Sada je: 26 sij 2020, 13:03.

GOLJAK

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

GOLJAK

PostPostao/la hope1210 » 14 ožu 2012, 21:48

Dragi roditelji,
ja i moj sincic bi trebali uskoro na Goljak (odijel mame/bebe). Posto mi je to prvi put da idem gore, jako me zanima da li je netko od vas vec boravio na Goljaku??? Kako vam je bilo? Kakva su vam iskustva i sta se radi sa djetetom?
Kakav je smjestaj, sobe, wc, imali gdje staviti djecija kolica, prati robu? U biti zanima me sve, jer sto vise znam to se bolje mogu pripremiti

Svaki odgovor bi bio od pomoci.
Unaprijed puno hvala
hope1210
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

Re: GOLJAK

PostPostao/la Tanja77 » 15 ožu 2012, 12:04

Mi idemo dva puta godišnje evo već više od tri godine. Ja sam gore dosta zadovoljna s terapijama, imaju tim stučnjaka koji dobro obavlja svoj posao. Svaki dan ima se fizikalna, radna, defektolog, logoped, ima soba za senzoriku, također ima psiholog, neuropedijatar dođe i ortoped. Naravno sve ovisi o dobi djeteta i o terapijama koje su vam potrebne. Prvo obavite pregled kod doktorice te vam ona određuje koje vam od navedenih terapija trebaju.
Smještaj je malo manje dobar, sobe su uglavnom dvokrevetne ima i jedna trokrevetna tako da ste u sobi s još jednom mamom i djetetom. Ima krevet za tebe i kinderbet ili krevet za dijete ako je veće. Sobe su uske tako da jedva imaš prostora za prolaz između svih kreveta a nemaš baš mjesta ni za stvari (ima jedan mali ormar u hodniku) tako da uglavnom svi drže svoje stvari u koferu ispod kreveta. WC ima jedan za svih sedam soba što baš i nije idealno i ima mali za djecu. Ima jedna kupaonica gdje možeš kupatI dijete također tu možeš i robu oprat i jedna tuš kabina.
Ima mjesta i za kolica, ispod stepenica ali je jako mali prostor pa ih moraš sklapati i još ako ima dosta onda se slažu jedna na druga što baš i nije najzgodnije.
Smještaj i nije baš idealan ali kad ideš u bolnicu valjda to i ne očekuješ pa se tih deset dana nekako izdrži ali zato su terapije super.
Ako te još šta zanima slobodno pitaj!
Tanja77
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

PostPostao/la hope1210 » 15 ožu 2012, 12:39

Tanja hvala ti puno puno, sada sam malo pametnija :)
Divota sto se mogu ponijeti kolica,a to kakve su sobe i tako mi uopce nije bitno (ali dobro je znati sta te ceka) , jer neidem na godisnji nego da pomognem djetetu. Bitno je da se ima gdje spavat i tusirati, a 10 dana se moze biti pa kakvo je god :)
Sada znam koliko-toliko sta me ceka, nisam imala pojma ni sta ponijeti od robe, ni koliko jer nisam znala koliki je prostor.
Kada si se vec ponudila .... :) zanima me dali se moze ponijeti kamera i snimati sta se radi sa djetetom tako da te iste vjezbe mogu raditi kod kuce (ko ce sve zapamtit samo gledajuci) ?? Je li se moze izaci vani sa djetotom setat u slobodno vrijeme (ako ga ima)? Moj mali ima 18 mjeseci tako da mislim da ce ga ukljuciti u skoro sve te terapije, a sto vise to bolje....treba iskoristiti maksimalno to vrijeme provedeno gore.
hope1210
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

PostPostao/la Tanja77 » 15 ožu 2012, 18:15

Dobro tako i ja mislim, ma nije to toliko loše nego nije nekakvi delux a dobro to i od bolnice ne možeš ni očekivati. Za kameru mislim da možeš ali to dosta ovisi i o terapeutu na kojeg nabasaš ali uglavnom su svi ljubazni i spremni surađivati tako da ne vjerujem da će ti raditi problema oko toga. Naravno da možeš šetati u slobodno vrijeme preko tjedana si dosta zauzet pa i nemaš toliko vremena ali Subota popodne i Nedjelja su slobodni pa možeš gdje hoćeš. Mi smo već obašli cijeli Zagreb od Jaruna do Maksimira tako da smo se već dobro i udomaćili. A i bolnica je u samoj šumi tako ako ideš sad u proljeće i gore možeš lijepo prošetati.
Sretno i nadam se da ćete biti zadovoljni ti i tvoj maleni!
Tanja77
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

