Sada je: 18 tra 2024, 03:12.

Školarci 2011/2012.

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la nadicab » 18 tra 2012, 11:04

razumijemo te, ali i vidimo da se jako i previše trošiš - i ti i tvoja obitelj.
zato ti i savjetujemo da to shvatiš samo kao jednu epizodu u životu koja je prolazna, da izgradite Martino samopouzdanje sami, bez pomoći iz škole jer takvih situacija će biti uvijek u životu (kao što Irena piše).
Mi smo se sada jako oslonili na našu školsku defektologicu koja se jako trudi i velika većina profesora se isto jako trudi jer im je Denis prvi đak s takvim teškoćama.
Da ja vidim puno prostora za poboljšanje Denisovog školovanja - vidim. Ali vidim da mi je to sad nažalost i nemoguće (nema sluha za to).
Mene srce boli kada ga vidim kako se nabija na skalamobilu koji na oštećenim stepenicama preskače i njemu proterese sve kosti , a on stepenicama prolazi 2-6 puta dnevno. A rješenje bi bilo da ga stave u prizemlje gdje ima i wc. Ovako s 2. kata se nabija i treska da bi mogao ići na wc. Mislim, čak izvršavanje prirodne i svakodnevne potrebe je dignuto na takvu razinu da je to problem. Da ne velim da onda možemo precrtati taj školski sat jer njima treba preko 20 minuta da odrade wc.
A Denis je već prihvatio stav kada dobije 1 ili 2 iz neprilagođenog testa - "budem drugi put to bolje napisao". I drago mi je da tako razmišlja jer u konačnici to je najbolje rješenje iz ovakve situacije.
U školi naprave :whew na nalaz TS jer je ona privatnica - kao da je njoj plaćam lažne nalaze? Pa će onda isti takav nalaz dobiti s pečatom odgovarajuće HZZO ustanove - znam i ja igru igrati :mrgreen
Što mi još uvijek neće biti nikakva garancija da će uopće poslušati savjete - ali, bitno je da oni imaju svu potrebnu i adekvatnu dokumentaciju kada bude trebalo :mrgreen
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la Otocanka » 18 tra 2012, 12:10

Dakle, kao što sam u nekom od prethodnih postova spomenula, moja mišica je (od jučer) preseljena u drugu školu. Plan bivše škole je bio da to bude početkom 2.razreda, ali zbog grupice dječaka koji su je maltretirali (a škola, učiteljica i roditelji to nisu uspješno hendlali :gaah ), inzistirala sam da to bude što prije. Prilagođeni program nije uspio (da li zbog stvarnih nemogućnosti mog djeteta ili nečeg drugog ... nije bitno), pa sad ide po posebnom programu.
U razredu ih je 5, učiteljica je defektolog i, prema svemu što su mi rekli, zlostavljanja ne bi smjelo biti. Prelazak je odlično prihvatila (za sada, a i ne očekujem poteškoće u tom dijelu) - jedino joj je bilo bitno da "L., M. i L. ne idu u njenu novu školu" :zivili .
Ostala djeca u novom razredu su 3.-4.-5. razred, dijagnoza LMR (Viki je još nema napisanu na papirima u tom obliku).
U hrvatskom i prirodi je ispred njih, a u matetamtici su na istom. Učiteljica je rekla da za svakog od njih ima poseban program, prilagođen trenutnim mogućnostima djeteta, te da će isto napraviti i za Viki. Bitno mi je da ju "tjera jedan korak naprijed", da ne stagnira ako može više. Naravno, to ćemo i mi doma raditi.
Sad pokušavam saznati imamo li pravo na invalidninu s obzirom da ovu promjenu, ali CZSS baš i nije od pomoći (ne znaju :/ ). Svejedno ću im se "nacrtati" na vratima s liječničkom dokumentacijom i tražiti da predam zahtjev. Osim LMR, Viki ima i celijakiju. Mislite li da imamo šanse da nam nešto odobre (do sada izuzev DD i pola radnog vremena nismo ništa tražili)?
Otocanka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 78
Pridružen/a: 18 srp 2005, 23:05

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la martina mama » 18 tra 2012, 14:20

