Sada je: 25 tra 2024, 21:20.

Kakav ste tip mame?

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Kakav ste tip mame?

PostPostao/la Bubidea » 14 stu 2005, 15:10

...sto se tice skolskih obaveza vasih skolaraca?<
>Stojite li nad njim/njom, ne date mu/joj da dise , prepustate da sve ide svojim tokom bez puno vaseg uplitanja ili ste nekakva zlatna sredina, uplicete se taman koliko treba?<
><
>Ja sam groooozna, znam.Ne dam mu da dise, sve mora biti savrseno, tu su i dodatne zadace, redovna sam na roditeljskima i informacijama, knjige su se svaki dan nosile doma(iako je cjelodnevna)-morala sam imati uvid u SVE sto su taj dan radili-svaku je krivo povucenu crticu trebalo ispraviti <
>Od danas smo se dogovorili da ipak ne mora nositi knjige doma do petka....veliki napredak za mene (OK, mora donijeti samo pocetnicu iz hrv. i udzbenik ili biljeznicu ako slucajno nije dovrsio zadacu)<
><
>Ponasanje mora biti primjereno, ako dobijem prituzbu od strane uciteljica, odmah se bacamo na opsezno objasnjavanje zasto se ne smije tako ponasati, a ako se ponasanje ponovi-sankcije slijede.<
><
><
> Moram li vam reci da smo vec obisli sve moguce doktore -nekada je nosio naocale, nosi uloske, kod zubara je bio prvi puta s dvije godine, sada hodamo po ortodontima, kod logopeda idemo vec ohoho vremena...<
><
>Edit, zbog svega toga sam dosta nesretna i konfuzna, stalno se pitam-grijesim li jako i kako to promijeniti?<
><
>A i znam zasto se tako ponasam-nije da na njemu lijecim svoje neostvarene ambicije i zelje , ne...upravo suprotno...ja sam u skoli uvijek bila savrsena, najbolja u svemu i to mi nije predstavljalo nikakav problem, pa mi je sada dosta tesko shvatiti da se ponekad negdje moze i pogrijesiti.<
>Zapravo, htjela bih da on da svoj max...ne mora biti najbolji, ali mora dati maximum <
> <i>Edited by: Bubidea at: 14/11/05 14:36<
></i>
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la Solea » 14 stu 2005, 16:07

eh, Bubi, bas si nezgodna <
>sad cu biti u kontri sama sa sobom, tamo na stojbama sam mislila da sam kul a iz ove perspektive mislim da ponekad jesam prezahtjevna.<
><
>ako to moze biti ikakva ispricnica, i sama sam bila iznenadjena sto sam takva, al sada sam, nakon pocetnog presinga, ipak dosta popustila. <
>najvise sam stisnula na njegovu samostalnost i odgovornost, i na usvajanje nekih pravila, npr. zadaca se pise odmah nakon skole, pise ju sam, knjige i torbu isto sprema sam... sada je to vec skoro pa rutina pa sam i ja povukla sapu <
><
>edit- ne mislim da si nezgodna ti (bas si zgodna ) nego tvoje pitanje, odnosno tema <
><
><i>Edited by: Solea032 at: 14/11/05 15:35<
></i>
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la suzica » 14 stu 2005, 16:57

Bubidea, nasmijala si me opisom sebe <
><
>Sve što si opisala ja bih nazvala ponašanjem odgovornog roditelja. E, sad, jel pretjerujuješ ili ne Mislim da trebaš o
atiti pažnju na ovo što si napisala (ne radi mi quote pa ću ovako)<
>"Zapravo, htjela bih da on da svoj max...ne mora biti najbolji, ali mora dati maximum "<
><
>Tko trenutno daje maximum, ti ili on? Kako se on odnosi prema tom tvom stavu, ima li vremena za igru i zabavu, jesu li stvari vezane za školu strašno ozbiljna stvar ili se s njima nekad može i našaliti Ja bih malo ublažila tvoj stav tj. ovaj maximum bih maknula, mora se truditi ali ako da max. onda mu jadnom ne ostaje snage i volje za ostalo. <
>I još nešto, od maximuma ne možeš bolje pa je uvijek do
o ostaviti malo rezerve <
><
> <i></i>
Avatar
suzica
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 kol 2003, 06:47

