roba i ako dijete treba nešto svoje za spavanje. dobro je da ima neku svoju igračku kao prijelazni objekt, ali to vidi s tetama kakva su pravila i sl. jeste vi još na moru?

cici, kak je tvoj dečko?
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la sunceko29 » 29 kol 2016, 22:00

Curke hvala za informacije za ruksak ;)

Mi smo jos na moru, do 7.9. pa se vracamo da obavimo shopping prije vrtića u koji krece 12.9. Puno pricamo o vrticu i veseli se. Nadam se da ce tako biti i kad se navikne...

Inace bas uzivamo, puno se kupamo, vrijeme je savrseno. Secemo, fino klopamo. L ima curu :p ...mala ima godinu i pol i presmijesni su. Idemo na plazu i moramo staviti rucnik odmah kraj nje. Stalno prica o njoj, salju puse jedan drugome, drze se za rukice. Prva ljubav :srca Ima i ekipu ovdje, u ulici puno klinaca, svi se skupa igraju i bas uzivaju!

T raste naočigled. Dohrana ide savrseno. Jedino kaj je povratila na kombinaciju palenta tikvica (obije namirnice probala po 3, 4 dana solo) no mislim da je stvar u bio palenti koju sam kuhala prekratko. Malo sam stopirala palentu na neko vrijeme i sad probava batat. Sve joj je mljac, otvara usta i voli papati. Vec sad jede količine koje je L jeo nakon 2, 3 mjeseca dohrane.

latice bravo za pilice i tebe! Nisam ja sumnjala u tebe ;)
tinice super da ste uzivali! Velika pusa Ancici!
cici kako ste nam vi? :kiss
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la latica » 07 ruj 2016, 12:14

baš slabo pišemo. ja uopće ne stignem do laptopa ovih dana. za vikend smo doslovno dva dana landrali okolo, a od ponedjeljaka nam je braco krenuo u školu, a velika cura u vrtić. i koliko sam se opet pribojavala, na kraju je ona to tako super prihvatila i od prvog dana ide bez frke. kad dođe doma kaže: mama znaš kako mi je bilo? - lijeeeeepo :lol spremi si stvari, navečer pripremimo robicu i ujutro se lijepo sama obuće i ide. i ne žali se ni na promjenu ekipe, bitno da su tete iste, spava, jede, ma jako sam sretna da je zadovoljna. valjda joj je stvarno bilo već dosadno bez svega.
danas krećemo s engleskim, u novu grupu i s novo teachericom, a od sljedećeg tjedna će i na gimnastiku.
ja sam tražiala na engleskom da ona i brat budu u istom terminu da ne moram dva puta dolazit. na kraju kaže teacher da ima jedna grupa, ali kaže tamo su sve dečki i malo sustariji - ono 4-5 godina. ja sam se nasmijala, kažem ja - pa to je njoj prirodno okruženje, jer je stalno s bratovom ekipom :lol za vikend je jurcala s njima po šumi, penjalicama u adrenalinskom parku i svuda ko velika :lol

navečer me pita: jesi ti mama dobro? :le ona kaže: sad ću ja sve spremit pa će ti sigurno bit udobnije :lol i fakat sprema ko velika, cijelu sobu posloži, bratu pomogne, ma divna je :luv prava mala ženica!

sunčeko
, sretno s vrtićem, javljaj nam dojmove!!
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la Tinica » 07 ruj 2016, 14:16

