Sada je: 19 tra 2024, 21:34.

Autizam i metabolicki poremecaji

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la marijanama » 12 sij 2009, 11:08

Anni je napisao/la:mi radimo redovito..tj. kod svakog pregleda test detoxikacije...i od kada su olovo i ziva u granicama normale ne dajemo vise DMSA


daj molim te ako ti nije teško i radi mene i drugih opiši kako izgleda taj test detoksikacije u detalje. :dj
Avatar
marijanama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 458
Pridružen/a: 14 ruj 2008, 18:42

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la Anni » 12 sij 2009, 11:49

uzme se uzorak urina, nakon toga se popije DMSa ( racuna se po kilazi)...zatim djete treaba dobro piti, u naredna dva sata se skuplja urin u jednu plasticnu posudu..od toga skupljenog urina se uzme uzorak..nakon toga se skuplja urin jos nekinh narednih par sati( vrijeme skupljanja ovisi o vremenu uzimanja kapsule.
( mi uzmemo kapsulu oko11 sati prije podne , a urin skupljamo do 22 sata). Uzme se iz tog skupljenog urina i treca proba, sve se zapakira, odnese u sanducic i posalje. Obicno nas Dr. dobi rezultate za 14 dana.
I po tom testu se vidi koliko djete izlucuje metala bez pomoci( 1. proba)..koliko izlucuje kratko nakon uzimanja dmsa( 2. proba) i koliko izlucuje nakon nekoliko sati nakon uzimanja dmsa( 3. proba).

Pozdrav
Zadnja izmjena: Anni; 12 sij 2009, 11:59; ukupno mijenjano 1 put/a.
Anni
 

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la marijanama » 12 sij 2009, 11:57

Hvala :buket
Avatar
marijanama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 458
Pridružen/a: 14 ruj 2008, 18:42

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la Anni » 12 sij 2009, 12:11

marijanama je napisao/la:Hvala :buket


zaboravila sam napisati: test nikako ne raditi na svoju ruku...obavezno treba ljecnik biti prisutan.

pozdrav
Anni
 

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la marijanama » 12 sij 2009, 14:13

Anni je napisao/la:
marijanama je napisao/la:Hvala :buket


zaboravila sam napisati: test nikako ne raditi na svoju ruku...obavezno treba ljecnik biti prisutan.

pozdrav


Ja ni ne znam da li to kod nas liječnici uopće rade. Da li netko zna i gdje?
Avatar
marijanama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 458
Pridružen/a: 14 ruj 2008, 18:42

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la Anni » 13 sij 2009, 08:55

Kakav se test na metale u Cro uopce moze napraviti?
Anni
 

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la marijanama » 13 sij 2009, 09:53

Ja sam slala u Ameriku sva 4 testa koja spominjem u postu Dan protokol, a kasnije ću pogledati u onaj organix test koji smo radili u poliklinici Simbex u Zagrebu (ali mislim da i ona šalje uzorke van, u Ameriku).
Avatar
marijanama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 458
Pridružen/a: 14 ruj 2008, 18:42

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la Anni » 13 sij 2009, 11:50

Luna, Vi jos niste radili test na metale ili??
Anni
 

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la la_luna » 13 sij 2009, 12:29

Anni je napisao/la:Luna, Vi jos niste radili test na metale ili??

Nismo kontam da cemo u martu jer smo tad 2 sedmice kod njega na Tomatis...kad ste vi radili vec na prvom pregledu ili?
Avatar
la_luna
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 79
Pridružen/a: 29 pro 2008, 08:09

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la Anni » 13 sij 2009, 12:46

ne, mi smo radili na drugom pregledu. Drago mi je da idete na tomatis... nasem D je to jako pomoglo ... govor mu se explpzivno razvija u zadnjih par mjeseci... jucer je Dr. razgovarao sa D telefonom i kaze da je napredak veci od ocekivanog. Mi imamo jos jedan blok u februaru.
Anni
 

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la la_luna » 13 sij 2009, 12:58

Anni je napisao/la:ne, mi smo radili na drugom pregledu. Drago mi je da idete na tomatis... nasem D je to jako pomoglo ... govor mu se explpzivno razvija u zadnjih par mjeseci... jucer je Dr. razgovarao sa D telefonom i kaze da je napredak veci od ocekivanog. Mi imamo jos jedan blok u februaru.

Bas me raduje da se tako dobro razvija...mi smo trebali vec u Ferbuaru an Tomatis al smo cekali mjesec dana na nalaze iz Pariza sta ja znam gdje su ih bili zagubili mi morali par puta pitati dok nisu stigli pa smo mjesec dana u minusu al ide...
Avatar
la_luna
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 79
Pridružen/a: 29 pro 2008, 08:09

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la marijanama » 13 sij 2009, 13:01

Anni koliko je to ukupno blokova Tomatisa koje ste do sada prošli?

