Sada je: 29 ožu 2020, 05:33.

ekvinovarus

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: ekvinovarus

PostPostao/la seth » 03 ožu 2011, 09:22

Pozdrav svima! Evo da se i mi javimo.I kod nas je sve ok, ista stvar sa ortozama.Doduše malo smo bolesni, kašljemo već 2 mjeseca,a zadnjih par dana je bilo intenzivno tako da smo ga stavljali na bok bez ortoza jer je užasnoo kašljao. Sinoć smo mu opet stavili ortoze i ista priča kao i kod vas Bellitza.Jako nemirno inače spava ali sa ortozama još gore,budi se svako malo,dok bez ortoza spava cijelu noć,jako mu sad smetaju.
Mi idemo u 4 mjesecu na kontrolu i nadamo se da će biti sve u redu. Čini nam se da je desno stopalo malo veće od lijevog,ali malo.
Inače sve super, raste ko gljiva, jučer smo dobili prvi zub :D .
Vidieva, nadam se da ćemo konačno na kavu u zg u 4. mjesecu.
velika :kiss od nas troje!!!
seth
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la tajči1003 » 03 ožu 2011, 22:31

Evo da se i javim malo...mi smo danas gotovi s ortozama po danu :klanja :klanja :klanja HVALA BOGU!!!!I to smo preživjeli a sad nam ostaje borba s ortozama po noći...Svašta sam čitala i rekla sam da više neću razbijati glavu s svakakvim glupostima...ali,uvijek to ALI...sad sam pročitala da imamo pravo na cipelice po mjeri kod valeka 2 puta godišnje i da imamo pravo s djetetom ići u toplice...preporuku može dati ortoped,neuropedijatar ili fizijatar...Dali netko zna nešto o tome???
tajči1003
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la Bellitza » 11 ožu 2011, 12:42

pusa svim krivonogima :kiss

super za super nalaze!
tajči ja ti ne znam nista o pravima koja imamo, osim 2x godisnje ortoze, ali nam je đapić rekao da nosimo najnormalnije cipelice. nikakve ortopedske, nikakvi ulosci. najbolje da pitas njega sto kako i da li uopce ima potrebe.

pozz svima :mah
Bellitza
Stalno sam tu
Stalno sam tu

PostPostao/la seth » 05 tra 2011, 07:51

Pozdrav svima!Kako ste?Mi idemo na kontrolu za tjedan dana i po nove ortoze.Imamo problem.Naime naš B neče spavati sa ortozama, jako je nemiran dok ih ima,skoro pa uopće ne spava,samo se vrti, a dok ih skinemo spava baš ko beba :D .
Čini nam se da je desno stopalo malo previše otišlo prema van.Pokušavamo hodati i desno stopalo stavlja jako prema van, ko da mu je u ortozi, dok lijevo stavlja normalno.Mislimo da su mu desnu nogicu previše gipsali :(
Vidieva kad vi idete u Zg?
Bellitza od kud ste?
Puno pozdrava svima!
seth
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la Bellitza » 11 tra 2011, 23:14

hej hej svima!
seth kako je prosla kontrola? pretpostavljam bez puno rijeci od strane doktora. kako vam se cine nove ortoze? meni su se prvo cinile toliko velike da sam mu jos par dana stavljala manje iako su mu kipile, jer sam se bojala da se ne ozlijedi dok se koprca :lol
heeee evo i vas u klub odbijaca ortoza. no mislim da je tako svima. bebe su u toj razi jako aktivne i normalno je da ih nervira da ih nesto sputava. mi imamo identican problem vec duze, pa nalazimo kompromis u stavljanju ortoza i za vrijeme dnevnog spavanja. dogodi se da po noci par dana omanemo, ali se trudimo koliko ide. a sta drugo.. a kako vam ide vjezbanje? nasa neman je pocela krutiti nogu vec i na sam nas pogled, nis ne uspijevamo.

nama je isto desna nogica malo zarotirana prema van (samo je desna equinovarus) valjda posljedica hiperkorekcije. cak mu lijeva vise plese prema unutra. nastojim se ne uzrujavati oko takvih stvari, mislim da je bitno kako gazi, da je punim stopalom, da su stopala gibljiva i sl. stopala se i tako razvijaju do neke trece godine, pa vjerujem da dok prohodaju kako se spada, pa pocnu trcati za loptom ili se baviti nekim sportom kasnije da ce to sve doci na svoje. normalno je da ih gledamo pod povecalom, ali jos su taaaako mali i jos ce puuuno rasti i sigurna sam da ce sve sjest na svoje mjesto s vremenom, najbitnije je da se inicijalni problem ne vraca, a tu se svi maksimalno trudimo.

