Sada je: 29 ožu 2024, 14:03.

VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la Madir » 28 lip 2012, 12:55

Doznala, evo ako nekome treba.
Br. je 556-116
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la nevenera » 28 lip 2012, 13:01

Madir je napisao/la:Neve ima od lamaze narukvica, na čičak, a imaju i papučice.
A možeš i sama napravit sa nekom trakom,pa prišij čičak traku.

imala i poklonila :roll
sad ne mogu nać na netu gdje ima za kupit
prije je imao nešto turbolimač ali sad :dunno
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la Madir » 28 lip 2012, 13:16

I mi.
Mooožda imam još jednu, potražit ću pa ako nađem, javim ti se.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la laya » 29 lip 2012, 00:16

samo da se pohvalim vježbamo već 6,5 mjeseci 1x tjedno u Vinogradskoj i prvi put su nam vježbice prošle bez ijedne suze baš je bila super raspoložena :joy
nadam se da će sad tako svaki tjedan.. :lebdi
20.06.2009 slika
Nika 18.07.2011 slika
Avatar
laya
slikofon
 
Postovi: 1161
Pridružen/a: 11 sij 2011, 15:02
Lokacija: Zagreb

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la Denny » 30 lip 2012, 12:52

Mi za koji dan idemo na Firule vidit kakva je ta nova, duuugo očekivana fizijatrija... :roll
Inaće, Laura se danas u najvećoj ljutnji i plaču naučila okretat trbuh-leđa, konačno je skužila kako prebacit težinu i što s rukicom kad ostane iza. Aleluja! :yess
Sad čekam da se probudi pa da je još malo gnjavim. :mrgreen
slika slika
Avatar
Denny
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1214
Pridružen/a: 30 stu 2008, 18:17

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la noah » 30 lip 2012, 15:27

nevenera je napisao/la:
noah je napisao/la: budem ja sa svojom fizio. još malo porazgovarala o tome.

možeš, zašto ne
javi što kaže


Neve evo javljam sad konačno vezano za sling i mai tai vježbača, naravni da moja ft nije popustila, da sve te nosiljke imaju položaj nogu ko žaba, i to nama nikako ne odgovara,ft veli ako imalo poznajem razvoj djeteta da mogu i sama zaključiti zašto ne! Pixikidovci se čude da nosiljka smeta bebinoj motorici i vele da ft neznaju ništa o noiljkama, ja pak mislim da oni nažalost neznaju, jer stalno naglašavaju da je nosiljka dobra u položaju žabice za kukiće, koda je sva motorika samo u kukićima :lol . Mislim da ću skroz odustati od slinga i sl. , jedino ću ga koristiti za uspavljivanje i dojenje vani, mm će ga nosit do plaže na rukama po baby handling nošenju za tu dob ili će to malo do plaže biti u kolicima, a inače dok je budan biti će što više samo na tlu da se sam spontano pokreće kako želi, a ja ću mu biti stalno dovoljno blizu, slično ko u slingu. Mislim, bio je on i meni i prije dosta na trbuhu na puzzlama,ali smo se i dosta šetali u slingaču, šetnjama i nošenju je kraj dok ne prohoda sam... :mrgreen
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la nadicab » 01 srp 2012, 07:53

moja fizio je meni rekla da su sve te marame izvrsne za seljacki nacin zivota, kada nagnut radis na polju pa je dijete zapravo u lezecem polozaju. sve ostalo je lose za beba (setnje)
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la kittyilevin » 12 srp 2012, 13:27

pozdrav!
i mi vam se uskoro pridružujemo. moja mala ima nešto više od 7 mjeseci. rođena je u OK porodu, ali sam bila na tokolizi 5 tj., od 29-34. tj. nitko je dosad nije promatrao kao neurorizično - premda to jest zbog tokolize (nije prerano rođena, taman smo ulovile 37. tj.). sve je djelovalo OK, živahno dijete, okreće se na sve strane, vrti vamo-tamo, nikad mira. počela je vojnički puzati prije neka dva tjedna, onda sam skužila da su joj rukice stalno savijene u laktu, nekako se cijeli gornji dio tijela činio kao "visibaba". ako sjedi, pada na jednu ili drugu stranu, nema obrana. i tako već skoro 2 mjeseca, nema vidljivijeg i jačeg pomaka na bolje u sjedenju. leđa su joj dosta savijena i slaba - iako je po cijele dane na podu i na trbuhu, obožava biti na trbuhu.