Nadice, hvala na odgovoru. Da, zaista me ovo sve dokusurilo. Ne taj dio da uciteljica tvrdi jedno, a mi drugo, vec sve igre koje su se igrale mimo razreda. Da se toliko vremena i energije potrosilo na rad s martom, ne bi bilo nikakvih problema.
Svu dokumentaciju smo dostavili. Defektologica kuzi sto treba. Sad drugim putem tjeramo da joj se dozvoli rad i da svak radi samo svoj posao. Azzo ce izaci na teren, uci u razred i savjetovati uciteljicu da mora provesti upute defektologa.
Znam da ce biti jos igara i pokusaja izigravanja defektologa, ali sav taj trud je da ju dalje, kad uciteljice ne bude, puste da radi.
Bit ce ovakvih i dalje, al sad znamo igru. Samo i strogo sluzbeno. Vise mi necemo nista zahtijevati od nastavnika, vec ce to raditi oni kojima je to posao.
Nastojat cu iskljucit ljutnju zbog zapinjanja nogu, podmetanja i igara i gurati svoje ne ocekujuci da ce ici lako.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la IRENA » 19 tra 2012, 10:34

martina mama je napisao/la:Vjerojatno vam svima izgledam ko luda, ...

Ne izgledaš - već pokazuješ pravi burn out - i da ne izgoriš do kraja ( a polako ćeš goruckati cijelog života - to znaš ? ;) ) moraš malo stati na loptu, uživati u onim blistavim trenucima kojih ima koliko i ružnih ( ili čak i više) .
Sad izdurajte do kraja šk. godine , proliveno mlijeko nemreš nikako vratiti u bocu - radite marljivo dalje kao što ste i do sada :kiss
( Jelena vdiiš kako sam danas dobra - ništa te ne špotam :lol )
:hug
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la martina mama » 19 tra 2012, 20:49

Hvala ti, Irena:-)
Tvoje komentare nije uvijek lako primiti iz prve, no poticu na razmisljanje i kad stignem tamo di me guras, pocesto skuzim da si u pravu.
Nedavno sam bila na promociji nove Krizmanickine knjige:"A, sto sad?" pa ovo mi je prilika da u nju opet zavirim, mozda slozim jednu karticu svojih pozitivnih misli za ovu situaciju i krenem dalje goruckati lagano.:-)
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la † zmijac » 20 tra 2012, 08:33

i mi imamo probleme zadnja dva tjedna smo bez asistentice koja je ostala trudna i na mirovanju a prvo se tjedan dana čekalo dal se bude vratila a sad laganini :ajme traže zamjenu - a ja glumim glavnu ulogu u flimu "žene na rubu živčanog sloma" :gaah
između ostalog bez asistentice je odradil i veći izlet u ZG (junior bez problema a ja sa :alc )
ima i ostalih briga ali te idu pod invalidninu i kave i sl.
nije više AKO,već KAD !
† zmijac
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 177
Pridružen/a: 01 srp 2005, 18:05

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la IRENA » 20 tra 2012, 12:08

Zmijac , bravo za juniora i izlet - vidiš kako je njemu bilo "no problem" - jest da tebi sve to pije živce - ali bitno je da je junioru bez problema.
No, to je to laganini goruckanje ... Za žene na rubu živčanog sloma jako je bitno da se drže ruba.. :)
Tako je i moj Jan "with no problem" .. na onom već spomenutom pregledu kod njegove psihologice išlo je otprilike vako :
- Psih: Jel ti težak peti razred?
Jan : Nije !!! I ne treba mi asistent !
Psih – zašto misliš da ti ne treba?
Jan – ne treba mom Titiju pa ne treba nit meni. Ja sve mogu sam !!!
Psih – Čini li ti se da možda ipak imaš nekih poteškoća , npr u učenju?
Jan : Nemam ja nikakvih poteškoća ! ( prevedeno : no problemos !)
Psih : ( smije se) Vidim ja to ! Potpitanje meni : “jel on uvijek ovakav, pun samopouzdanja ? “
I fakat veli MM : istina - Jan nema nikakvih poteškoća sam sa sobom - samo mi svi oko njega IMAMO POTEŠKOĆA !
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la † zmijac » 20 tra 2012, 12:48

da se nadovežem:
pitam ja njega jer mu fali asistentica?:Ne
jel hoćeš da ja ili tata idemo sa busom na izlet?: Ne mama , to je samo za djecu

izgleda da asistent treba samo meni ;)
nije više AKO,već KAD !
† zmijac
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 177
Pridružen/a: 01 srp 2005, 18:05