Latice ja sam poludila jučer na Helen Doron. Pazi ona je kao nastavljačica i stavili su je u grupu sa 12 klinaca kojima je ovo prva godina.
Helou...njoj je treća!!! I ja nisam željela potpisati ugovor, nemoguće je da tičerica odradi kvalitetno nastavu sa njih 13 u grupi. To je prestrašno!!!
I rekla sam ukoliko naprave dodatnu grupu ja ću ići ukoliko ne nema šanse da mi bude u grupi sa klincima koji su navršili jedva dvije godine.
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la latica » 07 ruj 2016, 17:00

tinice, misliš navršene dvije godine engleskog jel tako? jer nemoguće da su stari dvije godine?
i jako je to velika grupa :shock
M će sada ići u grupu s 3 dečka koji su stari oko 5 godina, dakle stariji od nje, ali su početnici. meni to ne smeta, ona nije tak napredna ko tvoja, a kad ih je malo to se sve izbalansira. prošle godine nas je bilo 3-4 u grupi cijelu godinu. to znači da nas je znalo bit dvoje kad netko bude bolestan. tak da mi je ovo s 13 djece totalni SF :shock
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la Tinica » 08 ruj 2016, 08:19

Da u grupi je sa dva dečka koji imaju dvije godine!
I koliko sam skužila ovaj jedan je na odvikavanju od pelena i mama svakih par minuta ide na wc sa njim...
Ma joj bas sam tužna...radi toga...a da ne govorim o bočicama i takvim stvarima...dobro da je nisu stavili u grupu sa dudama.
A s druge strane dvoje djece samostalno ide bez roditelja... ma užas uffff. :roll
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la latica » 08 ruj 2016, 08:24

Bas mi je zao, to je bas bezveze, pa oni em su pocetnivi em su mali, a ona je dugo tamo. Ali kak oni s dvije godine mogu uopce slusat Flupe??
Mj smo bili jucer, jako joj se svida i ostala je bez pol frke iako jma i novu teacher i novu sobu i novu grupu. Ali je to sad na katu i to nasuprot bratove ucionice a to je valjda jedino bitni :hahaha

Da odete u drugu skolu, u zagrebu ih ima vise...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la Tinica » 08 ruj 2016, 10:55

To sam i ja pitala jer je za tu generaciju Didi...
Ali kužim ja njih...imaju jako puno ovih do godinu dana... pa onda su ovi preveliki za tu grupu..pa evo utrpaj ih k nama...
Ne znam, vidjet ću što ću napraviti...
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la cici » 08 ruj 2016, 14:27

Pozdrav svima

Moja ekipa otišla na spavanac, a ja malo "lapinjam" i surfam po netu.
Ovaj tjedan sam na GO i ne mogu vjerovati da je sutra već petak!!!
Baš mi je brzo prošlo :shock

Naš početak u vrtiću je prošao super (puj,puj,puj... :mrgreen )
Dakle, D nije suzu pustio. :luv Od prvog dana ostane bez problema. Kažu tete da je predobar, pametan, pristojan (skoro nisu čule da jedan trogodišnjak kaže "hvala" svaki put i "molim" kad nešto želi :p ) jedino što neće ništa jesti, ali obzirom koliko je težak na jelu (kod njega samo meso prolazi-variva,namazi i sl. 0 bodova), nisam ni očekivala ništa drugo :ajme , iako se potajno nadam da, kad vidi drugu djecu kako jedu, možda i on bude... Najgore je što samo inicijativno neće ni probati-moraš ga nagovarati, ali kad proba, u većini slučajeva i jede...
Sad vodimo psihološki rat s njim, pa ako ništa nije jeo u vrtiću nema ni nekih pogodnosti kod kuće(crtići na komp... i sl.).

Inače, njegova teta je bila moja teta u vrtiću :lol i što je najbolje-sjeća me se ;) Baš je svijet mali....
Sve u svemu, ja sam zadovoljna ,a i on... S osmijehom ide - sam se probudi u 6.30 i pita da li smo spremni ;) Nakon početka s L, ovo nisam očekivala (puj,puj,puj još jednom :mrgreen )

Latice kako je velikom braci prošao prvi školski tjedan? Da li je zadovoljan?

Sunčeko da li nam je L spreman za vrtić?

