Sada je: 28 tra 2024, 22:58.

upisna groznica u gimnazije

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: upisna groznica u gimnazije

PostPostao/la Dory » 07 srp 2010, 13:22

hvala vam svima...ponosna sam na nju neizmjerno
of topic - upravo mi je javila da je zadovoljna prezentacijom koju je odradila pred 300 ljudi, na engleskom u Brightonu (blizina Londona)..
I to je ono što mi je važno, važnije od petice - da ima život i interese i van škole, da je pronašla nešto što ju ispunjava i zanima..i nikako ne želim stvarati presing da mora biti odlikaš i da mora imati 5.0 i da jedino tada vrijedi- na žalost mogi roidtelji, a i profesori stavljaju ocjenu na pijedestal - ispred svih drugih vrijednosti...
Avatar
Dory
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 901
Pridružen/a: 30 stu 2009, 10:49

Re: upisna groznica u gimnazije

PostPostao/la elizabeta » 07 srp 2010, 13:31

medo14 je napisao/la:
Ali da, bojim se da neće završit nigdje "na vrhu" jer tamo završe samo laktaši

ne znam na koji "vrh" misliš, ima puno vrhova,
na vrhovima (na koje ja mislim) ima laktaša a ima i sposobnih
ne bih baš generalizirala.



Ne, nisam mislila da je "vrh" diplomirati, magistrirati, doktorirati i radit pošteno svoj posao.
Niti obogatit se i biti vrlo utjecajan isključivo svojom sposobnošću, i pritom ne sklapati kompromise protiv vlastitih uvjerenja zbog podobnosti.


Uostalom, danas bogati intelektualci do bogatstva stižu gotovo jedino uz nečiju pomoć.
Džabe ti sva sposobnost i talenti ako nemaš roditelje koji će ti novčano (ilikakogod) prokrčiti puteve. I to je još o.k.

Ali ako sve moraš sam, iz početka, a želiš punopuno, bojim se da moraš biti laktaški karakter, spreman uvlačit se kome treba, spreman raditi za nekog i prljave poslove i općenito - nagutat se govana.
Ili lovit u mutnom,varati državu ili bilo koga, krasti...itd.

Nije generaliziranje ako znaš koliku plaću imaju naši intelektualci koji pošteno rade svoj posao. I to nema veze s njihovim sposobnostima.
I još trebaju biti sretni ako uopće rade i imaju redovnu plaću.

"... upoznah i zlo i gore, prijetile mi noćne more, ali gle, na svoj usud hud - ja nasadih konjski ud" (spomen na Vesnu Parun)
Avatar
elizabeta
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1750
Pridružen/a: 13 pro 2004, 15:27
Lokacija: Na trapezu

Re: upisna groznica u gimnazije

PostPostao/la eli » 07 srp 2010, 13:35

od kada je vrh sinonim za najveću plaću?
možeš biti na vrhu, biti cijenjen od kolega i struke, dobro zarađivati bez da se bogatiš i tako biti sretna i uspješna osoba.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: upisna groznica u gimnazije

PostPostao/la elizabeta » 07 srp 2010, 13:44

Dory je napisao/la:hvala vam svima...ponosna sam na nju neizmjerno
of topic - upravo mi je javila da je zadovoljna prezentacijom koju je odradila pred 300 ljudi, na engleskom u Brightonu (blizina Londona)..
I to je ono što mi je važno, važnije od petice - da ima život i interese i van škole, da je pronašla nešto što ju ispunjava i zanima..i nikako ne želim stvarati presing da mora biti odlikaš i da mora imati 5.0 i da jedino tada vrijedi- na žalost mogi roidtelji, a i profesori stavljaju ocjenu na pijedestal - ispred svih drugih vrijednosti...


:5

Čestitke tvojoj curki!
A čime se to ona bavi? O čemu je govorila na toj prezentaciji?


eli - ja sam upravo i rekla da vrh nije to - obrazovat se maximalno, solidno zarađivati i biti cijenjen.
Vrh (onako kako ga naš mainstream vidi, ne ja) je kad nisi obrazovaniji ni sposobniji od drugih ili radiš na istom radnom mjestu, i čak si i puno manje obrazovan i sposoban, a uspješniji si utjecajniji i zarađuješ daleko više....o takvim sam "vrhovima" govorila, nadovezujući se na mirbinu teoriju da doryna kćer neće bit političarka.