Ma zapravo to pitanje sam ti trebala postaviti na onom drugom postu pa mi tamo molim te odgovori.
Avatar
marijanama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 458
Pridružen/a: 14 ruj 2008, 18:42

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la Anni » 13 sij 2009, 20:43

pet blokova smo zavrsili, u februaru ce nam to biti sesti blok..mozda jos na ljeto prije skole napravimo jedan da osvjezimo...vidjet cemo hoce li biti potrebe.
Anni
 

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la Anni » 15 sij 2009, 11:59

gdje rade roditelji iz Srbije test na metale?
Anni
 

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la marijanama » 15 sij 2009, 16:06

Anni je napisao/la:gdje rade roditelji iz Srbije test na metale?


Negdje na postovima sam pročitala da imaju u Beogradu, neki centar koji onda opet šalje u Ameriku, ali nisam 100% sigurna.
Avatar
marijanama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 458
Pridružen/a: 14 ruj 2008, 18:42

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la velasica » 17 sij 2009, 00:30

mi smo radili u okviru analize krvi test toksičnih elemenata (aluminijum, arsen, kadmijum, olovo i živa) i to preko jedne privatne lab koja to šalje u ameriku. Test opterećenja na metale (valjda ono što se radi iz uzoraka urina) nismo radili sada jer nam je rečeno da ćemo ga možda raditi za 6 meseci obzirom da ovo što jesmo uradili ne ukazuje da ima povećane metale ali da treba proveriti
velasica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 11 stu 2008, 01:41

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la marijanama » 17 sij 2009, 09:05

velasica je napisao/la:mi smo radili u okviru analize krvi test toksičnih elemenata (aluminijum, arsen, kadmijum, olovo i živa) i to preko jedne privatne lab koja to šalje u ameriku. Test opterećenja na metale (valjda ono što se radi iz uzoraka urina) nismo radili sada jer nam je rečeno da ćemo ga možda raditi za 6 meseci obzirom da ovo što jesmo uradili ne ukazuje da ima povećane metale ali da treba proveriti


Jeste li još što radili po onom DAN protokolu?
Avatar
marijanama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 458
Pridružen/a: 14 ruj 2008, 18:42

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la Anni » 17 sij 2009, 12:14

velasica je napisao/la:mi smo radili u okviru analize krvi test toksičnih elemenata (aluminijum, arsen, kadmijum, olovo i živa) i to preko jedne privatne lab koja to šalje u ameriku. Test opterećenja na metale (valjda ono što se radi iz uzoraka urina) nismo radili sada jer nam je rečeno da ćemo ga možda raditi za 6 meseci obzirom da ovo što jesmo uradili ne ukazuje da ima povećane metale ali da treba proveriti



Ako su se metali vec rasporedili po tijelu ne mora ih u krvi biti u velikoj kolicini...oni su u krvi obicno jako povecani kod akutnih stanja( barem su to moja saznanja...mozda netko zna vise o tome).

Pozdrav
Anni
 

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la velasica » 23 sij 2009, 13:43

da Anni mislim da si u pravu. nama je samo utvrdjeno da nema toksičnih elemenata u krvi ali to ne znači da ih nema opšte na drugim mestima, tako da ćemo raditi i dodatne testove (pretpostavljam test opterećenja iz urina) za 3 meseca (tj 6 meseci od početka terapije).
velasica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 11 stu 2008, 01:41

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la Anni » 23 sij 2009, 13:49

imate li mogucnosti ga napraviti kod sebe?( mislim na mjesto boravka)
Anni
 

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la velasica » 23 sij 2009, 13:54

mislim da preko lab koju smo i do sada posecivali moze da se odradi ali da oni salju u Ameriku, nemam saznanja da neko u beogradu to moze da uradi
velasica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 11 stu 2008, 01:41

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la velasica » 23 sij 2009, 13:57

marijanama,
od analiza smo odradili Organix, analize krvi, testove intolerancije na hranu, stolica, peptide ali nismo sve prema onome sto pise u postu DAN protokol
Pozdrav
velasica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 11 stu 2008, 01:41

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la marijanama » 23 sij 2009, 14:10

velasica je napisao/la:marijanama,
od analiza smo odradili Organix, analize krvi, testove intolerancije na hranu, stolica, peptide ali nismo sve prema onome sto pise u postu DAN protokol
Pozdrav


Hvala :mase
Avatar
marijanama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 458
Pridružen/a: 14 ruj 2008, 18:42

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la lara06 » 11 vel 2009, 22:34

Ja sam nova na ovom forumu. Imam 2 godine staru devojcicu sa autizmom. Da li neko zna nesto vise o metabolickoj terapiji za lecenje autizma koja se sprovodi u Moskvi a sada kako cujem i u Beogradu? Unapred zahvaljujem
lara06
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 11 vel 2009, 22:26

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la jukica » 02 ožu 2009, 11:24

Ako koga zanima evo adrese laboratorija u Beogradu gdje se mogu napravit analize ( prema nalazima preporučuju dijetu) :
Ortho Medi Care (Dr. Milka Popović)
Istarska 2,Beograd
tel. + 381 11 30 66 230

http://www.orthomedicare.co.yu
P. 03.03.2006.
T. 08.10.2008.

