Sada je: 07 srp 2020, 04:12.

VJEŽBAMO,VJEŽBAMO,NE STAJEMO 2013.

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

VJEŽBAMO,VJEŽBAMO,NE STAJEMO 2013.

PostPostao/la alexandra » 07 sij 2013, 17:51

vojla!
tu se hvalite, tražite savjete i podršku, ne posustajte i budite čim prije gotovi :luv
ako treba, pišam crveno
alexandra
idealni svjedok

Re: VJEŽBAMO,VJEŽBAMO,NE STAJEMO 2013.

PostPostao/la nevenera » 07 sij 2013, 18:19

evo mene tu :lol

puzanje je krenulo u širu osnovu
pa je krenuo sjedenje na način da iz puzanja ide u w sjed, stavi guzu među noge pa onda tako, iz w sjeda prabacuje noge naprijed. nekad bi ostalo tako, jedna noga iza, w sjed, jedna naprijed.
teško za opisati a izgleda ajme meni :ajme
ispravljala sam ali je uhvatio obrazac i eto. :gaah

onda je krenulo da se želi dići na noge, ali nema iskorak nego nogu baci bočno, kao u špagu pa se tako diže :ajme
obukla sam mu minicu. do koljena. sašila sam nešto da ne može širiti noge.
sad ide u medvjeđi hod kad želi sjesti.

dosta je na koljenima, kreće se na njima, stoji na njima bez pridržavanja.

pokušavam ga usmjerit da ide u bočni sjed pa se ispravi u pravo sjedenje
kad se konačno sjedne super je. ne pada, ne klati se, ima prednje i bočne obrane.

vježbe su sljedeći tjedan.
za praznike smo imali samo tačkanje vježbat
a sad svega :ajme
nevenera
idejni kreator MUD-a

PostPostao/la alexandra » 07 sij 2013, 18:21

ajme neve, veselo :lol
ovo si se dobro s minicom sjetila.
ako ga ne možeš obuzdavati s w sjedom i puzanjem, a ako je stajanje i hodanje na koljenima ispravno, ja bi to poticala.
al znaš i sama da morate puzanje ispeglat ko osnovu za sve :ajme
ako treba, pišam crveno
alexandra
idealni svjedok

PostPostao/la nevenera » 07 sij 2013, 20:06

alexandra je napisao/la:al znaš i sama da morate puzanje ispeglat ko osnovu za sve

da, znam
zato i upalim ignore kad krene plakat jer je sputan :lebdi
sad mi se i čini da malo jednu nogicu baca naprijed ali možda mi se čini

uspjela sam usnimit sve bez minice što radi za pokazat vježbalici. stavim tu da baciš oko i zgražaš se sa mnom :ajme :hahaha
nevenera
idejni kreator MUD-a

PostPostao/la nevenera » 07 sij 2013, 20:09

alexandra je napisao/la:ako je stajanje i hodanje na koljenima ispravno, ja bi to poticala.
to je i vježbalica rekla
mislim da je ok i to radi i sam
baca stvari na kauč pa ih hvata
kako je visok nema potrebe za iskorakom ali potkrade mu se koji "bočni špaga" iskorak - no ne u minici
nevenera
idejni kreator MUD-a

PostPostao/la alexandra » 07 sij 2013, 21:01

bočna špaga iskorak - to patentiraj :lol
na koljenima samo pazi da ne piga kičmu, tj. da ne gura kukove naprijed.
ako treba, pišam crveno
alexandra
idealni svjedok

PostPostao/la nevenera » 07 sij 2013, 21:17

gledala sam baš to s kičmom i kad je na koljenima i kad baš sjedne (na guzu) kičma, kukovi, noge, stopala. sve kako treba
bar nešto :lol

pokušavam prebacit filmić ali ima minut i pol pa traje
nevenera
idejni kreator MUD-a

