Sada je: 28 ožu 2024, 10:05.

UDRUGE I SLIČNA MJESTA

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: UDRUGE I SLIČNA MJESTA

PostPostao/la bosancero » 28 srp 2010, 10:50

Pokrenuli smo internet stranicu http://www.udrugaomrkc.hr/ , Također imamo i facebook profil http://www.facebook.com/#!/profile.php? ... 0790186774
bosancero
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 163
Pridružen/a: 09 svi 2005, 23:06

Re: UDRUGE I SLIČNA MJESTA

PostPostao/la bosancero » 10 ruj 2010, 11:05

bosancero
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 163
Pridružen/a: 09 svi 2005, 23:06

Re: UDRUGE I SLIČNA MJESTA

PostPostao/la IRENA » 10 ruj 2010, 20:55

bosancero - ja se registrirala na vas forum al ne fercera - valjda sam nešto pogtriješila :dunno
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: UDRUGE I SLIČNA MJESTA

PostPostao/la bosancero » 11 ruj 2010, 20:13

Jos je sve u zacetku a ja kao moderator nemam bas iskustva. Uskoro cu se pozabaviti i s forumom.
bosancero
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 163
Pridružen/a: 09 svi 2005, 23:06

Re: UDRUGE I SLIČNA MJESTA

PostPostao/la acepanec » 01 vel 2011, 12:53

Da li je moguće da u Varaždinu ne postoji nikakva udruga za roditelje djece s posebnim potrebama? Tražim već neko vrijeme.....
acepanec
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 22 sij 2011, 00:50

Re: UDRUGE I SLIČNA MJESTA

PostPostao/la IRENA » 01 vel 2011, 21:37

U Varaždinu ima Udruga SUNCE ( za osobe s intelektualnim poteškoćama) - znam da imaju podružnice u Novom Marofu i Ludbregu ...
Tina Ujevića 11
Varaždin
Varaždinska županija
Hrvatska
42000
a sad prosurfala pa naišla na ovaj popis http://www.uspih.hr/popis%20udruga.htm
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: UDRUGE I SLIČNA MJESTA

PostPostao/la Sanja » 17 vel 2011, 09:09

Zvala sam ja "Sunce" par puta pa se nitko ne javlja :dunno
Avatar
Sanja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 232
Pridružen/a: 06 lis 2002, 21:56
Lokacija: Varazdin-Split

Re: UDRUGE I SLIČNA MJESTA

PostPostao/la Nada » 06 ožu 2011, 19:06

CENTAR PRIRODNO RODITELJSTVO
u prostorijama Centra “ Integro“ u sklopu Sportsko rekreacijskog centra AvenueBALL na adresi Slavonska avenija 3, Zagreb (iza MUP-a na Heinzelovoj)
http://www.prirodnoroditeljstvo.com/



Zašto su prve tri najvažnije?

Centar “Prirodno roditeljstvo” organizira i provodi program radionica i predavanja za roditelje i skrbnike s ciljem informiranja i educiranja o najnovijim suvremenim spoznajama o izuzetnom značaju prve tri godine za psihološko-emocionalni i intelektualni razvoj djeteta.

Interaktivne radionice daju priliku roditeljima dobiti odgovore i pojašnjenja vezana uz konkretne životne situacije s djecom te kroz posebno osmišljene vježbe ostvare dublje razumijevanje sebe i djeteta.

Roditelji imaju mogućnost individualnog psihološkog savjetovanja sa ciljem rješavanja osobne problematike koja ometa kvalitetno roditeljstvo. Misija centra je pružanje stalne podrške roditeljima u osobnom razvoju i produbljivanju povezanosti sa djetetom, što je i osnovni preduvjet zdravog i cjelovitog razvoja djeteta.


Masaža beba
Radionice, na kojima se bavimo masažom beba namijenjene su roditeljima s bebom od 2 do 12 mjeseci. Odvojite sat vremena tjedno i budite dio grupe roditelja koja će, kroz 4 okupljanja bolje upoznati svoju bebu i povezati s njom putem svijeta masaže. Na svakoj radionici ćemo proći masažu drugih dijelova tijela a u rad se možete uključiti na bilo kojoj radionici. Dođite dobre volje u ugodnoj odjeći ( trenirka, čarape ) sa bebinom dekicom, ručnikom, tetra pelenom i naravno svojim najdražim a za sve ostalo brinemo se mi! Po potrebi bebu možete presvući ili umiriti u susjednoj prostoriji.