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la DomiMama » 20 tra 2012, 19:15

a mi zatrazili odgodu... teta dokica je bas superr bila... preporucila je redovnu skolu... defektologica u skoli mi nije bila tako simpaticna (naravno da je imala "vidjet cemo sto strucna sluzba kaze" jedno 2 puta komentar)... uglavnom, moramo u Kukuljevicevu na procjenu u utorak (zna netko kako je tamo?)... i onda spremanje za skolu za iducu godinicu... ako nista bar zna prepoznati sve brojeve od 0-9 i to nam cita svugdje gdje skuzi :p ... jos slova i bar malo globalnog citanja da rijesi i mozemo krenuti u pustolovinu... :mrgreen
Srecica Borna 5.3.2004.
BAOKULJG Dominik 6.9.2005.
Ljetnica Marta 18.6.2012.
"Važno je znati da neki procesi ne mogu biti uspješni ako se ne potrudimo oko njih. Ne možemo biti tolerantni na daljinu. Ne možemo biti humani, ako nismo s ljudima koji trebaju našu humanost." Beppa Joseph
Avatar
DomiMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1020
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 14:11
Lokacija: Zagreb

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la nora28 » 20 tra 2012, 19:48

preporucila je redovnu skolu...

Domi mama :yess
E. 2001.
L. 2012.
nora28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 16 srp 2006, 00:31

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la nadicab » 20 tra 2012, 21:01

ne znam zasto salju djecu na psiholosku provjeru u Kukuljevicevu, tj djecu kojoj tamo nije mjesto? Daj se naruci kod nase psihologice koja jako dobro zna s Downicima (Jan i Denis idu kod nje)
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la DomiMama » 20 tra 2012, 23:11

hm...
vec sam se narucila... rekla mi skolska pedica da su prije narucivali u klaicevu, ali da tamo sada ne mogu sve napraviti (mislim da je rekla da je triple obrada u pitanju) u jednom danu, a u kukuljevicevoj mogu :/
dobila sam log - def - radnoth. misljenje od svoje logopedice vec, tako da cu i njega priloziti... trazit cu i od def iz slobostine... ipak one rade s njim godinama...
Srecica Borna 5.3.2004.
BAOKULJG Dominik 6.9.2005.
Ljetnica Marta 18.6.2012.
"Važno je znati da neki procesi ne mogu biti uspješni ako se ne potrudimo oko njih. Ne možemo biti tolerantni na daljinu. Ne možemo biti humani, ako nismo s ljudima koji trebaju našu humanost." Beppa Joseph
Avatar
DomiMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1020
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 14:11
Lokacija: Zagreb

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la martina mama » 21 tra 2012, 13:10

Domi mama, divne vijesti!!! Kako je brzo proslo. Ko da sam jucer gledala one slatke slikice Domija kad je bio mali, citala tvoje postove o napretku. Veselim se svakom djetetu u redovnoj skoli. Sto nas ima vise, jaci smo.:-)
Zmijac, bravo za izlet bez mame:-)
Irena, sto bi tek tvoj muz rekao na sva moja stanja:-(
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la MAJA Skopje » 22 tra 2012, 00:22

Jan nema nikakvih poteškoća sam sa sobom - samo mi svi oko njega IMAMO POTEŠKOĆA !


Bogami u ovome je sustina. :dada

Ali kako izgraditi decije samopouzdanje, ako vam uciteljica ne pomogne??? Samopouzdanje se ne gradi samo kod kuce. :conf

Domi :zivili
Potrebna je jedna minuta da donesete odluku koja moze da vam promeni ostatak zivota, ali potreban je celi zivot da otkrijete dali je ta odluka bila pravi izbor.
Avatar
MAJA Skopje
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 730
Pridružen/a: 09 sij 2003, 16:26
Lokacija: Skopje, Macedonia

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la camelia » 23 tra 2012, 22:07

Bravo za Domija :zivili neznaju oni da ce ih on oduseviti.

