Sada je: 28 ožu 2024, 10:11.

ekvinovarus

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: ekvinovarus

PostPostao/la vidieva » 13 lis 2010, 19:29

SETH....jebemu miša jadno malo stvorenje!!!! A ja mislila da će sve super proći.... :/ pa meni zbilja nisu jasni ti žuljevi...jel oni njih prejako stisnu ili su cipele male ili koji je k....???? Jer odrasli ljudi hodaju pa dobiju žuljeve a bebe ne hodaju još i nije mi jasno.....ako su cipele po mjeri kako dođe do žuljeva pobogu?????

Ja bih radije po svemu ovome da ona nosi gips još tri mjeseca....ispada da je gips jednostavniji od tih cipela....

Moj brat ih je nosio i mama veli da nikakvih problema nije bilo!!! Kako to??? I o čemu ovisi??? Voljela bih da netko zna odgovor na ovo :dunno

Ja mislim da ću ja odbit ostanak u bolnici....mislim čemu bi tamo??? Jesu li njih dolazili pregledavati ili šta??? I kako im je bilo ta dva dana tamo???

Joj, mrzim što vam je tako i molim se da brzo prođe....pišite kad stignete, ljubi ih oboje...pusa velika!!!
...jer zumbuli su zumbuli a ruža je ruža pa da na kraj svijeta iznikne...
23.2.2005. čupačups
2.8.2010. čungalunga
Avatar
vidieva
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 19 kol 2010, 00:41
Lokacija: doma....

Re: ekvinovarus

PostPostao/la Plusic » 13 lis 2010, 20:23

evo nas sa izvanrednog pregleda, kaze da smo imali tezi oblik, tzv. kruto-meki i da je ovo sad OK.
Stopalo ce uvijek ostati krace i noga od koljena - list malo sabito, sad je kruto i tako ce vjerovatno ostati zauvijek.
On je stanjem zadovoljan, nema povrata ekvinovarusa.

On primjenjuje uz Ponsettija i neku francusku metodu odn. vjezbe, sam Ponsetti nema vjezbe.

Na zadnjoj konferenciji-usavrsavanju, ovo sto je bio sad u Americi, je dobio informacije i o najnovijim ortozama - Dobbsovim, koje dozvoljavaju micanje nogu gore-dolje, odn. savijanje u koljenima. Pokazao mi je slike i priznajem da su ortoze za jos jednu klasu bolje od ovih koje mi imamo.

Nama jos uvijek ostaje nosenje 2 sata po danu i 12 po noci, kaze da je bolje sto duze tako, a onda cemo vjerovatno na iducoj kontroli skinuti dnevne i ostati samo na nocnima.

Danas je bio izvanredno raspolozen, pogledao nam odmah i drugo dijete, tako susretljiv, tako divan, tako super prema klincima, dao im igracke, tako fenomenalan prema nama,.... kao da smo ekipa.
Danas je bio doktor za pozeljeti :dada
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: ekvinovarus

PostPostao/la vidieva » 14 lis 2010, 13:22

http://www.dobbsbrace.com/default.aspx evo ovdje imaju te Dobbsove ortoze...stvarno prekrasno nešto!!!! Još da je znat koliko koštaju....

Plusić evo i na drugom forumu mama jedna pohvalila Đapića...bit će da je i ona bila s tobom jer se isto kao ti čudi što je bio tako drag i dobar... :mrgreen
...jer zumbuli su zumbuli a ruža je ruža pa da na kraj svijeta iznikne...
23.2.2005. čupačups
2.8.2010. čungalunga
Avatar
vidieva
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 19 kol 2010, 00:41
Lokacija: doma....

Re: ekvinovarus

PostPostao/la đurđica seili » 14 lis 2010, 22:31

Imam djecaka od 16 dana. Ima ekvinovarus oba stopala. Nas liječnik iz Slavonskog Broda nas šalje za Zagreb na Šalatu da mu tamo pogledaju stopala i kaže da će vjerovatno trebati gips. Da li mi netko moze dati neki broj telefona Ortopedske klinike Šalata na koji bih mogla nazvati i dogovoriti pregled? Unaprijed Hvala!
đurđica seili
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 14 lis 2010, 22:27

Re: ekvinovarus

PostPostao/la vidieva » 14 lis 2010, 23:47

Hej zar ste i vi iz Slavonskog Broda?????

Pretpostavljam da vas na Šalatu onda šalje dr. Pitlović???

