Sada je: 26 sij 2020, 22:14.

Dobili smo članak 37. st.2

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Dobili smo članak 37. st.2

PostPostao/la beammama » 14 lip 2012, 08:07

Benedikt je bio na vještačenju i stiglo nam je rješenje "da je Benedikt dijete s oštećenjem zdravlja u smislu čl. 37. st. 2. Pravilnika).
Na dječji i onu naknadu za njegu od Socijalne skrbi nemamo pravo jer prelazimo 1.663,00 kune po članu obitelji.
Da li imamo nekakva druga prava na osnovu tog članka?
beammama
burek pod bor

Re: Dobili smo članak 37. st.2

PostPostao/la hope1210 » 14 lip 2012, 09:55

Neznam da li si na porodiljnom ili ne i sta tocno cl.37 odredjuje. Za socijalnu skrb dijete treba ispunjavat clanak 38 da bi ostvarilo pomoc tj. invalidninu. Ja i mm isto prelazimo taj iznos po clanu ali moje dijete je dobilo pravo na pomoc jer ostvaruje cl.38, osim toga zahtjev se podnosi u ime djeteta tako da je bitno da on nista ne posjeduje a ne roditelji (tako su barem nama rekli). A ako si na dopustu za njegu djeteta (tj.produzeni porodiljni) onda imas pravo na djeciji doplatak bez obzira koliko ti ili tvoj muz zaradjujete, jer na mirovinsko trebas samo predati rjesenje o dopustu bez isplatnih lista .
hope1210
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

PostPostao/la danijela81 » 14 lip 2012, 10:52

jel imate naveden još koji članak?
za ovaj piše
Članak 37.
VIŠE VRSTA OŠTEĆENJA
(1) Postojanje više vrsta oštećenja (tjelesnog, mentalnog i psihičke bolesti) uključuje dvije ili više njih predviđenih ovim Pravilnikom.
(2) Postojanje više vrsta oštećenja (tjelesnog, mentalnog i psihičke bolesti) uključuje jednu od njih izraženu u stupnju težine predviđene ovim Pravilnikom i jednu ili više njih koje nisu izražene u stupnju težine predviđene ovim Pravilnikom, ali njihovo istodobno postojanje daje novu kvalitetu oštećenja ili bolesti.
(3) Postojanje više vrsta oštećenja (tjelesnog, mentalnog i psihičke bolesti) koje uključuje dvije ili više njih od kojih niti jedna nije izražena u stupnju težine određene ovim Pravilnikom, a njihovo istodobno postojanje daje novu kvalitetu oštećenja ili bolesti.

mislim da bi to bilo "teže oštećenje zdravlja", al nisam sigurna. ako je, onda imate pravo na uvećani dječji doplatak, bez obzira na primanja.
na koju naknadu za njegu misliš? ako misliš na "doplatak za tuđu njegu i pomoć", to ne ovisi o primanjima u ovim slučajevima:
(1) Pravo na doplatak za pomoć i njegu u punom iznosu, neovisno o uvjetima iz članka 68. stavka 2. podstavka 2. ovoga Zakona, ima:
– osoba s težim invaliditetom,
osoba s težim trajnim promjenama u zdravstvenom stanju,
– slijepa, gluha i gluhoslijepa osoba koja nije osposobljena za samostalan život i rad.
(2) Pravo na doplatak za pomoć i njegu u smanjenom iznosu, neovisno o uvjetima iz članka 68. stavka 2. podstavka 2. ovoga Zakona, ima:
– slijepa, gluha i gluhoslijepa osoba koja je osposobljena za samostalan život i rad i
– osoba potpuno lišena poslovne sposobnosti.

e sad, jesu li promjene navedene kao teže i trajne?
ako nisu navedene kao teže i trajne, onda se gledaju primanja.
invalidnina ide za teške (skuži razliku u njihovim imenima - teže i teške promjene nisu ista stvar) promjene u zdravstvenom stanju, i ako imaš pravo na ivalidninu, automatski nemaš pravo na taj doplatak (invalidnina je većeg iznosa i pokriva taj doplatak)
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
danijela81
(pre)fina gospoja

PostPostao/la danijela81 » 14 lip 2012, 10:54

danijela81
(pre)fina gospoja

PostPostao/la beammama » 14 lip 2012, 13:53

hope, nisam na porodiljnom. MM koristi SRV, ali za Amadeja pa ne može tražiti i za Benedikta.

Nije dobio trajno ""Liječenjem i kontrolama alergologa može se utjecati na zdravstveno stanje uz uzimanje propisane terapije".