PostPostao/la ANGIE » 19 ožu 2012, 16:55

Evo da se i mi javimo...
Ja i moja curica uskoro idemo na Goljak na 10-dnevni program. zanima me samo kakva je gore prehrana za bebe- moja mišica je imala problema sve do 10mj sa gutanjem hrane (zbog slabog tonusa trupa, općenito slabog gornjeg dijela tijela) pa da znam se pripremiti...
ANGIE
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la Fantasy » 19 ožu 2012, 17:02

Joj, nestao mi post. Kod prijema te pitaju kakvu hranu hoćeš za dijete- fino miksanu, normalni meni ali krupnije miksani ili isto kao i za mamu. Ali slobodno ponesi i Hipp ako to jede, a ima na 10 min šetnje i Konzum pa skočiš tamo u nabavku ako zagusti.
Mi smo snimali na fizioterap. ostalo nisam.
Sretno svima!
Fantasy
Ovisna sam
Ovisna sam

PostPostao/la hope1210 » 21 ožu 2012, 15:34

pa to je super da se moze snimat....ja sve te vjezbe po bathu (a oni valjda po tome rade) znam vec napamet , ali bas bi snimala te druge stvari, ali ok ako ne budu dali onda biljeznica i olovka i pisi :)
Evo meni su javili da imam li kod koga biti u Zg, jer mome djetetu treba kao cijelodnevna pedijatrijska njega a oni to gore nemaju!?!?! :baba
Ostala sam bez teksta i nisam znala uopce kako reagirat, jer moje dijete skoro nikada neide kod pedijatra (nema potrebe) niti ima kakve klinicke napadaje, u biti nema nikakve napadne tipicne za njegovu bolest. E sada odkud im to nemam pojma....bas me zanima sta bi rekli da sam odgovorila da nemam kod koga biti hmmmmm :dunno
hope1210
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

PostPostao/la Fantasy » 21 ožu 2012, 16:51

Molim??? Kakve su to sad gluposti? Pa reci im da ni ti kod kuće nemaš cjelodnevnu pedijatrijsku njegu, a uostalom kako veliš da nemate nikakvih zdravstvenih problema- to im isto objasni. Očito su nešto zabrijali.
Fantasy
Ovisna sam
Ovisna sam

PostPostao/la Tanja77 » 21 ožu 2012, 16:58

Nemam pojma zašto su ti to rekli jer to nije istina. Imaju pedijatra i uvijek je jedan dežuran, pa im se za svaki problem možeš obratiti. Mi smo puno puta bili pregledani zbog kašlja, temperature i sl. stvari jer skoro svaki put uhvati nekakvu virozicu gore. Ne znam možda ti to govore jer se boje nekakvih napadaja ali opet viđala sam gore djecu koji baš imaju epilepsiju i redovite napadaje pa su ipak tu boravili tako da to uopće nema smisla. Mada sam bila prisutna kad su jednu mamu koja je imala epileptični napadaj poslali kući iako je nakon toga bila dobro i želila je ostati radi djeteta, ali je oni radi sigurnosti nisu htjeli zadržati. Kad ti je maleni dobro nemaš razloga za brigu a to što oni govore nemoj se na to obazirati jer pedijatra imaju i to što od tebe traže da budeš negdje drugdje uopće nema smisla.
Tanja77
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

PostPostao/la hope1210 » 21 ožu 2012, 20:34

ispravak (tek sam sada vidila) napisala sam bath umjesto bobath hahaha

evo kako je tocno bilo......ja sam njima poslala sve nalaze (kako to treba i da bude) , zatim me nazvala sestra sa odjela za mame i bebe i rekla kada mozemo doci, potom me pitala
"jeli vi gospodjo imate u zagrebu biti kod nekoga, jer je se kao doktorica konzultirala sa drugim lijecnicima i zakljucila da vama treba cjelodnevna pedijatrijska njega a mi to ovdje nemamo" .....ja sam prvo ostala bez teksta, rekla sam da imamo (a ono sta cu sad). ja sam njoj rekla , iako moje dijete ima west sindrom, on je topao, veseo, NEMA nikakve napadaje tipicne za tu bolest i ustvrdili su mu dijagnozu (koja jos nije 100% sigurna) na osnovu EEG-a , nije nervozan, nije placljiv i uvijek suradjuje, a kada mu se neda samo zaspe i to je to. ona na to nista nego mi je rekla da dodjemo sa BOLNICKIM uputnicama i da cemo biti od pon. do pet. tj 5 dana (a ne 10 kako svi pricaju) i meni stvarno ali stvarnoooooooooooo nije jasno zasto??? zbog cega?? i zasto tako kratko, jer djeca gore budu po 10 dana? najvise me zanima a sta bi bilo da nemam kod koga biti??? sta bi morala u hotel a trebam doci sa bolnickim uputnicama ....to jos nisam cula nigdje ali posto meni sve nekako ide naopako nije mi ni cudi :yess
hope1210
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.