Sada je: 14 svi 2024, 17:04.

SPORTSKE AMBULANTE

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la Tinica » 19 vel 2016, 15:59

Evo za info mamama športaša :srca

http://zagreb.hr/default.aspx?id=86708
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la Adorabla » 19 vel 2016, 16:30

da, vec smo to nazalost morali isprobati. Funkcionira kod nas tako da klub javi kad je sistematski i onda svako dijete bira na koju ce adresu. Klub posalje raspis po domovima i djeca onda odu u ambulantu na taj dan.
Ne svidja mi se to nimalo moram priznat.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la Tinica » 19 vel 2016, 16:38

Ma ja sam iskreno do sada samo par puta bila na Borovju ;)
Prezadovoljna sam bila sa ambulantom u Gajnicama gdje je bio gotov za manje od 20 minuta i bez minute čekanja ;)
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la marsovka » 19 vel 2016, 16:42

Ali za duplo vise para.
Avatar
marsovka
celebrity
 
Postovi: 15918
Pridružen/a: 24 sij 2003, 14:14
Lokacija: ZG

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la Barbi » 19 vel 2016, 16:52

A zna li netko zašto su zatvorili Sportsku ambulantu u Borovju? :nata
Dobila sam mail od trenerice da je zatvorena sudskom odlukom uz uputu gdje se može obaviti pregled - mi smo već obavili pa nisam čitala detaljno.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28727
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la zauvijekmama » 19 vel 2016, 17:04

Barbi...nepravilnosti u poslovanju
a sto stoji iza toga :dunno
mi smo medju zadnjima prosli tjedan obavili pregled tamo

kad smo bili naruceni u Borovju, cekali smo 10-15min
a kada nismo-satima
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la lastavica » 19 vel 2016, 17:07

Nama je u Borovju bilo dobro. Uvijek smo išli samostalno i s kasnim dolaskom. Od kad je morala vaditi i krv kombinirali bi to u dva puta. Što nam je i odgovaralo jer moja teško podnosi vađenje krvi.
Nisam znala da su to sad promijenili.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15454
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la mama njonji » 19 vel 2016, 17:46

da, bas steta za Borovje... i mi smo tamo obavljali liječnički i nikad nismo čekali dulje od 15 min :(
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la Tinica » 20 vel 2016, 22:23

Ja sam plaćala 80,00 kuna pregled i zbog tih 40,00 kuna zbilja nije bilo smisla čekati.
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la Adorabla » 22 vel 2016, 12:05

meni je iskreno i 40,00 kuna bilo previse za takav pregled, a da mi netko ponudi da to platim 80,00 mislim da ne bih bila pristojna :nata
Isto nikada nismo cekali dulje od sat vremena. Zapravo mislim da je u zadnje vrijeme kod mojih najveca guzva bila na vadjenju krvi ali zato su laborantice unutra bile mrak njezne tak da moje cure nikada nisu izrazile nezadovoljstvo :lol
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la VIPmama » 04 tra 2016, 10:46

Barbi je napisao/la:A zna li netko zašto su zatvorili Sportsku ambulantu u Borovju? :nata
Dobila sam mail od trenerice da je zatvorena sudskom odlukom uz uputu gdje se može obaviti pregled - mi smo već obavili pa nisam čitala detaljno.



mislim da sam pročitala negdje, zbog "nepravilnosti u radu" :dunno

ima li tko novije informacije, jel se još uvijek čeka na broj u Argentinskoj, ili se može samo doći (s papirima, bez vađenja krvi)?
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la folne » 04 tra 2016, 10:52

Zadnja info je da ne naručuju, nego dijele brojeve, ujutro i navodno oko 11. Dođeš i čekaš.
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la Barbi » 04 tra 2016, 10:55

Moje cure idu danas na liječnički u DZ Željezničar. Ponedjeljkom rade popodne od 14-18h, naručila sam ih, valjda će obaviti sve. Treba ponijeti zdravstvenu, iskaznicu kluba u kojem dijete trenira i liječničku potvrdu obiteljskog liječnika/ pedijatra da dijete ne boluje od kroničnih bolesti.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28727
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la Adorabla » 04 tra 2016, 10:59

folne je napisao/la:Zadnja info je da ne naručuju, nego dijele brojeve, ujutro i navodno oko 11. Dođeš i čekaš.