otišli kod fizijatra samoinicijativno, on prepoznao hipotoniju. 4. 8. smo naručeni na goljaku, dotad ćemo (od slj. četvrtka) vježbati privatno.
eto, samo da se najavimo!
:mah
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la nevenera » 17 srp 2012, 09:19

kity- dobro da ste prepoznali i išli, sad opalite po vježbanju

ja vježbam doma. nismo bilina vježbama već 2 tjedna a nećemo kao je krenulo još 2 :gaah godšnji vježbalice, bronhitis - bolnica
primjećujem neka poboljšanja, čini se da je počeo pokazivati želju za hvatanjem, pruža ruke prema igračkama ali je ne može uhvatit dobro. nekad (rijetko) mu uspije ali mu ispadne. većinom to radi samo jednom rukom pa forsiram drugu.

primjetila sam nakon bolnice da su mu ruke kad ga nosim skupljene u šakice (palac vani) i da ih tako drži i kad mu se spava. kad je na podu, puzzlama, ogradici maše rukama i one su ispružene, šakice otvorene ali kad ga nosim skupi ih. :conf
zvala sam vježbalicu kaže i ona da toga nije prije bilo ali da je to možda posljedica bolest pa da ćemo vidjet. radim vježbe za otvaranje šakice.
26.7. nam je neuropedijatar. u 12.30 :whew on taman tad spava. mogu mislit kako će to izgledati

još nešto. primjetila sam da jednu rukicu zna namjerno ispružit u laktu kad je u potrbušnom (jedna savijena u laktu, naslonjen na nju, drugu ispiruži ispred sebe) i onda kako mlatara nogama nekako se zaljulja i zavali ga s trbuha na leđa. npr sinoć je zaspao na trbuhu u krevetiću a probudio se na leđima :ajme kako da to ispravim? jel pravilno da mu ruku savijam ja u laktu?
rukicu tu inače ok savije u laktu.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la kittyilevin » 17 srp 2012, 13:27

cure, naručeni smo za neuropedijatra 14. 8. izgleda da nema šanse da nas naruče za UZv dotad (termini su u državnim bolnicama tek za dva mjeseca ili sl.). samo pitanje (možda blesavo): pregled kod neuropedijatra nema smisla bez napravljenog UZV-a?
:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la nevenera » 17 srp 2012, 13:30

znam da se nekima zatvorila fontanela i nisu mogli na uzv. mislim da ima smisla, pogledat će što može i bez toga.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la kittyilevin » 17 srp 2012, 17:25

thanx, nero! :kiss
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la nevenera » 19 srp 2012, 20:34

da javim kako napredujemo
samo doma vježbamo, još je i bronhitis imao
idemo na vježbe tek drugi tjedan

počeo je pratit igračku žarke boje i prati pogledom lice koje se kreće. šake su sve otvorenije. nekad kad ga nosim su zatvorene ali je palac vani. zna reći gu i još neke glasove, ali tiho, ne viče. ne smije se na glas. ali ima socijalni smješak
pruža ruke u smjeru ponuđene igračke, uz odizanje nogu od podloge te ga čak pokušava dohvatiti ali se ne igra s prstima i ne doživljava svoje ruke

prestao se okretat na bok :dunno
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la tratinčica1711 » 19 srp 2012, 23:07

Mi ćemo sutra na konrolu kod fizijatra. Nervoza me hvata. Vježbali smo 3 puta tjedno u bolnici i 3 puta dnevno kod kuće vojtu. Sad ćemo vidjeti što dalje. Moja laička procjna je da je puuuno bolje.
F- 2009. :belji
L- 2012. :mali
Avatar
tratinčica1711
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2269
Pridružen/a: 02 ožu 2009, 11:57
Lokacija: živim u oblacima..