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la Bubidea » 14 stu 2005, 17:08

suzice hvala ti na ovim rijecima, to mi je novi materijal za razmisljanje, do
o si to rekla, mozda da ipak malo popustim,jer su tu, osim skole, i druge obaveze.<
><
> Kak si samo skuzila da ja dajem max paaa, niti ja nisam toga bila svjesna <
><
>Molim vas, podijelite sa mnom svoja razmisljanja (kako vi to radite?) puno mi to znaci, ovak se osjecam jako izgubljena, ne znam sto radim do
o , a sto ne...a cini mi se da , ipak, malo pretjerujem <i></i>
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la cvita » 14 stu 2005, 17:24

Gle Bubidea....vjeruj mi nisi usamljena.U tvom opisu nalazim veliki dio mog ponašanja i vjeruj mi ne sviđa mi se...a zamisli tek kako je našoj djeci.<
>Niti ja kao ni ti ne liječim komplekse, ono dapače gotovo u svemu .<
>I ja svoju dječicu maltretiram,ne uspijem kod svih jednako,ali uglavnom kod mene je sve pod kontrolom;zadaće,pa dodatni zadaci,pa vježbanje...pa prigovaranje ako nije sve bez greške..ono a zašto se i to nije znalo.<
>Ma sramim se same sebe..a opet želim da znaju,ne želim da se opuste i shvate školu kao nešto "lako ćemo".<
>I neka netko ne misli da je to lako...treba puno vremena, strpljenja (koje i meni pofali) i nakraju volje.<
>I ja kao i ti tražim maximum, samo očito zaboravljamo nešto da maximum nama odraslima nije isto što i djeci i nije kod svakoga isti...a nama se možda ponekad teško pomiriti da nije svako dijete lumen ,već zamisli samo prosječno.<
>Pozitivnim samtram što osjetim gdje pa čak i zašto griješim i trudim se raditi na sebi i dati svoj maximum ,a oni neka svoj sami prepoznaju.<
> <i></i>
Sutra je novi dan
cvita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 15 lis 2005, 10:51
Lokacija: tamo negdje

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la Bubidea » 14 stu 2005, 17:39

Solea, draga, nisam drugacije niti shvatila ono tvoje nezgodna..pa, mi smo stare poznanice, znam sto si htjela reci <i></i>
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la Wawayuq » 14 stu 2005, 17:43

i ja sam mama-streberica <
>i moj sin je u boravku no nosi sve knjige doma i pregledavam kaj je radio, no nikad nisam trazila da ispravi ruzan rukopis. Ionako ima sve 100% iz matematike pa nisam imala potrebe tu intervenirati, a za rukopis, Boze moj, ni ja nikad nisam imala lijep hendriting, pa necu tu nis forsirati, bitno da je citljiv. Sam pise zadace u skoli, do sada doma nije radio nista dodatnog jer ima puno vanskolskih aktivnosti a i do
o mu ide u skoli pa nije trebao. Sad smo poceli s citanjem jer je uciteljica preporucila da radimo snjime to citanje (ne ide mu bas najbolje). Sam slaze svoju torbu, no ja provjeravam jer skoro svaki treci/cetvrti dan nesto zaboravlja stavljati unutra <
><
>Bubi, mislim da ne grijesis, ipak se polako opustas, jelda! <
><
>e da, priznajem, opskrbila sam se s hrpom literature (sto s interneta, sto s interlibera) o skolarcima, ucenju, i svemu ostalom vezanom za djecu skolske dobi <i></i>
Wawayuq
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 100
Pridružen/a: 22 pro 2003, 17:23

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la antonia » 14 stu 2005, 18:20

joj, bubidea, bas sam te zamisljala dok sam citala prvi post <
><
>ja nisam kao ti zadacu pise sam i to odmah nakon skole. ja sam tad na poslu, a on kod bake pa pise kod nje. ako nesto ne zna ostavi i ceka mene dok dodjem s posla ili mu pomogne mm ako je kod kuce.<
>raspored pravi sam. pjesmice uci sam (ja ga poslije ispitam), ma skroz je samostalan i ja sam bas sretna radi toga.<
>kad je krenuo u prvi razred nije htio pisati zadacu bez mene. onda smo se dogovorili da napise sve sto zna bez mene, a ja mu pomognem ono sto ne zna. <
><
>htjela sam da postane samostalan u izvrsavanju svojih zadataka i definitvno smo u tome uspjeli. shvati je skolu ozbiljno, zadacu pise redovito, na informacijama sve pet. mislim da mu ne treba vise kontrole, on zna da su to njegove obaveze i uredno ih izvrsava.<
><
>edit: ja sam isto redovita na informacijama i roditeljskim sastancima i bas uzivam kad ga uciteljica pohvali <
> <i>Edited by: antonia at: 14/11/05 17:22<
></i>
Avatar
antonia
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1333
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 08:35