Tinice tebi nikad dosadno, koliko vidim :hug , ali ne sumnjam da ćeš ti to riješiti u svoju i Ančicinu korist!!!
slika slika
Avatar
cici
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 436
Pridružen/a: 15 lis 2012, 11:31

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la sunceko29 » 09 ruj 2016, 13:36

Pozdrav i od nas!
Vratili smo se u srijedu s mora. Ovo je stvarno bilo nezaboravno, dugo i predivno ljeto za nas :srca Brzo smo se vratili u nas ritam tu. L krece na adaptaciju u vrtic u ponedjeljak. Dosta njegove ekipe iz parka je vec ovaj tjedan. Iskustva su svakakva no na kraju uglavnom ispadne stresnije mamama nego njima. U nasem kaficu svaki dan barem jedna mama pusti nekoliko suzica nakon sto dodje iz vrtica kad ostavi malog ili malu :) Vec se vidim iduci tjedan kak budem ja tak! No bitno je sto sam svjesna da ce njemu u vrticu biti super, da je narastao moj maleni decko :luv
cici suuuper da je tvoj micek tako dobro prihvatio vrtic! Drzi fige da tak i L!

T je super, nasmijana i vesela kao uvijek. Necu dva puta reci no dohrana ide odlicno. Sve sto je probala joj je super. Iduce cu joj dati bundevu. Pregled i cijepljenje imamo u utorak.

U subotu idemo u shopping da kupim sve sto jos trebaju za jesen. Planiramo se zaletiti do Roses outleta u Zacretju.

Dobila sam rjesenje za porodiljni. Povratak na posao 13.2.2017. Znam da ima jos puno do tada no prebrzo mi lete dani i mjeseci. Vec se vidim kako cu cmoljiti ko i sa L kad cu trebati ici raditi. No pozitivno dalje, uzivam u potpunosti u svakom danu sa svojom djecom :luv

latice tvoja bigulica me uvijek odusevi :srca
tinice Znam koliko si bila zadovoljna s HD. Nadam se da ces iskemijati nesto da nastavi ici! :kiss

Klinci spavaju, idem staviti masinu vesa. Kad se probude idemo do mojih do grada, ja imam frizera, a moji ih cuvaju u parku. Stize i moj brat nakon posla pa cemo svi prosetati i na kavu kasnije..
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la latica » 12 ruj 2016, 12:36

sunčeko, javi dojmove :luv

moja vila je u vrtiću, braco u školi, mala seka spava, a ja za kompom :lol
kaže on aza vikend da bi ona bananu i ja zovem sveki koja je taman otišla na tržnicu da nam kupi koju bananu. i nakon pola sata, pita mene M da bi bananu, ja kažem baka će sad donjet. kaže on: jel baka iz Zagreba?, kažem ja - ne, nego ova baka iz Osijeka, a kaže ona meni: a šta se onda toliko čeka? :hahaha
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la gaga0305 » 12 ruj 2016, 12:38

latice :hahaha bas sam se slatko nasmijala tvojoj ljepotici.
Moj je danas bio veliki djecak, ostao je sa starijim bracom kod kuce dok sam skolarca otpratila u skolu :luv Morala sam ukinuti dnevno spavanje, navecer se pocelo uspavljivanje potezati do ponoci :ajme Ovako zaspe dok kazes keks :znoj
Moje srce kuca za vas
Dalibor 21.04.2009.
Toni 07.03.2011.
Borna 22.06.2013.
Avatar
gaga0305
od mama ni m
 
Postovi: 2052
Pridružen/a: 27 tra 2011, 16:48

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la Tinica » 13 ruj 2016, 09:12