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la nevenera » 24 srp 2012, 08:39

evo mene
naručila se privatno kod neuropedijatra jer su me izvozali u bolnici. tri termina micali i dali mi tek 16.8. (prvo 29.6., 20.7. pa 26.7.)
i još mi sestra na moje negodovanje rekla da mi već vejžbamo i da neće meni neuropedijatar dati lijek ako nešto ne valja
:gaah
u nalazu piše da ima smješak, nekoliko samoglasnika
tonus muskulature promijenjiv uz predominaciju hipertonusa osobito desno. refleksi pojačnih odgovora nešto više desno. u eđnom odiže nogice od podloge. u testu posjedanja uz povlačenje glavica prati. u potrbušnom položaju neštp slabija kontrola trupa. u položajnim reakcijama blaža hemiinsuficijencija desno. obe šakice otvara povremeno
og: 41 nešto ispod 50 centile za dob, učiniti UZ glave!
dg dystoni sydrom (hemiinsuficijencija desno)
savjetuje se medicinska habilitacija i kontrola za 2-3 mj.
nakon uz glave cijepiti acelularnim cjepivom!
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la MaminMacak » 24 srp 2012, 09:07

a joj nevenera
znaci opet vjezbanje

za sestru no comment, pa nizi ti fizijatar ako si vjezbala s prvim djetetom :ne

ali bit ce sve ok!
ne zvuci to nista strasno za nas iskusne vjezabace ;)
Zadnja izmjena: MaminMacak; 24 srp 2012, 09:55; ukupno mijenjano 1 put/a.
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la nevenera » 24 srp 2012, 09:11

vježbamo već mejsec, ali nismo bili jer je bio u bolnici 2x
sad se baš grizem
samoinicijativno sam, kad sam primjetila tu rukicu stavila igračke u babygym na tu stranu i igračku na čičak za ruku vežem za tu ruku.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la MaminMacak » 24 srp 2012, 09:58

nemas se sto gristi
ima 3,5 mjeseca, savrseno vrijeme za poceti ozbiljno vjezbati
mi smo do 3 mjeseca samo pasivne vjezbice vjezbali i stalno je povracao pa sam bila luda
tek s 3 mjeseca se to intenziviralo

drzi se :hug
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la nevenera » 24 srp 2012, 12:57

bili smo na vježbama, reče vježbalica da je asimetrija blaga. da ide na bolje, što se ruku tiče- prije ih nije mrdao.
idemo dalje
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la kittyilevin » 24 srp 2012, 14:13

nero, samo naprijed! :kiss
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la olja2208 » 24 srp 2012, 16:32

evo i nas :mah
V. ima 6 mjeseci, trudnoca uredna, komplikovan porod, počeo prirodno, završen hitnim CR.
apgar 6/8
bila potrebna aspiracija, taktilna stimulacija i O2.
nakon toga napredovao uredno, na svim pregledima sve bilo ok.
negdje oko 3. mj. sam primijetila da desnu rukicu više podiže u odnosu na lijevu i odmah tražila uputnicu za fizijatra, međutim to se već nakon par dan razvojno korigovalo te ih je podjednako podizao.
bili kod fizijatra, ona odusevljena njegovom motorikom, rekla je da cak ide naprijed u odnosu na dob i sve 5, zakazala nam cisto da se i dalje gledamo zbog mog mira (jer sam stalno bila opterecenja tim nasim komplikovanim porodom).
nakon toga sam primijetila da ponekad drzi glavu ulijevo i na slj. kontroli kod fiz. ukazala na to, međutim ona rekla sve ok, da nema nepravilno drzanje.
i onda sad treci put kontrola kod fiz., maleni je vidno motoricki napredovao, potpuno se oslanja na otvorene šakice u potrbušnom položaju, rukice ispravljene u laktovima, kao munja se okreće T-L, L-T (ovo je poceo vec sa 4 mj. i sitno), vojnički puže (ovo zadnjih par dana), sve super, fiz. veli veoma napredan
i onda je u zadnji cas skuzila da nepravilno stavlja lijevu rukicu u usta, umjesto da je unutrašnji dio šakice okrenut prema ustima kao kod desne, on to čini obrnuto.
onda ga je ponovo i jako pomno pregledala i zaključila da ove pokrete rukice radi čas pravilno, čas nepravilno, kao i da mu je motorika L šake sporija. :(
U nalazu piše:
u supinaciji i pronaciji motorika simetrična
uz odstupanje motorike LGE,
više podlakticu drži u supinaciji, motorika prstiju L šake nešto sporija.

