Sada je: 25 tra 2024, 22:46.

financiranje asistenata u nastavi

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

financiranje asistenata u nastavi

PostPostao/la nadicab » 12 srp 2013, 19:24

s HZZ-a
MLADI ZA MLADE - pomagači u nastavi

Ovom mjerom pruža se podrška uključivanju djece s poteškoćama u učenju i djece romske nacionalne manjine u redovan obrazovni sustav. Također se pruža podrška uključivanju teško zapošljivih mladih osoba sa završenim gimnazijskim obrazovanjem kao i mladim osobama prvostupnicima na tržište rada te stjecanju prvog zanimanja za osobe bez radnog staža gimnazijskog obrazovanja.

Ciljana skupina:

Nezaposlene mlade osobe do 29 godina gimnazijskog obrazovanja i sa završenim prvim stupnjem visokoškolskog obrazovanja bez obzira na radni staž

prijavljene u evidenciju nezaposlenih najmanje 30 dana
potpisan Profesionalni plan zapošljavanja.
Trajanje financiranja - do 10 mjeseci (školska godina rujan - lipanj)

Visina financiranja:
Iznosi subvencija određuju se na bazi osnovice za obračun doprinosa prema minimalnoj plaći koja iznosi 2.984,78 kuna prema objavi Državnog zavoda za statistiku (NN br. 51/13) uvećane za doprinose na bruto plaću, te ukupno iznosi 3.438,47 kuna i to:

100% troška bruto plaće od 3.438,47 kuna mjesečno,
troškovi prijevoza max. 400 kuna po osobi.
Troškovi prijevoza plaćaju se samo u slučajevima kada se nezaposlena osoba uključuje u javni rad izvan mjesta prebivališta i u gradovima gdje je nužno koristiti javni prijevoz. Dokaze o troškovima prijevoza obrazovna ustanova je u obvezi dostaviti uz mjesečne liste prisutnosti i zahtjeve za isplatu refundacija.

Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: financiranje asistenata u nastavi

PostPostao/la ančica28 » 27 kol 2013, 09:46

Nadice, sad sam tek vidjela da si stavila, škola je blizu, a ni traga ni glasa tome!
Kao osoba koja je radila kao asistent u nastavi i prošla nekakvo obrazovanje i prije i u toku posla mogu samo reći da je ovo ograničenje za stručnu spremu i godine čista glupost! Vidi se da se tu ne ide za interesom djeteta već još jedna taktika naše vlade kako da smanji broj nezaposlenih! Kao da se radi o javnim radovima gdje svatko može zalijevat ceste, čistit ulice, itd... Ovdje se radi o vrlo zahtjevnom poslu koji ne može svatko, a da ne velim da mora imati odgovarajuće znanje i iskustvo!!!
Majka jednog sina...
Avatar
ančica28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1036
Pridružen/a: 15 pro 2009, 21:25
Lokacija: sjever

Re: financiranje asistenata u nastavi

PostPostao/la MBee » 28 kol 2013, 13:53

Ne samo to, baš me danas škola obavijestila da je zbog štednje dodjeljen jedan asistent za moje i drugo dijete sa autizmom?!
Avatar
MBee
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 334
Pridružen/a: 22 lis 2007, 15:13

Re: financiranje asistenata u nastavi

PostPostao/la ančica28 » 28 kol 2013, 20:37

Ajoj, jedan asistent za dvoje djece? :conf :/
Majka jednog sina...
Avatar
ančica28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1036
Pridružen/a: 15 pro 2009, 21:25
Lokacija: sjever

Re: financiranje asistenata u nastavi

PostPostao/la MBee » 29 kol 2013, 10:18

O da, baš me zanima kako će to funkcionirati.
Avatar
MBee
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 334
Pridružen/a: 22 lis 2007, 15:13


Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 7 gostiju.

cron