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la Adorabla » 14 stu 2005, 19:32

Bubi i ja sam takva, ali isto i potpuno s time da kad ja skinem sape i malo popustim odmah na roditeljskom od uciteljice dobijem packe da sam popustila <
>Ova moja uopce nece pisati zadace niti uciti ako ju ne natjeram. Mislim ne kuzim od kuda sad to kad je u drugom polugodistu prvog razreda bila ok i sve sama radila. Ja sam tu i tamo pregledavala biljeznice ali inace je sve bilo za <
>Sada je koma. Lektiru nece citati, matematiku jedva da rijesi, svaki drugi dan zaboravi biljeznicu iz ovoga ili onoga... I onda naravno kad ju ja stisnem onda cmizdri da sam ja grozna i da ju vise pustim na miru. kazne? <i></i>
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la Luantaro » 14 stu 2005, 23:52

uff, možda da se ja uopće ne javljam ovdje <
><
>ja idem redovno na informacije ( jednom nisam išla jer mi se nije dalo, no rekla sam L da pita učiteljicu da li trebam doći, pa je rekla da ne trebam)<
><
>ona kad dođe doma mora sama napisati zadaću<
>tu nema rasprave jer ak neće pisati doma, može ići u boravak pa tamo pisati (ah, to joj je zaista super motivacija )<
><
>ja pregledam kad riješi, no to se meni nekak ne da pa je npr. jučer imala grešku u zadaći ( koju sam ja, jelte, pregledala )<
><
>ja si nekak mislim - kaj bum joj ja prigovarala, ionak od toga nema koristi<
>kad učiteljica prigovori onda odmah posluša, kad ja prigovaram onda <
><
>ponašanje - kad učiteljica prigovara, najgora kazna joj je kad ju pitam: zakaj sam se ja sad morala blamirati???? kaj mi je to trebalo??? daj nemoj da to moram slušati i takve scene<
><
>i da, za sve postoje pravila<
>jasno utvrđena<
><
>zadaća<
>jelo <
>sviranje<
>igranje<
><
>nema drugih opcija i redosljeda<
><
>i onda ja ne moram niš raditi <
><
><
><
><
><
> L.97<
>A.00<i></i>
Avatar
Luantaro
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2378
Pridružen/a: 03 ruj 2005, 22:46

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la pamparam » 15 stu 2005, 01:42

pa, recimo da ih drzim na dosta dugackoj lajni. <
>starijeg uopce ne kontroliram, kako je on 4. razred, vec je dovoljno uhodan a ima i uciteljicu koja je dosta autoritativna i dijelom je odradila i moj dio posla. produkt toga je da on sam sebi nikada ne bi dozvolio da se pojavi bez zadace, ili s zadacom koja je neuredna - istina, ponekad ipak z
za. tu i tamo mu pomognem, vecinom ako trazi, prekontroliram lektiru.<
>mladja je 2 razred, u prvom sam ju vise kontrolirala, jer je i ona sama to trazila. sada se sve vise ugleda na starijeg joj
ata. desi se da zapne i trazi pomoc, a to je redovito kad su joj misli negdje drugdje. provjeravam je tu i tamo i uvijek iskopam nesto sto mi nije po volji. ili neurednu biljeznicu, ili istu takvu pernicu, ili skuzim da tjedan dana nosi lektiru koju zaboravi vratiti u knjiznicu, zaboravi opremu za tjelesni... ponekad nalazim i plisance raznoraznih sorti, pod izlikom da joj treba za igru pod odmorom. ali je vrlo savjesna i odgovorna, cak i stroga prema sebi. kritiku ne prima nikako, redovito se opire, na nacin da se prvo naljuti, pa rastuzi, pa zaplace. cak mislim da je to samo kad ju cuje od mene. i stalo joj je do pohvale, do toga da mi se svidi, ako ju zaboravim pohvaliti , ona ce se sama. <
>zadacu ne rade odmah kad dodju iz skole, niti ja to trazim. nekako mi ih bude zao da nakon 5,6 pa cak i 7 sati sjedenja u skoli, moraju odmah ponovo zagrijati stolce. istina zagriju svejedno onaj kompjutorski , ili se uhvate neke druge igre. redovito dodju izgladnjeli, postaje mi veci problem prehraniti ih nego obuci. <
>oboje su dosta komotni, a tome im je mama kriva pitaju me doslovce za sve - od carapa i gaca do tanjura i casa: mama, a di stoje; mama je si li vidjela moje...; mama, dodas mi molim te( na ovo padam! )... <
>na informacijama bas nisam najredovitija, kako citam vas tempo odlazenja, definitivno mi je vrijeme da se pojavim.<
><
> <i></i>
Avatar
pamparam
Nude Beach Inspector
 
