Sada je: 19 tra 2024, 09:19.

Komisija za SRV

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Komisija za SRV

PostPostao/la martina mama » 26 pro 2013, 23:55

U sijecnju mi istice pravo na srv. Predala sam sve potrebne papire. Do sada me nikad nisu zvali.
Sad me zovu da dodjem s Martom. Vidjet cemo sto ce zakljuciti, ali mirisem da bi moglo biti i negativno. Marta izvana ne izgleda lose. Njene poteskoce se sada ne vide iz aviona, ali su tu i jos uvijek puno toga ne moze sama. Skolu da ne pricam.
Ne znam uopce kako se postaviti. Definitivno se necemo hvaliti svime sto moze.
Ima li netko od vas da ga je skinulo sa srv?
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Komisija za SRV

PostPostao/la mamashnita od noje » 27 pro 2013, 07:34

meni je rjesenje isticalo sada u prosincu i nisu nas zvali, samo sam poslala nove nalaze.
koliko je marta sad stara?
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: Komisija za SRV

PostPostao/la Tanja77 » 27 pro 2013, 12:03

Ne znači nužno da će te odbiti! Izgleda da po novome u Splitu svih zovu na komisiju. I nas je zvalo za produženje porodiljnog a dosada nije nikada.
Moj isto ima hemiparezu i nije ga uopće nešto puno pregledavalo, malo je prošetao po prstima i peti i malo su mu ruku gledali.
Ja sam isto mislila da mi neće produžiti jer ide redovito u vrtić i osim motoričkih problema u svemu ostalom je odličan i još mi je doktorica rekla dok je on u vrtiću da bi ja mogla i raditi.
Ja sam se postavila indiferentno, odgovarala sam na pitanja koja su mi postavljali, nisam ništa ni uljepšavala ni pokušavala prikazati gore nego što je, na kraju mi je produžilo do 9 mjeseca s time da mi je to navodno zadnji put i nakon toga ću se vratiti na posao.
Mislim da je ta komisija čisto da malo provjere je li istina to što piše u nalazima na temelju kojih su do sada donosili rješenja.
Sretno!
Tanja77
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 191
Pridružen/a: 08 sij 2010, 19:03

Re: Komisija za SRV

PostPostao/la martina mama » 27 pro 2013, 18:01

Marta ima 12 godina. U papirima, naravno pise sve di jesmo. Nista losije od stvarnosti. Tko cini komisiju? Rekli su mi samo ime lijecnice koja vodi komisiju, a ta je opce prakse.
Vidjet cemo. Meni je zaista bilo suludo da nisu nikad zvali vidjeti dijete.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Komisija za SRV

PostPostao/la alexandra » 27 pro 2013, 18:26

suludo je da ne vide dijete. a s druge strane, evo u zagrebu nemaju novaca za sazvat komisiju :lol tako da su nama pravnici čitali medicinsku dokumetaciju. tako da eto svega ima pod kapom nebeskom u državi od 25 kvadrata.
jedino što su iz razloga nesazivanja komisije rekordno poslali papire, valjda za 2 tjedna što se nikada nije dogodilo.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: Komisija za SRV

PostPostao/la martina mama » 28 pro 2013, 00:07

Nas su sada zvali za tri dana da dodjemo 27.12. Kako smo na kontroli u zg, onda su nas prebacili za 7.1. Ubrzali su se, definitivno.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Komisija za SRV

PostPostao/la Fantasy » 05 sij 2014, 23:08

Mi smo bili na komisiji prije par tjedana, isto za produljenje SRV, rekli su mi da sad sve zovu po defaultu (u Vž). Ispitali malu, mene, pokazali smo kak stoji, korača pomalo uz stol i to je bilo to. Došlo mi brzo kući poštom da su nam odobrili do 8. godine (još 3, do škole). Uglavnom, odahnuli su kad su skužili da tražim SRV, a ne PP. Sretno vama preksutra!
Avatar
Fantasy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1167
Pridružen/a: 28 ožu 2010, 20:49

Re: Komisija za SRV

PostPostao/la martina mama » 06 sij 2014, 13:23

Ako je cilj da svako dijete dosegne svoj maksimum, onda nema straha. Pitanje je samo kako oni na to gledaju i koliko su uopce u stanju procijeniti u tih pola sata razgovora.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Komisija za SRV

PostPostao/la martina mama » 08 sij 2014, 17:07

Razgovor na hzzo-u je prosao i vise nego ugodno. Doktorica proucila papire i donijela zakljucke. Lijepo razgovarala s nama o tome kako zivimo, sto radimo, sto nam je tesko, a sto nije.
Dobili smo produljenje na dvije godine. Mozemo produljavat i dalje.
Za razliku od mucnih razgovora na czss, ovo je bilo pravo iznenadjenje.
martina mama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1651
Pridružen/a: 22 pro 2002, 15:34

Re: Komisija za SRV

PostPostao/la nadicab » 09 sij 2014, 10:33

:joy
:znoj
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17716
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Komisija za SRV

PostPostao/la faith » 13 sij 2014, 17:37

Ajd, drago mi je da je sve dobro prošlo :joy
Shine as the light you are (dr. Eric Pearl).

Tražim ljude, što više ljudi, koji imaju neograničenu sposobnost uvjerenja da ne postoji nešto što je nemoguće učiniti (H. Ford).
Avatar
faith
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1346
Pridružen/a: 06 lip 2006, 17:33
Lokacija: Zagreb


Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.