Sada je: 16 tra 2024, 19:53.

Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la patkica » 11 ruj 2015, 23:00

Nadam se.
Šapto, svako tako, dok mote. Kad te stisnu, moras plesat po pravilima.
Ja se isto nadam da ce olabaviti.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24387
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la lastavica » 11 ruj 2015, 23:08

Mi smo vec imali roditeljski i nista nam nije receno o nekim novim pravilima. Do sada je bilo do tri dana ispricnica od roditelja.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la † Volvo » 12 ruj 2015, 12:43

A jesmo zapele za izostanke stvarno ;) - pravilnik pokriva puno drugih situacija, ozbiljnijih, u smislu sprečavanja nasilja i zlostavljanja među djecom svih oblika, od fizičkog do onih na virtualnom terenu što je bila kao siva zona. Osim toga za neke od evidentno loših ponašanja nije kao postojala mogućnost kažnjavanja :dunno pa time ni sprečavanja.

Ne vjerujem da će se škole samo na izostanke koncentrirati. Uostalom ako razrednik ima ok odnos s djecom i roditeljima teško da će ga pravilnik narušiti ;) - on je namijenjen hendlanju teže hendlavih situacija prvenstveno.
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la patkica » 12 ruj 2015, 13:24

Naravno, Volvo.
Samo kakav npr odnos se mogao razviti u razredu koji je prosle godine promijenio 3 razrednika (s rupama između), a sad je dobio cetvrtog, opet kao i lani to znaci novi prof na skoli.
Nama je situacija takva da ne mogu racunati na ikakav odnos, pa bar da znam od kud prijeti opasnost :lol
Kad su imali (u 5. i 6. razredu) stalnu razrednicu, pojma nisam imala kakva su pravila, al sam imala njen broj moba i sve smo dogovarali bez problema.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24387
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la Dobri andjeo » 12 ruj 2015, 19:08

Na nasje i druge ozbiljne prekrsaje tj kaznena djela ce labavit i opet nis nece postupat apo ispricnicamace jasit :gaah jer lakseje po normalnoj djeci i normalnim roditeljima jahat neg imat posla s problematicnom djecom i takvim roditeljima :whew
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la Ina66 » 12 ruj 2015, 19:29

Volvo je napisao/la:A jesmo zapele za izostanke stvarno ;) - pravilnik pokriva puno drugih situacija, ozbiljnijih, u smislu sprečavanja nasilja i zlostavljanja među djecom svih oblika, od fizičkog do onih na virtualnom terenu što je bila kao siva zona. Osim toga za neke od evidentno loših ponašanja nije kao postojala mogućnost kažnjavanja :dunno pa time ni sprečavanja.

Ne vjerujem da će se škole samo na izostanke koncentrirati. Uostalom ako razrednik ima ok odnos s djecom i roditeljima teško da će ga pravilnik narušiti ;) - on je namijenjen hendlanju teže hendlavih situacija prvenstveno.

meni je, iskreno, drago što se ovako pokušava dovesti u red broj izostanaka. ne znam koliko znate/pratite broj izostanaka u srednjim školama, ali to je odavno izmaklo kontroli. da, krivi su i roditelji koji od osnovne škole odgajaju "studente" i opravdavaju ih svaki put kad se klincima ne ide u školu i nadam se da će se nešto postići ovim mjerama
s druge strane, ima i nastavnika koji izostaju i ne nadoknađuju. a što s njima? jer, očito je, da se takva praksa tolerira godinama (zašto?!) i da im nitko ne može stati na kraj
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la Dobri andjeo » 13 ruj 2015, 11:49

beammama je napisao/la:Pa, nije problem dobiti ispričnicu od liječnika opće prakse. Nazoveš i veliš da je dijete imalo temperaturu (virozu) da si ga ostavila doma dan-dva i da ti napiše ispričnicu koju samo pokupiš kod sestre. Obzirom da razrednik može opravdati do 3 dana, lijepo napišeš nakomadu papira razredniku što je bilo, potpišeš se i on opravda dijete ;). Mi smo znali Benediktovoj raski poslati SMS ili ju kratko nazvati i reći kad je zakurio i da ćemo vidjeti jel' ga neće biti dan-dva pa ćemo mi napisati ispričnicu, ako bude duže ide kod doktora i dobiti će liječničku i bilo je sve OK.
S Amadejevom sam imala dogovor da za dan-dva temperature, ako bude i preko toga u pravilniku ga opravda jer ga nisam željela voditi doktorici opće prakse za svaku virozu da ga ne fila antibioticima i šalje svaki put na Rebro. Sad ću vidjeti kako će to funkcionirati.