Mi nismo isli u Kukuljevicevu.Ja sam skupila papire i preporuke od nase logop.,psiholog.,defekt. i to predala skolskoj dokici,ona se s tim slozila i krenuli.... :mah
camelia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 143
Pridružen/a: 22 ruj 2006, 19:48

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la DomiMama » 24 tra 2012, 14:15

camelia - i mudro sto niste isli!!
nadice - posipam se pepelom sto te nisam slusala... vise nikad takovu gresku necu ponoviti...

elem... svatko pametan bi poslije legendarnog "balon se ispuhao" posta i naucio nesto, ali neki valjda moraju iz prve ruke dobiti porciju "naseg sustava"...
u 9 smo bili kod psihijatrice (super zemska)... pristupacna, popricala s Dodijem, popricala sa ja (uzela osnovne podatke za anamnezu) napisala da je u kontaktu, suradljiv, nije auto ni heteroagresivan... i za 15 min smo bili gotovi...
ondak psihologica... malo nekako manje simpaticna teta, ali D i dalje suradljiv... precrtao krug i kocku... oko plusa filozofirao i pitao nekoliko puta od kud da krene... i zicao da mu tocke stavi.. onda me isprasila van i kao testirala ga dalje.. ja malo prisluskivala ispred... pa me malo zacudilo pitanje (valjda mu je slikice pokazivala: "koja ti je od ove dvije curice ljepsa?" :conf i onda valjda nove 2 slike sa istim pitanjem... i onda je D zakljucio da mora na wc i to je bilo to :mrgreen
e onda je stigao hit nad hitovima: defektolog-logopedica!
prvo me pitala sazaljivo s koliko godina sam ga rodila i da li je mozda tko od nas dvoje (mm i ja) s otoka ili smo u krvnom srodstvu... onda je izjavila kako je ona isla na amnio jer je bila stara rodilja... onda jos malo oko genetike sto sam joj rekla da mi vise apsolutno nije bitno i da sada nisam isla na amnio sa trecim... i onda njeno: "ahahm"
onda je dala Domiju papir neka nacrta nesto... on je krenuo rukom prema necemu na njenom stolu (ne znam sto, sjedila sam dalje, nasto mu je ona odgurnula ruku i rekla bih da je tu ljubav pukla izmedju njih dvoje"... ona: reci riba, D: necu, ona: reci zaba, on: necu... ona vrteci glavom prema meni - kao u sali: tako sam imala jednu malu daunicu koja mi je samo govorila nece, nece, D nato njoj: "necU!"...
onda ona: reci lopta, on: necu... ja: D pliz otpjevaj lagala nas mala... on: necu pjevati lagala nas mala...
d cijelo vrijeme nesto crta (meni licilo na zarulju)... uglavnom u nekom trenutku D izvali neku gramaticki pravilnu slozenu recenicu nasto ce ona: pa ima jako dobre recenice... rekoh: da, to mu je jaca strana, vise ga muci gruba motorika... ona: D sto si nacrtao, svjetiljku? on: ne nego bombu! ona: :shock

i onda je krenulo: mama, a po sto ste vi dosli? ja: pa odgodu... ona: pa zasto? mogao bi on sada krenuti... ja: :conf ali mislim da nije spreman, osim toga vecina djece navrsava 8 godina u prvom razredu, svi ce biti stariji, veci, visi... ta godina bi mu puno znacila, bla bla... ona: a gdje ga vi to mislite upisati? ja: pa u skolu u kvartu, naravno... i tu je bilo gotovo... da zasto bih ja od njega radila pokusnog kunica, da njemu tamo sigurno nece biti dobro, da joj je dosla tako i neka kolegica sa idejom da takva djeca sluze kao primjer razlicitosti u skolama, a se ona zgrozila jer da je to kao u cirkusu (ne sjecam se tocnog termina koji je koristila, ali nesto je u tom stilu izvalila) da zasto ga ne upisem negdje gdje ce biti sretan...
onda sam ja rekla da se ne slazem i da vjerujem u inkluziju i integraciju i da su to modeli koje vani sve vise koriste... i onda me pitala da li ja zaista mislim da ce ostala djeca prihvatiti D-a ili drugaciju djecu? ja: da, jer su ga prihvatili i u vrticu... i da bi se sigurno svijest ostale djece dugorocnije promijenila da imaju u svakom razredu jedno dijete sa downom, jedno u kolicima i jedno sa adhd-om, nasto ce ona: a neeee, CP je nesto sasvim drugo....

