Sada je: 26 sij 2020, 13:03.

Škola

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Škola

PostPostao/la sanjas36 » 02 lip 2012, 15:37

Eto jedno pitanje od mene...možda više iznašanje našeg problema. Naime, imam dijete s posebnom potrebom, u malom gradu blizu Zagreba gdje živimo bilo je sve super,bar se tako činilo, do danas....Danas je naša djevojčica priznala da ju djeca gnjave, ružno se odnose prema njoj, izjegavaju je iz tko zna kojih razloga, ljute se na nju jer ima individualnizirani pristup (gluha je) i danas je moje dijete puklo. To nije nitko primijetio osim nas da se nešto događa. Razrednica tvrdi da je u školi sve super, kada sam nazvala psihologinju da malo prokomentiramo ocjene, ono čisto, kraj je godine pa da vidimo što bi moglo bolje, kako sve to izgleda nastavnicima, ona ne vidi nikakav problem. Nemam pojma, ali samo vidim da je moje dijete nesretno...Čak razmišljam da nađem neku školu u Zagrebu da ju tam prebacim, samo nemam pojma što mogu očekivati u drugim školama. Vi koji imate djecu s posebnim potrebama kakve su Vam škole, jel imate pozitivna iskustva, kako to Vama sve skupa izgleda??? Svi savjeti, preporuke i primjedbe su dobrodošle! hvala unaprijed :)
sanjas36
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

Re: Škola

PostPostao/la martina mama » 03 lip 2012, 12:54

Razrednica ima krivi dojam jer tvoje dijete u skoli to dobro prikriva, ali definitivno, ako ju djeca zadirkuju zbog ind pristupa, razrednik je prvi koji to mora prihvatiti kao situaciju na koju treba reagirati.
Mi nismo imali takve probleme osim jedne situacije u prvom razredu koju je uciteljica rijesila tako da bas tom decku koji je moju kci gnjavio, da zadatak da joj pomaze.
Promjena skole je zadnja stvar koju treba napraviti kad se stvari ne micu s mjesta unatoc svim podizetim mjerama.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam

PostPostao/la Plava » 03 lip 2012, 17:04

promjena škole bi njoj mogla biti kao kazna..a drugoj djeci poticaj da na taj način mogu maknuti onoga tko je drugačiji ako to žele..u svakom slućaju treba pritisnuti razrednicu i stručni tim škole na rješavanje problema..
plavi filozof.....
vrti mi se u glavi
"Ništa nije poput razgovora s nekim tko je u istom položaju!"
Rođendani moje djece- dani anđela
Plava
Ovisna sam
Ovisna sam

PostPostao/la sanjas36 » 04 lip 2012, 07:55

hvala na odgovorima, tak sam si nekak i ja mislila!! Ovaj tjedan imamo razgovor s psihologom u školi pa ću vidjeti dalje!
sanjas36
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

PostPostao/la Otocanka » 14 lip 2012, 12:14

Mi smo bili u sličnoj situaciji. 1.razred, dečki je maltretirali (tukli, štipali, vrijeđali, ...). Nadležni u školi su znali, pokušavali, ali im nisu mogli "stati na kraj". S obzirom da je to preraslo u traumu (koju još uvijek "probavlja"), rješili smo to prebacivanjem u drugu školu (po posebnom programu - u staroj je bila na prilagođenom).
Sada je ponovo sretna, zadovoljna i rado ide u školu. :luv
Otocanka
Samo sam naišla
Samo sam naišla

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.