Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.
Odgovori

aparatić protiv mokrenja

18 sij 2010, 20:55

dali netko zna nešto o aparatiću koji se upotrebljava za odvikavanja od pelene...aparatić koji budi dijete kad je mokro?

Re: aparatić protiv mokrenja

19 sij 2010, 17:15

???? Ima onaj koji budi TEBE kad je dijete mokro ;)

Re: aparatić protiv mokrenja

19 sij 2010, 17:20

Tomijev i Larin tata je napisao/la:???? Ima onaj koji budi TEBE kad je dijete mokro ;)


čuj neznam kako bi ovo shvatila :dunno

Re: aparatić protiv mokrenja

19 sij 2010, 17:29

iskreno ni ja
malo brzopleta izjava,pa nećemo zamjerit
mislim da se sa ovim i nije šalit

Re: aparatić protiv mokrenja

19 sij 2010, 18:57

??? A boze... Ma nije brzopleta, niti se salim. Prodavali su se davno alarmi koji javljaju roditelju kad je dijete mokro. Stavis kao neki jastucic ispod djeteta pod guzu, pa od njega ide zica, pa neka kutijica. A roditelj ima drugu kutijicu, i kad se dijete tamo popiski, ovdje pisti alarm. I budi TEBE ili te. Jasnije?

Re: aparatić protiv mokrenja

19 sij 2010, 20:15

A vidi, ima i ovaj. Prvi put cujem:

http://www.topix.com/forum/health/bedwetting/T70N576UD054JIUAQ

Re: aparatić protiv mokrenja

19 sij 2010, 20:24

http://www.sveimamo.com/Proizvodi.aspx? ... t=NAME_ASC

evo to bi bio taj aparatić....i ne ja se ne šalim...jer sam u ove 3 godine isprobala sve metode odvikavanja od noćne pelene...iako se to nekima može učiniti čudno...

Re: aparatić protiv mokrenja

19 sij 2010, 20:31

i mislim da taj alarm funkcionira ovako...kad se dijete popiški upali se alarm i taj zvuk dijete čuje i povezuje sa mokrenjem te nakon nekog vremena prije nego se popiški ono se probudi i traži na wc..
ja ću nabaviti aparat u svakom slućaju....

Re: aparatić protiv mokrenja

19 sij 2010, 21:23

Ama to je to isto, samo sam ja vidio neki gdje ova crvena kutija ide kod roditelja, pa njega budi. Mislis da ovo nije malo previse radikalno? Meni nekako buditi dijete... ne znam, bas agresivno.

Re: aparatić protiv mokrenja

19 sij 2010, 22:46

Da, i meni je metoda malo čudna. Ipak čovjek nije pas pa da razvija uvjetovane reflekse.
Plava, molim te, daj malo više piši o tom aparatu, baš me zanima. I ako ga nabaviš javi za rezultate. :mah

Re: aparatić protiv mokrenja

19 sij 2010, 23:24

mokrenje osim foziološkog faktora, ima i psihološku komponentu.
Mi smo na našim grupama podrške s našom psihologicom raspravljali i o tome, pa je ona znala dati dobre savjete. Ja bih svakako popričala s dobrom psihologicom oko toga.

Re: aparatić protiv mokrenja

20 sij 2010, 08:37

to i je preporuka psihologa

Re: aparatić protiv mokrenja

20 sij 2010, 08:56

o tom aparatiću se pisalo na ovom topicu, prvo o lijekovima a kasnije je par mama napisalo iskustva s tim aparatićem
http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=41&t=40662
nadam se da je to što tražiš :mah

Re: aparatić protiv mokrenja

20 sij 2010, 10:39

upravo to tražim....hvala :kiss
Medo 14 dali ste vi riješili problem? Mi preko dana nemamo problem s mokrenjem...on jednostavno traži na wc...tu i tamo se ponekad pokaka, ali to je rijetko...ali kad spava po danu se samo ponekad ne popiški a po noći je popiškan obavezno....i on pije iznimno malo tekućine...navečer jede čokolino i ide na wc neposredno prije spavanja....ali ništa ne pomaže...ma već sam negdje sve to napisala...

Re: aparatić protiv mokrenja

20 sij 2010, 11:08

nismo rješili, još rješavamo :D
ali kako sam vidjela kod mog decka stvar je njegove motivacije i strogog držanja režima pišanja i pijenja tekučine. Kad se toga držimo problema nema, kad mi šmugne u kuhinju i napije se vode dođu i nezgode. Njegov motiv da se potrudi je jako važan.

Re: aparatić protiv mokrenja

20 sij 2010, 22:33

http://www.elektronicar.hr/medur/drisle ... leeper.htm

evo detaljan opis....a pisat ću vam kad ga počnem koristiti...