I moja dr tako radi.puno stvari kao npr trazit uputnicu za kontrolu astme, ortopeda, okuliste mogu nazvat i reci kaj trebam pa mi ostavi a ja pokupim samo , isto i s lijekovima koje stalno trisimo, sve sa sestrom rijesim, isto ispricnicu. Mi se selimo u zg za dve g pa trazim novog dr u zg. Vidim da je tvoj slican , pa ak bi mi htjela napisat o kome se radi da se na vrijeme raspitam oko prebacivanja :)
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la kokomamac » 13 ruj 2015, 16:17

meni se naprosto neda ić niti po naručenu ispričnicu kod dr. neće mi se i kvit. tih desetak ispričnica godišnje za obje.. neko more reć neš ti.. al me mrzi radit nepotrebne stvari. da ne spominjem kolko dodatnog posla će imat dokica, jer nema samo moju decu kod sebe. u ionak pretrpanoj ambulanti. jearajt, biće oduševljena ispisivat pedesetak ispričnica mjesečno za dandva bezazlenog proljeva, glavobolje, temperaturice... plus pozivi roditelja za takve zvizdarije. :ajme sve je to badava potrošeno naše i njezino vrijeme. na gluposti.

zakaj bi ja bila, zdrava i prava skup sa svojom decom, žrtva sistema koji se ne zna na drugi način nosit sa inflacijom izostanaka? budimo realni, razrednici ZNAJU tko je problematičan u svakom pogledu i njih nek traže ispričnice ovjerene kod bilježnika, kaj se mene tiče, a mene nek puste na miru. volim se hvatat za pyzdarije, zato jer ih mrzim. a ovo dodatno opterećenje papirićima sa žigom i potpisom upravo to i jest - pyzdarija. :angry
svoja najdraža laprdaljka
Avatar
kokomamac
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 681
Pridružen/a: 22 vel 2003, 03:13
Lokacija: zabreg

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la skorpionka » 13 ruj 2015, 16:38

Ina66 je napisao/la:
Volvo je napisao/la:A jesmo zapele za izostanke stvarno ;) - pravilnik pokriva puno drugih situacija, ozbiljnijih, u smislu sprečavanja nasilja i zlostavljanja među djecom svih oblika, od fizičkog do onih na virtualnom terenu što je bila kao siva zona. Osim toga za neke od evidentno loših ponašanja nije kao postojala mogućnost kažnjavanja :dunno pa time ni sprečavanja.

Ne vjerujem da će se škole samo na izostanke koncentrirati. Uostalom ako razrednik ima ok odnos s djecom i roditeljima teško da će ga pravilnik narušiti ;) - on je namijenjen hendlanju teže hendlavih situacija prvenstveno.

meni je, iskreno, drago što se ovako pokušava dovesti u red broj izostanaka. ne znam koliko znate/pratite broj izostanaka u srednjim školama, ali to je odavno izmaklo kontroli. da, krivi su i roditelji koji od osnovne škole odgajaju "studente" i opravdavaju ih svaki put kad se klincima ne ide u školu i nadam se da će se nešto postići ovim mjerama
s druge strane, ima i nastavnika koji izostaju i ne nadoknađuju. a što s njima? jer, očito je, da se takva praksa tolerira godinama (zašto?!) i da im nitko ne može stati na kraj


Ovo je točno. U višim razredima i srednjoj se generira velik broj izostanaka koji su opravdani zato što su ih roditelji lažno opravdali. Po logici stvari ne bi trebali biti ništa boležljiviji niti više izostajati od prvašića. "Opravdanim" izostancima se izbjegavaju usmene ispitivanja, testovi... Nažalost, nema načina da se roditelje urazumi da to ne rade.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la Dobri andjeo » 13 ruj 2015, 17:20