:kiss svima!
Bellitza
Stalno sam tu
Stalno sam tu

PostPostao/la seth » 12 tra 2011, 07:48

Bellitza je napisao/la:hej hej svima!
seth kako je prosla kontrola? pretpostavljam bez puno rijeci od strane doktora. kako vam se cine nove ortoze? meni su se prvo cinile toliko velike da sam mu jos par dana stavljala manje iako su mu kipile, jer sam se bojala da se ne ozlijedi dok se koprca :lol
heeee evo i vas u klub odbijaca ortoza. no mislim da je tako svima. bebe su u toj razi jako aktivne i normalno je da ih nervira da ih nesto sputava. mi imamo identican problem vec duze, pa nalazimo kompromis u stavljanju ortoza i za vrijeme dnevnog spavanja. dogodi se da po noci par dana omanemo, ali se trudimo koliko ide. a sta drugo.. a kako vam ide vjezbanje? nasa neman je pocela krutiti nogu vec i na sam nas pogled, nis ne uspijevamo.

nama je isto desna nogica malo zarotirana prema van (samo je desna equinovarus) valjda posljedica hiperkorekcije. cak mu lijeva vise plese prema unutra. nastojim se ne uzrujavati oko takvih stvari, mislim da je bitno kako gazi, da je punim stopalom, da su stopala gibljiva i sl. stopala se i tako razvijaju do neke trece godine, pa vjerujem da dok prohodaju kako se spada, pa pocnu trcati za loptom ili se baviti nekim sportom kasnije da ce to sve doci na svoje. normalno je da ih gledamo pod povecalom, ali jos su taaaako mali i jos ce puuuno rasti i sigurna sam da ce sve sjest na svoje mjesto s vremenom, najbitnije je da se inicijalni problem ne vraca, a tu se svi maksimalno trudimo.

:kiss svima!

hej!prošlo je dobro, nema povrata eqv, kaj je i najbitnije osim kaj, kak sam i napisal, desno stopalo je otišlo previše prema van od hiper korekcije(previše gipsanja) tako da nam je rekel dr. Đapić da će trebati vrlo vjerojatno ispaviti to naknadnim gipsanjem :ajme .
vježbanje nam ide ok, malo stiska stopala, kao neda frajer ali onda popusti :D ,kaj se mora mora.
mi smo isto tu i ta malo popuštali kod nošenja ortoza, ali mislim da nebumo više jer se navikne da ih nema i onda je koma kad ih opet stavimo.nadamo se da bude sve ok, iako nam je pal mrak na oči čim smo čuli OPET GIPS!koma.
kad vi idete na kontrolu?
ortoze nismo još dobili, tek smo naručili i poslat će nam ih poštom.
pozdrav svima!!
seth
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la vidieva » 04 svi 2011, 00:14

Ljuuuuudi veeeliki pozdrav svima!!!!predugo nas nije bilo!!!

E. je super, puže, diže se uz sve i svašta, pravi prve korake :yess
Cipele bi trebali nositi na spavanju ali nam to nikako ne uspijeva...kao što je većina pisala, jednostavno neće spavati s njima...par dana bude ok, ne buni se previše, no kako joj izlaze zubi to nam je postala noćna mora...stavim joj ih kad zaspe, no već nakon sat vremena ona se počne buditi, plakati, baca noge na sve strane, lupa od kinderbet...katastrofa!!!!!pa joj ih skinem....pa imam groooznu grižnju savjest :/
Neznam kako ćemo uspjeti....tješi me što joj se nogica lijepo da istegnuti, skroz onako...i što pokušava hodati...i što gazi punim stopalom, baš lijepo....to mi je jedina utjeha...jer sa cipelama smo na vi :ajme

seth na kontrolu idemo tek sredinom svibnja, trebali smo sljedeći pon. ali ne možemo...strahujem što će Đ. reći, bojim se povrata ko vraga...i strašno mi je žao što morate opet gipsati :angry ...kako se to dogodilo???
Nadam se da ćemo se bar još jednom vidjeti i popiti tu kavu :cool

Kad opet idete????

