Sada je: 11 svi 2024, 17:22.

Zašto neki roditelji lažu o svojoj djeci?

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Zašto neki roditelji lažu o svojoj djeci?

PostPostao/la tajci » 25 vel 2010, 20:23

imge, potpisujem svaku riječ.

Eli, nitko ne govori o tome da dijete treba siliti na bilo što, slažem se da je apsolutno kontraproduktivno dijete posjesti za stol, dati mu bojice i narediti mu da crta. Ali, mislim da postoje načini da se dijete zainteresira za takvo što, samo treba smisliti način.A kroz prilagođenu igru će dijete vrlo rado rješavati predškolske zadatke. Ali to zahtijeva roditeljsko vrijeme, jer puno je lakše uvaliti mu igračku pa neka se igra.

Opet ću se vratiti na to da se u prvom razredu spominje što je veće a što manje, što je ispred a što iza kao i činjenicu da u razredu mog sina nisu sva djeca znala razlikovati te pojmove (a ne radi se o nikakvom poremećaju), ali meni je takvo što prestrašno. I ne mora dijete znati zbrajati ili čitati i pisati, ali zar se zaista vi niste nikada sa svojom djecom igrali nabrajanja od 1 do npr. 10? Jer ima djece u prvom razredu koja ne znaju to. :roll Sva ta djeca to prije ili kasnije usvoje, ali sigurno je lakše djeci koja imaju određeno predznanje.
Avatar
tajci
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 421
Pridružen/a: 14 sij 2007, 23:10

Re: Zašto neki roditelji lažu o svojoj djeci?

PostPostao/la eli » 25 vel 2010, 20:27

to je stvarno strašno. to su pojmovi koje djeca inače rano nauče u svakodnevnoj komunikaciji, bez nekog konkretnog učenja, čak ne treba ni kroz igru. sa djecom treba razgovarati. najkasnije početi čim se rode. a većina trudnica priča i bebi u trbuhu.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Zašto neki roditelji lažu o svojoj djeci?

PostPostao/la I-STA » 25 vel 2010, 20:50

tajci je napisao/la: I ne mora dijete znati zbrajati ili čitati i pisati, ali zar se zaista vi niste nikada sa svojom djecom igrali nabrajanja od 1 do npr. 10? Jer ima djece u prvom razredu koja ne znaju to.

Meni je, opet, nepojmljivo da djeca već s 3-4 godine sjedaju za računalo i piče po igricama, a onda dođu u školu i ne znaju ni slova.
Stalno me prati sreća, al' nikako da me stigne
Avatar
I-STA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 885
Pridružen/a: 25 srp 2009, 21:29
Lokacija: U RINFUZI

Re: Zašto neki roditelji lažu o svojoj djeci?

PostPostao/la adea » 27 vel 2010, 14:33

A ja ne vidim razlog zasto djeci ne dati pristup racunalu.

Moji klinici od 2-3 godine su potpuno samostalni na racunalu. U smislu upale ga, dignu eksplorer, odu u favoritse, izaberu neku od stranica i nakon toga siroko im internetsko polje. Spustaju prozore, dizu, povecavaju, smanjuju, znaju funkciju gotovo svih ikona. A niti jedan nije citao. Tek ovaj najstariji sada zna citati (eto, prestao je slovkati), ali opet mu to ne pomaze jer nam je softwere na engleskom, a i vecina igrica je na engleskom. Apsolutno me je fasciniralo kako se prebacuju sa stranica, znaju gdje igrice poceti, kako na upute, a ne znaju citati. Onda sam skuzila da uce metodom pokusaja i pogreske i sad stvarno vladaju kompjuterskim vjestinama do te mjere da znaju pomoci baki i dedi kad oni zaglave na internetu. Sto je dosta smjesno kad klinac od 5 godina pokazuje baki kako pretrazivati i sl. (Zna gdje se upisuje u gugle, ali to jos ne rade - ovaj najstariji tek pocinje).

I zasto to djeci ne dati? Uz ogranicenja. Svaki ima pravo na pola sata kompjutera na dan. I nema ratnih igrica i pucačinja (za sada postuju). A ne znaju slova (manji). I ne zanimaju ih.
Avatar
adea
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 377
Pridružen/a: 23 lis 2006, 12:15

Re: Zašto neki roditelji lažu o svojoj djeci?

PostPostao/la nadicab » 27 vel 2010, 21:53

Uz ogranicenja. Svaki ima pravo na pola sata kompjutera na dan.

uz strogo poštivanje tog uvjeta, ja bih svojima dala.
Iako, čujem dosta ljudi koji vele da im je dijete naučilo baratati kompjuterom uz pomoć igrica - pogrešno, oni samo znaju igrati te igrice, ne znaju ništa o postavkama, kako ih prilagođavati, kako koristiti "korisno" kompjuter (osim po internetskim bespućima).
Moj sin jako dobro pokazuje prema van kako na njega djeluju kompjuterske beningne igrice - sav se zajapuri, uznoji, bude u višem energetskom razredu; ako igra duže vrijeme (duže od 1h) boli ga glava. Druga djeca na isti način reagiraju, samo što to znaju "kompenzirati" pa se izvana ne vidi
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Zašto neki roditelji lažu o svojoj djeci?

PostPostao/la eli » 27 vel 2010, 21:55

slažem se sa nadicom.
moja bude nervozna i razdražljiva nakon najbenignijih igrica tipa dorin pas sarito skuplja kosti.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Zašto neki roditelji lažu o svojoj djeci?

PostPostao/la JiA » 27 vel 2010, 21:57

I zasto to djeci ne dati? Uz ogranicenja. Svaki ima pravo na pola sata kompjutera na dan

kod mene je zabranjen osim vikendom. onda moze dva puta dnevno po pola sata.

i da, tek sad u drugom razredu su poceli uciti npr. word. surfati svi znaju, otvoriti i spremiti dokument nije znao nitko ( kazu decki ).
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: Zašto neki roditelji lažu o svojoj djeci?

PostPostao/la I-STA » 27 vel 2010, 22:06

Znam da začatavam, al' moram - adea tvoji klinci imaju 2-3 godine, a u školu se kreće sa 6-7.
Stalno me prati sreća, al' nikako da me stigne
Avatar
I-STA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 885
Pridružen/a: 25 srp 2009, 21:29
Lokacija: U RINFUZI

Prethodna

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.