zadnje zadnje informacije :nata
dijele brojeve za jutarnju smjenu u 7.30 i popodnevnu smjenu u 13.30
u svakoj smjeni maksimalno izdaju 50 brojeva. Placas kad uzmes broj i navodno ne daju da se uzme broj za nekog drugog cak i ako zelis platiti pregled za tog drugog.
Sve ostalo kao i do sada. Cak nisu trazili potvrdu obiteljskog lijecnika jer imaju sve stare nalaze pa im to nije bitno. Krv i dalje ne vade i ne traze vadjenje krvi ako imaju nalaz krvi unutar godinu i pol.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la Tinica » 04 tra 2016, 11:31

I još jedna napomena OBAVEZNO napomenite da želite da vam dijete izvažu i izmjere visinu ;)
Ova doktorica u Vrapču samo upisuje podatke koje joj dijete daje... helouuu... pa otkud bi dijete znalo koliko je visoko?
Kad klinci vele da ne znaju onda veli pa po mojoj gruboj procjeni oko 155 cm :ajme
Joj zvala sam ih neki dan...ispričavala se sestra i rekla da roditelji uopće ne traže...
Velim ja njoj...pa što oni imaju tražiti Vi ste ti kojima je to dužnost da napravite.
A ona meni...majko samo inzistirajte pa ćemo napraviti...to je toliko nebitna stavka u zdravstvenom kartonu :roll
Ista stvar mi se dogodila i u Argentinskoj :bum i onda sam Frana slala ponovno i dočekala ga je sa čokoladom :liza
I da...ja uvijek inzistiram na željezu...njemu vade krv od 10. godine... ;) opet na moje inzistiranje...
slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la † Volvo » 04 tra 2016, 12:02

Argentinska nema "stare" podatke (one od pred pola godine) jer su im "ostali u Borovju" - a tamo je valjda kao Černobil nepristupačno - k'o da su na glinenim pločicama pa ih nisu uspjeli prenijeti :roll , ne vade krv, brojeve popodne dijele od 14 (to su mi telefonom rekli) - dijelili su ih do najmanje do 16 a poslije a neke još i nakon dijeljenje brojeva primali (info nakon pregleda). Čekanje: oko sat i pol. Ništa osim iskaznice kluba (od dokumenata) nisu ni tražili ni pogledali.
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la Novamama » 04 tra 2016, 21:40

Sad tek vidim ovu temu. Bas sam nedavmo guglala ima l neka info zasto je zatvoreno borovje??
Mom sinu su naime neki dan rekli da je nalaz od 9. Mjeseca (!?!?!) imao blago poviseni secer. I to tako da su navodno javili treneru za sve sumnjive nalaze iz naseg kluba! E sad, sad je 4. Mjesec, u medjuvremenu je bio tamo neposredno pred zatvaranje na jos jednom oregledu, nitko nije nista spominjao. Ici cemo ponovno izvaditi krv, ali kad razmislim, pitam se je li taj pregled ikada imao ikakvog smisla? Jesu li ikome javljali nalaze? I od kuda sad, nakon 6 mjeseci oni javljaju treneru telefonom nalaz(?!?).
Avatar
Novamama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4694
Pridružen/a: 04 lis 2001, 15:37

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la lara72 » 04 tra 2016, 22:02

Volvo, nama su pak rekli da imaju nalaz iz devetog mjeseca i da nije potrebno ponovno vaditi krv. Očito svatko dobije drugu informaciju.
Novamama, ja bi uvijek nazvala i pitala za nalaz (uvijek je bio ok) a na jesen ću tražiti da ga i pokažu.
lara72
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1435
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 17:27
Lokacija: zagreb

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la † Volvo » 05 tra 2016, 10:30

Njemu su jesenas uručili nalaz krvi (uredan) u Borovju (zapravo, radi čekanja nalaza krvi se i po potvrdu da je pregled odrađen trebalo doći popodne) :dunno - ovi sad nisu krv spominjali, ali niti nanovo vadili. Spomenuli su samo da nemaju "stare" podatke visine/ težine. Jednom su na ortopedski sa sumnjom na spuštena stopala slali, pok. dr. Tifenbach otklonio sumnju.