A što je slatka :luv
Kako je školarac? Kakvi su mu dojmovi? He he sad će ona uz njega i slova naučiti :lol
Sunčeko kako je u vrtiću?
Ančica krenula na tenis tri puta tjedno po sat vremena i engleski sam sredila.
Sad ih je u grupi četvero :hahaha
Anči bome odrapi svaki dan po tri sata popodne...ja zbilja ne znam kako bi da ne spava... :lol
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la latica » 13 ruj 2016, 09:23

jučer je on oma pokazivao što su radili u školi i završavao zadaću, ona je uzela svoju početnicu i "čitala" i zaokruživala nešto i komentirala, jer naravno da i ona ima zadaću. pa mi je jutros rekla da će ona svoju zadaću napravit kad doše iz vrtića i da mora napisat sve brojeve :lol
a školarac, on je uglavnom znatno manje zainteresiran, on bi se samo igrao :lol :ajme a šta da radimo, tako je to. polako će se uhodat, ali iskreno, puno je to i knjiga i gradiva i pravila i svega novog.
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la latica » 13 ruj 2016, 09:28

tinice, nisam ni trena sumnjala u tebe da ćeš sredit engleski ;)
moja da odspava tri sata popodne ne i bi valjda noću ni spavala :lol tak da gaga, razumijem te ;)
danas kreće na gimnastiku.
prijatelji su nas zvali da ide s njihovo curicom na francuski, ali meni je to previše obaveza za nju, a i za mene, imam ih sad troje i svi su još dosta mali, ne mogu ja to koordinirat, a i ne želim je zatrpavat stalno s nečime.
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la sunceko29 » 13 ruj 2016, 13:21

Hej ekipa!
Da kucnem u drvo za sada adaptacija u vrticu ide super. Jucer sam bila s njim 2 sata. Vjezbao, svidja mu se sportski program. Ujutro imaju sat vremena pa poslije idu van na dvoriste koje je ogromno (plus sto su trenutno radovi na pola dvorista i dobivaju nove sprave).. Kad smo isli doma rekao da bi jos ostao. Danas se vjezbanju prikljucio nakon zagrijavanja. Dogovorila s tetom da odem na 45min kada su izasli na dvoriste. Javila sam mu se da idem u ducan nesto obaviti no da se brzo vracam. Nije bio odusevljen no nije plakao. Ja dolazim nakon 45min, on se igra s djecom. Teta kaze da nije ni pitao za mene, slikala ga dok se smije, spusta niz tobogan, slaze legice. Razveselio se kad me je vidio i rekao da bi htio ostati na spavanju u vrticu :) ... Sutra idemo u 8:30 pa cu ja relativno brzo otici pa da vjezba sam. Jako sam zadovoljna tetama, trenerima, ma svime. Vidim da mu se svidja. Pustila sam suzicu danas kad sam ga ostavila, priznajem :lol Luda mater :hahaha Samo neka i dalje ostane tak super!
Mm ga pita jel nasao curu u vrticu. On mrtav hladan kaze ne jednu, nego dvije :lol

Spavaju oboje, idem zavrsiti rucak pa u 15h idemo na Tenin pregled i cijepljenje :lebdi

tinice Nisam ni ja sumnjala u tebe!
latice kak se ona ufurala u skolu :lol
gaga pravi veliki decko! L jos spava popodne sat i pol, dva sata no napokon sve vise se uspavljuje sam. Jos do nedavno sam ja lezala kraj njega dok ne zaspe. Sada se izmazimo, ispricamo (to mu je najdraze kad on i ja pricamo prije spavanja o svemu taj dan), zazelimo si lijepe snove, da se volimo do neba i nazad :luv i izadjem iz sobe. U vecini slucajeva brzo tako zaspi...
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la sunceko29 » 14 ruj 2016, 21:37

Evo današnjeg update-a.
Dosli ujutro oko 8:30 u vrtic. Dogovorila s tetama da ga nakon 10-ak minuta pozdravim i odem. Puno smo pricali o tome prije i do samog trenutka mog odlaska je to sve bilo super. Kazem mu da moram ici raditi malo i da cu doci po njega, a on krene plakati ko kišna godina. Teta mi je mahnula da izadjem i da dodjem oko 11h. Izasla u hodnik i ja pocela plakati. Sjela s mamama iz kvarta na kavu. Sve su u sličnim situacijama pa nam je lakse. Dosla u 11, a on se veselo igra. Crtao je vodenim bojama, slagao kockice, vježbao, igrao se s djecom. Kaze teta da se brzo smirio kad sam otisla i da joj se sjeo u krilo i tak se smirio..
I da, krenuo mu nos curiti. Mislila sam da ce stati samo na tome no navecer 38,3 temperatura u uhu. Sada spava i pala mu je temperatura tako da sutra preskačemo vrtic. Iskreno mislila sam da ce dulje izdržati bez bolesti :( ...