Postovi: 1357
Pridružen/a: 15 sij 2005, 02:31

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la gold dust » 15 stu 2005, 02:15

pamparam - mogla bih te skoro 100% potpisati jer je i kod nas jako slicno <
><
>(premda sam u pocecima - hm, u nekim aspektima cak i podulje - bila 'control freak', srecom sada vise nisam i lakse disem znajuci da se zeljeni rezultati u skoli mogu postici i bez da JA svaki dan listam po knjigama i biljeznicama)<
><
>kod nas se do
e ocjene obavezno pohvaljuju, a o losim rezultatima razgovaramo, analiziramo, ako treba ucimo zajedno, ispitamo... ali to samo ako je stvarno potrebno.<
><
>ali jos uvijek se zna dogoditi pred sam odlazak na spavanje, kad je sutradan ujutro skola - (panicnim glasom): 'joj, uciteljica nam je rekla da za SUTRA moramo kupiti i donijeti u skolu to i to' (cega naravno u kuci nema) 'kad vam je to rekla?' '...prosli tjedan' ufff <
><
>sve u svemu - nisam streber <i></i>
Avatar
gold dust
Sveta krava
 
Postovi: 5610
Pridružen/a: 23 stu 2002, 20:14

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la † RLmama » 15 stu 2005, 09:46

Huh, imam četvrtaša i trećašicu. I potpuno različita iskustva. Rekla bih da sam onakav tip kakav moram biti. Pri tome stalno imam na umu da su oni osobe za sebe i da sam ja tu samo da pomognem, usmjerim.<
>Prvo, na informacije idem 1-2 puta u polugodištu i na 2 roditeljska. I ako učiteljica pozove.<
>Baš sam friška od sinoć s R. informacija. On je potpuno samostalan, savjestan, odgovoran. S učenjem nema nikakvih problema jer zaista ima željeznu logiku i fotografsko pamćenje što fascinira i uču, a i mene, i što da mu kažem kad je daleko bolji učenik i ima neusporedivo više znanja od mene njegove dobi? Od gradiva nemam pojma što rade, osim onog što on dođe i pita. <
>Lud je za knjigama i stalno čita, i s njim je znači <
><
>Lu. je kampanjac, zaboravi na dodatnu nastavu, zaboravlja domaće radove, ne bere
igu i učestalo mi govori "ma to je učiteljica rekla AKO HOĆEMO, pa nisam", ambicija nula Ima i ona sve petice, ali rijetko se prima knjige ako baš ne mora i jako mi je žao kad vidim da je vesele samo stripovi, a enciklopedije i ne pogleda. <
>Njoj jednostavno na prepad uzmem zadaće pa pogledam je li napisala, malo ju propitam, i pritisnem ako vidim rupe u znanju. Ne želim da izađe iz trećeg razreda a da nije sigurna u imenice, glagole, i da nije sigurna je li "razlika" oduzimanje ili nešto drugo. Tu sam oštra i to se mora naučiti. Još forsiram i engleski i francuski jer jednostavno mislim da im je to bitno za život.<
><
>Mislim da je kod njih i velika razlika u tome što Ro. učiteljica godinama glasi za najstrožu u školi i šire i radi nevjerojatno puno s njima i nema zabušavanja, a Lucijina je potpuno drugačija, blaga, puno manje rade, manje traži ... Tako da L. ide linijom slabijeg otpora i to joj prolazi.<
><
><
>Eto, nisam štreber, ali sam oštra kad mislim da moram biti i kad mi se čini da će sadašnja rupa u znanju kasnije raditi puno problema. A onda "Možemo li popraviti, naravno da možemo" <
> Ro '96. Lu '97. Jo '02. Fr '03. <
>stari s bafima, <
>stara s ogromnom trajnom <
>
at i ja,<
>cili umazani slajom<
>i sve je daleko...<i></i>
Show must go on...
Avatar
† RLmama
Quatrrrromama
 