PostPostao/la nevenera » 10 sij 2013, 21:58

samo mi vježbamo :lol

gledala sam rukice na tepihu i ne skuplja ih. stoje ok, raširene

primjetila sam od njegovog prefinog posjedanja i dizanja da mu jedno stopalo kad je na koljenima gleda na van, ne na unutra
to ispravljam, vratim kako treba, pa on opet i tako u krug

mene brinu noge, tj stopala
kako je krenulo ono s glupim posjedanjem grasp na nogama je baš očit
kad sjedne drži stopala u stavu balerine, skroooz ispružene
to je i tin imao, ali u manjoj mjeri
pitala sam vježbalicu i reče mi da mu obučem cipele, neke teže, veće po mogućnosti zbog stopala i njegova rasta jer nije cipela da se hoda u njoj nego da mu udari kontru kod tog istezanja
usput je rekla da će m teške cipele pomoć da kod puzanja ojača noge
jel to ima uopće smisla?
mene strah da će u cipeli samo radit grasp a ja to neću vidjet

kad skinemo minić nogice idu kao u žabe dok puže, totalno široko, skoro da je na podu
pa ostajemo u miniću
bez minića se i dalje posjeda čudnovato
a u njemu ide bočno, nekad sjedne, tj podigne se rukom, nekad ne

na koljenima ide ok. igra se tako jako dugo
ako nije uz kauč na koljenima onda je uz tv gdje premješta knjige s donje na gornju policu :lol
nevenera
idejni kreator MUD-a

PostPostao/la noah » 11 sij 2013, 17:55

Mi bili ovaj tjedan bili zadnji put na vježbama,ft rekla da više ne moramo dolaziti da se asimetrija većinom ispravila,jedino da još naravno vježbamo penjanje i spuštanje po stepenicama da još utvrdimo ljevu nogicu. Mi ćemo naravno raditi i na finoj motorici,iako su nam na radnoj terapiji u Goljaku rekli da je on ok. Sa Goljaka su nas ft otpustili čim je prohodao,znači pred neka dva i pol mjeseca( s uputama da kod kuće vježbamo stepenice i zadnje obrane pri sjedu),a ova privatno ft sada. Ova privatno ft je rekla ako primjetim nakon dva ili tri mjeseca povratak asimetrije da se vratimo kod njih. Sada još moramo na kontrolni EEG za mjesec i pol, i kod fizijatra.
On još uvijek zna padati na guzu,znatno manje nego prije i u ova dva i pol tjedna pauze od njihovih vježbi je vidno uznapredovao pa je to njima još jedan od razloga što su ga pustili.
Ako oni sa Goljaka i ovi privatno kažu da je on ok,onda im valjda mogu vjerovati i biti za sada u miru,valjda je onda noa odoista sada ok. Valjda ćemo i te sitne nijanse ispraviti.
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu

PostPostao/la alexandra » 11 sij 2013, 19:07

noah, ako dvoje kažu da je ok, ne brigaj. :joy al imaj jedno oko otvoreno :lol

neve, ne volim kontra struke, al ja ne bi stavljala cipelu. naročito ako izvrće jedno stopalo na van. cipela će ga priječit da "vuče" stopala u puzanju i izvrtat će je stalno na van.
za početak bi malo više razgibavala stopala pasivno. znaš onu klasiku, gurat cijelo stopalo prema gore itd. i ispravljala.
pa bi onda evenutalno išla na elastični zavoj. meni cipele u tim fazama nikako nisu drage.
nama su stopala letila na sve strane, glumili smo balerine i svašta, ali cipelu sam joj obukla tek kad je prohodala.
ako treba, pišam crveno
alexandra
idealni svjedok

PostPostao/la noah » 12 sij 2013, 16:19

alexandra je napisao/la:noah, ako dvoje kažu da je ok, ne brigaj. :joy al imaj jedno oko otvoreno :lol

S obzirom kakva sam ja imat ću oba oka otvorena :lol
Lakše mi je kad nas čeka još pregled fizijatra,ovaj put ću zahtijevati da nam bude dr. Žućko, on je kontrolirao i starijeg.
Bila sam na topicu epilepsije spominjala pred dva mjeseca čudan pogled poput kratkog epija,no ft kaže da to njoj ne liči na epi, ja ću to ipak spomenuti i fizijatru i neuropedu na EEG-u kad budemo išli kod njih.
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu

PostPostao/la nevenera » 12 sij 2013, 16:56

tenx - alex, zato i pitam. i meni se čini malo rano za cipele, pogotovo zbog tog stopala koje leta okolo.
nevenera
idejni kreator MUD-a

PostPostao/la noah » 13 sij 2013, 00:04

Ja si isto ne mogu zamisliti na tako maloj bebi cipele na nogama.
Moj Noa je u kući stalno u pletenim mekanim šlapicama ili debelim čarapama sa protulkizajućom gumicom ispod,ima tvrđi đon odnosno cipele samo kad ide van,čak i u autu nema cipele dok se vozi :lol . I kad smo kod nekog u gostima obavezno mu uzmem debele čarape i skidam mu cipele.
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu

PostPostao/la alexandra » 13 sij 2013, 13:01

s. je takva i nakon 12. godina :lol
doma nikad nije imala šlape, uvijek je u abs čarapama. i nosim ih sa sobom posvuda za presvlačenje. :lol
samo je u školi u kroksama. da se nju pita i tamo bi čaraparila.
preko ljeta na moru je uvijek i isključivo bosa po bilo kakvom terenu, po svom izboru, natikače i ostalo više ni ne kupujem :xmasgrin
ako treba, pišam crveno
alexandra
idealni svjedok

PostPostao/la noah » 13 sij 2013, 16:15

I moj stariji isto u mekanim šlapama svugdje ko i mlađi no u autu je dok se vozi ipak u cipelama :hahaha
I preko ljeta je na moru i na selu isto većinom bos,ima neke mekanije natikače, a tako ćemo prek ljeta i sa mlađim što više bosonogi.
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu

PostPostao/la nevenera » 13 sij 2013, 17:00

meni je tin zbog graspa bio bos najčešće ili u čarapama :dada sve se super ispravilo
nevenera
idejni kreator MUD-a

PostPostao/la noah » 14 sij 2013, 00:39

Može pitanjce!? Moja frendica bila sa malenim (koji ima sličan problem sa ljevom nogicom koju po stepenicama vježba,inače ne vjež se više kod ft a ovo je bila samo kontrola,gotovo isti slučaj ko i naš) u Suvagu i neuroped je tamo preporučio terapijsko jahanje zbog te lagane asimetrije sa ljevom nogom! Pa sad neznam bi li to bilo dobro i za mog Nou? Zvat ću i ft da pitam šta misli o tome. Jel netko to od vas ili vaš koristio to? Čudi me što to i nama nisu nikad spomenuli! Hvala :xmassnješko
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu

PostPostao/la alexandra » 14 sij 2013, 01:38

terapijsko jahanje je dobro za sve, ali će ti ga isto tako rijetko tko spomenut. ono što znam je da se čeka 100 godina na red. al pitaj na hipodromu.
ako treba, pišam crveno
alexandra
idealni svjedok

PostPostao/la noah » 15 sij 2013, 16:33

Bila sam zvala pa kažu da terapijsko jahanje se primjenjuje tek sa dvije godine starosti djeteta,znači čekam do tada.
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu

PostPostao/la hope1210 » 16 sij 2013, 21:18

dragi vjezbaci,

i mis smo neumorni kao i vi , vjezbamo svaki dan , treniramo se, masiramo itd itd.
Sada imam jedno pitanje koje me jako zanima. Ovako:
moj sin je poceo dobivati napade (parcijane , neke atipicne) i sada neznam da li smijemo dalje vjezbati??
Napadi se dogodjaju 1-2 dnevno svaka dva do tri dana, e sada netko kaze da dijete ne treba vjezbat zbog napada , e a ja mislim da mu moze biti samo gore ako ne vjezbamo jer sto se vise krecemo, vjezbamo i aktiviramo na bilo kakav nacin to je bolje i za mozdane vijuge.
Eto drage mame bila bih vam jako zahvalna na vasim odgovorima :buket
hope1210
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem

PostPostao/la nevenera » 16 sij 2013, 21:27

mi smo bili kod fizijatrice
sve sam već znala ali isto sam nekako željala da mi kaže nešto drugo, no dobro
vježbanje svaki tjedan. taman sutra idemo do vježbalice
radi što ne bi trebao (prije vremena) i to radi nepravilno, ono što bi trebao (npr. pljeskanje) ne radi.
ne puže kako treba, guza mu se previše mrda, ne ide nogama kako treba dok puže (tolerira se još mjesec, ako se ne popravi idemo do ortopeda da vidi jel sve ok s zdjelicom). posjedat se ne smije više na onaj svoj način jer postoji opasnost da iščaši nešto.
hipoton je (mlohav), a stopala su mu hipertona (kruta, drži ih u položaju balerine stalno).
ali u globalu fizijatrica je zadovoljna, samo bi bila sretnija da nije krenuo sa svime toliko rano jer bi možda bilo pravilnije.
ona je sretna a ja sam :gaah

hope- nemam ti pojma za napadaje i vježbanje :hug
nevenera
idejni kreator MUD-a

PostPostao/la alexandra » 16 sij 2013, 21:56

hope, to ti moraju točno reći tvoj neuropedijatar i tvoj fizijatar. mi i svi ostali možemo bajat. sve ovisi o tome kakvi su napadi.
ja sam svakako bliža tvom mišljenju.
ako vidiš da ga napadi iscrpe, taj dan ne bi vježbala ili bi značajno smanjila intenzitet, odnosno radila lagane vježbe koje ne umaraju.
ostale dane bi vježbala normalno.
ako treba, pišam crveno
alexandra
idealni svjedok

PostPostao/la Denny » 29 sij 2013, 10:49

Emma je za Novu godinu prohodala. Kaže fizijatrica na Goljaku sve školski, sve u redu. I logopedica je zadovoljna, i defektologica, ma baš je kako napredovala u zadnjih 2-3 mjeseca. :joy :joy

Laura se prije desetak dana napokon sjetila u potrbušnom položaju podignuti guzu i stati u polu-četveronožni položaj. Danas se prvi put sama posjela, a ja opet imam osjećaj da smo osvojili Mount Everest. :joy :joy
slika slika
Denny
Ovisna sam
Ovisna sam

PostPostao/la nevenera » 29 sij 2013, 10:50

:joy :joy :joy
nevenera
idejni kreator MUD-a

PostPostao/la Fantasy » 01 vel 2013, 20:58

Denny bravooooo, presretna sam zbog vas, svaka čast curama :joy :joy :joy
Fantasy
Ovisna sam
Ovisna sam

PostPostao/la noah » 04 vel 2013, 23:30

Bravo za malu emu!

Mi smo danas bili kod fizijatra i veli da je N.ok, da ga vodimo što više u parkove da se penje,po stepenicama,preko prepreka itd. Ona kaže da mu je mrvicu pažnja kraća. Uputila nas je još na pregled kod logopeda i psihologa al tek u 5mj.
Po stepenicama je puno bolji sa tom svojom ljevom nogicom. Kod fiziot. ne moramo ići jedino eto kod kuće s njim tako se igrati i poticati ga što više. Najvjerovatno ćemo ga upisati na Epo igru, na demo satu je bio donekle (polovično) skoncentriran,zapravo on dosta posluša i napravi kad ga nešto zamolim u igri,jedino kaj je nemiran u stolici za hranjenje pa ga znam uokolo hraniti,ali ću ga nastojati zadržati u stolici dok jede.
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu

PostPostao/la olja2208 » 05 vel 2013, 00:19

Denny, bravo! :yess

evo i nas mali apdejt, iako nismo vise vjezbaci,
kod nas je sve 5, zadnji put smo bili na kontroli pocetkom 12. mj., i tad nam je rekla da ga vise ni u cemu ne sputavamo, te da sve radi skolski.
zadatak nam je bio prije tog da mu ne dozvoljavamo da rano ustaje i hoda uz namjestaj, vec da sto duze puze, sputavali ga nekih mjesec dana a onda nam je sa njegovih 9 mj. rekla neka ga slobodno pustimo.
sa 10 mj. se vec lagano pustao po par koraka a sa 11,5 mj. prohodao kao veliki.
Kontrola nam je za 3 mj., da ga skicnu kako hoda.
poslije svega mi je jako drago sto su nas pratili i usmjeravali, mirnija sam kad znam da sve sto radi, radi kako spada.

