Sada je: 11 svi 2024, 15:00.

Školarci 2011/2012.

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la martina mama » 10 ožu 2012, 19:23

Irena, tvoj kut vidjenja bi bio ok da svak od nas, koliko god nas je ovdje, nema slicnu pricu vezanu uz vrtice, skole. Trenutno sam toliko iscrpljena tjeranjem ljudi po skoli da provedu u stvarnost ono sto pise na papiru, tako da uopce nemam ni malo sucuti kad mi netko kaze da nije za to placen. Mislim da ne da su preplaceni za ono sto rade jer rade ne vise od cetiri sata efektivno dnevno, plus praznici drzavni i skolski, plus nagrade koje dobiju od raznih suradnika sa skolama. I za to jos dobijaju bar sest tisucs kuna svaki mjesec. Za upola manju svotu kod najpozeljnijeg poslodavca u zemlji, sa vss radim puna cetiri sata s jednom pauzom od punih pet minuta. Ukoliko netko od korisnika usluga sluZbe u kojoj radim, ima i najmanju primjedbu na kvalitetu mog rada, zacas se nadjem na listi za otpust. Da ne govorim o usporedbi s nekim manje pozeljnim poslodavcima. Posao u skoli je jos uvijek san.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la IRENA » 11 ožu 2012, 14:54

Baš tako Jelena - to jest moj kut viđenja - i ne mora i nije posve ispravan niti jedini - jednostavno je jedan od kutova viđenja cijele priče.
I ja sam ( beskrajno ) umorna , i počesto ljuta ... jadna... još i više što sam jedna od prvih koji su krenuli tim trnovitim putem ( nije mi žao niti trena - to je bila moja odluka i sada ću je žvakati doklev god mogu) - zato me najviše frustrira upravo to da nakon sad već godina primjera dobre prakse ( na leđima naše djece , nas roditelja ali bome i na leđima učiteljica koje su krenule s nama ) sustav nije riješio i pokušao UHODATI putove ( i našoj djeci i onima iz prosvjete koji su s nama " prvoj liniji")...
Ima svakakvih roditelja ( ne samo posebne djece) ima i svakakvih učitelja ( ne samo posebne djece) - tu ne branim takve koji su aljkavi, nemarni, neskloni prilagodbama .. ali jednostavno ( u datoj situaciji) NE VIDIM da će se desiti neki pomak ako mi roditelji stiskamo i pritiskamo samo učitelje ( profesore) a ne nastavimo stiskati i one na "višim" pozicijama - počevši od stručnih službi škola ( onih kojih ima- a počesto i nema) , ravnatelja, ureda za školstvo .. pa više i više...
I ne vidim da će generaliziranje o učiteljima tipa " efektivno rade 4 sata za puno kuna" poboljšati stvar :dunno
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la martina mama » 11 ožu 2012, 22:25

Eto, bas to sto kazes. Ja sam osupnuta kad vidim da nam se svima dogadjaju slicne stvari. Nasa skola je jedna od svega par skOla u st kOja djecu s poteskocama rado prima i sva ostala djeca s ovog foruma su upisana u takve skole. Pa kad vidim koliko tu muke ima i koliko su nam svima price slicne, dodje mi da svisnem. I naravno, nema odustajanja sve dok ne bude normalno da se nasa djeca ravnopravno skoluju s drugima.
U medjuvremenu treba cuvati zivce, a to mi u zadnje vrijeme ne ide bas nesto. Izgurat cemo do kraja godine i onda na zasluzeni odmor, krpanje svega sto nam klapa da budemo spremniji.
Nadam se da razumijes tu fazu. :-)
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la nadicab » 12 ožu 2012, 10:29

Irena, ovoga puta se ne slažem u potpunosti s tobom - kako bi bilo da npr ti kao liječnica veliš da nisi dovoljno plaćena da bedinaš pacijenta s težim dijagnozama koji treba puno pohađati liječnika, puno pisanja uputnica, lijekova, pretraga, previjanja ... nego da si plaćena za ove prosječno bolesne pacijente?
Tko god je odlučio se baviti prosvjetom, ako ništa drugo, bar za vrijeme svog radnog vijeka (ako ne i za studija) je shvatio da se s time neće obogatiti (osim možda instrukcijama).
Naša djeca imaju rješenje i kao takova su ravnopravna u pravima s drugom djecom - ako se smišljaju testovi za svu djecu u razredu (a u principu ponavljaš testove iz generacije u generaciju), trebaju taj isti test prilagoditi našoj djeci - ako ne znaju, neka se nauče, svi su prošli razno razne edukacije. Naravski da će ta prilagodba ovisiti o umješnosti i zainteresirnaosti nastavnika.
Reći mi da rješavanje testova po principu zaokruži jedan ili više točnih odgovora je prilagođeni program, vrijeđa svačiju inteligenciju jer prijemni na bilo koji faks ima taj princip (a i neki pismeni).
Sve to govori da se takve osobe nisu uopće potrudile proučiti što znači individualizirani/prilagođeni program, pa lupetaju bez veze.
Nažalost, loših iskustava o neinformiranosti u prosvjeti (srećom samo u OŠ jer mi starija djeca idu u kvalitetnu SŠ) sam sa svoje dvoje starijih itekako se naslušala - od negiranja darovitosti najstarije kćerke, do negiranja ADD kod sina. A cijelo vrijeme se radi o istoj školi i jednim dijelom istim profesorima.
Imamo divne profesore koji shvaćaju Denisova ograničenja i njegove jake strane, ali imamo i stavove - ja sve znam o individualiziranom pristupu, nemam vremena prilagoditi mu test, nisam dovoljno plaćena za sve to.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la martina mama » 12 ožu 2012, 22:24

Mi smo isti odgovor dobili kad smo trazili da marta, umjesto da trazi odredjenu recenicu u tekstu, koju ne moze naci zbog toga sto ne uocava strukturu teksts, zaokruzi recenicu izmedju pet izdvojenih recenica. Tu se radi o cistom odbijanju da nauce sto je add, da to nije samo deficit koncentracije, nego problem sa stvaranjem i uocavanjem strukture. BOjim se da su i edukacije koje nastavnici prolaze svedene samo na prevodjenje akronima s engleskOg. Nabija nam se na nos prilagodjeni program. Ovdje se radi o uskracivanju prava na skolovanje prema sposobnostima djeteta. Najlakse je reci on/ ona to ne moze. Puno je teze traziti puteve kako moze. Pri tom se zaboravlja cilj skolovanja, a taj je da svatko nauci maksalno koliko moze.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la alexandra » 12 ožu 2012, 22:28

:|
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la IRENA » 12 ožu 2012, 22:41

nadicab je napisao/la:Irena, ovoga puta se ne slažem u potpunosti s tobom - kako bi bilo da npr ti kao liječnica veliš da nisi dovoljno plaćena da bedinaš pacijenta s težim dijagnozama koji treba puno pohađati liječnika, puno pisanja uputnica, lijekova, pretraga, previjanja ... nego da si plaćena za ove prosječno bolesne pacijente?
.

Vidiš nadice , ja ću se u svemu ovaj puta složiti s tobom ;) , no kvotati ću samo dio koji pojašnjava (donekle) moj kut gledanja - baš ova usporedba s mojim poslom ... vjeruj mi da je i meni pun profesionalni kufer osobnog kompenziranja nedostataka sustava , i mislim da definitivno nisam dosta plaćena , ne za brigu o potrebitijim pacijentima već za kompenziranje pizdarija ( eskuze mua) koje sustav smišlja. Mislim da nema novca koji bi "pokrio" npr. ovaj novi gordijski čvor zvan pravilnik o ortopomu.. ili zilijun drugih %%$%%$# koje je sustav " smislio" .
Ja tu vučem neku paralelu ( naravno da nije primjenjiva nit na sve učitelje a nit na sve doktore) .. neki će se uvijek truditi više i nastojati što bolje kompenzirati ..neki neće ..neki budu neko vrijeme pa će se potrošit i izgorit... . bojim se da je i u mom poslu sve manje onih koji su spremni kompenzirati ... pa nekako računam da je tako i u prosvjeti.. I da nam svima to baš i nije neki dobar zalog za budućnost - ako sustav ne usustavi sustav ..
( malo sam pesimistična - ti vrapca - izgleda da me taj novi pravilnik IPAK ubio u pojam .. znala sam da će me pelene jednog dana doći glave :hahaha )
Voljela bih vidjeti kako se trude i nebitno za koliko lovice npr. djelatnici / službenici HZZOa ili Ministarstva zdravlja ili MZOŠa( oni su valjda sada Ministarstvo znanja :dunno ... ) ..
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la martina mama » 13 ožu 2012, 10:16

Irena, naravno da nisi dovoljno placena za to sto radis. I u tom lancu postoje ljudi koji su placeni da sastave razumljive i citljive pravilnike, oni koji su zaduzeni da vam pomognu oko nejasnoca u istima....a ocito ne rade svoj posao kako treba.
Vrlo slicna situacija je u skolstvu. Integraciju su prepustili pojedincima voljnim da se sami educiraju. Na isti nacin je izostala podrska s visih instanci. Sad se sjetim fortune kad je pricala kako je izgledao njen pocetak rada u Centru u kojem radi i koliko je edukacija imala. Sjetim se i kad je pricala o obavezi koju drustvo namece susjedima obitelji s djecom s pp. To mi se cini kao sustavna podrska osobama s poteskocama.
Ovo sto kod nas zovu integracijom mi sve vise izgleda ko da se netko sprda s nasom djecom. Zato ne sisam tw izgovore nisam placen. Nisam imao vremena. Pravim se da znam, a zapravo nemam pojma...
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la nadicab » 13 ožu 2012, 10:17

Irena :drink :jadnimi
Dobio je 1 iz povijesti uz opasku da je krajnje vrijeme da se prihvati knjige :ajme i 2 iz matematike.
Dobio je jezikove juhe iz hrvatskog jer prošli mjesec nije imao nekoliko puta zadaću, a 3 minusa iz zadaće su 1. ja sam rekla da meni upiše minus jer on sam ne može pisati zadaću bez tuđe pomoći.
To je kao da ga neko kažnjava ako bi se upišao u gaće jer sam ne može otići na zahod. :gaah
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la martina mama » 13 ožu 2012, 10:21

Da ti srce pukne ovo citati:-(
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la MAJA Skopje » 14 ožu 2012, 14:41

:shock zbog Denisovog ocjenivanja.
Potrebna je jedna minuta da donesete odluku koja moze da vam promeni ostatak zivota, ali potreban je celi zivot da otkrijete dali je ta odluka bila pravi izbor.
Avatar
MAJA Skopje
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 730
Pridružen/a: 09 sij 2003, 16:26
Lokacija: Skopje, Macedonia

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la mirela1303 » 14 ožu 2012, 17:28

imam sina u 3 razedu oš u 2 r smo dobili rješenje o individualiziranom pristupu uz redovni program,iskreno do sada nisam primjetila nikakve promjene,naprotiv sada je postalo još i gore,individualizirani pristup se svodi na dospunsku nastavu jednom tjedno i školskog defektologa,što se tiče usmenog ispitivanja za ocjenu toga nema,a pismeni pogotovo matematika su koma (sve jedinice,a učiteljica očekuje da se djete samo javi da ispravi jer ona ne ispituje za ispravak ocjene i za to postoji mogućnost samo na dopunskoj),sada djete na spomen učiteljice počne se derati i vikati i ne želi uopće razgovarati o njoj,ja uz sve pokušaje privole na učenje ipak nekako uspijem,sada su došli u školi na ideju da djete ima parcijalni individualizirani iz matematike.neznam što da radim jer ja sam na rubu živaca djete je tužno i samo živčani razmišljam o promjeni razreda možda i škole,ali defektolog mi je rekao da sa tim neću ništa riješiti,i zanima me da li djete koje ide po individualiziranom programu može imati manji broj zadataka na kontrolnoj ili ne
očajna
mirela1303
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 14 ožu 2012, 08:10

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la martina mama » 14 ožu 2012, 23:45

Mirela, dobrodosla u svijet individualnog pristupa. Ne znam zbog cega tvoj sin ima rjesenje i na osnovu kojih poteskoca. U principu sve ovisi o specificnim poteskocama djeteta. Da, testovi se mogu skratiti ako djetetove dijagnoze govore u prilog tome. Cilj individualnog pristupa je prilagoditi metode prenosenja gradiva i metode ispitivanja kako se istima ne bi upiralo prstom bas u djetetove poteskoce.
Tko je radio obradu tvog sina? Imas li neke prijedloge i nalaze izvan skole? Psiholoski centar Medvescak i savjetovaliste erf-a su najboje adrese. Svaka regija ima i svoje savjetnike za nastavu koji se trude da se individualizacija provodi.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la martina mama » 14 ožu 2012, 23:47

Najbolje je mozda preosobno, ali mi sa spomenutim adresama imamo dobra iskustva.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la martina mama » 14 ožu 2012, 23:50

Sad opet citam. Nejasno je postoji li veliki raskorak izmedju djetetovog znanja i onog sto pokaze na testu. Kako kuci radite? Kakvi su mu usmeni odgovori u skoli?
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la flipper » 15 ožu 2012, 07:04

Mi od kada imamo asistenticu (učiteljicu) preko programa stručnog osposobljavanja (a do tada smo se mučili preko programa javnih radova) smo se preporodili. Naša se učiteljica pouzda u asistenticu i na taj način mogu puno Luka i asistentica odraditi samostalno, rad jedan na jedan, ali ni to neće moći dovijeka. Luka uz veliki ADD ne može se koncetrirati uz žamor i kao da ne može pokazati ono što smo doma naučili. Usmeno može odgovarati sve što se da (čitanje mu ide jako loše). Može pisati ispite u kabinetu a kako je oslobođen tjelesnog nekada ostanu sami u razredu pod tjelesnim i odrade dobar dio što pod redovnim satom baš i ne ide. To naša učiteljica može napraviti sada kad zna da za asistenta ima stručnu osobu.
flipper
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 07 ruj 2007, 17:19

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la mirela1303 » 15 ožu 2012, 08:48

u rješenju sam piše šturo rješenje o individualiziranom pristupu i redovnom programu,bili smo na testiranju kod psihologa na šalati i ustanovljeno je da mu je iq primjeren uzrastu,i kod logopeda koji je ustanovio da ima poteškoća u prizivanju nečega u memoriju,što se tiče rada u kući nekada zadaću napiše sam a nekada su to veliki probelmi uz odbijanje ali na kraju ipak to i napravi.najgore je to što me je učiteljica pitala zašto ministartvo nije u rješenju napisalo kako i što da ona radi sa njime,on je izgubio svako samopuzdanje u sebe i ono što zna neće reći,usnemi odgovori mu idu i ima vrlodobre ocjene,nažalost kod naše učiteljice djete se mora samo javiti da ispravi ocjenu jer ona smatra da ona to ne treba raditi i to isključivo na dopunskoj
mirela1303
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 14 ožu 2012, 08:10

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la mirela1303 » 15 ožu 2012, 10:06

cure može li broj telefona od psihološkog centra hvala
mirela1303
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 14 ožu 2012, 08:10

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la martina mama » 15 ožu 2012, 10:34

Plan individualnog pristupa radi skolska strucna sluzba prema obradi koju je napravila s djetetom i prema ostalim preporukama strucnjaka koji s djetetom rade. Ministarstvo samo izdaje rjesenje. Moram potraziti broj Psih centra. Tu ces dobiti neovisno i strucno testiranje i konkretne upute za individualizaciju. Uguglaj naziv centra pa ce ti izaci i brojevi. S tim uputama mozes raditi doma i grati strucnu sluzbu da rade svoj posao.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la martina mama » 15 ožu 2012, 10:38

martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la mirela1303 » 15 ožu 2012, 12:21

HVALA NAZVALA I DOGOVORILA PREGLED
mirela1303
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 14 ožu 2012, 08:10

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la martina mama » 15 ožu 2012, 13:09

Jos jedan komentar na pismene ispite tvog sina. Ukoliko postoji ociti raskorak izmedju djetetovog usmenog i pismenog ispitivanja, ucitelj je duzan provjeriti zbog cega taj raskorak nastaje. Nema se dijete sto javiti da popravi ocjenu, nego ucitelj mora postaviti pitanje kako na pismenom testu dobiti bar priblizan rezultat. Tu je vazno razumijevanje djetetovih poteskoca. Strucna sluzba bi tu morala dati konkretne naputke sto i kako. Ako nece uciteljica, moras ti povuci pitanje testova. Jedan iz testa za gradivo koje dijete zna je cista kazna za djetetove poteskoce.
Kao sto vidis iz nasih komentara, nigdje to ne ide lako. No, svak od nas mora ustrajati na tome da se individualni pristup primjenjuje onako kao sto je zamisljen. Nije lako. Ono sto pomaze u cijeloj prici je naci u skoli osobu koja te razumije i preko nje gurati ideje. Kod vas to moze biti defektolog koji radi s djetetom i bolje je upucen. Misljenja sastrane mogu biti od pomoci.
Ako ne ide, uvijek se mozes obratiti savjetniku za nastavu koji je po sluzbenoj duznosti duzan dati upute strucnoj sluzbi, a eventualno poslati i inspekciju u skolu. Inspekcija je mozda zadnja instsnca, ali ako nema druge, onda i to.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la nadicab » 15 ožu 2012, 13:52

po Pravilniku, ako se ustvrdi da djetetu ne leže pismena ispitivanja, dijete se može samo usmeno ispitivati.
Ja čekam nalaz od PC-a da im onda to zakačim za nos
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la martina mama » 15 ožu 2012, 23:20

Pc je psiholoski centar medvescak? Mi cekamo termin na erf-u i onda cu zvati juliju da nas zakaze dan iza toga. Hocu imati dva misljenja.:-)
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la dupin » 19 ožu 2012, 09:56

:mah svima, dobre vijesti od nas. Napokon smo od drugog polugodista krenuli na nastavu sa asistentom u redovan razred sa ostalom djecom. U skoli su iznenadjeni, nisu vjerovali da on to moze. Punu satnicu ima, u postupku je mijenjanje cl.10. Sa skolom imamo dobru komunikaciju, poslozilo se napokon :yess .
dupin
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 91
Pridružen/a: 01 vel 2008, 11:56

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la IRENA » 19 ožu 2012, 11:25

dupin odlično :yess
Jan 1999. i Vito 2003. i Gita 2008.
IRENA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1015
Pridružen/a: 13 lip 2001, 09:42

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la martina mama » 19 ožu 2012, 22:15

Dupin, krasno je citati da ide!!
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la mirela1303 » 21 ožu 2012, 20:16

upravo sam došla sa informacija gdje mi je učiteljica otvoreno rekla da rješenje koje imam o individualizirano pristupu je mrtvo slovo na papiru i ništa ne znači,a da školski defektolog mora raditi i donositi odluke prema njezinoj slobodnoj procjeni.kojme da se obratim za pomoć jer ovo je sve gore i gore hvala
mirela1303
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 14 ožu 2012, 08:10

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la martina mama » 21 ožu 2012, 23:54

Ah, te uciteljice. Rijetko koja kuzi i voljna je uciti. Meni sad zao sto ovoj nasoj nismo poslali inspekciju u drugom razredu, na njena prva protivljenja da primijeni sve na sto marta ima pravo. Sad je kasno iako su stvari takve da se od ljubazne uciteljice pretvorila u spletkarosicu koja s nama komunicira samo pismenim putem.

U petak idemo na erf. Mozda budemo pametniji. Imamo dobre preporuke za njih iako se ja sve manje nadam jednostavnom rjesenju. Napisem kako je bilo. Mozda i pomogne.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Školarci 2011/2012.

PostPostao/la dupin » 22 ožu 2012, 10:03

Irena, mmama :grligrli
Zavrsni smo osnovne, ceka nas upis u srednju tu smo na sto muka :ajme. Mmama bas mi je zao da ste sad u takvoj situaciji. Cini mi se da si u pravu u vezi ovog za inspekciju, mi smo nekako najvise razocarenja dozivjeli od pojedinca iz struke za koje smo imali najvise razumijevanja za njihov (ne)rad, misleci pa nije lako ti ljudima pa nemaju iskustvo u radu,.. Sretno na erf-u!
dupin
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 91
Pridružen/a: 01 vel 2008, 11:56

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.