Postovi: 1018
Pridružen/a: 09 svi 2001, 12:55
Lokacija: Zion

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la ina dvaputmama » 15 stu 2005, 10:04

Ma ne znam kakav sam tip...malo popustim, pa malo zategnem... Na informacijama sam redovita i tu se ne dam smesti, sto god tko rekao. <
><
>Sto se tice skole pregledam knjige svaki dan, ali zadacu pisu sami, vecinom u skoli. Sinek zna donijeti i doma, ali ju onda pise sam, a ja pregledam nakon toga. Taman da i ne stignem pregledati knjige, oboje ih izvade na stol i ne daju mi mira dok ih ne prelistam. <
><
>Malenu ne moram forsirati ni na sto, jer ona sve i ovako radi sama. Voli puno citatati, pisati... Za ilustraciju, jucer je sat vremena prepisivala iz engleskog, vjeronauka, prirode i drustva teke u potpuno novu crtancicu "da vidim kako ona lijepo ispunjava crtovlje". Sineka ponekad tjeram citati, ali on kad se prihvati knjige, procita ju dosta
zo. Cesto mislim da me mulja, ali ga onda ispitam i stvarno se vidi da ju nije samo gledao.<
><
>Sto se tice lijecnika, tu sam katastrofa. Oboje su isli logopedu, oboje su isli ortopedu (vise puta...da utvrdim gradivo), ortodonta jos nismo posjetili, ali se spremamo... Mislim da kod tih stvari nikada nije dovoljno
ige.<
><
>A sad ono najgore - ne pustam ih od sebe Nikako da se odlucim na taj korak. Mogu ici na cjelodnevne boravke, ali spavanje, tj. zimovanja, pripreme s nogometom, ljetovanja...nema sanse. A valjda ce doci i taj dan. M 1997.<
>Jo 1999.<
>.<
><i></i>
Avatar
ina dvaputmama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 709
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 15:09

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la Bubidea » 15 stu 2005, 10:09

Jucer po prvi puta nisam manijacki prelistala sve njegove knjige , nisam uopce imala uvida u to sto su taj dan radili u skoli (jednino sam ga pitala jesu li ucili novo slovo, da ga znamo izvjezbati citajuci) i moram priznati da me stalno kopkalo sto sam ja to propustila ...cekam da me kroz koji dan pocne tresti kriza...tko ce docekati petak, da vidim sve knjigice i biljeznice <
><
>...ali nekak sam i ponosna sama ne sebe sto sam uspjela napraviti barem taj korak (da knjige ostaju u skoli) <i></i>
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la nadicab » 15 stu 2005, 11:05

Bubi, cekaj, cekaj, daleko je petak, kak bu ti bilo u cevtrtak <
>Moji su isli u boravak i kod najstarije sam preko vikenda pregledavala teke, a kod V. nista. Najbolje mi je bilo kada je njegova ucitaljica rekla na roditeljskom - "pa sigurno pogledate njihove biljeznice", a ja <
>Obavezno sam prisutna (ili mm) na svim roditeljskim. Info izmedju roditeljskog 1-2 puta (kod V. cak ni to jer ako je bilo frke, cula sam se s njegovom uciteljicom )<
>S M. sam se natezala oko ucenja 5-8. razred jer bi od Uskrsa prema kraju godine strasno popustila s ocjenama. ALi, svake godine je bilo sve manje natezanja. Sad je ona u gimnaziji i sama radi sve, bez mog poticanja ( ). MM je bio na njenom roditeljskom, ja znam sve njezine ocjene (ispisane na frizideru), s njenom razrednicom kontaktiram e-mailom i ne vidim potrebe da idem i na info.<
>MM je bio na info i za V. kod njegovog razrednika i izasao van nakon 5 min i rekao mi "sve je OK" <i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la TiFilMama » 15 stu 2005, 14:29