e i onda su mi hormoni do kraja proradili i u suzama sam joj rekla da ja sad idem, da sene slazem s njom i neka pise sto hoce...

uglavnom... metuzalem baba... uzas!

i sad ce opet ispasti: eto danas sam imala mamu koja se nije pomirila s dijagnozom :whew :roll

za iducu godinu trazim preporuku svoje log, svoje def i nadicine psiho i to je to...
i saljem muza...
ja sam pekmez, na zalost :(
Zadnja izmjena: DomiMama; 24 tra 2012, 15:18; ukupno mijenjano 1 put/a.
Srecica Borna 5.3.2004.
BAOKULJG Dominik 6.9.2005.
Ljetnica Marta 18.6.2012.
"Važno je znati da neki procesi ne mogu biti uspješni ako se ne potrudimo oko njih. Ne možemo biti tolerantni na daljinu. Ne možemo biti humani, ako nismo s ljudima koji trebaju našu humanost." Beppa Joseph
Avatar
DomiMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1020
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 14:11
Lokacija: Zagreb

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la DomiMama » 24 tra 2012, 14:18

mislim, ovo je bila skracena verzija... bilo je tu jos bisera, ali mi se ne da vise pisati.... :angry
Srecica Borna 5.3.2004.
BAOKULJG Dominik 6.9.2005.
Ljetnica Marta 18.6.2012.
"Važno je znati da neki procesi ne mogu biti uspješni ako se ne potrudimo oko njih. Ne možemo biti tolerantni na daljinu. Ne možemo biti humani, ako nismo s ljudima koji trebaju našu humanost." Beppa Joseph
Avatar
DomiMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1020
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 14:11
Lokacija: Zagreb

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la alexandra » 24 tra 2012, 16:14

domi, ne smaraj se stvarno s ovakvim individuama.
moram te podsjetit recimo da je nama liječnica opće prakse u domu zdravlja na moru gdje smo došli po obični antibiotik, nakon 10 minuta savjetovala da s. smjestimo u ustanovu i da si rodimo zdravo dijete. :whew
ovo su te isto malo skuhali za klaićevu, može se sve obavit u jednom danu samo se trebaš malo ranije naručit da posložiš sve preglede jedan za drugim. nama su u klaićevoj i za s. koja je neverbalna i znaš s kakvim sve dijagnozama kao opciju ponudili i redovnu školu, ako mi to želimo, tako da bi sigurno izbjegla govorancije ovog tipa.
ali i tako si već smislila što ćeš dogodine pa uživajte još ovu godinu bez škole. :luv
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la MBee » 24 tra 2012, 16:26

I mi smo slično prošli kod logopedice u Klaićevoj. Na moju molbu da na kraju nalaza piše da se preporuča odgoda žena reče:" Zašto? Ionako ona neće NIŠTA napredovati slijedeću godinu u vrtiću pa ne vidim smisla u odgodi".

I ostatak pregleda je bio u sličnom revijalnom tonu. MM je pred vratima prisluškivao i kad sam izašla van bio je u takvom stanju da sam ga odvlačila do auta da ne napade ženu. Tako bezosjećajno i neprofesionalno ponašanje da se ne može ni prepričati.
Avatar
MBee
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 334
Pridružen/a: 22 lis 2007, 15:13

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la IRENA » 24 tra 2012, 16:48

DomiMama je napisao/la:elem... svatko pametan bi poslije legendarnog "balon se ispuhao" posta i naucio nesto, ali neki valjda moraju iz prve ruke dobiti porciju "naseg sustava"...
...ja sam pekmez, na zalost :(

DomiMama prvo jedan veeeeliki :hug .
Da boli - BOLI! ( znamo :( ) .
Ali ono što je bitno, što je najbitnije jest to da će se balon ponovo napuhati i vi ćete iduće godine letjeti sve u 16 ! I nitko vas neće moći spriječiti !
I osoba u " stručnim" krugovima koji nas nazivaju cirkusom ( Kolorado) , nepomirenima i neprilagođenima biti će sve manje . A djece ( budućih odraslih) koji s našim "cirkusantima" dijele svakodnevni život biti će sve više ... a osoba poput ove "defektolog-logopedice" ili Alexine dokice opće prakse sve manje .. ( ponavljam se ..hm..)
To sve ide sporo i ne ide lako ali ... IDE !
Ti sad zaliži rane , dobrano otplači cijelu ovu epizodu i onda otari suze i nastavi svoj film ..
I ostani takva kakva jesi ( pa i pekmezasta) - apsolutno ti ništa ne fali - zato ste i došli već ovako daleko !
I previše rečenica sam započela sa I :lol
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la DomiMama » 24 tra 2012, 17:02

IRENA je napisao/la:Ti sad zaliži rane , dobrano otplači cijelu ovu epizodu i onda otari suze i nastavi svoj film ..
I ostani takva kakva jesi ( pa i pekmezasta) - apsolutno ti ništa ne fali - zato ste i došli već ovako daleko !
I previše rečenica sam započela sa I :lol

joj... idi vrit... sad sam se opet raspekmezila .... :ajme

hvala :hug:
Srecica Borna 5.3.2004.
BAOKULJG Dominik 6.9.2005.
Ljetnica Marta 18.6.2012.
"Važno je znati da neki procesi ne mogu biti uspješni ako se ne potrudimo oko njih. Ne možemo biti tolerantni na daljinu. Ne možemo biti humani, ako nismo s ljudima koji trebaju našu humanost." Beppa Joseph
Avatar
DomiMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1020
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 14:11
Lokacija: Zagreb

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la camelia » 24 tra 2012, 19:33

Sokirala sam se Domi na ovu tvoju epizodu danas.....zenu bi trebalo dati u novine i odvesti je na turu po skolama,,,,da vidi kako se nasa djeca lijepo uklope i kako ih svi prihvate,neki odmah ,neki malo kasnije....uf bas sam :angry .Osjecam se kao da sam ja bila na tom razgovoru.Ali to je ono nesto s cim se svi mi vise manje susrecemo,no to nas samo moze ojacati i dati nam novi polet.Drugu godinu u Klajcevu ili negdje drugdje. :yess
camelia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 143
Pridružen/a: 22 ruj 2006, 19:48

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la DomiMama » 24 tra 2012, 20:28

joj camelia, mene ne muci toliko sto je ona takva - znam da ima puno takvih ljudi (steta je jedino sto sjede tu gdje sjede kao neki relikti iz proslosti) nego sto se ja ne znam kvalitetno isposvadjati...
i reci joj da je zrela za penziju i sto ne pusti tu pametniju kolegicu od sebe da radi tamo umjesto nje...
i svasta jos nesto.. ali lako je biti sad pametan, dok sam tamo izgledala k'o luda hormonalno poremecena baba... :/

e,da... a propos one igraonice u cc-u... i ostalim igraonicama u stvari... ako napisu da su za djecu iznad 3 g ja pod onu rubriku zdravstvene poteskoce ne upisujem nista... on nema alergije nije agresivan i sigurno funkcionira na razini iznad 4 god, zna reci kada treba na wc, zna reci da me zovu kad mu je dosta tako da zaista nemam problema sa ostavljanjem njega samoga na sat i pol ili 2 dok sam u shoppingu... ;)
Srecica Borna 5.3.2004.
BAOKULJG Dominik 6.9.2005.
Ljetnica Marta 18.6.2012.
"Važno je znati da neki procesi ne mogu biti uspješni ako se ne potrudimo oko njih. Ne možemo biti tolerantni na daljinu. Ne možemo biti humani, ako nismo s ljudima koji trebaju našu humanost." Beppa Joseph
Avatar
DomiMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1020
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 14:11
Lokacija: Zagreb

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la martina mama » 24 tra 2012, 22:20

Domi mama, zao mi je sto je tako proslo. Nije uopce cudo sto se nisi snasla i sto nisi pucala. Zena se naprovaljivala i stvarno dala nebulozne ideje. Neka joj ti nisi rekla i neka je sve kako je bilo. Naici ce ona na tvrd orah.
Sad je vazno da sakupis snagu za dalje i ovu sagu zaboravis. Idemo dalje!!!:-)
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la DomiMama » 24 tra 2012, 23:47

thx svima :kiss
Srecica Borna 5.3.2004.
BAOKULJG Dominik 6.9.2005.
Ljetnica Marta 18.6.2012.
"Važno je znati da neki procesi ne mogu biti uspješni ako se ne potrudimo oko njih. Ne možemo biti tolerantni na daljinu. Ne možemo biti humani, ako nismo s ljudima koji trebaju našu humanost." Beppa Joseph
Avatar
DomiMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1020
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 14:11
Lokacija: Zagreb

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la nadicab » 25 tra 2012, 09:40

uff, draga :hug
ja sam se rasplakala dok sam te čitala - tako se isprovaljivati ispred majke koja je dala toliko truda zajedno sa svojom cijelom obitelji da bi dijete dovela do toga da ga može i ŽELI integrirati ... :ne
Na nama i na našoj djeci je da svojim postojanjem dokažemo da mi možemo puno više nego što oni iz prošlih stoljeća uopće misle, jer naša djeca su nenadmašiva samo ako im društvo dadne šansu :luv
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la nora28 » 25 tra 2012, 12:03

Osjecam se kao da sam ja bila na tom razgovoru

ja sam se rasplakala dok sam te čitala

potpisujem. valjda zato sto smo sve ovo vec prosle, slicnih situacija je bilo i kod nas. a ja ne znam ni rijeci reci u pravom trenutku. suze odu same. mogu samo zamisliti kako ti je bilo, ja sam u trudnoci plakala i bez razloga a slusati ovako nesto :ajme
Domi mama :hug znas da se takve stvari dogadjaju, da ce takvih situacija biti jos, ne samo tebi, meni, nasoj djeci.....samo se nadam da ce u buducnosti ljudi poput te defektologice biti sve manje jer cini mi se da se polako ali sigurno svijest mijenja, samo bi najprije ocekivala vecu toleranciju i osvjestenost kod ljudi poput te defektologice, kod ljudi koji se bave djecom.
I Irena i nadica su vec sve rekle, skupi snagu i guraj dalje.
E. 2001.
L. 2012.
nora28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1017
Pridružen/a: 16 srp 2006, 00:31

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la bubamaric » 25 tra 2012, 14:23

Drzi se Domimama, a za Domija bravo sto je iskulirao doticnu ...Tako se to radi i trebao joj je jos koji put reci " neću". :dada

Nazalost , susrecem se jos uvijek sa takvim , narocito na mjestima defektologa, koji su sebi dali za pravo da mi pricaju o iducim trudnocama, pobacajima, mogucnostima da dijete opet ima Down.... tezini zivota uz dijete sa pp....Iako te iste osobe nemaju djecu.... Trebam li reci da kod takvih vise ne idemo..... A imamo iskustva i sa onima koji mjesecima dijete maltretiraju sa jednim te istim, mada ne vidim koja korist ako to i nauci i onda meni kazu da ne napreduje i sl. A da je kod logopeda dobra, zato sto tamo govori ,a govor joj dobro ide i zato ne treba mozak i inteligencija valjda .... :shock :whew
....Vjerujem u andjele...poznam ih po očima....
Avatar
bubamaric
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 118
Pridružen/a: 21 pro 2010, 20:06

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la † zmijac » 25 tra 2012, 14:42

a sad malo pozitive :cool - mi dobili novog asistenta do kraja školske godine (iduće ovak i onak neće biti novčića u gradu :ne )
a što se tiće gornje teme- ja sam davno skužila da (plakala ili vikala ) nad sličnima one ovak i onak misle da sam ja nepopravljiva luđakinja- pa neka im :bis
nije više AKO,već KAD !
† zmijac
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 177
Pridružen/a: 01 srp 2005, 18:05

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la IRENA » 25 tra 2012, 20:42

Obožavam VAS (NAS) nepopravljive luđakinje !!! :le
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

cron