Sada je: 28 ožu 2024, 10:12.

dobar ortoped u zg.

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la lulamae » 22 sij 2012, 13:41

adrianu je bilo zagipsano stopalo i potkoljenica....
mi smo se godinama kontrolirali na salati kod dr.đapića a sad sam sretna da smo nasli dr.Irhu...
eto,to je nase iskustvo...
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la kraljica nina » 23 sij 2012, 22:36

hvala na info.znači kod pedijatrice po uputnicu...novaca baš i nemam za preglede jer nije ipak tako jako loše stanje...nažalost moramo čekati :ajme
A-15.08.2009
kraljica nina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 46
Pridružen/a: 25 pro 2010, 12:12

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la kraljica nina » 23 sij 2012, 22:36

u kojoj bolnici se uopće mogu naručiti:vinogradskoj,klajićevoj...ajme u zgb sam prava neznalica :ajme
A-15.08.2009
kraljica nina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 46
Pridružen/a: 25 pro 2010, 12:12

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Kmejsi » 24 sij 2012, 09:03

u Klaićevoj i na Šalati. Za Vinogradsku osobno ne znam.
Kmejsi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 29 pro 2011, 13:29

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la kraljica nina » 25 sij 2012, 19:57

tnx. nisam još bila kod pedijatrice jer smo HDB zdravi
A-15.08.2009
kraljica nina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 46
Pridružen/a: 25 pro 2010, 12:12

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Kmejsi » 02 vel 2012, 10:07

mi smo naručeni na operaciju kuka 15.2. Nadam se da će do onda mali biti ok, trenutno ima virusnu upalu grla. Jučer sam se čula sa anesteziologom koji tamo radi, sve mi je u detalje objasnio, uzeo mi strahove oko pikanja (teško mu je naći venu)...
Ipak, bojim se, to je operacija, bolovi, gips 4 tjedna...
al vjerujem u dobar ishod.
Kmejsi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 29 pro 2011, 13:29

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Kmejsi » 09 ožu 2012, 15:06

evo da javim, moj sinčić je operiran u Nemecu 05.03. Imam samo riječi hvale na kompletan tim u bolnici, a operirao ga je dr. Irha. Operacija je prošla odlično, otpušteni smo kući 07.03., zagipsani od struka do stopala, maleni se odlično oporavlja. Ne boli ga, jedino što još nije posve navikao na gips, al izdržat će nekako ta 4 tjedna.
G. Dejan ga je tako dobro zagipsao da je malome u njemu maksimalno ugodno (imam iskustvo sa Šalate i to je bilo strašno gipsanje).
Eto, ja više ne mijenjam ortopeda za malog, ostajemo kod dr. Irhe jer me oduševio svime i Bogu hvala na ovom forumu jer smo preko njega došli do dr. Irhe.
Istina, plaća se i to puno, eto digli smo kredit ali ne žalim nijedne kune. Sviđa mi se što bez obzira što je to privatna bolnica, svi su jako korektni, diskretni, vode brigu o djetetu maksimalno, uvijek svi dostupni, a opet recimo nema onog "uvlačenja u guzicu zato što smo sad eto to platili, nego se svi normalno ponašaju.
:)
Kmejsi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 29 pro 2011, 13:29

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la lulamae » 09 ožu 2012, 17:22

tako mi je drago da je sve proslo uspjesno :)
mi isto imamo divno iskustvo i vise ne mjenjamo ortopeda..
a g.dejan nas je znao stvarno nasmijati..svi su jako ljubazni..
dobro se vidi samo srcem, bitno je očima nevidljivo...
Avatar
lulamae
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1785
Pridružen/a: 12 svi 2006, 10:08

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Kmejsi » 16 ruj 2012, 14:09

Evo mene ponovo...znači naš sinčić je operiran prije 6 mjeseci. Nakon toga imali smo kontrolu za 3 mjeseca (klinički pregled + UZV) i prije neki dan ponovno RTG. Kukić nam je super, sve kako treba, kost zarasla da se ne vide više ni na slici tragovi rezanja, jedino što se vidi su pločica i četiri šarafića koje ćemo vaditi krajem godine. :)
Toliko sam sretna i zadovoljna zbog toga da bi dr Irhu najradije svaki puta izgrlila i izljubila, ali eto - kontroliram se :hahaha
Kmejsi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 29 pro 2011, 13:29

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Fantasy » 16 ruj 2012, 16:26

Super, lijepo je čuti takvo veselje, a kako ste s vježbama, jel ima poboljšanja?
Avatar
Fantasy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1167
Pridružen/a: 28 ožu 2010, 20:49