Brojevi telefona na koje možete zvati su : 01/4818846 i 01/2368986...fax je 01/4920218....

Zovite što prije da vas naruče što prije...sretno, ako šta treba slobodno pitajte.... :mah
...jer zumbuli su zumbuli a ruža je ruža pa da na kraj svijeta iznikne...
23.2.2005. čupačups
2.8.2010. čungalunga
Avatar
vidieva
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 19 kol 2010, 00:41
Lokacija: doma....

Re: ekvinovarus

PostPostao/la đurđica seili » 15 lis 2010, 01:15

Hvala za brojeve! Ja sam dobila samo onaj neki gdje se javlja automat i ide prijava preko fax-a i e-maila. Da iz Broda smo i šalje nas dr. Pitlović. on je bio na rodilištu i kod njega smo išli na pregled ponovo pa nas je poslao za Zagreb.
đurđica seili
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 14 lis 2010, 22:27

Re: ekvinovarus

PostPostao/la seth » 15 lis 2010, 20:37

Hej ljudi! Kako je? Evo mi već peti dan imamo ortoze i mogu reći da se super naviknuo naš mali hrabri borac! Žuljeva skoro da više i nema. oteklina na desnoj nožici je gotovo nestala tako da smo ipak malo sretniji i mirniji moja supruga i moja malenkost.Vidieva ako možeš izbjeći bolnicu, izbjegni jer nije baš ugodno(no dobro nije baš tak strašno), a i djetetu se ritam totalno poremeti.Pogledal sam link za Dobbsove ortoze, izgledaju fantastično, e sad kolko koštaju :conf .Da li je vaša malena ima rupe na koljenima, mislim u gipsu?Mi smo imali a sad zašto, pojma nemam.Šaljemo vam :kiss
seth
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 10 kol 2010, 14:27
Lokacija: Brezje/Čakovec

Re: ekvinovarus

PostPostao/la vidieva » 17 lis 2010, 13:37

đurđica seili je napisao/la:Hvala za brojeve! Ja sam dobila samo onaj neki gdje se javlja automat i ide prijava preko fax-a i e-maila. Da iz Broda smo i šalje nas dr. Pitlović. on je bio na rodilištu i kod njega smo išli na pregled ponovo pa nas je poslao za Zagreb.



Nema problema, tako ide naručivanje, pošalješ e-mail ili faks...nema ništa preko telefona....ali neka vas ne brine vrijeme u koje ste naručeni, kad god da dođete svejedno ćete čekati, moj savjet je da ne idete prerano :dada
Zadnja izmjena: vidieva; 17 lis 2010, 14:37; ukupno mijenjano 1 put/a.
...jer zumbuli su zumbuli a ruža je ruža pa da na kraj svijeta iznikne...
23.2.2005. čupačups
2.8.2010. čungalunga
Avatar
vidieva
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 19 kol 2010, 00:41
Lokacija: doma....

Re: ekvinovarus

PostPostao/la vidieva » 17 lis 2010, 14:35

seth je napisao/la:Hej ljudi! Kako je? Evo mi već peti dan imamo ortoze i mogu reći da se super naviknuo naš mali hrabri borac! Žuljeva skoro da više i nema. oteklina na desnoj nožici je gotovo nestala tako da smo ipak malo sretniji i mirniji moja supruga i moja malenkost.Vidieva ako možeš izbjeći bolnicu, izbjegni jer nije baš ugodno(no dobro nije baš tak strašno), a i djetetu se ritam totalno poremeti.Pogledal sam link za Dobbsove ortoze, izgledaju fantastično, e sad kolko koštaju :conf .Da li je vaša malena ima rupe na koljenima, mislim u gipsu?Mi smo imali a sad zašto, pojma nemam.Šaljemo vam :kiss


SUPER!!!!! :joy

baš mi je drago, mislim na vas cijelo vrijeme....sad imam malo više nade da će i kod nas biti dobro....ne planiram bit u bolnici ako nije nužno....daj mi reci šta su njih dvoje uopće radili tamo, jesu imali neke vježbe ili šta?

nemamo nikakve rupe u gipsu, šta vi ste imali? :/ jesu vam rekli zašto?>?>?

sutra idemo na skidanje gipseva i moram priznat da se jaaaako bojim toga :place ...nadam se da je nogica ok, držte fige....

pusa velika!!!! :kisichagic
...jer zumbuli su zumbuli a ruža je ruža pa da na kraj svijeta iznikne...
23.2.2005. čupačups
2.8.2010. čungalunga
Avatar
vidieva
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 19 kol 2010, 00:41
Lokacija: doma....