U nalazu i mišljenju CZSS-a stoji "Postojanje potrebe individualnog rada u provođenju pishosocijalne rehabilitacije - psihoterapijski suport"
Što to znači?
I traže ponovno vještačenje u lipnju 2015. s nalazima alergologa i psihologa. Čemu to, ako nemamo ni na što pravo.
HZMO je priznao pravo Amadeju na uvećani dječiji, ali ne i Benediktu "... odnosno ne postoji oštećenje zdravlja u smislu čl. 38. navedenog Pravilnika, stoga nema osnove za ostvarivanje prava neovisno o dohodovnom cenzusu;..."
beammama
burek pod bor

PostPostao/la danijela81 » 14 lip 2012, 13:59

ja isto ne kužim, čemu vještačenje ako nema pravo na ništa :dunno
ne znam, ali mislim da bi trebao imati pravo barem na uvećani dječji.
na invalidninu sigurno nema pravo. ako ima pravo na doplatak za pomoć i njegu, onda ima i pravo na dječji. ako nema ništa od toga, čemu ga vucarati na kontrolno vještačenje :dunno
za doplatak za pomoć i njegu ne treba uvijek čl 38, ovisi i što sve piše u nalazu.
tu je netko zakazao, nešto mi se ne slaže u cijeloj toj priči
danijela81
(pre)fina gospoja

PostPostao/la danijela81 » 14 lip 2012, 14:03

a jel se spominju neki od članaka 27 do 36? igdje u Nalazu?
danijela81
(pre)fina gospoja

PostPostao/la beammama » 14 lip 2012, 14:05

Ono što je meni socijalna radnica rekla je da bi imao pravo na nekakav doplatak za njegu od CZSS čini mi se, ako bi imali prihode manje od 1000 kuna po članu.
Invalidninu u svakom slučaju nemamo pravo, ali sam mislila da na njegovu dijagnozu možemo dobiti dječji, jer koliko sam shvatila, da mm ne koristi SRV za Amadeja bi dobilo SRV na Benediktovu dijagnozu.

danijela, ne spominju, samo 37 i 44
beammama
burek pod bor

PostPostao/la danijela81 » 14 lip 2012, 14:10

da, SRV povlači dječji. ali ako se SRV ne koristi, onda kao i da nema pravo (bilo je govora o tome, totalno apsurdno).

doplatak za njegu i pomoć za "lakše" slučajeve ide prema cenzusu. a za ove koje sam spominjala gore ide neovisno o cenzusu (piše neovisno o čl. 68). tak da bi vi vjerojatno imali pravo na to da su vam primanja manja. ovako izgleda da nemate pravo na ništa :dunno
danijela81
(pre)fina gospoja

PostPostao/la alexandra » 14 lip 2012, 15:39

a novo vještačenje su ti zakazali jer postoji mogućnost da se stanje pogorša (teoretski) pa se može promijeniti i status i prava djeteta. to ćeš sama procijeniti da li ćeš ga voditi ili ne na daljnja vještačenja, mislim da ga ne mučiš bez veze ako je on ok, a ne koristi nikakva prava.
ako treba, pišam crveno
alexandra
idealni svjedok

PostPostao/la andrij » 15 lip 2012, 16:27

beammama je napisao/la:hope, nisam na porodiljnom. MM koristi SRV, ali za Amadeja pa ne može tražiti i za Benedikta.

Nije dobio trajno ""Liječenjem i kontrolama alergologa može se utjecati na zdravstveno stanje uz uzimanje propisane terapije".

U nalazu i mišljenju CZSS-a stoji "Postojanje potrebe individualnog rada u provođenju pishosocijalne rehabilitacije - psihoterapijski suport"
Što to znači?
I traže ponovno vještačenje u lipnju 2015. s nalazima alergologa i psihologa. Čemu to, ako nemamo ni na što pravo.
HZMO je priznao pravo Amadeju na uvećani dječiji, ali ne i Benediktu "... odnosno ne postoji oštećenje zdravlja u smislu čl. 38. navedenog Pravilnika, stoga nema osnove za ostvarivanje prava neovisno o dohodovnom cenzusu;..."

Možeš tražiti skraćeno radno vrijeme za drugo dijete , iako MM koristi za prvo dijete .
Ispunjen život moguć je unatoč mnogim neispunjenim željama.- D. Bonhoeffer
andrij
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

PostPostao/la martina mama » 16 lip 2012, 00:45

Onda na osnovu rjesenja o srv mozes dobiti dd. Mi ga za Martu imamo na taj nacin. Nemamo cl 38. i nemamo invalidninu, ali imamo dd jer ima visestruko teze ostecenje zdravlja.
Isto imamo mogucnost novog vjestacenja na centru ne znam tocno kad, a ne koristimo nista od njihovih usluga (prava)
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.