Sada je: 28 ožu 2024, 10:25.

operacija tetiva kod CP

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

operacija tetiva kod CP

PostPostao/la nadicab » 11 ožu 2012, 22:16

evo, dosli smo do carobne brojek 12 godina i trebamo operirati tetive. Jel ima netko iskustva, koliko se bude u bolnici, koliko dugo se nose gipsevi itd.
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: operacija tetiva kod CP

PostPostao/la Fantasy » 12 ožu 2012, 15:40

Zašto baš s 12 godina? Sada su mu se počele skraćivati ili to već traje neko vrijeme?
Avatar
Fantasy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1167
Pridružen/a: 28 ožu 2010, 20:49

Re: operacija tetiva kod CP

PostPostao/la nadicab » 13 ožu 2012, 11:26

on ima skraćene tetive još od svoje 1. godine života jer je spazam bio strašan.
Ako se operacija produživanja tetiva odradi u dobi do 5-6 godina starosti, često se mora ponavljati u doba početka puberteta.
Mi smo imali sreću da smo ga vježbanjima i botoxom uspjeli održati u takvoj formi da doguramo do 12. godine. Sada ih trebamo produžiti da bi omogućili pravilni rast kostiju u pubertetu.
kako ga treba operirati na sva 3 nivoa, to znači da je 3-4 tjedna u gipsevima od struka do nožnih prstiju. Poslije operacije su mišići jako oslabljeni i ide intenzivna rehabilitacija.
Usprkos svemu vježbanju, Denis za vrijeme spavanja ima tako zgrčene noge što najbolje pokazuje koliko je oštećen njegov centar za kretanje. Tako da doživjeti 12 godina bez operacija je zbilja čudo
Denis spava:
slika
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: operacija tetiva kod CP

PostPostao/la Lotta » 15 ožu 2012, 16:42

evo mi bili ovu, tj prošlu jesen. odlučili se za lovran i dr mileusnića, iako su polovine zagovarale đapića. jednostavno, meni taj doktor nije sjeo, to je najljepše što mogu za njega reći. stvari koje je on rekao za moje dijete, ja nisam mogla prežvakat. za razliku od njega dr mileusnić korektan, topao čovjek, koji je odma rekao da će to vidljivo poboljšati stajanje i prohodavanje. tako i bi. srećom smo ga ulovili zadnji tjedan što je radio, lovro mu je bio zadnji dječji pacijent.

a za lovran imam samo riječi hvale. usporedbe radi, na šalati se bude oko 7-10 dana u bolnici i 6 tjedana gipsa, lovran se treći dan ide doma i 3 tjedna gipsa.
kolko su svi preljubazni,to je nešto za nevjerovati, ja to još nigdje do sad nisam doživjela, tolko su svi pristupačni, nasmijani, dragi, od čistačica, terapeuta, med. sestara do doktora, ma same pohvale imam. tretirali su ga ko kralja, smjeli smo s njim do operacijske sale, tamo ga dočekao tim s balonima, dragali ga, birao si kapicu..ma, nemam riječi..lovro je otišao na operaciju s osmjehom na licu i balonom u ruci..ma nema duše koja se nije lovri ljubazno obratila i podragala ga, nosili ga ko kap vode na dlanu.

eto to je naše iskustvo. a kad smo skinuli gips, krenuli smo sa laganim razgibavanjem, dobra 3 tjedna prije nego je stao na noge.
a rezultat-takav da su dr polovini suze pobjegle. samo je rekao-to je to! tko god da je radio vrhunski je napravio. skoro pa nije mogao vjerovati, jer lovro sad stoji ravno ko svijeća, nogice niti malo ne vuku nit zatežu, što smo prije mogli sanjati. i sad smo konačno u fazi prohodavanja. tolko ga je to kočilo.
a sve ono što nam je đapić rekao pokazalo se netočnim, po njemu ga ne bi operirali, jer "ne bi baš imalo smisla" :ajme
i sve ono što su rekli da se po botoksu vidi kolko će operacija koristit se u našem slučaju ispostavilo totalno lažno, jer po đapićevom botoksu nije bilo baš nikakvog vidljivog učinka, a ovo ja još sad ne mogu vjerovat kolko su mu nogice ravne.

i da, mi nismo čekali pubertet, jer bez te operacije lovro ne bi mogao prohodati, tako da smo mi sa 7 god operirali.
Avatar
Lotta
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 194
Pridružen/a: 19 sij 2007, 20:48

Re: operacija tetiva kod CP

PostPostao/la nadicab » 15 ožu 2012, 23:33

hvala ti na opisu. Steta sto nema vise dr Mileusnica jer onda bih znala bez imalo dvojbe kome da odem, a ovako :conf
bojim se da ce mi izos operacije kod Irhe biti nedostizan :ajme
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: operacija tetiva kod CP

PostPostao/la Lotta » 16 ožu 2012, 00:30

šteta da ga niste ulovili dok je još radio, krajem rujna je otišao u penziju.
sad ga je "nasljedio" dr rakovac, već na kontroli nam bio on.simpatičan vrlo, al dal ima iste kvalifikacije, ne bih znala.. :dunno
probaj se još raspitat o ostalim liječnicima u lovranu, pa mora biti još netko tko zna dobro napravit takvu op.
inače ko bolnica, super funkcioniraju.

a kolko košta op u matuljima?
Avatar
Lotta
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 194
Pridružen/a: 19 sij 2007, 20:48

Re: operacija tetiva kod CP

PostPostao/la martina mama » 16 ožu 2012, 10:27

Nema veze s temom, al mene dirnulo ovo s balonima u operacionu salu. Netko je mislio da ta operacija djetetu ne ostane trauma. Divna gesta!!:-)
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: operacija tetiva kod CP

PostPostao/la Daisy » 21 ožu 2012, 22:25

Lotta je napisao/la:a kolko košta op u matuljima?

I nama visi operacija kukića već drugu godinu, al po svemu sudeći nećemo još dugo pa me interesira cijena? :mrgreen
Sve dok dišem, nadam se!
Avatar
Daisy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 237
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 19:16
Lokacija: Čvrsto na zemlji!

Re: operacija tetiva kod CP

PostPostao/la Lotta » 22 ožu 2012, 17:50

martina mama je napisao/la:Nema veze s temom, al mene dirnulo ovo s balonima u operacionu salu. Netko je mislio da ta operacija djetetu ne ostane trauma. Divna gesta!!:-)


da, martina mama, i nas dirnulo do suza.. taj prizor ću pamtit cijeli život.
ma općenito smo svo vrijeme boravka tamo imali osjećaj ko da smo na drugom planetu
Avatar
Lotta
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 194
Pridružen/a: 19 sij 2007, 20:48

Re: operacija tetiva kod CP

PostPostao/la Daisy » 26 ožu 2012, 19:31

Daisy je napisao/la:I nama visi operacija kukića već drugu godinu, al po svemu sudeći nećemo još dugo pa me interesira cijena?


Može i na pp. :znoj
Sve dok dišem, nadam se!
Avatar
Daisy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 237
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 19:16
Lokacija: Čvrsto na zemlji!

Re: operacija tetiva kod CP

PostPostao/la nadicab » 26 ožu 2012, 21:48

operacije na 2 nivoa je cca 15.000 kn :ajme
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: operacija tetiva kod CP

PostPostao/la Daisy » 26 ožu 2012, 22:23

Puno je to love. :(
Sve dok dišem, nadam se!
Avatar
Daisy
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 237
Pridružen/a: 29 ožu 2005, 19:16
Lokacija: Čvrsto na zemlji!


Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.