Najvažnije pogodnosti masaže za bebe:

* Interakcija-privrženost, povezivanje koje gradi povjerenje
* Verbalna/neverbalna komunikacija
* Razvijanje empatije, osjećaja postojanja, tolerancije
* Stimulacija-probavnog, hormonskog, imunološkog, dišnog, živčanog, cirkulacijskog, osjetilnog sustava
* Poticanje mišićnog razvoja,eliminacije, razvoj veza između neurona
* Olakšanje kod kolika, zatvora, mišićne napetosti, izbijanja zuba, boli, preosjetljivosti na dodir, psihičke/fizičke napetosti
* Relaksacija-poboljšan san, smanjene razina hormona stresa,
* Normalizacija mišićnog tonusa, bolja fleksibilnost

CILJ - Promocija njegujućeg dodira i komunikacije kroz trening, edukaciju i istraživanje tako da se roditelji (skrbnici) i djeca osjećaju bliski, povezani i prožeti osjećajem zajedništva i ljubavi.
Avatar
Nada
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 svi 2005, 21:42
Lokacija: Zagreb

Re: UDRUGE I SLIČNA MJESTA

PostPostao/la ararita » 11 ožu 2011, 23:37

Evo da predstavim udrugu koja je nama puno pomogla...
Klub roditelja djece oboljele i liječene od malignih bolesti
http://www.sanus.hr/
slika
Avatar
ararita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 123
Pridružen/a: 06 lis 2006, 16:36

Re: UDRUGE I SLIČNA MJESTA

PostPostao/la sonjacc » 21 tra 2011, 14:01

Sanja je napisao/la:Zvala sam ja "Sunce" par puta pa se nitko ne javlja :dunno


Pozdrav,

s obzirom da smo mi svojevremeno išli u Sunce imam nekako obavezu da odgovorim na post.

Nova sam ovdje pa ne znam da li se brojevi mob mogu ovako javno ostavljati, mogu napisati da udruga ima svoju stranicu http://www.sunce-varazdin.hr, tako da tamo imaš brojeve, ali i časopise koji su meni bili jako korisni kada smo ih dobivali...
sonjacc
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 06 ožu 2011, 19:06

Re: UDRUGE I SLIČNA MJESTA

PostPostao/la IRENA » 19 lis 2011, 17:13

Cure , da li netko ima kakav info o udruzi Tihi anđeli - bave se RETT sindromom ? Još su u registru udruga ali ne znam da li djeluju?
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: UDRUGE I SLIČNA MJESTA

PostPostao/la bosancero » 03 stu 2011, 21:25

Od nedavno imamo i youtube kanal ili kako se to vec veli. No u svakom slucaju na njemu mozete pratiti sto i kako radimo.
http://www.youtube.com/watch?v=QERm1pqFins
bosancero
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 163
Pridružen/a: 09 svi 2005, 23:06

Re: UDRUGE I SLIČNA MJESTA

PostPostao/la nadicab » 25 tra 2012, 09:34

Povjerenstvo za zaštitu prava pacijenata grada Zagreba ima svoju facebook stranicu
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: UDRUGE I SLIČNA MJESTA

PostPostao/la Fantasy » 28 lip 2012, 19:52

Ne mogu linkati jer mi ne radi fejs, ali u Varaždinu ima Udruga za ranu intervenciju, ako nekog zanima. Nalaze se u prostorijama škole Tomislav Špoljar. Imaju defektologe i logopede, koliko znam, pa ako nekog zanima, kontaktirajte ih. Povremeno održavaju i predavanja, planiraju organizirati i vrtić itd. Sve u svemu, pristupačni, susretljivi i korisni.
Avatar
Fantasy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1167
Pridružen/a: 28 ožu 2010, 20:49