Re: ekvinovarus

PostPostao/la đurđica seili » 17 lis 2010, 19:51

Vidieva jeste vi isto iz Broda? Mi u utorak idemo za Zagreb. Rekli su nam da dodemo oko 10 ujutro,sad me zanima jeste vi odmah na tom prvom pregledu dobili gipsiće na noge? I kako to ide? Malo me strah svega jer su mi prvo rekli da to nije ništa strašno a sad nas šalju za Zagreb pa ne znam ni sama šta očekivati na karju. Nadam se da će ipak sve biti dobro.
đurđica seili
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 14 lis 2010, 22:27

Re: ekvinovarus

PostPostao/la vidieva » 18 lis 2010, 00:30

đurđica seili je napisao/la:Vidieva jeste vi isto iz Broda? Mi u utorak idemo za Zagreb. Rekli su nam da dodemo oko 10 ujutro,sad me zanima jeste vi odmah na tom prvom pregledu dobili gipsiće na noge? I kako to ide? Malo me strah svega jer su mi prvo rekli da to nije ništa strašno a sad nas šalju za Zagreb pa ne znam ni sama šta očekivati na karju. Nadam se da će ipak sve biti dobro.


Jesmo ;)

Mi idemo sutra tj danas...skidamo gipseve i stavljamo cipele.
Isto kao i vi i mi smo bili naručeni u utorak što znači da idete kod dr. Šmigoveca, mladi dr. skroz ok, sve fino objasni, dosta je nježan sa bebom :dada ....mi smo odmah prvi put kad smo došli dobili gips...prvo smo išli kod njega u dječju ambulantu, ima posebna čekaonica, niste na hodniku sa ostalim ljudima, a tamo uvijek bude gužva, pripremite se na to, ponekad nije bilo mjesta za sjest :/ ...ti idi odmah u tu dječju čekaonu a muž neka ide na šalter, morate se tamo prijaviti...nas su prvi puta naručili u pola 11, na red smo došli tek negdje oko pola 1 :angry
Možda da napomenete na šalteru da je beba jako mala, možda vas prije prime..
Uglavnom nakon pregleda (kada jednom dođete na red) idete u gipsaonu i tamo zagipsaju zbilja brzo..neznam koliko je ozbiljno kod vas, o tome ovisi koliko će gipseva biti...
Gips se nosi tjedan dana onda ga mijenjate....znači jednom tjedno idete za zg...
Nama su u bolnici svi govorili kako nije ništa strašno dok nije došao ortoped (Pitlović) i rekao da idemo za zg i da i nije baš tako jednostavno...meni je krivo što nismo odmah iz rodilišta išli za zg :/ već tek nakon tjedan dana kod njega pa tek opet za tjedan u zg, znači beba je imala dva tjedna :angry
Nosili smo sveskupa 5 gipseva, na kraju smo morali i Ahilovu tetivu rezati i eto sada smo došli do toga da napokon skidamo gips i krečemo nositi cipele...
Moj savjet je da ne idete prerano, dobro možda za prvi put da dođete na vrijeme iako oni tamo ne vode baš previše računa o tome, ali inače idite kasnije, manje ćete čekati...mi smo zadnji puta krenuli u 11 iz SB, stigli tamo u 13, i za pola sata su nas već prozvali...sa pacijentima rade do 14 tako da vas moraju primiti ;)

Još nešto....ako imate ikakve mogućnosti, probajte se prebaciti kod dr. Đapića...on je glavni za to gipsanje u Hr (Ponsetti metoda) a dr. Šmigovec mu je učenik, mada jako dobar, ovaj je ipak the best...tako svi kažu...mi smo prvih par puta išli kod mladog a zaim našli vezu i prebacili se kod Đapića...e sad neznam kako funkcionira kad nemaš vezu, možda se možete prebaciti kod njega na zahtjev ili se jednostavno prebaciti jer mi se čini da on baš i ne ferma to što netko ima vezu....ili možete kod njega privatno u Polikliniku Polovina....ima tu na ovoj temi sve u detalje o tome...

Uglavnom, nemoj se brinuti idete na pravo mjesto i beba će biti u dobrim rukama, to ju neće bolit, može joj smetati ali s vremenom se privikne,moja diže noge kao da ih nema :lol ,,,,znam da vam je
sada teško ali vjeruj brzo prođe....
eto....raspisala se ja...sretno i javljajte se...pusa!!!! :kisichagic
...jer zumbuli su zumbuli a ruža je ruža pa da na kraj svijeta iznikne...
23.2.2005. čupačups
2.8.2010. čungalunga
Avatar
vidieva
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 19 kol 2010, 00:41
Lokacija: doma....