Pusa veeeelika svima!!!! :grligrli
...jer zumbuli su zumbuli a ruža je ruža pa da na kraj svijeta iznikne...
23.2.2005. čupačups
2.8.2010. čungalunga
vidieva
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la Bellitza » 12 svi 2011, 23:51

pozz svima! :mah
evo da malo podignemo topic iako svi vidim mucimo istu muku. nazalost moram priznat da ortoze uspijevamo nositi samo par sati dnevno :ajme ja ne znam sto vise napraviti. znala sam nocima ne spavati i dezurati kad se smiri da mu ih nakalemim, samo da bih ih nakon pol sata koprcanja i deranja opet skinula. i tako 5x zaredom. vec mjesec dana izlaze mi trojke i cetvorke i pati se danonocno, a bila bih ja cak i maceha sto se tice te nogice, ali kad stvarno ne vidim smisao. pa ne mogu ga zauzdat i pustit da vristi nocima dok ne poklekne.
dobra je vijest da hoda. za pravo je prohodao s 13 i pol mjeseci, hoda bez pomoci vec mjesec dana, ali onda se 2 tjedna vratio puzanju i uopce nije htio hodati i jedan se dan samo dignuo i prehodao cijeli stan za mnom. mislim da je to vise stvar karaktera nego equinovarusa, on je krenuo kad je bio spreman. i kako je prohodao prakticki uopce ne pada, iako nekad zna balansirati ko da radi u cirkusu, no to mozda oponasa bumbu klauna :hahaha no hocu reci da je jako stabilan, cak vise nego sto sam ocekivala. naravno da svaki pad u meni budi strah da je to od krace tetive ili necega equino-vezanoga, ali bebe padaju pogogu zar ne?
uglavnom, pregled nam je 27.6. pa ako netko ide tada javite se za kavu i cakulu!

pozz,

B.
Bellitza
Stalno sam tu
Stalno sam tu

PostPostao/la vidieva » 12 stu 2011, 13:37

Hellooooooooooooooooo!!!!!

Jao ova grupa ovdje je totalno zaspala :zzz

Ljudi, što ima kod vas, javite se!!!

Mi više i nismo toliko na forumu od kada imamo grupicu na fejsu pod nazivom Pes equinovarus (naravno :))...jeste već tamo ili????
Ako niste, dođiiiiteeeeeeeeee:D

seth što ima kod vas, kako maleni????
bellitza kad si zadnji putta pisala nije nosio cipele??? Kako nogica, jel sve ok, unatoč tome?? Mi isto ne nosimo :ne ...isto muku mučimo sa zubima i jako jako se nadam da će sve biti ok :klanja ....

Piiišiiiteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

:grligrli
23.2.2005. čupačups
2.8.2010. čungalunga
vidieva
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la seth » 21 stu 2011, 09:57

HEJ!Evo nas. Dobro smo, isto muku mučimo sa zubima. Kaj se tiče ortoza nosimo, ne baš svaki dan ali nosimo.
Znam da nije baš dobro ali jako je nemiran po noči.
Muku mučimo sa vježbanjem, uopče neda vježbati, stisne nogice i veli "PU(s)TI",, tvrdoglav je ko tata :D
Idemo na kontrolu 12.12., malo nas je frka kak bu prošlo.
Inače hoda sam, čuči bez nekih problema, nadamo se.
Vidieva, poslal sam "request join the group" na fejsu pod imenom "Igor Horvat", valjda bu prihvaćen.
Kak ste vi s vježbanjem?Nas to jako muči, jer neda i neda :(
Kad idete vi na kontrolu?
Pozdrav svima!!
seth
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la vidieva » 23 stu 2011, 02:09

seth je napisao/la:HEJ!Evo nas. Dobro smo, isto muku mučimo sa zubima. Kaj se tiče ortoza nosimo, ne baš svaki dan ali nosimo.
Znam da nije baš dobro ali jako je nemiran po noči.
Muku mučimo sa vježbanjem, uopče neda vježbati, stisne nogice i veli "PU(s)TI",, tvrdoglav je ko tata :D
Idemo na kontrolu 12.12., malo nas je frka kak bu prošlo.
Inače hoda sam, čuči bez nekih problema, nadamo se.
Vidieva, poslal sam "request join the group" na fejsu pod imenom "Igor Horvat", valjda bu prihvaćen.
Kak ste vi s vježbanjem?Nas to jako muči, jer neda i neda :(
Kad idete vi na kontrolu?
Pozdrav svima!!

A ti si Igor Horvat!!!!!!Drago mi je:zivili
ajd nek ste i vi sad tamo.ovdje je pustinja, tamo su svi ili makar puno ljudi. Eva pusti vježbati nekad. Nekad se baš zainati pa ne da...napisala sam sve o kontroli na fejsu.opet idemo u veljači.ajd čujemo se na fejsu sada:D...javim se!!!

pusa!!pozdrav!!
23.2.2005. čupačups
2.8.2010. čungalunga
vidieva
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la Bellitza » 12 sij 2012, 10:41

hejte svi, evo i ja poslala request na faceu pa se veselim druzenju!

sljedeci mjesec idemo na pregled pa cemo vidjeti, no pisemo si gore,

pus svima!
Bellitza
Stalno sam tu
Stalno sam tu

Prethodna

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.