Daj me please podsjetite kak se zove ono za imunitet o cemu ste pricale...
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la latica » 14 ruj 2016, 22:37

Sunci, to je tako, ali ne brini, ne znaci da ce stalno bit bolestan, bit ce on ok ;) i bit ce mu u vrticu ok, a i ti ces se naviknut, svi to prodemo s pokojom suzom :hug
Nodijal si uzmi, dva tjedna pije pa pauza!

Moja je noc prije cijelu noc imala neke nocne more i plakala u snu. Nije nam to nikad prije bilo. Ostala je danas doma i isto malo smrcka pa nece ni sutra ici, mazi se doma, sva je vazna kak braco ide, a ona ne, nego mi cure setamo na kavu i slambos poslije trgovine. Rekla mi je danas da kak cu je poslat u vrtic kad je razboljena :lol
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la sunceko29 » 15 ruj 2016, 13:06

latice Hvala ti kao uvijek! Uzeti cu mu, ima u svakoj ljekarni? Jel da pocne uzimati dok je jos bolestan ili kad ozdravi? Danas ionako moram do pedice da mi popuni Lukine papire radi konvulzija za vrtic. Zvati cu je da vidim jel da danas dolazimo s njim ili ne. On je veseli, igramo se, jede. Imao najvecu temp 38,2 u uhu, curi mu nos i kasljuca. Znam da trebam potvrdu za vrtic kada ozdravi. Jel vi kad klinci koji idu u vrtic svaki put kad su bolesni ih vodite pedici radi tih potvrda ili to rjesavate telefonski? Ne znam jos kako moja pedica dise po tom pitanju...

I da, uzivajte vas tri curke :luv Mozda je nesto ruzno sanjala ribica...drzimo figice da i njen nosic bude skoro ko nov!
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la latica » 15 ruj 2016, 14:02

ima u većini ili ti naruče pa stigne drugi dan. ali uglavnom ima. možeš mu odmah dati, to su u biti vitamini, lakše će se i s ovom virozom izborit!
a za ispričnice, to je više pitanje vrtića nego pedijatrice. naši su jedne godine inzistirali na liječničkim ispričnicama za svaki izostanak, koliko mi je to bilo naporno, bilo mi je i ok, ako se svi toga drže. ali onda su ipak olabavili jer su se ljudi ionako držali toga da bolesnu djecu ne vode u vrtić, što nažalost nije uvijek slučaj. pedica nam nikad ne bi dala ispričnicu ako nije vidjela dijete jer ona potpisuje da je zdravo i da može u kolektiv, mora ga onda i pogledat ;)

moja razboljena je dobro, par puta dnevno kihne ili šmrcne, srećom to je to. ali se mazi danas doma. naravno kad se ujutro digne onda prvo napiše "zadaćicu" da se toga riješi :lol rekle su mi tete da se malo rastuži ponekad u vrtiću jer ovi malci na adaptaciji neki još uvijek plaču, pa njoj bude žao. i da je tužna jer ona ne ide u školu, pa su se neki dan igrali škole svi i pisali slova, da ona bude sretna :srca i hvalila im se da ide na gimnastiku, a i krenula je. to je jako veseli ;)

idem dalje, napokon su obje zaspale u isto vrijeme, barem 15 minuta mira :p
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la sunceko29 » 16 ruj 2016, 10:18

