Sada je: 29 ožu 2024, 11:06.

DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la martina mama » 19 svi 2012, 15:20

Bravo za Domija i za vas!!! Neka susura i buke:-)
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la IRENA » 19 svi 2012, 15:23

DomiMama je napisao/la:...jutros pola sata nakon sto se probudio smo skuzili da nam je bilo zapravo jako mirno i tiho doma ovih tjedan dana :mrgreen
uletio je u 10 do 7 kod nas izjavio da je obukao carape i jel' moze dobiti ajped.. poslali ga na wc... izjavio: ups, zaboravio sam... onda boji poklic... goootoooov... onda ulet ponovo... pa da li moze dobiti sok... pa da li moze pomoci pospremiti krevet pa on ce ovo pa on ce ono... uglavnom... previse price prerano ujutro :roll :lol

Jel TM ( nakon povratka Dodeka Dosadnog ) onda shvatio kako je bila odlična odluka da Dodek ide sa vrtićanerima ? :mrgreen
Pozdrav TMu - samo ga malo provociram i zezam :mrgreen
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la Dinkic » 19 svi 2012, 17:18

Domi svaka cast.

Filip je ovaj tjedan bio tjedan dana u skoli u prirodi u Novom Vinodolskom, uzivao sa svojom djecom, curice ga naucile kajkati (Kaj ti je; Znaš kaj) sav je smijesan. Vrijeme je bilo tako tako (cak i dosta hladno) no njima nista nije smetalo, bas su uzivali, druzili su se, zabavljali (plesali i pjevali), ucili, vozili se brodom i penjali po Vrbniku, isli na Trsat, u muzej, bas uce primorski kraj pa su puno toga i uzivo osjetili (posebno hladnu buru - čak i u Senju) i naravno more (bez kupanja naravno).
F 15.12.2000.
"Kada Bog ima za tebe plan onda su svi tvoji planovi samo zrnca pijeska na obali morskoj."
Avatar
Dinkic
kraljevna bez zrna graska
 
Postovi: 2411
Pridružen/a: 13 pro 2004, 18:21
Lokacija: Zagreb

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la martina mama » 19 svi 2012, 23:39

Bravo za Filipa!!!
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la nadicab » 21 svi 2012, 09:57

bravo Domi i Filip, a bravo i njihov roditejima (čitaj mamama ;) ) koje su ih i dovele do toga da mogu ići na takve izlete
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la DomiMama » 23 svi 2012, 17:47

super za Filipa... da li je to obavezno i u kojem je razredu? 4.?

B sada kuka kako bi on na neki takav izlet ili na kampiranje - on sutra ide u Krapinu, ali to je "gluuuupooo" jer se ide samo na jedan dan... u vrticu su puno cesce isli na te jednodnevne... u skoli je bas cupava situacija sa puno roditelja tezeg materijalnog statusa pa na kraju idu jako rijetko... ove godine su bili samo jednom u kazalistu, idu na ovaj jednodnevni izlet i bili su gledati kolodvore i aerodrom... :/

IRENA - je... i ja MM-a sada zezam.. iako mi je laknulo kaj je ve dobro proslo jer bi inace ja slusala zvocanje... bolje ovako :nokti :mrgreen
Srecica Borna 5.3.2004.
BAOKULJG Dominik 6.9.2005.
Ljetnica Marta 18.6.2012.
"Važno je znati da neki procesi ne mogu biti uspješni ako se ne potrudimo oko njih. Ne možemo biti tolerantni na daljinu. Ne možemo biti humani, ako nismo s ljudima koji trebaju našu humanost." Beppa Joseph
Avatar
DomiMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1020
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 14:11
Lokacija: Zagreb

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la martina mama » 24 svi 2012, 10:07