A u cem je frka da dijete ima neopravdanih? Pa jel ne vrijedi ono da ih smijes godisnje imat 36? Koja je razlika ? Tak svi znaju da je dijete zapravo markiralo s testa, bilo opravdano il ne . Mi smo uvijek markirali u skoli al se znalo da ih smijes imat 36 inace te izbace pa si si pazio nato.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la Dobri andjeo » 13 ruj 2015, 17:28

I kakva je to kazna preseljenje u drugu skolu :ne
Tak smo mi dobili klinca koji je radio velike probleme u drugoj skoli i sad to isto radi kod nas, nes ti kazne . Tu je trebala bit kazna skolovanje kod kuce pa nek si doma radi sranja svojim roditeljima a ne u drugoj skoli :gaah
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la Crazy Daisy » 13 ruj 2015, 17:32

ne slazem se. neopravdani izostanci su mi neprihvatljivi i uopce nisu toliko bezazleni. predstavljaju kaznu za nedopusteno ponasanje i ako se ne varam utjecu i na konacno vladanje.

x na volvo (i skorpi)
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la Ina66 » 13 ruj 2015, 17:43

skorpionka je napisao/la:Ovo je točno. U višim razredima i srednjoj se generira velik broj izostanaka koji su opravdani zato što su ih roditelji lažno opravdali. Po logici stvari ne bi trebali biti ništa boležljiviji niti više izostajati od prvašića. "Opravdanim" izostancima se izbjegavaju usmene ispitivanja, testovi... Nažalost, nema načina da se roditelje urazumi da to ne rade.

ima načina, samo neka se nastavi ovako kako je krenulo. nadam se da onda više neću čuti rečenicu - ostavila sam ga doma jer je kontrolni, a on nije spreman

Crazy Daisy je napisao/la:ne slazem se. neopravdani izostanci su mi neprihvatljivi i uopce nisu toliko bezazleni. predstavljaju kaznu za nedopusteno ponasanje i ako se ne varam utjecu i na konacno vladanje.

x na volvo (i skorpi)

također
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la Ina66 » 13 ruj 2015, 17:46

Dobri andjeo je napisao/la:A u cem je frka da dijete ima neopravdanih? Pa jel ne vrijedi ono da ih smijes godisnje imat 36? Koja je razlika ? Tak svi znaju da je dijete zapravo markiralo s testa, bilo opravdano il ne . Mi smo uvijek markirali u skoli al se znalo da ih smijes imat 36 inace te izbace pa si si pazio nato.

ja nisam markirala tj. picavala kako se to kod nas kaže i to mi nije prihvatljiv oblik ponašanja. nadam se da ni moja djeca neće
odlazak s nastave bilo kojem profesoru je izraz nepoštivanja njega i njegovog vremena i rada
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la sany » 13 ruj 2015, 18:13

osim opravdavanja za kontrolni ili ispitivanje, ta komocija roditelja mi je nevjerojatna i za izostanke tipa mi idemo na neki put, usred sk.godine. Nije to isto kada dijete nakon toga mora pohvatati sve sta su radili, prepisati skolski, napisati domaci (mojoj je to npr. ziva muka i kada izostane radi bolesti, par dana) :dunno
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la Dobri andjeo » 13 ruj 2015, 19:28

Ina a u cem je razlika kad to roditelj opravda ? To sam htjela rec. na isto dode .

Bolje da to napravi sam pa ja vicem na dijete i kazem da nije ok, neg da mu opravdavam takvo ponasanje. Po meni je drugo tj kad roditelj opravda puno gore. Mi nismo markirali radi testova , ak i jesmo tada smo svi tj cijeli razred, vec da odes na kavu i sl.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la Crazy Daisy » 13 ruj 2015, 19:42

problem je u nonsalantnom odnosu prema skoli najprije roditelja, pa posljedicno i djece. smisao skolovanja nije skupljanje ocjena i svjedodzbi.

roditelje se vise ne moze preodgojiti, zato i je pritisak okrenut prema djeci. pa i represivnim mjerama. ja sam za.
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la Dobri andjeo » 13 ruj 2015, 19:55

A koliko je o,5 posto, do 0,5 nije kaznjivo ? Koliko iznosi satnica?
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la Bubidea » 13 ruj 2015, 20:24

ovisi od skole do skole.
u nasoj skoli imaju nekih 38 sati tjedno,ne znam tocno.