Dg. NRS-R29 (ovu smo dobili i na prošlom pregl., dok. kaže ništa se ne mijenja, ne dobija dg. već samo preporuku za vježbe i praćenje)
th. je medicinska gimnastika 2 x tjedno i kontr. za mjesec dana.

u četvrtak krećemo sa vježbama, nestrpljiva sam.
ovaj put je i dok. uočila da mu glavica i vrat idu mrvicu ulijevo ali kaze da nije tortikolis i da pazimo da mu svjetlost ne dolazi uvijek s jedne strane, kao i da mu prilazim sa obije strane kad ga podižem, što i činim.

odužih :oops:
no imala sam potrebu sve detaljno napisati.
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la nevenera » 25 srp 2012, 20:29

kod nas glavica isto ide malo na koso, rečeno da je toricollis, sad kad se spominje da ima gerb kaže pedica da bi moglo bit nešto vezano za to. :dunno
na bok ne smijemo više spavat jer mu donji dio tijela poplavi. jel od debljine (7200, 66 cm) ili ne znam čega. pregledala mu je protoke, ili nešto tako pomno i kaže da je sve ok, ali to izbjegavamo pa torticollis moramo ispravit vježbom. dosta nam je značilo ono pasivno vježbanje

što se tiče uputa vježbalice, vježbanje 4x dnevno po manje
ako se uzbudi zbog neke igračke ispruži i ukoči noge pa treba da mu je nešto pod guzom da mu stoje noge u zrak što više
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la kittyilevin » 26 srp 2012, 21:21

samo javljam da smo radili eeg na goljaku. bili naručeni za 14. 8., no prebacili nas na danas jer dr. nema taj dan kada smo bili naručeni.
uglavnom - eeg savršen :joy sve pet. kognitivno je malena znatno iznad svoje dobi; motorički - normohipotonija (u fiziološkim granicama). dakle, sa strane neuropedijatra - sve OK (kaže da ne trebamo ni vježbati, da je dovoljno da je postavljamo na trbuh).

4. 8. smo naručeni kod fizijatra na goljaku, ipak ćemo otići, da vidimo što će nam on reći.

dotad vježbamo privatno, jednom tjedno odlazimo kod fizioterapeuta. doma vježbamo par puta dnevno po cca. 20 min-pola sata (ne protivi se vježbama!). mala odlično napreduje. u tjedan dana je počela jako čvrsto i stabilno sjediti, leđa su joj skroz ravna, rukice ispred, oslanja se na njih ako izgubi ravnotežu, uzima igračke i igra se s njima u sjedećem položaju. na trbuhu vojničko puzanje lagano prestaje jer jako diže guzu i ruke izravnava, radi sklekove! :yess mislim da će sve biti super! ;)
i, da, kuži se da joj je desna strana nešto jača (uvijek se na tu stranu podiže u sjedenje, uz našu pomoć, naravno - na pilates lopti ili na podu - to vježbamo s njom).
:hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la nevenera » 27 srp 2012, 15:28

odlično kitty
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la nevenera » 31 srp 2012, 13:09

bili na vježbicama
vježbalica je na godišnjem do 9 mj :gaah
moramo vježbat isto što i prije plus rotiranje
kontrola kod fizijatra nam je 23.9. a kod neuropedijatra 16.8.
valjda će bit ok :/
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la olja2208 » 31 srp 2012, 17:37

nevenera je napisao/la:vježbalica je na godišnjem do 9 mj
šta, nema zamjenske, sami vježbate?