Re: UDRUGE I SLIČNA MJESTA

PostPostao/la Marita » 12 svi 2015, 12:37

Bok, jedna "krasna" priča iz svijeta osoba s invailditetom. Moralni general Lucic zajedno sa "lijepo" odgojenim sinovima stotinu zdrave djece (među kojima i moje dijete) su u svom judo klubu vodili pod osobe s invaliditetom bez ičijeg znanja te na njima zarađivali i planirali i povući srdstva EU-a prijavljjujući članove pod osobe s invaliditetom. Ovo je dno dna :tužni

Može kakav savjet?
Marita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 12 svi 2015, 12:34

Re: UDRUGE I SLIČNA MJESTA

PostPostao/la Adorabla » 12 svi 2015, 15:30

ako postoje sumnje u prijevaru oko EU fondova onda se te sumnje prijavljuju po hijerarhiji prijave
prvo na Ministarstvo koje je dalo novce za tu mjeru (pretpostavljam da bi to mogao biti MSPM?)
a onda na Službu za suzbijanje nepravilnosti i prijevara pri Ministarstvu financija Republike Hrvatske: nepravilnosti.eu@mfin.hr
ili u krajnjem slučaju na e-mail adresu OLAF-a odnosno European Anti-Fraud Office:olaf-courrier@ec.europa.eu

Međutim da li si sigurna u preijevaru jer i "zdrava" djeca odnosno klubovi koji se bave sportom i promicanjem zdravlja i suradnje među djecom imaju pravo na određena bespovratna sredstva.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: UDRUGE I SLIČNA MJESTA

PostPostao/la Dinkic » 12 svi 2015, 16:13

U raznim klubovima, posebno onima otvorenijima uključuju se i djeca s teškoćama u razvoju. Dobro znam za judo klub u Dugoj Resi u kojem tenira uz svu drugu djecu i dječak sa sindromom Down. Trenutno se u RH natječe među djecom bez teškoća no ima mogućnost otići na judo natjecanja djece s teškoćama u St. Petersburgu i mislim LA (europsko i svjetsko prvenstvo). Za to njegov trener treba imati položene ispite. Njegov trener sada radi s njim, radi i uživa, iznenađuje se iz dana u dan s njegovim mogućnostima i postignućima.

Moj sin, kao još troje djece sa sindrom Down je u gimnastičkom klubu u kojem su oni jedini s teškoćama u razvoju, no prekrasno su prihvaćeni i od trenera i od djece.

Tađer moj sin vježba i rukomet u jednom klubu.

Ne vidim nikakav problem da klubovi koji posebno integriraju djecu i mlade s teškoćama u razvoju ne idu na EU projekte i to stavljaju kao svoju posebnost.

Nedavno smo završili jedan veliki EU projekt koji je za cilj imao omogućiti djeci s teškoćama u razvoju bolje i brže stjecanje znanja i vještina kroz korištenje IC tehnologije. Naravno da sve što je napravljeno za djecu s teškoćama mogu i koriste djeca urednog razvoja te je to tako i u projektu i stavljano.

Ovih dana znam da se prijavljuju na jedna natječaj i plivački klubovi koji imaju u svojim redovima i osobe sa sindromom Down iz nekoliko zemalja (5) i međusobno žele razmjenu iskustava, natjecanje djece, edukacije.
F 15.12.2000.
"Kada Bog ima za tebe plan onda su svi tvoji planovi samo zrnca pijeska na obali morskoj."
Avatar
Dinkic
kraljevna bez zrna graska
 
Postovi: 2411
Pridružen/a: 13 pro 2004, 18:21
Lokacija: Zagreb

Re: UDRUGE I SLIČNA MJESTA

PostPostao/la Dallas » 21 lis 2015, 19:59

Postoji li udruga ili nesto slicno roditelja s djecom s Cerebralnom paralizom ili epilepsijom u Rijeci? Hvala.
Dallas
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 21 lis 2015, 15:59

Re: UDRUGE I SLIČNA MJESTA

PostPostao/la nevenera » 09 lis 2016, 07:07

UDRUGA ZA AUTIZAM ZADAR
Adresa: Domovinskog rata 7, 23000 Zadar
Predsjednik: Ante Armanini
E-mail: udruga.za.autizam.zd@gmail.com
GSM: 095/756-7567, 095/756-7566
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Prethodna

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.