Sada je: 18 tra 2024, 18:27.

EMNG

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

EMNG

PostPostao/la Kornelija i Borna » 23 ožu 2007, 12:41

Evo mene opet...
dakle, rečeno nam je da je EMNG vrlo neugodan pregled, pikaju iglice i puštaju struju (laički rečeno). Okvirno imamo dogovor s dr Čačić da ćemo kod nje i to obaviti. No, kaže mi fizijatar da zna da se pregled može i obaviti bez pikanja pa ne bude tako bolan...Zna li netko o čemu je riječ?
Borna, 19. 01. 2006.
Kornelija i Borna
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 12
Pridružen/a: 06 stu 2006, 16:23

PostPostao/la nadicab » 23 ožu 2007, 13:22

ja lično bila na tome i neugodno jest.
Ima mogućnost bez iglica a s onim priljepcima kao za EEG - ali pošto je to površinsko mjerenje, nije toliko točno
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

PostPostao/la nora28 » 23 ožu 2007, 13:24

Kornelija i Borna :mah ,ne znam za pregled bez bockanja,prvi put cujem, :dunno mi smo bili na obicnm pikanju (EMNG),bilo je malo bolno,vise smo mi plakali nego ona,da te utjesim.Radili smo to na Rebru.Nalaz je bio uredan.
nora28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 16 srp 2006, 00:31

PostPostao/la Kornelija i Borna » 23 ožu 2007, 13:39

nadicab je napisao/la:ja lično bila na tome i neugodno jest.
Ima mogućnost bez iglica a s onim priljepcima kao za EEG - ali pošto je to površinsko mjerenje, nije toliko točno


Aha...tako dakle! Preostaju iglice! i da, slažem se s norom28 - vjerujem da ćemo više mi plakati, nego on...
Borna, 19. 01. 2006.
Kornelija i Borna
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 12
Pridružen/a: 06 stu 2006, 16:23

PostPostao/la Daisy » 23 ožu 2007, 21:07

Mi smo bili na tome dvaput. Prviput na Goljaku - ogromna igletina i neugodno iskustvo. Drugiput u Klaićevoj kod dr. Čačić - fenomenalno, iglice tanke kao komarčići, a piknuli ga samo dvaput. Žene su tamo fantastične. Inače smo se i mi raspitivali za ovo s naljepnicama, ali nam je rečeno da se to djeci ne radi-samo odraslima. Sretno! :mah
Avatar
Daisy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 237
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 19:16
Lokacija: Čvrsto na zemlji!

PostPostao/la alexandra » 23 ožu 2007, 22:40

i ja bila na iglicama i bilo mi je koma, ne mogu reci da boli, mozda cak uopce ne boli, al mi je to jedna od neugodnijih pretraga koje sam prosla. mozda mali bolje podnose jer nemaju psiholoskih blokada od sveg toga. znam da kad sam ustala plahta ispod mene je bila skroz mokra kak sam se preznojila od muke.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

PostPostao/la Kornelija i Borna » 24 ožu 2007, 10:43

Daisy je napisao/la:Mi smo bili na tome dvaput. Prviput na Goljaku - ogromna igletina i neugodno iskustvo. Drugiput u Klaićevoj kod dr. Čačić - fenomenalno, iglice tanke kao komarčići, a piknuli ga samo dvaput. Žene su tamo fantastične. Inače smo se i mi raspitivali za ovo s naljepnicama, ali nam je rečeno da se to djeci ne radi-samo odraslima. Sretno! :mah


Uf, sada mi je lakše...mi smo se okvirno dogovorili s dr Čačić...no, poprilična je gužva, tako da ćemo na red tek u svibnju.
I da, dr Čačić je zbilja super, komuniciramo učestalo mailom...to mi se baš sviđa jer je stalno u toku.
Borna, 19. 01. 2006.
Kornelija i Borna
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 12
Pridružen/a: 06 stu 2006, 16:23

Re: EMNG

PostPostao/la Dinkic » 13 vel 2012, 16:45

Da li je netko u međuvremenu isao s djetetom na emng u Klaicevoj? Nama spominju dr Krakera. Sutra ce nam potvrditi nakon uvida u jos neke nalaze da li trebamo ili ne ici na emng donjih ekstermiteta.
F 15.12.2000.
"Kada Bog ima za tebe plan onda su svi tvoji planovi samo zrnca pijeska na obali morskoj."
Avatar
Dinkic
kraljevna bez zrna graska
 
Postovi: 2411
Pridružen/a: 13 pro 2004, 18:21
Lokacija: Zagreb

Re:

PostPostao/la mamashnita od noje » 13 vel 2012, 17:08

alexandra je napisao/la:i ja bila na iglicama i bilo mi je koma, ne mogu reci da boli, mozda cak uopce ne boli, al mi je to jedna od neugodnijih pretraga koje sam prosla. mozda mali bolje podnose jer nemaju psiholoskih blokada od sveg toga. znam da kad sam ustala plahta ispod mene je bila skroz mokra kak sam se preznojila od muke.

potpis do u slovo.
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: EMNG

PostPostao/la Krumpirić » 13 vel 2012, 20:38

meni je to ništa strašno
potpuno neusporedivo s npr.gastroskopijom :mrgreen
onako bocka, ali ništa strašno.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46


Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.