Neće ni moj sin - preiskren je, previše svoj, ne zna glumatat i ne procjenjuje ljude (tj. prijatelje) prema zna se kojim kriterijima
I (uz odlične ocjene iz težih predmeta) vjeronauk ima 3 jer je iskreno izjavio da baš nešto i ne ide u crkvu, a i uvjeravao je vjeroučiteljicu da mačke IMAJU dušu :lol
A ja sam ga ko i Tomić svog malog (pokazujuć mu beskućnika), prepala i rekla mu da ako nastavi biti baš toliko iskren, morati kopati po kontejnerima

A još ima i mater i oca koji ne znaju kako treba nafinjaka s profesorima i kako je to često u reciprocitetu s djetetovim uspjehom

S obzirom na to da ćemo 2010 imati punu hrvatsku onih s 5,0 :lol
Zadnja izmjena: elizabeta; 07 srp 2010, 13:52; ukupno mijenjano 1 put/a.

"... upoznah i zlo i gore, prijetile mi noćne more, ali gle, na svoj usud hud - ja nasadih konjski ud" (spomen na Vesnu Parun)
Avatar
elizabeta
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1750
Pridružen/a: 13 pro 2004, 15:27
Lokacija: Na trapezu

Re: upisna groznica u gimnazije

PostPostao/la eli » 07 srp 2010, 13:51

:lol

dory, bravo za tvoju curu!
mogu misliti kako si ponosna. :proljece
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: upisna groznica u gimnazije

PostPostao/la Dory » 07 srp 2010, 17:53

[quote="elizabeta"
A čime se to ona bavi? O čemu je govorila na toj prezentaciji?
[/quote]
Članica je Foruma mladih od 7.r. - aktivnosti foruma vezane su uz udomiteljstvo, rad s udomljenom djecom i biološkom djecom udomitelja-bila je na brojnim treninzima, edukacijama i raidonicama koje su financirane od strane Nizozemske i njihovi predstavnici - psiholozi, dječji terapeuti dolazili su ovamo u Hrvatsku i prenosili im djelić svojih iskustava i znanja, nedavno je bila jedan od voditelja radionica koje su bile organizirane za udomljenu djecu s ciljem na podizanju njihova samopouzdanja i samopoštovanja, piše za njihov časopis...i svaštanešto radi što ni sama ne znam što... Tamo je prezentirala rad grupe mlaidih ih Hrvatske (bili su predstavnici iz Indije, Bugarske, Rumunjske, Irske, Kanade, Engleske, Nizozemske ....)..
Iduće godine je takav susret i konferencija u Kanadi i već vidim kako joj se vrte kotačići u glavi s idejom kako da dođe do tamo - kad sutra dođe kući prvo pitanje će sigurno biti - mama pustiš me iduće godine da idem u Kanadu?? :lol
Avatar
Dory
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 901
Pridružen/a: 30 stu 2009, 10:49

Re: upisna groznica u gimnazije

PostPostao/la breg » 07 srp 2010, 22:41

Dory,naravno da ćeš je pustiti u Canadu :dada
Možda je već lagano usmjerena prema svom budućem zanimanju...
Poziv na :coffy i dalje stoji
Avatar
breg
Ne damo se, idemo dalje!
 
Postovi: 724
Pridružen/a: 15 vel 2006, 23:44

Re: upisna groznica u gimnazije

PostPostao/la Dory » 09 srp 2010, 07:13

off topic - breg- dolazim krajem mjeseca u zg - nadam se da će biti vremena za :kavica
Avatar
Dory
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 901
Pridružen/a: 30 stu 2009, 10:49

Re: upisna groznica u gimnazije

PostPostao/la breg » 09 srp 2010, 13:44

Dory, naravno
Avatar
breg
Ne damo se, idemo dalje!
 
Postovi: 724
Pridružen/a: 15 vel 2006, 23:44

Prethodna

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.