Re: aparatić protiv mokrenja

21 sij 2010, 00:08

citala sam o tom aparaticu bas na ovom forumu prije nekog vremena..razmisljala malo o tome ali ipak nisam nabavila..cinilo mi se malo too much..

adrian i dalje piski i dalje me to smeta ali porazgovarala sam sa nasom psihologicom i umirila me..proci ce i to je to..samo treba biti strpljiv..
adrian isto jako malo pije tijekom dana..navecer ide na wc prije spavanja..i onda opet dodem do njega za sat vremena jer jos uvijek bude budan pa ga opet odvedem na wc ili mi sam dode reci da hoce ici i svejedno se zna probuditi mokar ujutro..a piski i tijekom dana u malom domu ili u vrticu..zna reci da hoce ici ali ako ga se ne odvede isti tren,zna mu pobjeci...ili prekasno veli kad se vec popiskio..

Re: aparatić protiv mokrenja

21 sij 2010, 08:30

Koliko sam se ja informirala, kod mame koja ga je koristila, aparatić nema nikakvih štetnih djelovanja ....on radi na principu neurofeedbacka na koji ja vodim svog Domija...ona kaže da je njezinom sinu to postalo zabavno i da je bio ponosan kad bi ugasio aparat i otišao na wc....

E da i samo da kažem cilj aparatića nije da se bude roditelji, već dijete čim poćne mokriti...zapravo na taj način se dijete nauči buditi prije mokrenja....

Re: aparatić protiv mokrenja

27 sij 2010, 16:44

pitala našu udružnu psihologicu o tome - njena iskustva su jako pozitivna, ona veli da je to jedina uspješna metoda :up

Re: aparatić protiv mokrenja

27 sij 2010, 20:34

nadicab je napisao/la:pitala našu udružnu psihologicu o tome - njena iskustva su jako pozitivna, ona veli da je to jedina uspješna metoda :up

:5

Re: aparatić protiv mokrenja

27 sij 2010, 22:58

koja je cijena aparatića

Re: aparatić protiv mokrenja

27 sij 2010, 23:10

kad sam tražila aspirator za nos po internetu vidjela sam da je taj aparat u hospitaliji preko 600kn, a u nekoj prodavaonici sličnih stvari u shopping centru prečko 400 i nešto kn.
pa valjda variraju cijene pa pripazite.

Re: aparatić protiv mokrenja

27 sij 2010, 23:35

pokriva li socijalno išta

Re: aparatić protiv mokrenja

27 sij 2010, 23:39

oko 500 i nešto kuna je onaj gore sa prvog linka koji sam stavila...

Re: aparatić protiv mokrenja

27 sij 2010, 23:42

evo, našla sam. 489 kn.
http://www.saturo.hr/UntitledFrameset-1.htm

Re: aparatić protiv mokrenja

27 sij 2010, 23:50

ja nisam :dunno uspjela naci taj aparatic na stranici od saturo... :dunno
nadice..ovo sto si rekla-to je psihologica rekla za taj aparatic?

Re: aparatić protiv mokrenja

28 sij 2010, 00:01

vidiš kak je to...kad sam ja napisala nešto o tom aparatiću...netko mi je napisao da nije dijete pas...a sad kad je Nadica dala amen sad će biti u redu...ma mislim nije mi žao i nisam zavidna ali možda bi i ja mogla biti neka osoba od povjerenja ili ja to možda ne zaslužujem.... :(

pa zar vi stvarno mislite da bi ja svom djetetu radila nešto što nebi bilo ljudski i u redu i još uz to preporučila i drugoj djeci tu istu stvar... :|

Re: aparatić protiv mokrenja

28 sij 2010, 00:02

a joj, sad tek vidim da ne ide direktno na proizvode, dakle u meniju lijevo:
- proizvodi za zdravlje
- dječji program (zadnji u 2. redu)
- scroll do dna

Re: aparatić protiv mokrenja

28 sij 2010, 00:04

lulamae je napisao/la:ja nisam :dunno uspjela naci taj aparatic na stranici od saturo... :dunno
nadice..ovo sto si rekla-to je psihologica rekla za taj aparatic?


Lu stavila sam ti gore na početku link...pa ako želiš pogledaj...možeš i internetom kupiti ...
Poliklinika Helena radi sa tim aparatićima pa možete i tamo dobiti savjet...

http://www.poliklinika-helena.hr/

Re: aparatić protiv mokrenja

28 sij 2010, 00:15

Plava, naj biti osjetljiva :hug
Lu ima povjerenje u psihologicu jer je već prije s njom o tome pričala, a ja sam imala i nju i tebe u mislima kada sam upitala našu psihologicu. Naravski da nitko ne misli da bi ti nešto loše napravila svom djetetu, ali ima nas koji smo se opekli o savjete "stručnjaka" pa uvijek provjerimo i na drugim mjestima. Da si odmah napisala da se radi o poliklinici Helena, to bi meni bila dovoljna referenca :up
Odgovori