i mi vježbamo, teta vježbalica je zadovoljna kako nam ide.

evo kako on sa 6 mj. i par dana izgleda i što radi (a što ne):

rotacije L-T, T-L su pravilne i koordinisane,
postavi se ponekad i u cetvoronozni stav ali kratko,
osloni se na dlanove i ispružene ruke,
rukama dohvaća stopala i stavlja ih u usta,
igračke hvata sa obije ruke i premješta ih iz ruke u ruku,
pomalo hvata i palcem, kažiprstom i srednjim prstom,
puže vojniči na kraće staze.

a što ne radi baš dobro ili uopšte i što mi tjera strah u kosti:
i dalje povremeno lijevu rukicu okrene dlanom od lica (to sprječavamo i okrećemo pravilno)
glava mu je malo ulijevo ali ne u svim polozajima, uočava se kad ga drzimo i dok lezi na leđima ponekad, kad je na trbuhu ne kuzi se.
ne podize cesto glavicu ka naprijed dok lezi na leđima, odnosno kad je u "jaje" položaju ne trudi se odici naprijed, to radi povremeno ali nije zainteresovan.
isto je i kad mu ja pruzim rukice, ne poseze jako da se uhvati, vec tek uz podsticaj.
dok lezi na leđima nogice mu nisu dovoljno u zraku, trebao bi ih stalno tako drzati a on ih samo povremeno podigne i onda se najcesce okrene na stranu.
tu ja vidim problem koji dok ne vidi. :roll
idemo u ovom ili narednom tj. kod neuroped., prvi put.
a iduci tjedan kod drugog fizijatra da cujemo jos jedno misljenje.
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la nevenera » 31 srp 2012, 17:43

glava je nama stalno na koso, to me izluđuje
dok je spavao na boku smo mogli to i pasivno izvježbati no sad spava na trbuhu po danu ili na leđima po noći i to je to :gaah

nema zamjenske kod nas. :ajme ima ih 3-4 i to je to.
doma ćemo vježbati, ionako je većina na nama. no evo u 3 tjedna što nismo bili asimetrija, sad se nećemo vidit 4 tjedna. no bar imamo 2 pregleda pa će me manje frka vatat

moja vježbalica je zadovoljna, rekla je da misli da bi mogla čak nam reć da ne moramo više vježbat no ja sumnjam u to. radije bi da to kaž je zamolila da vježbamo još mjesec, čisto eto, radi mog mira
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la olja2208 » 31 srp 2012, 18:10

nevenera je napisao/la:radije bi da to kaž je zamolila da vježbamo još mjesec, čisto eto, radi mog mira
super je da je ona zadovoljna ali ti s pravom ovako razmisljas.
vjezbanje nece skoditi a podstaknut ce, sigurno.
meni pada na pamet nešto, moguće je da je besmisleno..V. je imao široko do prije par dana, po preporuci ortopeda, sad je sve oik ali jos mu stavljam nocu do iduce kontrole jer nam prosli put nije bila nasa dok., pa je ova druga rekla ok je ali da ipak stavljamo do susreta s nasom dok.,
e sad, moze li biti da mu je ta "imobilizacija" kukova uticala na to da manje podize nogice u zrak, buduci da ih je stalno ful podizao dok bi bio gol? :conf
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la olja2208 » 31 srp 2012, 18:14

nevenera je napisao/la:dok je spavao na boku smo mogli to i pasivno izvježbati
nev, zar ne mozete pasivno vjezbati tako sto mu glavicu, dok spava na trbuhu, okrenes na stranu na kojoj je skracen misic?
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: VJEŽBAČI JURE DALJE U 2011.

PostPostao/la nevenera » 31 srp 2012, 18:23

ako ga taknem, probudi se :ajme probala sam imat tetru pod glavom pa bih povukla, čekala da tvrdo zaspe pa micala rukom...
ništa :ajme
često kad je na trbuhu spava taman kako treba ali nije to to, trebalo bi bit simetrije
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.