Re: ekvinovarus

PostPostao/la Plusic » 18 lis 2010, 08:03

mi smo uvijek bili i naruceni oko 12:30, jer konkretno Djapic ima termin za gipsanje od 12-14, tada bebe imaju prednost pred svima, tako je bilo onda.....
kad smo to skontali poceli smo dolaziti oko 13 - 13 :30 i nismo cekali dugo.
Na salteru obavezno naglasiti da je beba u pitanju jer bebe imaju prednost!

i da, bas me zanima, zasto rupe u gipsu?
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: ekvinovarus

PostPostao/la đurđica seili » 18 lis 2010, 22:50

Hvala svima za informacije! Vidieva jućer sam imala malo vise vremena pa sam citala vase starije postove. Sad je malo lakše kad otprilike znam šta me čeka. Moram priznati da sam ja malo paničar i ne volim bas doktore i hodanje oko njih. Meni je ovo 4 dijete i ovih troje prije njega sreća nisu doktora viđali osim kad smo išli u savjetovalište. Vidjela sam da si i ti htjela četvero djece nemoj odustati ne moraju i ostali biti tako bolesni. Meni je treća trudnoća bila jako teška i kad sam skužila da sam opet trudna bila sam u panici kako će ova završiti na kraju je sve super prošlo. Hvala ti za informacije. Kako ste vi prošlo danas u Zagrebu? Javim se sutra kad dođemo kući. Plusić pozdrav i tebi i također hvala za informacije! Veeelika :kiss svima!
đurđica seili
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 14 lis 2010, 22:27

Re: ekvinovarus

PostPostao/la vidieva » 21 lis 2010, 01:29

Uh....evo me....

Eto mi skinuli gipsiće!!!! :joy

I zasad nema nikakvih problema, ništa ne žulja, nogice super izgledaju, svakim danom sve bolje i bolje i sve normalnije :joy :joy :joy

Proveli smo dan i noć u bolnici na dječjem odjelu i svega se nagledali i naslušali ali zbilja nije bilo strašno :klanja

Eva je bila dobra, spavala po noći, više nego ja na kraju pošto su me budili raznorazni zvuci a i stalno sam mislila da će ona počet plakat....srećom nije....

Bio je s nama jedan dečkić i plakao je jadaničak jer je dobio žuljeve, male mu cipelice bile....tako da savjetujem svima da odmah provjere jesu li cipele dovoljno velike, tj. ako se onaj srednji remen ne da zakopčat odmah treba tražit druge...nama se isto nije dao pa smo bušili dodatne rupe i na kraju tražili veće cipele....i dobili.....i sve ok...

Dobili smo i vježbice i nisu strašne, moja cura se većinom smije dok ih radimo :srca
4-5 puta na dan ih radimo, skoro svako presvlačenje a ostatak su cipele na nogicama....a jučer smo se prvi puta okupali haha,,,,koju facu je složila :mala :lol
eto ljudi moji to je to zasad, nadam se da će ovako i ostati i da će svima bebe ovako reagirati....pusa svima velika....javljajte se svi!!!! :mah :kiss
...jer zumbuli su zumbuli a ruža je ruža pa da na kraj svijeta iznikne...
23.2.2005. čupačups
2.8.2010. čungalunga
Avatar
vidieva
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 19 kol 2010, 00:41
Lokacija: doma....

Re: ekvinovarus

PostPostao/la đurđica seili » 21 lis 2010, 23:51

Vidieva drago mi je što je sve ipak dobro prošlo! Ipak ste morali ostati u bolnici? Mi smo u utorak dobili prvi gips. Jadan je cjelo vrijeme plakao nije toliko vrištao otkad se rodio al danas je već bolje, malo smo se i mi navikli a i on izgleda. Imam osječaj da je meni sve to teže palo nego njemu. Nismo dugo ni čekali tako da je sve bilo dobro. Kako ste vi išli za Zagreb? Mi smo išli autom ali muž radi pa ima problema sa izostancima s posla pa me zanima da li možda znaš kakve su veze kad se ide sa vlakom. Nisam baš spretna u snalaženju po Zagrebu pa mi ti tramvaji i to sve izgleda komplicirano. Sretno sa cipelicama! Pusa maloj princezi!!!
đurđica seili
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 14 lis 2010, 22:27

Re: ekvinovarus

PostPostao/la vidieva » 23 lis 2010, 22:14

đurđica bit će sve ok...prvi je gips pa je teško i bebi i vama...vama vjerovatno više :/ ....neće ništa biti, Eva je super bila sa gipsićima mada je uvijek plakala dok su joj ih stavljali i to baš jako :shock
Morali smo ostati u bolnici, takva je procedura ali i nije bilo tako strašno, ona je bila dobra pa valjda zato.