A. 13.11.2013.
Avatar
jukica
rađam djecu u XXL veličini
 
Postovi: 423
Pridružen/a: 18 ožu 2007, 17:46
Lokacija: Federacija

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la andrij » 08 ožu 2009, 19:53

Puno toga o Autizmu na jednom mjestu

http://autizam.pforum.biz/portal.htm
Ispunjen život moguć je unatoč mnogim neispunjenim željama.- D. Bonhoeffer
Avatar
andrij
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 244
Pridružen/a: 24 svi 2007, 23:39
Lokacija: Split

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la djeca » 23 vel 2010, 23:35

Anni je napisao/la:bili smo jucer kod naseg doktora u Wetzlaru. Ocjene doktora su vise nego zadovoljavajuce: od autizma nije ostalo goovo nista ( osim problema sa govorom), nas sin se sada nalazi medju prvih pet pacjenata koji se najbolje razvijaju, relativno smo pri kraju ljecenja, odradili smo DMSA provokacijski test, zatim dali stolicu na pretragu za autovakcinu( ako je candida jos prisutna) i stolicu na pretragu :flora status.
Sto se ostataka ljecenja tice to ovisi o nalazima, mozda ce jos jedno vrijeme nakon pauze opet dobivati alfa lipon kiselinu, odrzavat cemo jos jedno vrijeme balans vitamina i minerala, a test na alergije cemo napraviti kratko prije nego sto krene u skolu.
Sta se razvoja govora tice tu sada trebamo dati tempo: ostaju nam dvije mogucnosti: tomatis terapija ili ponoviti audio trening koji smo radili ujesen.
Mi smo se od samog pocetka ljecenja strogo drzali pravila koje nam namece dijeta i biomedicina, nista nismo na svoju ruku radili ,imali smo srece pa nas sin ima dobar kapacitet ciscenja organizma i sve to zajedno je dalo tako divne rezultate.


Pozdrav svima,

ja sam tetka jednom dječaku od 2 godine i 3 mjeseca, nedavno sam se obratila vama s simptomima-jer nismo znali odakle započet...
mi smo tek na početku svega, ali dosta simptoma ima za poremećaj( još ne znamo koji...)ovih dana ćemo dobit uputnice od doktora za Klaićevu bolnicu da idemo tamo radit nalaze, negdje sam pročitala za sve nalaze koje se mogu dobit uputnicom i listu pretraga koje bi mi samostalno trebali napravit-kao npr.taj laboratorij u Parizu, molim vas, od silnih informacija ne znamo od kud započeti...iz Dubrovnika smo i nemamo baš susretljivost doktora tako da kao i svi vi moramo sami započinjat.

Anni, molim te bi li mogla napisat ime doktora kod kojeg si ti išla u njemačkoj i da li ti je on sve radio( od čitanja nalaza do detoksikacije)
kad dobijemo te nalaze, da li se možemo obratit toj doktorici u Beogradu ili da li postoji netko u Hrvatskoj tko bi nas uputio??
znam da ste vjerojatno možda to sve pisali, i ispričavam se ako se ponavlja...ali od toliko informacija ne znamo otkud započeti :(
pretpostavljam prvo od nalaženja doktora u HRV? koji bi nas uputio na te pretrage u Pariz ili gdje već...?

Hvala i oprostite ako je sve već navedeno
djeca
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 15 vel 2010, 00:27

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la josipa202 » 24 vel 2010, 17:43

mi smo sve te informacije našli na
http://www.dira.forums-free.com
josipa202
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 03 vel 2010, 20:16

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la andrij » 01 ožu 2010, 17:30

O "izlječenjima" od autizma u Njemačkoj

http://autizam.pforum.biz/metodeterapij ... j-t706.htm
Ispunjen život moguć je unatoč mnogim neispunjenim željama.- D. Bonhoeffer
Avatar
andrij
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 244
Pridružen/a: 24 svi 2007, 23:39
Lokacija: Split

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la TATAODSINA » 29 srp 2011, 12:40

Pozdrav grupi
Zanima me dali je tema oko liječenja dijece kod Danijele Helc jednostavno utihnula iz nekog razloga , ili je preseljena negdje drugdje ?
Mi smo naime prije nekog vremena obavili neka testiranja urina preko nje pa bih volio postaviti neka pitanja.
Hvala !
TATAODSINA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 29 srp 2011, 12:07

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.