Sada je: 29 ožu 2024, 12:30.

Peti razred - mitovi i istine

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Peti razred - mitovi i istine

PostPostao/la TiFilMama » 20 ruj 2008, 20:18

evo moji utisci o petom razredu
blago receno- za uciti ima doooosta

priroda, povijest, zemljopis- dosta novih pojmova, dosta novoga gradiva....svega dosta
engleski - za sada nema puno novih rijeci
matematika- prirodni brojevi
informatika- pojmovi- katastrofa, koliko kompliciranih novih rijeci, ja se zbunim, a kamoli ona
..... itd


vidim da jako ovisi od kojeg izdavaca je pojedini udzbenik, mislim na pristup gradivu
Avatar
TiFilMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1170
Pridružen/a: 10 srp 2002, 10:16

Re: Peti razred - mitovi i istine

PostPostao/la Djeni » 22 ruj 2008, 16:09

Moja ovu godinu ne ide na informatiku jer je u suprotnoj smjeni. Ide na zbor i na mazuretkinje. Za sada se da izdrzat, ali ovo je tek pocetak. Ima dosta toga, tri su nova predmeta: tehnicki, povijest i zemljopis, osim toga oni su mijenjali i skolu, bili su u podrucnoj sad su u velikoj, pa idu iz razreda u razred, a velika je guzva. Za sad se snasla odlicno.
Lamia 18.09.1997
Lana 27.08.2003.
Leila 18.08.2009
Avatar
Djeni
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 696
Pridružen/a: 27 ožu 2004, 19:00
Lokacija: DUBROVNIK

Re: Peti razred - mitovi i istine

PostPostao/la mamainana » 24 ruj 2008, 08:47

Užasno sam se bojala 5. razreda
ali ispalo je da nisam trebala imati straha nikakvog
od onih roditelja sam koji pred djecom nikad ne govorim što mislim o profesorima i mislim da to igra veliku ulogu
Roditeljski je bio, dobili smo krasnu razrednicu koju poznaju već 4. godine, a i ona ih sve zna (Engleski)
u svakom slučaju na boljem roditeljskom nisam bila
jedino mi se nije svidjelo kako se ogovaraju učitelji
(moja nažalost sudjeluje s djecom u tome, ali to ne mogu biti dječje rjeći), ali kad smo same ja sve te ''mane'' pokušam opravdati i to je urodilo plodom.
učiteljicu iz matematike (koju sam čula da najviše ogovaraju i roditelji i djeca) ona naprosto obožava tako da se bogme ni ocjena ne bojim.
Moje je mišljenje da ako dijete prihvati dobro svakog učitelja neće imati problema ni s učenjem.
U svakom slučaju startali smo sa dvije petice (zato što se potrudila doći svirati i pjevati za prvašiće :3srca )
u učenje se ne mješam, ali ono što mi je najvažnije zadaće su joj na prvom mjestu :cool , a uzela je sve izborne predmete koje je mogla (čak i španjolski)
U svakom slučaju 5 razred je super
Avatar
mamainana
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2518
Pridružen/a: 13 stu 2006, 13:54
Lokacija: u snovima

Re: Peti razred - mitovi i istine

PostPostao/la Adorabla » 28 ruj 2008, 19:28

mamainana ti si onda velika sretnica
Potpuno se slazem da mi kao roditelji moram uvijek opravdavati profesorie cak i kada nam se ne cini na prvu da su u pravu medjutim mislim da to nema puno veze s ocjenama. Osim toga ponekada je moja uloga kao roditelja duznost da ukazem djetetu sto je bitno a sto nije bitno i da to ne relativiziram.
Ako profesor od mog djeteta trazi bubanje na pamet ja cu joj (pogotovo u petom razredu) reci nauci to tako, napamet i ponovi za ocjenu ali zapamti za cijeli zivot i objasniti joj zasto je do necega doslo. Isto tako smatram mojom moralnom duznoscu pobuniti se protiv profesora koji ne traze od djece da razumiju nego da nastrebaju stvari.
Primjer moje ceri doduse iz prvog razreda. Uciteljica je za lektiru iz Perice hrabrice dala im pitanje da da li je pericin tata
1. strog
2. uporan
3. ljut
4. dobar
Osim sto je ovo kao pitanje glupo do bola jer se moze zaokruziti dva tocna odgovora, ona ih je "naucila" da za peticu treba zaokruziti uporan ali nije priprazila niti se potrudila da djeca znaju sto znaci uporan. I to je za svaku osudu. I to sam dosla i rekla. I smatram da sam u pravu. I rekla sam svojoj ceri da ubuduce pita ukoliko nesto ne razumije i da je to njena duznost. I tako zapravo nisam podrzavala profesora. I zao mi je ne zato sto sam reagirala nego zato sto moja cer ima takvu uciteljicu.
I bilo bi mi jos gore da starija dobije takvog profesora. I ukoliko ga dobije, pomoc cu joj da nauci ali necu odobravati ucitelja i njegove postupke. Jer ne zelim da dijete misli da je ok u zivotu bubati napamet bez razumijevanja stvari koje ucis.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Peti razred - mitovi i istine

PostPostao/la mamaiAM » 11 lis 2008, 20:30

Imas pravo Adorabla, stvarno je bez veze podrzavati profesora koji grijesi. Ja se ne bih libila rec da nije u pravu, no isto tako i da joj to nis ne pomaze sto smo obje toga svjesne.
Djeca se moraju navic na takve profesore, dohvatit ce ih prekonekoliko do kraja obrazovanja.
Avatar
mamaiAM
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2390
Pridružen/a: 03 sij 2004, 02:25

Re: Peti razred - mitovi i istine

PostPostao/la nadicab » 13 lis 2008, 10:10

mi smo u 5. razredu počeli s mentalnim mapama i protutnjalo je bez problema.
Veći (ali ne previše) su nam bili problemi u 7. razredu; srećom da su hormoni protutnjali kroz njega krajem 6. i kroz ljeto :cool
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Peti razred - mitovi i istine

PostPostao/la mamainana » 13 lis 2008, 11:15

Adorabla - i ja kad se s nečim ne slažem zajedno s njom to odradim, ali ne spominjem profesore i kako su oni to trebali napraviti
Što se tiče metalnih mapa, mi smo s njima poćeli u drugom razredu i moja odlično vlada njima s tim da su u razredu proveli i testiranje kakvi su tipovi za učenje i ispalo je da je D mješani tip :dunno
Njene bilježnice su skroz šarene jer ona sebi unaprijed označava što je bitno (za to držim da je najviše zaslužna učiteljica koja im je vodila boravak).

Neki dan mi je došla doma u plaču kako je više njenih prijateljica iz razreda dobilo jedan jer su pričali, a njoj učiteljica nije dala (objašnjenje je bilo da se ona javljala cijeli sat) i ona je to osjetila kao veliku nepravdu. Iskreno nisam bila skroz sigurna kako da se postavim prema tome. Ali mislim da je naučila da je pričanje kažnjivo, a ako i ne kazne nju direktno kaznit će nekoga do koga joj je stalo.
Avatar
mamainana
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2518
Pridružen/a: 13 stu 2006, 13:54
Lokacija: u snovima

Prethodna

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.