Mi smo uvijek išli autom, i mm radi ali nema problema sa uzimanjem bolovanja, imamo sreće valjda, ako je beba prijavljena na njega on ima zakonsko pravo uzeti na nju bolovanje....mada vjerovatno na kraju sve ovisi o poslodavcu :roll ....neznam kakve su ti linije za Zg ali ne bih ti to preporućila...mislim kako ćeš sama sa malom bebom putovati, ajd dobro još i to ali treba doći od kolodvora do Šalate...neznam...ako voziš bolje ti je autom, pa makar možeš stat kad treba...

Jesu li vam rekli koliko gipseva će otprilike trebati?? Kako je ozgledala nožica?I jesu li obje ili samo jedna???

Pusa vama i bebici :kiss velika!! :mah
...jer zumbuli su zumbuli a ruža je ruža pa da na kraj svijeta iznikne...
23.2.2005. čupačups
2.8.2010. čungalunga
Avatar
vidieva
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 19 kol 2010, 00:41
Lokacija: doma....

Re: ekvinovarus

PostPostao/la đurđica seili » 23 lis 2010, 22:32

Pozz Vidieva! Danas je već sve puno bolje. Našli smo način i da se okupamo i malo smo se navikli na gipsiće i mi a i beba. Bio je taj Dr. Šmigovec i stavio mu je gipsiće na obadvije nogice. Kaže da misli da će mu trebati 4-5 gipsića ali ne može ništa sigurno reći da se to može znati tek kad vidi kako će nogica reagirati na gips. On navodno ima neki lakši oblik od položaja u stomaku. To nam je i Pitlović u Brodu rekao. Bit će nam vjerovatno lakše sljedeći puta jer je ovo sada i za nas i za njega bio šok. On je inace stvarno mirna beba od kad se rodio nismi ga čuli da plaće, samo se javi kad je gladan a utorak je doslovno vrištao dok su mu to stavljali pa je to malo bilo teško slušati ali dobro sve će to proći. :) A što se tiće prijevoza i sama sam razmišljala dosta o tome ipak je on meni pre mali da ga vucam po vlaku i tramvaju pa je auto ipak najsretnije rješenje. Suprug nema pravo na bolovanje jer je beba prijavljena preko mene ali nema veze nekako će mo se već snaći. :/ Kako djevojčica podnosi cipelice? :conf Kako se vi snalazite sa tim vježbicama? Hvala ti puno za sve informacije i podršku stvarno mi to dosta znaći. Pusa maloj princezi a vama ostalima veeliki pozdrav!! :kiss
đurđica seili
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 14 lis 2010, 22:27

Re: ekvinovarus

PostPostao/la vidieva » 07 stu 2010, 17:08

đurđica seili je napisao/la:Pozz Vidieva! Danas je već sve puno bolje. Našli smo način i da se okupamo i malo smo se navikli na gipsiće i mi a i beba. Bio je taj Dr. Šmigovec i stavio mu je gipsiće na obadvije nogice. Kaže da misli da će mu trebati 4-5 gipsića ali ne može ništa sigurno reći da se to može znati tek kad vidi kako će nogica reagirati na gips. On navodno ima neki lakši oblik od položaja u stomaku. To nam je i Pitlović u Brodu rekao. Bit će nam vjerovatno lakše sljedeći puta jer je ovo sada i za nas i za njega bio šok. On je inace stvarno mirna beba od kad se rodio nismi ga čuli da plaće, samo se javi kad je gladan a utorak je doslovno vrištao dok su mu to stavljali pa je to malo bilo teško slušati ali dobro sve će to proći. :) A što se tiće prijevoza i sama sam razmišljala dosta o tome ipak je on meni pre mali da ga vucam po vlaku i tramvaju pa je auto ipak najsretnije rješenje. Suprug nema pravo na bolovanje jer je beba prijavljena preko mene ali nema veze nekako će mo se već snaći. :/ Kako djevojčica podnosi cipelice? :conf Kako se vi snalazite sa tim vježbicama? Hvala ti puno za sve informacije i podršku stvarno mi to dosta znaći. Pusa maloj princezi a vama ostalima veeliki pozdrav!! :kiss



