Sada je: 14 svi 2024, 05:46.

Invalidska kolica - od kuda početi

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: Invalidska kolica - od kuda početi

PostPostao/la ptica » 13 kol 2010, 10:51

Izgleda da sam pretjerala sa procjenom kg ... :mah
Pozdrav!
Avatar
ptica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 107
Pridružen/a: 07 lis 2008, 21:54

Re: Invalidska kolica - od kuda početi

PostPostao/la jagotka » 14 stu 2010, 08:11

Mi smo, napokon, dobili svoja prva invalidska kolica. Uzeli smo Patronova Tom 4 X country. Sa tremom smo otisli po njih posto smo pre toga mogli da ih vidimo jedino na internetu jer kod nas u radnjama nema kolica da mozes da ih probas :conf
Mozes probati jedino ona socijalna - koja se nama nisu svidela. Samo smo kod kuce gledali prospekte i merili Adrijana sa svih strana. U radnji, naravno, vecinu stvari ne znaju, oni samo prodaju. Nemaju ni fizijatra nekog koji bi nas posavetovao. Cisto ludilo! :shock
U svakom slucaju, zadovoljni smo izgledom, mnogo su lepa, dobili smo i novi dezen - sivi sa zelenim krugovima! :D
Teska jesu, ali se jako lako sklapaju, lako se sve na njima namesta, skoro snaga i ne treba. Sve je podesivo. Socijalno daje 800 evra, pa smo time pokrili sama kolica, a mi smo platili sve dodatke - jos 360 evra. Kupili smo nadstresnicu, kabanicu, pelote bocne, pelote za glavu, kaiseve za stopala i prsluk za imobilizaciju. Kaisevi obicni, klin i drska ispred ulaze u cenu kolica.
Bas smo srecni! I Adrijan voli kad ga stavimo u kolica, nekako se pravi vazan. :D
Hvala vam svima na savetima jer ne znam kako bih bez vas izabrala kolica, s obzirom na to da ovde nisam mogla da stupim u kontakt ni sa kim ko ima dete u kolicima. :kiss
Ubacila bih slike Adrijana u kolicima, ali ne znam kako se to radi. :dunno
jagotka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 08 kol 2010, 12:29

Re: Invalidska kolica - od kuda početi

PostPostao/la hubor » 27 stu 2013, 23:26

Imam dijete 31 godinu - cerebralna paraliza. Dijete je, kao što su često te osobe uske, dugačke i teži svega 30 kg. NEMA TAKVIH KOLICA KOJA BI ODGOVARALA TAKVOJ DJECI. Pa sam sam napravio kolica OD SPORTSKOS SJEDALA ZA AUTOMOBIL. Rado bih to podijelio s drugima, ali ne znam kako to postaviti na stranicu. O tome sam sastavio foto strip i rado ću ga poslati svakome tko mi se javi na mail: hubor@zg.t-com.hr A tko kod je spretan da to stavi na stranicu hvala mu.
hubor
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 27 stu 2013, 23:12

Prethodna

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.