Quote:Niti ja kao ni ti ne liječim komplekse<
><
>da, kao sto i pise gore, ne lijecim komplekse, ali kod mene je problem, ako nije znanje za 5, ja ne racunam da je to nauceno <
>do
o, dozvolim koju gresku, ali ako vidim da nije s razumijevanjem nauceno i da mi lupeta bez veze-zadnje sto su ucili je kalendar i koliko sam se tu gluposti naslusala, to ni pas s maslom ne bi prozvakao<
><
>torba ide kuci u petak i onda obavezno pregledam sto su radili,<
>matematiku malo provjezbamo, prirodu mi isprica sto su radili-i ako joj nije jasno, kao ovo s kalendarom, ili ucenje na sat-onda to vjezbamo <
>i engleski-koji je ozbiljniji nego u 1. razredu i ne znam je li problem u njoj ili u ucitelju, ali ona ne uspije nauciti citati na satu, tako da kod kuce moramo nauciti lekciju procitati<
>to citanje je onoga tipa, kada se na cd-u pusti lekcija i ponavlja se u beskonacnosti, e sada ili dovoljno ne ponavljaju ili ona sjedi na usima-ali jako malo zapamti od lekcije koju uce<
>inace rade po engleskom iz skolske knjige, ne mogu se sjetiti naslova knjige<
><
>cilj mi je, nauciti je radnim navikama, i da kako tako ima do
e temelje iz vecine predmeta za dalje<
> <i></i>
Avatar
TiFilMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1170
Pridružen/a: 10 srp 2002, 10:16

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la Adorabla » 15 stu 2005, 14:53

Quote:s njenom razrednicom kontaktiram e-mailom i ne vidim potrebe da idem i na info. <
>a onda ti samo mejlom stigne poziv od sluzbe socijalne skrbi <i></i>
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la Trini » 15 stu 2005, 16:45

S obzirom da moj sin ima tendenciju
zopletosti, volim prekontrolirati zadacu (a i rekao mi je da ga je uciteljica pitala da li mama kontrolira zadacu pa sam shvatila da moram). Ali to samo kad je sam potpuno napravi, u zadnje vrijeme dosta cesto ne stignem, pogotovo ako mu je skola popodne. Ispitam ga povremeno (par puta mjesecno) prirodu. Jednom tjedno, obicno vikendom, zajedno prodjemo lekcije koje je ucio iz engleskog (on cita, ja mu pomazem kod izgovora, zajedno prevedemo, vjezbamo gramatiku). <
><
>U principu naglasak je na njegovoj samostalnosti, ali to nije problem jer je on izuzetno samostalan jos od prvog dana skole, jedini je problem nedostatak ambicije, pa ga na ovaj nacin malo drzim pod kontrolom. <i></i>
I try to take one day at a time, but sometimes several days attack me at once!
Avatar
Trini
sv. Monika
 
Postovi: 6451
Pridružen/a: 26 tra 2002, 15:06

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la mamaiAM » 15 stu 2005, 18:18

I na ovom topiću prijavljujem da virkam. I bojim se. Ajme kako li ću izaći s time na kraj.<
><
>Tješi me jedino to što sam se svojedobno pitala kako ću AM naučit govorit, kad nisam logoped i ne znam kako se ikog može naučit govorit. AM - 02/2000<
><
><
><i></i>
Avatar
mamaiAM
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2390
Pridružen/a: 03 sij 2004, 02:25

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la Hajdi » 15 stu 2005, 19:03

mamaiAM .... .. izgleda da si je unatoč nestručnosti nekako naučila .<
><
>Ja nisam opsesivna ... pitam ima li što za zadaću, to napravimo kad nam je zgodno, ali ionako još nema pravih zadaća nego nešto za pobojati i slično. Nedovršenu zadaću iz engleskog je npr. napravila sama u produženom boravku jer je znala da mora završiti. Knjige nosimo doma samo vikendom, a i to ne sve. Nina (7.7.1999)<
>Lucija (21.6.2001)<
>Jakob (4.8.2005)<
><i></i>
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la Wawayuq » 16 stu 2005, 09:30