Marta danas pise dijeljenje dvoznamenkastim brOjevima. Dobro je ukapirala, ali jos uvijek tocnost racunanja ovisi o danu. Neki dan su pisali blic. Imala je sve tocno. Jucer nikako, stalno je grijesila. Vidjet cemo kako ce danas proci.
Jos se uvalila za glazbeni. Na pocetku bili dogovorili da ne ocjenjuju sviranje. No, Marta zeli biti kao i drugi. Uvjezbala je dvije pjesmice i javila se. Sad ju ova vec tri puta vraca za ritam. Grijesi u jednoj brzoj dionici i nikako ubosti ritam. Svira svaku vecer. Jutros se ustala i svira li ga svira. Nju ne brine matematika:-)
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la martina mama » 24 svi 2012, 21:58

Sad vidim da sam zadnji post napisala ovdje umjesto na skolarcima. Ne zamjerite!!!
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la sretnamama32 » 27 srp 2012, 08:42

Evo nije nas dugo bilo ovdje. Narasli smo i puno se razbrbljali. L. se dosta uozbiljila, pažnja joj se malo produljila i malo je sazrela za neke stvari, ali još uvijek je ne zanima previše olovka, crtanje. Ako netko ima neki dobar savjet za grafomotoričke vježbice dobro bi mi došao.
Htjela sam pitati iskusne mame, kada su i kako vaša djeca skinula noćnu pelenu?
Preko dana sve funkcionira ok, L. nema pelene i sama kaže kada joj je sila na wc, ali preko noći još uvijek ima pelenu.
Kad sam zadnji puta bila kod psihologa, rekla mi je da ona još uvijek ima pravo nositi pelene, jer je njena razvojna dob oko 3g. Ne znam šta da mislim o tome. :/
06.06.2007., 02.05.2010. mamine princeze
http://handmadebyr.blogspot.com/
Avatar
sretnamama32
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 224
Pridružen/a: 25 svi 2008, 22:58

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la fancy » 09 kol 2012, 14:04

Juhu :mah Evo nas malo da piskaramo...Ljeto pri kraju, ja jos malo na posao, gospodjica opet istoj teti na cuvanje...Sve vise se pusta i trckara od dijela do dijela namjestaja, naravno, kad ona hoce, gdje hoce i koliko hoce. Isto je i za sve ostalo, prica kad joj dodje, i tad je nema sanse ucutkati, pjeva, dernja se na sav glas, obicno negdje gdje ne bi trebalo :ajme a kuci nekad ori se zgrada, a nekad ni da pisne, naravno da na procjeni kod logopeda nije ni beknula :ajme Vjezbamo i dalje, divljamo sve vise, naocale sad stoje dosta dugo na glavi, smetaju joj kad hoce protrljati okice, pa ih onda skida, inace jako, jakorijetko, a mislila sam nikad kraja mukama :whew Obozava djecu i samo za njima skace, pa mi je vrtic neko vrijeme bio u glavi, ali sam ipak odustala dok ne napuni tri godine, nekako mi je jos beba, ne zna ni reci da je gladna, zedna, niti traziti bilo sta, a cisto sumnjam da ce se neko oko nje posebno potruditi pored jos 30 divljaka u vrticu :/ Nekad mi se cini da se dosta uozbiljila, pa se lijepo dogovorimo, a nekad podivlja, i skontam da js uvijek imam isto dijete, tvrdoglavo i svojevoljno :luv Jos malo nam stize i drugi rodjendancic, pa razmisljam kako to da proslavimo, valjda ce proci kako treba :lebdi
Nadam se da ostali uzivaju u ljetu, nesto ste se ulijenili, niko ne piskara :dunno :bigno
:kiss svima
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la Dinkic » 15 kol 2012, 21:47

Nije me dugo bilo no evo malo novosti. Završen je i šesti priručnik pa tako s ponosom možemo reči da smo plan izdavanja jako lijepo ostvarili.

Znači u HZDS nakladi izišlo je šest priručnika prevedenih na hrvatski jezik iz serije "Problematika i saznanja o Down sindromu" Međunarodne Down sindrom zaklade za obrazovanje (Down Syndrome Education International), http://www.downsed.org.