ugrubo, mozda moze ici do nekih 6 sati godisnje neopravdano
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la † Volvo » 13 ruj 2015, 22:21

Ne odobravam falš opravdavanje, ali to je i s puno drugih stvari tako :dunno samo sam se naučila to mirno doživljavati (jako mi je kao srednjoškolki smetalo jako kad se netko tako izvukao a ostali pošteni nadrljali na teškom testu recimo) ali i na faksu a i na poslu poslije ima likova koji kroz valcer prolaze svijetom plazeći drugima jezik. Nije mi valcer suđen ni spletom okolnosti a ni vlastitim izborom ;) i više se ne sekiram, na kraju se ipak rad isplati i trud ispliva kad tad :dunno

Ako se roditeljima živo fućka ili podržavaju nerad, opet im se negdje obije o glavu ili im klinci završe na teret dovijeka što isto nije jackpot.

Najjača kazna premještaja vrijedi (samo) za osnovce što nije nelogično jer je o.š. obavezna. Srednjoškolci se mogu i izbaciti. A osnovcima ako sustav ima volje pomoći stvarno, promjena sredine može polučiti rezultat, možda poticajnijom okolinom npr. (osim za beznadežne slučajeve koji su opet po mom iskustvu češće odraz beznadežnih roditelja nego djece)
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la malamaja » 14 ruj 2015, 01:22

a i profesori su ponekad jako široke ruke.....juniorka ima jedan neopravdani prošle godine. zaspala je. ja nisam htjela opravdati. razrednica je rekla da nema problema, da će joj ona opravdati. :roll (dogovorile se njih dvije...)
onda sam joj napisala mail, da ja inzinstiram da taj sat ne opravda :gaah jer je gospodična zaspala ...dobro mama, ak vi inzistirate :roll .bile su ljute na mene, obje.

vjerojatno će ovakvim načinom opravdavanja malo zakomplicirati opravdavanje i smanjiti izostanke....nadam se. barem u srednjoj.. iako, nisam neki pretjerati optimista.
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la Bubidea » 14 ruj 2015, 09:00

jednom u citavoj sk. godini je zaspala?
i ja bih bila ljuta na tebe. :lol
mislim, i meni se desilo da sam nekada zaspala...koje su bile posljedice na poslu? nikakve. nisam imala nikakve sankcije, jer se to desi jednom godisnje. svakome se moze desiti. ako joj to nije nacin da izbjegava obveze, ako nije zakasnila u skolu iz aljkavosti ili nemara, meni je to za opravdati.
gradivo ce nadoknaditi.
ljudi smo, nismo strojevi i imamo pravo na pogresku tj . imamo pravo zaspati. jednom godisnje :mrgreen
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la Adorabla » 14 ruj 2015, 10:28

ima načina, samo neka se nastavi ovako kako je krenulo. nadam se da onda više neću čuti rečenicu - ostavila sam ga doma jer je kontrolni, a on nije spreman

a meni je vidiš ovo samo dodatno priznanje nemoći i nesposobnosti sistema jer da se stvarno želi nekaj napraviti po pitanju obrazovanja onda se ne bi objavljivao ovakav glupi Pravilnik jer bi bio potpuno samorazumljiv.

problem je u nonsalantnom odnosu prema skoli najprije roditelja, pa posljedicno i djece. smisao skolovanja nije skupljanje ocjena i svjedodzbi.

roditelje se vise ne moze preodgojiti, zato i je pritisak okrenut prema djeci. pa i represivnim mjerama. ja sam za.

Od profesora do profesora ovisi da li djeca (ne)opravdano izostaju sa sata i da li ga poštuju. Nikakav pravilnik neće natjerati dijete i njegove roditelje da poštuju nesposobnog profesora.
Moja djeca jako dobro znaju kod kojeg profesora se isplati markirati i ne doci na test a kod kojeg to ne bi napravile cak ni kad imaju temperaturu. Isto tako jako dobro znaju kojeg profesora zele slusati i ne zele propustiti njegov sat a ciji sat im krade vrijeme koje bi mogle pametnije ulupati. Znaci da ocito postoje vec sistemi kako se broj izostanaka radi ispitivanja/testova itd moze smanjiti.
Pogotovo u srednjim skolama.