pratim vas! :kiss
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata

PostPostao/la Pupy » 26 vel 2013, 22:05

Drage mame...imam sineka od 8,5 mjeseci rođenog sa ravno 35 tjedana i unazad nekoliko dana postali smo vježbači jer ne sjedi sam i ne puže niti ne pokazuje namjeru...tj nije pokazivao.
U nekoliko dana vježbanja (prva dva dana se u pokušaju posjedanja bacao na leđa), uspio je prosjedit sam na kratko, međutim čim krene za igračkom odmah pada i ne pokušava se vratit u sjedeći položaj i još je problem što kad ga ja hoću posjesti on se pokušava dizati na noge pa to zna biti teška borba..al negdje smo ipak krenuli...
A vešeras je u trbušnom prvi puta izveo nogama prave pokušaje puzanja, ali ne može pomaknuti ruku...čim ju digne pada na nos...ali ako mu ja pridržavam gornji dio tijela gura se prema naprijed..a ako mu stavim ruku ispod trbuha čak dođe u nekakav četveronožni stav...
Nadam se da me primate u društvo da malo razmjenjujemo iskustva i nadam se velike napretke :)
Bila sam sva isfrustrirana ali ovo današnje puzanje mi je nekako dalo nadu da će sve jako brzo biti u redu :)
Pupy
Samo sam naišla
Samo sam naišla

PostPostao/la noah » 03 ožu 2013, 23:03

Mi bili na EEG-u na Goljaku, i sve je u redu, nalaz je čist :joy
Noa je super u motoričkom smislu, po stepenicama puno bolje ide i sada puno lakše koristi i ljevu nogu pri penjaju,odnosno ja ga lagano gurnem prbacivši mu ravnotežu na desnu nogu i onda on digne ljevu nogicu na stepenicu i popne se,inače bi se on samo penjal desnom, ali sad puno lakše to uspijemo. tako vježbami i kad se spuštamo dole po stepenicama. neuroped rekao što više hodati po travi,kosim terenima i neravnim podlogama.

pupy,naravno da će bit sve u redu, uz pridržavanje uputstva fizijatr i fizioter. i vježbu čak postanu i napredni.
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu

PostPostao/la Lorena82 » 12 ožu 2013, 12:43

pozdrav mame i bebe vježbaci!
evo i nas u vaše malo radno društvo, nadam se da nas primate ;)
jučer smo bili na prvom pregledu kod fizijatra i imamo dijagnozu Hypertonus. fizijatrica je komentirala da je hipertonus jak i generalan. uključeni smo u neurorazvojnu gimnastiku u sljedeća 3 mjeseca. jednom tjedno moramo u bolnicu po nove vježbe, vježbati minimalno 2h na dan. samoinicijativno idemo sljedeći tjedan na uzv mozga i na pregled kod neuropedijatra.
kažem da je samoincijativno jer mi se neda molit uputnica i čekat mjesecima na termin kod neuropedijatra. praktički sam ja sama skužila hipertonus na malome dok je imao kojih 2 tjedna, izgledao mi je ukošen na jednu stranu. na prvom pregledu s mjesec dana sam to pripomenula dr., ona je rekla da je malo čvršći ali da će se možda sam "otkočit" :conf :ajme
naravno da se nije sam otkočio i evo nas kod fizijatra sa 2,5 mjeseca a da sam jače napinjala mogli smo biti na vježbama od njegovih mjesec dana. :roll tako da sam odlučila da se povodim za svojim osjećajima.
zanima me dali je za hipertoničare bolja Bobath ili Vojta terapija? jer imamo mogućnost dolaska privatnog Bobath terapeuta u kuću na vježbe.
imate kakve savjete, napomene. sve mi je to jučer palo na glavu i malo je reći da sam u totalnoj komi i sva zbunjena :znoj
Lorena82
Asimilirana
Asimilirana

Sljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.