sinoc kad sam pregledavala jel torba do
o slozena, i
ojala koliko "
avo!" ima i koliko "neuredno" ima, sam nasla na dnu torbe zguzvani papirici koji je bio zapravo zadatak iz Engleskog. Kad sam pitala sina sto je to, lampica mu se upalila iznad glave "JOJ! Pa tu je moj zadatak! To sam trebao lijepiti u teku al ga nisam mogao naci!!" Isto tako sam vidla da je, eto tako - preskocio koji zadatak iz matematike, ne zato jer nezna (jer to zna) nego zato jer mu se zurilo pa nije pazio - kak onda ne bih dnevno provjeravala knjige i torbu?<
><
>neki iskusni strucnjaci tvrde da roditelji NE smiju tako provjeravati zadace i torbe jer su skolske obaveze upravo to - dijetetove obaveze - i treba pustiti dijete makar znacilo da ce se pojaviti u skolu bez knjiga, da ce dobiti minuse u zadatcima itd. To mi je uzasno tesko prihvacati, ipak sam ja tu da usmijerim svoje dijete i da ga naucim kako biti odgovoran, savjestan i manje
zoplet.<
><
>p.s. Bubi, upravo sa ovim primjerom sam ti dala opravdanje ako ne uspijes izdrzat do petka i zahtjevas da ti dijete donese torbu doma u tjednu <i>Edited by: Wawayuq at: 16/11/05 8:32<
></i>
Wawayuq
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 100
Pridružen/a: 22 pro 2003, 17:23

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la Bubidea » 16 stu 2005, 10:03

mamaiAM tak sam i ja virkala na skolarce, to je valjda odlika nas prerevnosnih mama, kaj ces, ne mozemo si pomoci<
><
>Usput, ja virkam vec i na tinejdjere <i></i>
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la nadicab » 16 stu 2005, 11:13

Adorabla, to se zove moderan tip skolovanja: e-skolovanje. Jos samo cekam kada cu moci vidjeti i njene ocjene preko weba (a cula sam da postoji i takva mogucnost u nekim skolama).<
>Tko zna kako ce to biti kada tvoje krenu u gimnazije? <i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la Bubidea » 16 stu 2005, 11:43

Ne, mislim da cu izdrzati bez torbe do petka, ali ako u petak vidim da ima svakakvih
ljotina ( u sto sumnjam, jer je on dosta uredan i savjestan) i ako pohvale budu ponekad zamijenjene pokudama (sto je do sada bilo izuzetno rijekto, samo nesto u stilu-Pazi na razmak, Preskocio si stranicu- a nikada nesto ozbiljnije) onda cu razmisliti sto dalje...do tada cu gurnuti glavu u pijesak <i></i>
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la Solea » 16 stu 2005, 11:51

Quote:i treba pustiti dijete makar znacilo da ce se pojaviti u skolu bez knjiga<
>ja sam to neki dan ucinila <
><
>spremao je knjige u torbu i rekao da taj dan nema hrvatski. na moju napomenu kako svaki dan imaju hj on je pokazao raspored u kojem doista nije bilo hj. <
>rekla sam mu da je to vjerojatno propust kod prepisivanja al sam mu ostavila opciju da bira sam hoce li staviti hj u torbu ili ne. nije ga stavio. imao je hj. nije dobio nikakav minus ali doma je sve morao prepisivati <
><i></i>
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la Wawayuq » 16 stu 2005, 12:02

Solea, i moj mali luckasti prof. je jednom dosao doma s zadatcima iz mat. napisanim na bijelim A4 papirom - jer kao nije imao svoju teku u skoli (makar ja provjeravala torbu noc prije) - kad je istresao sve na pod nasao je teku, znaci ipak ju je imao <i></i>
Wawayuq
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 100
Pridružen/a: 22 pro 2003, 17:23

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la Bubidea » 16 stu 2005, 12:24

A ja bih mu na silu ugurala hrvatski u torbu ...nisi ti pametniji od mene, jos uvijek ne <i></i>
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la Hajdi » 16 stu 2005, 12:35

Ja sam za to da im dozvolim da rade pogreške i da snose posljedice. Bubidea, kako ćeš ga naučiti odgovornosti ako ti sve misliš umjesto njega? Dijete mora iskusiti posljedice svojih postupaka, to je bit učenja! Ako ih previše štitimo, neće nikad biti samostalni. <
><
>Mene roditelji nisu nadgledali i sama sam se
inula za svoje zadaće i školske obaveze. Drugo je ako djetetu treba pomoć u učenju jer nešto npr. ne razumije ili mora nadoknaditi zbog bolesti. Nina (7.7.1999)<
>Lucija (21.6.2001)<
>Jakob (4.8.2005)<
><i></i>
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12219
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Kakav ste tip mame?

PostPostao/la Bubidea » 16 stu 2005, 12:42

Sve ja to znam, u pravu si ti, previse se zastitnicki postavljam prema njemu (sin jedinac ) ali radim na tome da se promijenim, zato i razgovaram s vama i pitam vas za savjete <i></i>
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Sljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.