Hej!!! Evo nakon dugo vremena da se i ja javim malo...drago mi je što ste se brzo snašli, nadam se da i dalje nemate većih problema....Kako stojite sa gipsićima, koji vam je sada po redu????
Mi smo sa cipelama imali pravih problema, nabila je žulj na zdravoj nogici pa ih nismo nosili tjedan dana dok se osušio i sad je evo već drugi dan opet u njima ali ih je teže prihvatila nego prvi put :place ...više plače ali ja sam srca kamena pa nedam....kad baš jako oplače, skinem ih, ona zaspe (to je obično pred spavanje) a ja ih onda ko lopov vračam na noge :lol ...neka, tješim se da je za njeno dobro ijedva čekam dan kada ih više nećemo nositi barem cijelo vrijeme :roll
Vježbice su ok, to joj je smiješno i otpočetka ide dobro :drink
Javljaj kako ste....
Gdje vi živite, u kom ste naselju???ako nije tajna :cool


seth gdje ste vi, kako je Bruno mali??'Jel i vama cipele prave probleme???Nema nikog tu, šmrch :jadnimi
...jer zumbuli su zumbuli a ruža je ruža pa da na kraj svijeta iznikne...
23.2.2005. čupačups
2.8.2010. čungalunga
Avatar
vidieva
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 19 kol 2010, 00:41
Lokacija: doma....

Re: ekvinovarus

PostPostao/la seth » 08 stu 2010, 08:44

Hej Vidieva!Evo i nas.Zasad sve super, da pokucam :D .Imali smo problema sa žuljevima čim je počeo nositi cipelice i to velikih.Imao je na desnom stopalu žulj iznad prstića po cijeloj dužini, ali je prošlo.Mazali smo sa bepanthenom a dok je pukao sa bebi puderom.Evo sad je već mjesec dana kako ih nosi i mislim da ih je prihvatio kao normalnu stvar.Vježbamo svaki dan 4-5 puta i isto se smije.Odlično to izgleda i jako dobro reagira sa stopalima. sam ih pomiče prema gore i prema van, nema više refleks pomicanja stopala prema unutra.Ortoze su omekšale tako da smo sad na trećoj rupici, mislim da su skroz ok.Kad ih skinemo za vrijeme kupanja uživa, udara snjima po vodi, ko da trči, neprocjenjivo!Idemo na kontrolu u prvom mjesecu i nadam se da će dr. Đapić smanjiti vrijeme nošenja ortoza.
Kad usporedim gips i ortoze, razlika ko nebo i zemlja, baš je sretan i to se vidi na njemun napreduje iz dana u dan.
Vi isto idete u siječnju na kontrolu?Mogli bi se dogovoriti da dođemo zajedno pa poslije na :zivili .Onda budu već "veliki" :mrgreen
Veliki pozdrav od nas troje. B šalje :kisichagic E: :mrgreen
seth
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 10 kol 2010, 14:27
Lokacija: Brezje/Čakovec

Re: ekvinovarus

PostPostao/la đurđica seili » 08 stu 2010, 16:09

Pozz Vidieva! Mi sutra idemo po 4 gipsić, rekao je da misli da će to biti zadnji al nije 100% siguran dok ne dođemo i ne vidi kakva je situacija. Žao mi je zbog male djevojčice mora da joj je bilo grozno, sreća pa je mala pa se neće toga sjećati. A ti ne možeš drugačije nego biti srca kamena jer je to za njeno dobro. Sve će to proći i nadam se ostati samo uspomena u našim sječanjima, a oni su pravi mali junaci pa to sve hrabro podnose. Leon je za prva dva gipsa vrištao dok su mu stavljali a ovaj zadnji se nije ni javio, valjda se sad i on malo navikao na sve to skupa. Mi smo sa Jelasa, živimo kraj crkve Sv. Nikole Tavelića. A vi? Možda bi se mogle i naći pa uz kavu podijeliti iskustva i razgovarati o svemu. :kiss maloj princezi, a vama ostalima jedan veliki pozdrav!
đurđica seili
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 14 lis 2010, 22:27