Hvaala, narucila jucer i danas idem pokupiti pa pocinjemo. Jel svejedno kad mu dajem u tijeku dana? Zvala pedicu jucer, rekla da ne dolazimo ako nema potrebe da jos nekaj ne pobere u cekaonici. Ovo je virozica I kaze da vladaju u vrticima. Da dodjemo s njim u ponedjeljak ujutro po potvrdu i da ga pogleda. L je imao temperaturu po noci tak da uz bdijenje uz njega i hranjenje T nisam skoro uopce spavala. Ma samo da on brzo ozdravi. Danas ujutro lagana temperatura 37,3 tako da se nadam da smo skoro pri kraju. T je kod svekrve uglavnom vecinu dana. Nosim joj kasice i nahranim je tak da su uglavnom odvojeni...
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la latica » 18 ruj 2016, 21:22

kako ste sunči, pretpostavljam da je sve gotovo :luv meni Marta uglavnom ništa osim kozica nije od brata kupila. nije ni on tada bio nešto bolestan, ali ako i je, u pravilu ona nije od njega pokupila, tako da se ne moraš brinut previše. a moji su se stalno lizali i igrali skupa, tak sad ovu najmanju stalno sline :ajme

mi smo za vikend odmarali, u subotu sam se nešto natezala s njima oko jela i na kraju rekla da ne idemo nikud dok ne jedu. nisu htjeli ništa od podne stvit u usta, cijeli dan su se igrali u dvorištu, nisu glasa pustili, očito nam je svima trebalo da smo u miru i bez ikakvog presinga.
danas smo išli kupit cipele za jesen jer najavljuju kišu, seki nismo ništa našli. ništa nije bilo lagano, kožno i da je njezin broj :ajme popodne smo išli na izlet na ribarske dane i jako nam je bilo lijepo iako nismo baš dugo bili. našli se s vrtićancima i glavna igra je bilo gađanje slamom i divljanje po prašini. došli su doma ko crna zemlja, a vani neka sparina, jako teško vrijeme.

doma sam ih spakirala za krevet, večerali i u krpe. sutra je novi dan. njoj se sa ne ide u vrtić jer je bila dva dana doma, ali nema šanse da ostane doma, sludit će nas. ona je navikla na društvo i to njoj treba, a ne dosađivat se doma s mamom i bebom. zato smo se dogovorile da petkom ne ide, nego ide samo 4 dana i onda je tri dana doma, eto to je plan ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la cici » 19 ruj 2016, 09:35

Jutro svima,

Na poslu mi malo zatišje, šef u svojim poslovima, tako da poskrivečki škicam :mrgreen

Sunči kako ste? Da li je temp.prošla?

I mi se pridružujemo bolesnima. D mi jučer zakurio na 39. On inače rijetko kad ima temp. Tako da ćemo danas put pedice kad dođem s posla-za svaki slučaj. Žali se da ga boli grlo, a na ovo vrijeme nije ni čudo.... Sparina, znoji se, malo vjetra i eto ga....
Ne mogu se požaliti što se bolesti tiče-od 2 mj. nije bio bolestan- 2-3x malo šmrcav nosić,ali ništa drugo...

Tako da danas nije ni u vrtić išao,a ni seka,jer je jutros pljuštalo kao ludo, pa je sveki pristala da oboje pripazi- biti će joj veselo :mrgreen

Kod nas i dalje, što se vrtića tiče sve ok!! Veseli se jako, ima prijatelja Ivana i njih dvojica su nerazdvojni. Kaže teta da je jako dobar i da ju je strah ako ga previše hvali da se ne "pokvari" :lol

Latice :kiss tvojoj dječici!!!Milina te čitati :luv

I mi smo jučer išli tražiti cipelice,a na kraju smo kupili patike :ajme
U Sport visionu rasprodaja, pa sam im našla Champion za 99,00 kn lijepe, kožne, pa mi bilo žao ne uzeti.
L je sad na 27 - nogica mu nekako sporo raste, ali je zato L na 34 :nesvist ....

