Switch to full style
Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.
Odgovori

Re: INVALIDNINA

13 svi 2012, 21:43

Sanjo, ja nisam uspila ubrat naziv grupe na fb. Kako do vas? Rado bih se ukljucila.

Re: INVALIDNINA

14 svi 2012, 10:44

FB Pomozimo djeci s invaliditetom
Problematika je u našem društvenom socijalnom statusu i u nepostojanju mreže podrške usluga za našu djecu, pa je ljudima veoma bitna stavka invalidnina.
Ali, i skoro bi se ukinula sva davanja i davala nova stavka - inkluzivni dodatak koji bi stupnjevao iznos pomoći u skladu s djetetovim funkcioniranju. To u konačnici (materijalno) znači da će samo najteži invalidi imati puni iznos, a sve ostalo će biti manje.
Pa su onda roditelji u panici jer kako da plaćaju terapije koje su svoj djeci potrebne ako se nema novaca od kuda to plaćati?
Sada veliki broj djece prima OI i DD što u konačnici iznosi cca 2000 kn; taj broj će se drastično smanjiti jer ako uzmemo kao primjer 100% invalida Leona, onda mali broj djece je u tom statusu. Ostala djeca će po novome dobivati manje.

Srećom, to se planira tek od slijedeće godine i to samo ako se donese Zakon o inkluzivnom dodatku. Opet, za provedbu tog zakona potrebno je donijeti i novu skalu za vještačenje (na čemu se i radi), nove liste bolesti i postotka (postoji prijedlog) itd.

Re: INVALIDNINA

14 svi 2012, 17:15

Ja ne mogu pronaći na FB grupu, dali je možda pod drugim imenom?

Re: INVALIDNINA

14 svi 2012, 17:38

POMOZIMO DJECI SA INVALIDITETOM

Re: INVALIDNINA

14 svi 2012, 19:28

to je divno, samo inkluzivni dodatak za djecu kao mali leon ne bi smjela biti 2000 kn :gaah jer "inkluzivni" bi trebao značiti nešto što u biti financijski omogućava inkluziju u normalan svijet i društvo. a leonu ta smiješna cifra to sigurno ne omogućava, a bome ni drugoj djeci s puno manjim, a ipak velikim problemima.
da je maximum inkluzivnog dodatka 7000 kn, koliko on košta institucije, onda bi cijela priča imala smisla.
kao što je uostalom leonova mama i sama rekla u jednom od priloga. država štedi i to debelo štedi kada su djeca u obitelji. odvratno. :loce

Re: INVALIDNINA

15 svi 2012, 09:38

http://uik.hr/images/uploads/PRIJEDLOG_JEDINSTVENE_LISTE_OSTECENJA.pdf

Re: INVALIDNINA

15 svi 2012, 15:10

moraju si pod hitno nać jednog poštenog lektora bar za č i ć :mrgreen

i ovo mi je divno:

Ostali poremećaji iz autističnog spektra; za osobe koja se lijeće dvije godine ambulantno i
bolnički bez poboljšanja u kliničkoj slici


ako bi mi itko od njih rekaao kakve su to metode ambulantnog i bolničkog liječenja da mi je znat :hahaha :loce

Re: INVALIDNINA

15 svi 2012, 17:38

možda oni znaju nešto što mi ne znamo :ajme :puke

Re: INVALIDNINA

15 svi 2012, 18:06

nadice, imam pitanjce za tebe.

Vjeranu je određena oštrina vida u vinogradskoj binokularno 25%. na lošijem se ne može odrediti, pretpostavljaju manje od 5% (to oko ni ne koristi, onih 25% je od "boljeg oka").
u Centru Vinko Bek su mu neki dan odredili binokularno oštrinu na daleko 16%, na blizu 10%. i rekli da su njihovi testovi točniji (Lea test), jer u vinogradskoj imaju sustav sa sličicama koje dijete već poznaje i može pretpostaviti o kojoj sličici se radi (ubili me u pojam, mi smo već tulumarili radi naglog poboljšanja vida).
kak će se njemu to računati? koji nalazi će ulaziti u obzir, jer razlika i nije baš mala

hellokitty je napisao/la:Ja ne mogu pronaći na FB grupu, dali je možda pod drugim imenom?

MBee je napisao/la:POMOZIMO DJECI SA INVALIDITETOM

ukucaj u tražilicu baš ovako, s velikim slovima. ni ja nisam mogla pronaći kad sam pisala u tražilicu malim

Re: INVALIDNINA

15 svi 2012, 21:10

hvala, pronašla. :)

Re: INVALIDNINA

15 svi 2012, 21:52

alexandra je napisao/la:moraju si pod hitno nać jednog poštenog lektora bar za č i ć :mrgreen
:loce


to je i mene prvo upiklo :hahaha

Re: INVALIDNINA

21 svi 2012, 22:12

Ekipa evo još jedne grupe, sa Pomozimo nas je pol baniralo...https://www.facebook.com/groups/456143774411046/
Martina mama obvezno mi dođi :*

Re: INVALIDNINA

23 svi 2012, 11:11

Trebam savjet:
junioor je izgubil pravo na invalidninu ( uputili smo prigovor) jer sad ima Teži oblik trajnog oštećenja zdravlja/ a za invalidninu treba TEŠKi oblik a jučer mi je stiglo sa Mirovinskog da ima pravo na uvećani DD jer ima Teži oblik.
Niš mi više nije jasno jer mi je teta U Soc. cent. rekla da kad gubi invalidninu da gubi i DD. :dunno
Tko tu koga ? :buket

Re: INVALIDNINA

24 svi 2012, 14:21

Upadam kao padobranac u raspravu...jel bila invalidnina kome ovaj mjesec (Zagreb)???