Re: ekvinovarus

PostPostao/la vidieva » 09 stu 2010, 02:00

seth
jako mi je drago da ste super :drink lijepo je kad su bebe dobro a? :dada
mi smo fulali tjedan dana zbog žuljeva ali sad je opet sve ok. idemo i mi u siječnju ali mislim da smo mi tjedan dana nakon vas :/ ...tako da neznam kako ćemo skemijat kakvu kavicu :conf ...ako imate ideje, javljaj...do tad, držite se, javljajte se i svima veeeeeelika :kisichagic

đurđica
mi smo na budainci :D tako da smo mislim blizu...ja inače nisam iz broda pa još ne poznam neke dijelove grada ali znam gdje je jelas :dada
tako da zbilja možemo na kavicu, kad ti paše ti javi!!!! vidim da se i vi držite, a ako je zadnji gips prepostavljam da ne treba rezati tetivu, barem se nadam :klanja ...onda i vi dobivate cipele ubrzo jel?ajd vidi kad možemo na kavu pa javljaj...puuuusa!!!! :joy
...jer zumbuli su zumbuli a ruža je ruža pa da na kraj svijeta iznikne...
23.2.2005. čupačups
2.8.2010. čungalunga
Avatar
vidieva
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 19 kol 2010, 00:41
Lokacija: doma....

Re: ekvinovarus

PostPostao/la đurđica seili » 09 stu 2010, 22:23

Pozdrav svima! Mi smo danas dobili 4 gipsić al će ipak trebati još jedan.. :( Nije spominjao rezanje tetive ali je rekao da će taj zadnji gips imati dva tjedna pa sam se ja odmah sjetila rezanja tetive i sad me malo strah šta će biti sljedeći utorak..... Vidieva mi smo skoro susjedi. :D Moj suprug je sa Budainke iz Ličke ulice. Gdje ste vi? Kako će mo se dogovoriti za kavicu? hočeš da ti ostavim broj tel. pa da me nazoveš ili.... možda imaš profil na fejsu ili skype pa da se tako cujemo? Mpje ime na fejsu je isto imam sliku djece na profilu.... Javi se da se dogovorimo kada i gdje će mo se naći a do tada :kiss i pozdrav!!!!!
đurđica seili
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 14 lis 2010, 22:27

Re: ekvinovarus

PostPostao/la vidieva » 10 stu 2010, 20:48

Đurđica mi živimo u Ličkoj ulici hahahahhahaah!!!!!!!....poslala sam ti zahjev na FB iako nisam sigurna jesi li to ti...šaljem ti broj mob. na pp....javi se pa ćemo na kavicu, samo da bude lijepog dana :D
...jer zumbuli su zumbuli a ruža je ruža pa da na kraj svijeta iznikne...
23.2.2005. čupačups
2.8.2010. čungalunga
Avatar
vidieva
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 19 kol 2010, 00:41
Lokacija: doma....

Re: ekvinovarus

PostPostao/la Plusic » 10 stu 2010, 22:24

bas mi je drago da ste se nasle i da cete zajedno podijeliti sve dileme :grligrli

mi smo narucili nove cipele, broj 3, prepreprevelike su, neznam sto cemo sad....
moram naci nacin da omeksam kozu, jezik nam je prevelik ......
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: ekvinovarus

PostPostao/la đurđica seili » 11 stu 2010, 00:37

Pozdrav Vidieva!! Pa od svih ulica ti baš u Ličkoj!!! Jučer sam ti bila u susjedstvu kad smo se vračali iz Zagreba išla sam tamo po dijete kod jetrve. Ajd super sad bar znam gdje si pa ćemo ovih dana sigurno popiti kavicu! Javim ti se sutra na mob. pa ćemo se dogovoriti... Nisam dobila zahtjev na fejsu ja tamo imam dva profila pa si vjerovatno poslala na onaj koji više ne koristim...

Plusić pozdrav i tebi! Neznam da li još nosite cipelice cijeli dan ili.... ali znam da se koža od cipelica može omekšati ako ih natopiš u mlijeko preko noći, to sam često gledala kod svoje mame ona je uvjek imala problema sa uskim cipelama pa su prvo išle spavati u mlijeku kad ih kupi :rolf !
Sve vas puno pozdravljam!!! velika :kisichagic svima!!!!
đurđica seili
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 14 lis 2010, 22:27

Re: ekvinovarus

PostPostao/la Plusic » 11 stu 2010, 09:24

vec sam cula da je trebam namociti u regenerator za kosu, a obavezno cu pokusati i ovo sa mlijekom.
te cipele jesu od super meke koze ali je taj jezik toliki da bi ga mogla omotati dvaput oko nogice....
razmisljam se da ga prekrojim, ali ce onda kasnije biti premali pa me strah da ga ne bi zuljalo....

a kad sam mjerila i narucivala uopce mi nije djelovalo strasno da su cipele 1cm vece od nogice ....
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: ekvinovarus

PostPostao/la đurđica seili » 12 stu 2010, 00:57

Plusić pozdrav!
Jučer sam ti zaboravila napisati da samo taj gornji dio ide u mlijeko ali pretpostavljam da to i sama znaš! ;)
Koliko dugo vi već nosite cipelice? Kako se često one moraju ponovo mijenjati? A jezik vjerovatno možeš i sama prepraviti... Tko bi rekao da moze biti toliko problema sa cipelicama.... Svašta ćemo naućiti dok sve to bude gotovo. Sretno !!! :joy
đurđica seili
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 14 lis 2010, 22:27

Re: ekvinovarus

PostPostao/la vidieva » 20 stu 2010, 21:15

Ljudi moji ovo je valjda dobro što se nitko ne javlja, znači nema nikakvih problema (barem ne novih) :D ...držim fige svima...

puuuuusa :kiss
...jer zumbuli su zumbuli a ruža je ruža pa da na kraj svijeta iznikne...
23.2.2005. čupačups
2.8.2010. čungalunga
Avatar
vidieva
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 19 kol 2010, 00:41
Lokacija: doma....

Re: ekvinovarus

PostPostao/la Bellitza » 20 pro 2010, 02:03

bok svima, evo i nas u druzinu krivonogih :ljubav
imam deckica od 9 mjeseci, desni ekvinovarus soft-stiff tipa, lijevi metatarsus aduktus. od 8. dana zivota smo nosili ukupno 5 gipsica i sad smo vec na drugim ortozama. na zadnja dva pregleda bilo je sve 5 i nadam se da ce tako i ostati. lijecimo se na salati, pukom srecom sam stigla malo proguglati klaicevu u koju su nas poslali iz rodilista (s krivom dijagnozom jos k tome :ne ) tako da smo zavrsili odmah kod dr. djapica.
citam vas u biti vec neko vrijeme i nikako da se ukljucim. suosjecam sa svim divnim i pozrtvovnim roditeljima ovdje i hrabrim malim ljudima koji ce samo jos cvrsce i odlucnije krociti ovim svijetom nakon svega.
sve dvojbe i strahove koje vidim kod roditelja manjih bebica prosli smo i mi, tako da ako mogu sta pomoci savjetom bit ce mi drago. ja sam cijelu pricu toliko relativizirala tako da stvarno mislim da ima puno gorih stvari i da ce nase bebe biti sretna djeca i ljudi. a to da su mi cudna, gotovo grozna, bucmasta stopala bez tragova ortoze, jesu :hahaha :naughty
mi imamo trenutno sljedeci problem, mislila sam da sto bebe bude stariji da ce s njim biti lakse vjezbati, no on koci nogicu cim je primim i ne dopusta, a nosenje ortoza nam je postala nocna mora. jedini nacin da ih stavim je da on vec zaspi i da ih ne skuzi. ako ih skuzi odlijepi cicke iste sekunde i nema sanse da ih nakon toga vratim. tako da sam mu pocela stavljati i za dnevno spavanje, kao da "nadoknadimo", ali je to daleko od vremena koje bi ih stvarno trebao nositi. ne znam sto da radim. jos da da vjezbati, ali ovako :ajme
:mah svima!
Bellitza
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 651
Pridružen/a: 20 pro 2010, 01:38

Re: ekvinovarus

PostPostao/la Plusic » 20 pro 2010, 08:41

imamo djecu istog uzrasta i naisle smo na iste probleme ....

ovo je i nas problem, uopce neda vjezbati, pa cak i kad mu pustim crtic ...
jedino sto pali je kad ga stavim na strunjacu i kao se zaigramo da onda poskrivecki vjezbam. cim skuzi gotovo je sa vjezbanjem, bas kao sto kazes - koci nogu, totalno stisne da ne mogu ni primiti, radi sve suprotno od onog sto bi trebao....

cipelice ista stvar - samo dok spava ih je moguce navuci...
mi ih jos moramo nositi preko dana, ali i to u zadnje vrijeme nije moguce jer zbog refluksa ne spava skoro uopce i ne mogu mu ih navuci.....

do sad je sve bilo lako....
:grligrli
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.