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Kmejsi » 17 ruj 2012, 10:46

ima poboljšanja u svakom slučaju (mali je jako hipoton i još se ne zna uzrok). Nakon operacije i gipsanja očekivano je dosta izgubio u trupu, nije mogao sjediti... no nakon 2 mjeseca opet smo nadoknadili izgubljeno i još više dobili pošto ga smijemo stavljati i u druge položaje prilikom vježbanja - maleni sad sjedi lijepo i ravno, noge pomiče sve više, fizioterapeuti su jako zadovoljni njime. Doduše, ja bih najradije da se sutra digne na noge i odšeta, ali to ćemo još neko vrijeme čekati...
Samo vježba, vježba i vježba!
Kmejsi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 29 pro 2011, 13:29

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la nadicab » 20 ruj 2012, 10:47

super :yess
Mi smo počeli mazati ožiljke s onim silikonskim skupim sredstvom i jako se vidi poboljšanje.
Jučer smo išli po ortopedske cipelice kod Valeka jer mu se (očekivano) nakon operacije jako povećao valgus. To kontroliramo s ortozama, noćnim zamatanjima noge i eto, ortopedskim cipelama
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Kmejsi » 26 ruj 2012, 13:08

nadicab, i vi ste bili kod Nemeca?

Mi ožiljke nismo ničim mazali, osim poslije kupanja cijelo tijelo Niveinom kremom za tijelo za bebe. Moram reći da su mu ožiljci, ima ih 2 po ca 10 cm, sada nakon 6 mjeseci jedva vidljivi. Vidi se samo tanka, tanka crtica u boji kože. Ja sam očekivala kojekakve ožiljke, međutim ovo me potpuno iznenadilo. I poslije skidanja gipsa nakon 5 tjedana ožiljci su već lijepo izgledali. NE znam kako će poslije druge operacije izgledati jer se reže po istom mjestu,(ali samo na jednom mjestu) da li će biti onda deblji, isti ili kakvi već, ali to mi nije ni najmanje bitno - bitan je rezultat svega, a to je da je operacija prošla uspješno.
:)
Kmejsi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 29 pro 2011, 13:29

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Plava » 05 lis 2012, 23:54

ja sam čula da odlične ortopedske cipelice rade u Bauerfeindu..
nama su kod Valeka napravili krivo cipele pa nije mogao hodati u njima, kad smo kupili naturino cipele prohodao je isto veče, pregledavali smo ih i mislim da su napravili đon nekako krivo jer mu se užasno klizalo u njima..
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Avatar
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 21 sij 2008, 15:02

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la kerry » 07 stu 2012, 14:32

Zna li možda netko da li dr. Irha još uvijek radi u poliklinici Helena?

I dal netko ima iskustva sa ovim doktorom i ordinacijom http://www.markovac-ortoped.hr/
?

Mi smo bili na pregledu kod ortopeda i nakon pola minute površnog gledanja polovičnu i brzinsku dijagnozu, pa tražimo nekog pouzdanog za drugo mišljenje....
Avatar
kerry
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 439
Pridružen/a: 24 lis 2009, 13:42

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Kmejsi » 07 stu 2012, 17:11

da, dr Irha radi u Heleni, mislim da subotom, trebalo bi provjeriti kod njih.
Od srca ga preporučam :dada ¨Mi opet k njemu slijedeći tjedan na operaciju, bez težine na duši jer znam da mi je sinčić kod njega u najboljim rukama.
Kmejsi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 29 pro 2011, 13:29

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la kerry » 07 stu 2012, 17:26

Super, hvala! Onda ćemo vjerojatno tamo, jer sa poliklinikom Helena imamo već pozitiva iskustva...
Avatar
kerry
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 439
Pridružen/a: 24 lis 2009, 13:42

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la nadicab » 07 stu 2012, 19:01

Kaj cete sada operirati?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Kmejsi » 07 stu 2012, 19:11

vadimo van pločicu i šarafiće od prošle operacije :)
Kmejsi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 29 pro 2011, 13:29

Re: dobar ortoped u zg.

PostPostao/la Kmejsi » 14 stu 2012, 17:03

eto, mi jučer ujutro riješili i tu drugu operaciju, sve je prošlo u redu i što se tiče kuka smo mirni zahvaljujući dr Irhi. Isti dan smo otpušteni kući. Maleni je super, naravno ima bolove gdje je rezano, ali puno manje no što sam očekivala. I opet i uvijek ću preporučati dr Irhu jer ne samo da je odličan dječji ortoped, već i - čovjek!
Kmejsi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 29 pro 2011, 13:29

Prethodna

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.