Gdje su nam ostale curke?
slika slika
Avatar
cici
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 436
Pridružen/a: 15 lis 2012, 11:31

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la latica » 19 ruj 2016, 09:57

cici baš mi drago da si se malo javila! nadam se da će boleština brzo proći :hug i super za navikavanje na vrtić!

vrijeme je jutros stvarno koma. mi smo brata odvele u školu, otišle do Konzuma obavit Shopping i onda u vrtić. i onda je naravno tamo počela plakat ko kišna godina :ajme baš mi je žao, ali u biti je tako najbolje. grizem se jer sam ja doma, a nju šaljem u vrtić, ali ako ostane doma ništa od nje ne stignem, moram ranije skuhat, ona neće spavat, ja ne stignem ni ovako odmorit s bebom, a uz nju tek. jer u konačnici ona traži društvo i navikla je na to. znam da se ona smiri brzo i uvijek kad dođem po nju bude vesela, igra se i uživa, ali eto, sad nam je jutro opet malo teško ...
ona nosi sad 26. našla sam u CCC kožne lijepe cipelice ljubičaste, dođu nekih 175 kn, časna riječ nisu ništa drugačije od Frodda, koji košta oko 400 :ajme ali nema broja, pa moram opet ići pogledat.
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7413
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la sunceko29 » 19 ruj 2016, 12:51

cici super da si se javila i odlicno za prilagodbu! Drzim fige da brzo ozdravi! Bit ce veselo tvojoj svekrvi danas :lol
latice kazu da ponedjeljkom puno klinaca koji obožavaju vrtic se znaju plakati nakon vikenda. Bude se ona brzo smirila i uzivala!

L je ozdravio :joy Temperaturu nema vec 2 dana, jucer je jos iskasljavao, danas puno manje. I nos mu jos jako malo curi no hb zna ispuhati pa to sve ide brze i lakse. Nodijal mu dajem vec 3 dana ujutro s cijedjenim sokom od naranče. Nadam se da ce mu pomoci.. Sutra ide u vrtic i veseli se. Smijesan je kak je on to sebi povezao sve. Mama i tata moraju ici raditi da zarade kune jer stedimo za bager s pedalama. Naime, kod pedijatrice u čekaonici ima tonu igracaka uključujući i ogroman bager koji klinci voze. On stalno prica o njemu tak da cemo mu na proljece uzeti tak nekaj za dvoriste. Kako je prije dobivao igracke svako malo (ne od mm i mene) sam svima zabranila daljnje kupovanje jer je njemu postalo normalno da svi nose poklone. Sad ima kasicu prasicu i stedimo. Da nauci da stvari ne padaju s neba.

I da, L nosi 27 i pol, prema 28 (mjereno u Froddu). U Roses outletu uzeli 3 para slapica (jedne su bile za rodjendanski poklon maloj od frendice) i 2 para tenisica za 850 kuna. Moram mu uzeti jos nekaj tipa timberlenke i gumene čizme za kisu (sad su mu jos ok one od proljeća)..
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

Re: Generacija 2013. - 11. dio

PostPostao/la sunceko29 » 20 ruj 2016, 13:05

Samo kratki update - ujutro se plakao kad sam ga ostavljala u vrticu. Dogovor s tetom je bio da ostane do rucka i jede u vrticu. Dolazim ja po njega oko 12:20. Veselo me docekao i kaze da ce ostati spavati u vrticu na svom kreveticu s puzem (njegova oznaka ormarica, krevetica). Polako pregovaramo da nema pidjamu i da cemo je donijeti sutra pa ce ostati na spavanju. Suze krokodilske. Kaze teta neka ostane danas spavati bez pidjame. I tak me brzo sprasio doma :shock Zanima me jako kako ce proci spavanje. Oko 15h idem po njega.

Upravo sam uspavala Tenu, rucak mi je gotov i sada ne znam kaj da radim :hahaha
Samo pozitiva :-)
L. 13.05.2013.
T. 16.02.2016.
slika
slika
Avatar
sunceko29
Peeeetaaak
 
Postovi: 1930
Pridružen/a: 11 ruj 2012, 11:34
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron