Switch to full style
Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.
Odgovori

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

01 vel 2013, 08:50

naletila slučajno na ovo, bravo za vas :mah
http://www.24sata.hr/sudbine/nadica-paraliziranom-sinu-12-izrauje-aplikacije-za-ucenje-299903

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

01 vel 2013, 10:54

ciklama24 je napisao/la:naletila slučajno na ovo, bravo za vas :mah
http://www.24sata.hr/sudbine/nadica-paraliziranom-sinu-12-izrauje-aplikacije-za-ucenje-299903

i ja sam naletjela na link preko facea, tek kasnije sam povezala imena s forumom! Svaka čast, nadice, ovo zbilja ne može svatko.

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

03 vel 2013, 19:29

Hvala :kiss
Nego, veceras se sprema na izlazak s tatom, a da ne zna da ide na koncert Zvonka Bogdana cije skoro sve pjesme zna pjevati. Obukla sam mu nove traperice s remenom, pa je kliktao od srece jer ima remen kao tata :le pa kosulja, pa after shave miris ... Komentirao je sebe "bas sam sada faca".
Jedva cekam da cujem kako je uzivao u koncertu.

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

03 vel 2013, 19:56

Iiiii? Kakvi su dojmovi s koncerta :kima ?

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

03 vel 2013, 22:49

Koncert je kasnio s pocetkom, pa je poceo iza 19.30. Jos ih cekam da dodju doma, moji muskarci :le

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

04 vel 2013, 00:12

Ajoj pa to je danas, ja zabrijala da je tvoj post od jučer :lol . Nadam se da se dečki dobro zabavljaju!

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

04 vel 2013, 09:38

bilo je njemu ludilo :joy mm veli da je koncert bio predivan, da je i njemu nakon 2,5 sata bilo premalo, da je i on htio još ...
Cijela dvorana je pjevala, a Denis s njima :drink

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

06 vel 2013, 19:50

Nadice, evo čitam podgoričke Vijesti, kad mi privuče pažnju tekst u kome prepoznam da se radi o tebi i tvom sinu. Bravo!!! :srca
http://www.vijesti.me/vijesti/nadica-bjelcic-kreira-aplikacije-ucenje-svog-paralizovanog-sina-clanak-112631

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

06 vel 2013, 22:19

Hvala, to mi je iznenadjenje ali mi je drago da se o tim aplikacija pise sto vise i da ljudi doznaju da nasa djeca mogu puno vise nego sto se misli s obzirom na njihove dijagnoze :yess

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

09 vel 2013, 08:35

i mi smo bili na koncerz Zvonka Bogdana, ovaj put bez Domija..ali već 20. smo opet u Lisinskom na Ladu :))

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

09 vel 2013, 13:15

Jan 51 kg i 147 cm -težak je brate ( u svakom pogledu) al je nabrao i centimetara.. Ima i aknica - po nosu , a i po guzici.. Ponašanje - boli glava - antiprotivan u svemu .. :ajme

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

10 vel 2013, 20:21

Mi bili na sistematskom i F. je visok 145 cm i tezak je 33,5 kg. Da krenuo pubertet. :ajme

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

10 vel 2013, 21:56

Mi smo isto odradili sistematski. Visoka 144cm, teska 44kg:-( jede ko rudar. Za curicu nije dobro da se deblja, al ne rodilo sto ne voli. Uspjela sam danas kupiti traperice na snizenju. Cetrnarstica, misleci da su za iducu godinu. Kad sam dosla kuci, ustanovila da su joj knap. Od skole ne stignemo na sport osim tri puta tjedno, a dama cvate na sve strane.

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

10 vel 2013, 22:29

Negdje oko 152 a tezak 38 kg :ajme
Tek smo malkice zakoracili u psihicki dio puberteta, to znam jer mi je treci :mrgreen

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

14 vel 2013, 14:13

nadice, krasan i inspirativan clanak u JL! :5 :luv

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

14 vel 2013, 21:47

divan tekst! :srca :buket

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

17 vel 2013, 18:25

hvala :kiss
Nego, da ga pohvalim - jučer je samostalno sjedio na autosicu bez AS do Bj i nazad :yess

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

17 vel 2013, 20:19

:yess
bravo svi vi! :)

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

19 vel 2013, 01:12

nadicab je napisao/la:hvala :kiss
Nego, da ga pohvalim - jučer je samostalno sjedio na autosicu bez AS do Bj i nazad :yess


ma izvrsno!!! :joy

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

20 vel 2013, 10:51

znam da i tebe i cijelu tvoju obitelj ova skolska saga kosta zivaca, ali ne daj se, nadice, uz tebe smo. a skolu moze biti sram. i skolu i roditelje. mene je sram. bas je.
drzite se!

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

20 vel 2013, 14:37

mamashnita od noje je napisao/la:znam da i tebe i cijelu tvoju obitelj ova skolska saga kosta zivaca, ali ne daj se, nadice, uz tebe smo. a skolu moze biti sram. i skolu i roditelje. mene je sram. bas je.
drzite se!


potpis! :ajme

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

22 vel 2013, 18:14

Nadice, nije ti neka utjeha, ali meni je par ljudi samo od sebe počelo pričati jesam li čitala o tim nerazumnim roditeljima koji su napravili bojkot umjesto da pomognu Denisu. Svi su odreda u čudu kako je to moguće i kakva će biti djeca takvih roditelja :ajme . Joooooj, ja bih ima svima imena objavila na stup srama, makar oni očito ne znaj kaj je to. Baš sam ljuta i na školu (jer su vjerojatno i oni slabo pripremili teren) i na njih. Držite se!

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

25 vel 2013, 10:50

sutra imamo (ja se nadam) završni razgovor s predstavnicima svih i svakoga oko ove sage. Ja ih moram uvjeriti da krše Zakone i Pravilnike s njihovim rješenjem kako bi mogli 3.c vratiti u prizemlje i to samo na slijedeća 3 mjeseca :ajme
Meni nije jasno kako se škola može oglušiti na sve preporuke iz nadležnih institucija oko preseljenja u prizemlje i kako roditelji 3.c mogu pritisnuti gradski ured da iskešira cca 100.000 kn kako bi vratili Denisov razred na 1. kat.
Nitko ne može ovo vjerovati, ali to se nama događa i mi živimo s time i natežemo se :gaah

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

25 vel 2013, 10:58

drzite se i cuvajte zivce :hug

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

25 vel 2013, 11:52

ali najjači argument mi je onaj da oni to rade jer žele bolje rješenje za Denisa

ma pokrijte se po glavi i šutite radije.

nadice :kiss

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

25 ožu 2013, 23:43

Izvrstan clanak koji vrijedi za sve roditelje djece s pp
http://www.dubrovnikpress.hr/index.php?option=com_k2&view=item&id=6156%3Au-dubrovniku-nema-organizirane-stru%C4%8Dne-potpore-za-djecu-s-autizmom

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

26 ožu 2013, 00:41

nadice, procitah tekst, nemam druge rijeci osim da mi se stegne u grlu od ovakve stvarnosti na nasim prostorima :place
ali, i da mi cinjenica da postoje roditelji poput tebe, koji pomjeraju granice u ovoj atmosferi nedostojnoj covjeka, vraca vjeru u ljudsko srce i ispunjava nadom da nema nepremostivih prepreka. :luv
drzi se i cuvaj,
nadam se da ce se i ovaj problem sa skolom brzo i povoljno rijesiti. :hug

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

04 tra 2013, 09:30

Hvala ti Olja :kiss
Škola je riješena, iako sam čula da klinci iz 3.c se ne usude izaći iz razreda za vrijeme odmora jer ih osmaši zezaju - ne znam koliko je to utjeran strah toj djeci a koliko je istina.
Sada Denis ide samo 1x tjedno na 2. kat sa skalamobilom jer tamo ide na informatiku.
I što je jako zanimljivo - njegovi parcijalni napadi su se drastično smanjili - najbolji dokaz koliko mu je skalamobil štetio.

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

08 tra 2013, 11:53

gdje dajemo raditi ortoze zadnjih 5 godina http://www.ortotikainprotetika.com/#!
Po novome, više se noga ne gipsa za uzimanje otiska, nego se sve skenira i podaci se ukomponiraju na kompjuteru http://www.ortotikainprotetika.com/#!__cad-cam
Dali smo raditi ortoze u kojima će moći stajati i sjediti tj s gibljivim zglobom u koljenu http://www.ortotikainprotetika.com/#!__okgs/vstc99=termoplast

Re: ČAVRLJANA UZ KAVU I ČAJ, KAKO SMO, ŠTO RADIMO......

22 tra 2013, 10:04

mogućnost očinstva, usprkos svim preprekama, nadam se da će uspjeti
Često nailazimo na čuđenje i negativan stav tzv. zdravih osoba koje ne mogu razumjeti potrebu osobe s invaliditetom da postane roditelj. Stereotipna pitanja tipa kako takva osoba može biti roditelj, odgajati dijete, igrati se s njime, obavljati svakodnevne aktivnosti, posljedica su neznanja, nepoznavanja života i nerazumijevanja koje je duboko ukorijenjeno u našem društvu.

http://www.in-portal.hr/clanak/roditeljstvo-bez-granica-medicinski-potpomognuta-oplodnja-za-osobe-s-invaliditetom
Odgovori