Priručnici se mogu naručiti u HZDSu, mailom na ds-hr@vip.hr ili na telefone +385 (0)91 153 9698 i +385 (0)91 365 4509.

Pregled naslova:

1. Obrazovanje osoba s Down sindromom-Pregled
- izdanje 2010, ISBN 978-953-95937-2-6

2. Razvoj govora i jezika kod osoba s Down sindromom (5-11 godina) - trenutno nije dostupno čeka se doštampavanje priručnika
- izdanje 2010, ISBN 978-953-95937-3-3

3. Pristup nastavnom planu - strategije prilagodbe učenicima s Down sindromom
- izdanje 2011, ISBN 978-953-95937-4-0

4. Čitanje i pisanje kod djece s Down sindromom (5-11 godina)
- izdanje 2011, ISBN 978-953-95937-6-4

5. Razvoj numeričkih sposobnosti kod tinejdžera s Down sindromom (11-16 godina)
- izdanje 2011, ISBN 978-953-95937-8-8

6. Razvoj pamćenja kod osoba Down sindromom
- izdanje 2012, ISBN 978-953-95937-7-1

Podsjećam da smo i naš priručnik Down sindrom vodič za roditelje i stručnjake, ISBN 978-953-95937-5-7 (2011). dopunili i dosta izmjenili s novim infomacijama te stigli već do III. izdanja.
F 15.12.2000.
"Kada Bog ima za tebe plan onda su svi tvoji planovi samo zrnca pijeska na obali morskoj."
Avatar
Dinkic
kraljevna bez zrna graska
 
Postovi: 2411
Pridružen/a: 13 pro 2004, 18:21
Lokacija: Zagreb

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la Dinkic » 15 kol 2012, 22:20

sretnamama32 je napisao/la:Htjela sam pitati iskusne mame, kada su i kako vaša djeca skinula noćnu pelenu?/


Ako dosta pije prije spavanja onda nije ni čudo da je pelena mokra. Kod nas je prije bila nocna pelena suha nego što je po danu reagirao. Po danu bi se zaigrao i zaboravio, no kako je imao sve bolje zadržavanje mokraće svi smo ga više puta podsjećali da treba ići piškiti te mu se nije puno puta dogodilo da mu pobjegne.
F 15.12.2000.
"Kada Bog ima za tebe plan onda su svi tvoji planovi samo zrnca pijeska na obali morskoj."
Avatar
Dinkic
kraljevna bez zrna graska
 
Postovi: 2411
Pridružen/a: 13 pro 2004, 18:21
Lokacija: Zagreb

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la bubamaric » 21 kol 2012, 11:03

Dinkic, ja bi molila prirucnike 4.,5. i 6. ... ukoliko ih ima dovoljno , po par primjeraka da imamo.... Ukoliko ih ima neko moze doci po njih u Zg kao i prosli put.

P.S. Dinkic, nisam poslala Board , jer sam se sa N dogovorila da napravim za Kiaru neke stvari na njemu za ovaj period. Pa evo kad to zavrsimo i predjemo poslacu.

Sretna mama , ja Kiari isto nisam skinula nocnu, iako je pratim i ona ne piski po noci, iskljucivo ujutru kad se probudi... ako je ne dignemo odmah... mislim da cemo ovih dana skinuti i tu nocnu....za dan nema problema, jos od proslog ljeta, desi se ponekad da se upiski ,ali inace fino kaze kad treba u wc....
....Vjerujem u andjele...poznam ih po očima....
Avatar
bubamaric
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 118
Pridružen/a: 21 pro 2010, 20:06

Re: DOWNICI VI. 2011- LJETO-JESEN ..A I ZIMA

PostPostao/la IRENA » 25 kol 2012, 11:50

Primilo me "zaključavanje" :hahaha
Dounići idemo dalje .. u DOWNICI VII.
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Prethodna

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.