A ono sto me najvise nervira je da imamo institucija i institucija koje su se vec trebale poceti konkretno raditi i obrazovati i djecu i roditelje i naravno usmjeravati i obrazovati profesore.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la medo14 » 14 ruj 2015, 10:33

slažem se s Bubideom
ne treba niti biti prestrog,
i mi na poslu nismo svaki dan 100%, na kraju napravimo i grešku pa se dogodi da nas se ne kažnjava, naravno ovisi o težini greške

nažalost sistem upisa u srednje se isključivo temelji na ocjenama
a istovremeno su nekad kaotični rasporedi ispitivanja i testiranja, potpuno nepovezani
neki profesori imaju sistem tj. mogućnost isprike 1x godišnje ili po polugodištu da nisi spreman, a neki profesori nemaju
zašto to?
zašto nije ujednačen sustav?

edit: i s Adorablom :)
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la † Volvo » 14 ruj 2015, 10:59

U potpunosti potpis na Adorablu.

Osim što mi pravilnik makar kasni nije suvišan :mrgreen - mislim, bolje ikad nego nikad :nata - alternativa je bilo ono da pojedini izgrednici ovisno o volji/snazi škole uopće nikako ne budu tretirani nego se čeka protok vremena (kad tad dijete samo prođe kroz školu :p i izađe pa postane briga nekog drugog). Uz ovaj pravilnik bi i ovo trebala biti poželjna literatura http://znanje.hr/proizvod/skola-u-infarktnom-stanju/ ;)
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la malamaja » 14 ruj 2015, 11:08

Bubidea je napisao/la:jednom u citavoj sk. godini je zaspala?
i ja bih bila ljuta na tebe. :lol
mislim, i meni se desilo da sam nekada zaspala...koje su bile posljedice na poslu? nikakve. nisam imala nikakve sankcije, jer se to desi jednom godisnje. svakome se moze desiti. ako joj to nije nacin da izbjegava obveze, ako nije zakasnila u skolu iz aljkavosti ili nemara, meni je to za opravdati.
gradivo ce nadoknaditi.
ljudi smo, nismo strojevi i imamo pravo na pogresku tj . imamo pravo zaspati. jednom godisnje :mrgreen


:mrgreen
taj slučaj ima povijest. kašnjenja, i prekasnog buđenja, prekasnog lijeganja...i onda je meni pukel film. više nije bilo kašnjenja :)
kak ne dobiješ sankciju na poslu ? umanji se satnica....barem je kod nas tak. dođeš vuru kasnije, taj dan imaš manjak radnih sati...



xna Adorablu....
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la Bubidea » 14 ruj 2015, 14:55

ako slucaj ima povijest kasnjenja, onda ti je opravdano :lol
slazem se s tobom, i ja bih u tom slucaju tak.
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la Bubidea » 14 ruj 2015, 14:56

kod nas je bitno da se posao odradi, hoces ostati pola sata manje neki dan ili tri sata duze, kada treba, nitko niti ne sankcionira niti nagrađuje.
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la † Sanika » 15 ruj 2015, 14:49

i kod nas su po novome izostanci kako spominjete.
ono što je do sada bilo 3 dana uzastopno neograničeno puta godišnje, da mogu opravdati roditelji, sada je 1 dan, maksimalno 3 puta godišnje

ovo ostalo sam ja shvatila ovako:
- ako planirate tri dana izostati (putovanja npr.) najavite razredniku, on odobri
- ako planirate više, najavite ravnatelju, on odobri
bolesti ne ulaze u tu kategoriju, osim ako ih ne predviđate :)

da, malo će to zakomplicirati stvari jer xy viroza smo opravdali sami, sada ćemo morati gnjaviti doktoricu, i sami sebe :gaah
ne znam kako naša po tom pitanju diše, ali npr. sat i pol smo čekali kod nje neki dan zbog nekih drugih stvari, sad, van sezone bolesti...što će biti kada bude sezona bolesti, ne želim ni razmišljati :lebdi :gaah
otvoriti ću joj "bolovanje" telefonski :lol i naručiti je za par dana na kontrolu ..tako možemo mi veliki pa valjda mogu i oni mali :drink
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: Novi Pravilnik kažnjavanja u školama

PostPostao/la Adorabla » 23 ruj 2016, 13:14

Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.