Re: INVALIDNINA

24 svi 2012, 15:16

mama.miamia je napisao/la:Upadam kao padobranac u raspravu...jel bila invalidnina kome ovaj mjesec (Zagreb)???


Nama je bila jučer,dakle 23.05.

Re: INVALIDNINA

24 svi 2012, 15:20

i nama je bila, i invalidnina, i dodatak od grada (Zagreb)

Re: INVALIDNINA

24 svi 2012, 15:24

danijela81 je napisao/la: i dodatak od grada (Zagreb)


Nisam baš upučena, što bi ti bilo...dodatak od grada?

Re: INVALIDNINA

24 svi 2012, 15:41

onih 200 kn (ili 100, ovisi o iznosu invalidnine) što se dobije od grada, kao dodatak invalidnini

Re: INVALIDNINA

24 svi 2012, 16:22

beba i mama, dodatak od grada za pomoć nije u svim gradovima. ovisi o lokalnim vlastima i njihovoj odluci da li će se isplaćivati.

Re: INVALIDNINA

24 svi 2012, 23:39

ja sam iz Zg.
Moram priznati da za to još nisam čula...ako može kratka uputa, kako se to ostvaruje.

Re: INVALIDNINA

24 svi 2012, 23:41

imaš tu

http://www.udrugapuz.hr/gradzagrebnaknada.htm

Re: INVALIDNINA

26 svi 2012, 14:41

hvala ti.

Re: INVALIDNINA

14 lip 2012, 00:30

alexandra je napisao/la:moraju si pod hitno nać jednog poštenog lektora bar za č i ć :mrgreen

i ovo mi je divno:

Ostali poremećaji iz autističnog spektra; za osobe koja se lijeće dvije godine ambulantno i
bolnički bez poboljšanja u kliničkoj slici


ako bi mi itko od njih rekaao kakve su to metode ambulantnog i bolničkog liječenja da mi je znat :hahaha :loce



Hm :pusac Ovo je proizišlo iz "kampanje " da se autizam može IZLIJEČITI ... tete u socijalnom , naime nemaju pojma što je autizam ,ali su čuli po medijima da se to može izliječiti,a svi mi koji imamo malo stariju djecu , znamo da ne može.
Stanje se može popraviti ,ali uz krvavi rad . A s obzirom da svaka grupa roditelja zagovara "svoja" prava - onda se i događa to što se događa .. nažalost :roll

Re: INVALIDNINA

15 lip 2012, 11:18

Da li je netko u zadnje vrijeme bio na vještačenju? Kako to sad ide? Mi čekamo da nas pozovu, nakon što smo dva puta bili u centru za soc. skrb, predali zahtjev za vještačenje i potvrde da nam dijete ne posjeduje nikakvu imovinu.
Soc. radnica nam je rekla da će nas komisija zvati telefonom da se dogovorimo za termin vještačenja na Krugama.

Re: INVALIDNINA

15 lip 2012, 15:12

andrij, jasna mi je teza da neki misle da se može izliječiti, ali čak i da se može, znaš i sama da kod nas u bolnicama i ambulantama nemaju ni najosnovniju terapiju, a kamoli metode. nemaju ništa.

sretnamama, sve je isto kao i prije, samo što mi dobivamo pismeni poziv, valjda ovisi o centru ili sad štede na papiru. dobit ćete termin, doći na kruge, čekat sa svima 2 sata, obavit pedijatra, psihologa i socijalnu radnicu i onda čekat nalaz dva do tri mjeseca. :mrgreen

Re: INVALIDNINA

15 lip 2012, 15:28

sretnamama, sve je isto kao i prije, samo što mi dobivamo pismeni poziv, valjda ovisi o centru ili sad štede na papiru. dobit ćete termin, doći na kruge, čekat sa svima 2 sata, obavit pedijatra, psihologa i socijalnu radnicu i onda čekat nalaz dva do tri mjeseca.

tako i jos ce vas mozda poslati na dodatno vjestacenje pa cete nalaz cekati i duze. :jadnimi

Re: INVALIDNINA

15 lip 2012, 16:20

alexandra je napisao/la:andrij, jasna mi je teza da neki misle da se može izliječiti, ali čak i da se može, znaš i sama da kod nas u bolnicama i ambulantama nemaju ni najosnovniju terapiju, a kamoli metode. nemaju ništa.



e znam ...a neće ni imat dok se radi konfuzija na sve strane ... sreća moja je da sam se isključila iz svega toga, s obzirom na njihove godine :lebdi

Ono što mi treba je cjeloživotna ... i roditelji bi trebali o tom razmišljat istim intenzitetom kako razmišljaju o školovanju

Re: INVALIDNINA

17 srp 2012, 14:23

priznato mu je pravo na os. invalidninu, sad su me zvali iz czss.
sest mjeseci smo cekali.
sest.
:ajme

Re: INVALIDNINA

17 srp 2012, 14:41

ajde mi pliz razumljivim jezikom objasnite u kojem je invalidnina postotku kada?
i naravno, s obzirom da mu je priznat i dodatak na pomoc i njegu, bolje nam je prihvatiti invalidninu?

Re: INVALIDNINA

17 srp 2012, 17:48

Vjeran ima 250% osnovice, to je puna invalidnina (onih 1250 kn, nema više od toga)
mislim da je dodatak za pomoć i njegu oko 600 kn, al nisam ziher
Odgovori