Sportski pregled bi trebao imati smisla, u doba žestoko rastućih malaca, tko-zna-kako se hranećih i pogotovo nekih žestoko-vježbajućih no ni iz Heinzleove ni s Borovja (a bome ni sad :mrgreen ) mi ne ulijevaju previše povjerenja - prilično sve to zbrzano kao na traci odrađuju, bar je takvo moje promatračko iskustvo :dunno. Možda će primijetiti neki razlog za uzbunu, nadam se, bar.
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la Mirci » 05 tra 2016, 10:40

pa, moj je imao promjene u srcanom ritmu i trazena je kompletna kardio obrada. Odmah nam je to receno, nitko nije zvao trenera.

no, sad smo pregled obavili u medicini rada u domu zdravlja i zadovoljnija sam tim pregledom nego onim u Borovju. Ipak je detaljniji, a na sve skupa smo potrosili neuspredivo manje vremena nego ikad u Borovju.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29430
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la Barbi » 05 tra 2016, 10:41

Ma ti su pregledi po meni sasvim besmisleni, odrađuju se ofrlje i služe tome da se pokupi 40 kn po pregledu. Nažalost.
Nalaz krvi bi uvijek dobili i uvijek je bio ok. Visina i težina je jako varirala i često bi bio 6 mjeseci kasnije niži nego na prethodnom pregledu. :whew

I mi smo sad pregled obavili na medicini rada u DZ Željezničak, uz prethodnu narudžbu, bez čekanja. Pregled nije bio posebno temeljitiji ali barem brži i jednostavniji.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28727
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la Adorabla » 05 tra 2016, 10:44

Mislim da ste krivo shvatile sportski pregled (odgovarala sam na Volovo post)
Cilj ili svrha sportstog pregleda nije napraviti kompletnu dijagnostičku procjenu nego samo izdati potvrdu da li kod djeteta postoji neko kronično oboljenje koje je kontraindicirano sa sportom s kojim se bavi.
Dakle zaboravite apsolutno sve dijagnostike. Za to su zaduženi liječnici opće medicine a ne liječnici u sportskoj ambulanti.
Ovi u sportskoj pogledat će da li dijete ima vidljiv jak šum na srcu, da li ima težu anemiju, da li dobiva na kilaži (ovo im je bitno radi velikog broja curica na granici s anoreksijom) i da li raste iz godine u godinu (ne koliko nego da li uopće raste).
Nemojte uopće na taj pregled gledati kao da je to pregled doktora. To je samo potvrda klubu da smije to konkretno dijete ove godine poslati na natjecanje.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la Barbi » 05 tra 2016, 10:47

Adorabla, za obaviti taj "sportski" pregled u domovima zdravlja potrebna je potvrda obiteljskog liječnika ili pedijatra da dijete ne boluje od neke kronične bolesti. Koja je onda svrha sportskog pregleda? Zašto se ne može takva potvrda donijeti izravno u klub?

edit: kilažu uopće ne prate na sportskim pregledima, ili ih ne važu uopće ili izvažu ofrlje i ne uspoređuju sa prethodnom brojkom. Pa mom sinu su visinu upisivali nižu od prethodne godine i nije im to bilo čudno.

Zar nije relevantniji liječnik kod kojeg dijete ili odrasla osoba ima karton izdati potvrdu o sposobnosti i zdravlju?
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28727
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la † Volvo » 05 tra 2016, 11:00

Ofrlji mjere, važu, spremaju podatke, ali naplate točno :mrgreen - od pregleda u specijaliziranoj sportskoj ambulanti u idealnom svijetu bih očekivala točno to što veliš Adorabla. Ovako je to proforma ali i obaveza kao i mnogošto u "radu" sportskih djelatnika :whew s djecom. No i to valjda klince čeliči :p

Postojanje eventualnog kroničnog oboljenja ako nije s Marsa vidljivo imam dojam da će im promaknuti ovim stilom :dunno - recimo dijete s naočalama nikad al' baš nikad nisu pitali igra li s njima ili bez :roll
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la † Volvo » 05 tra 2016, 11:06

Zapravo, kad bolje razmislim, od tog pregleda ništa ne očekujem :lol - ali ni da ga svakih par mjeseci obavljaju na različitim maštovito razbacanim lokacijama :mrgreen a obaveza za sudjelovanje u natjecanjima je :dunno
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la Adorabla » 05 tra 2016, 13:06

Barbi je napisao/la:Adorabla, za obaviti taj "sportski" pregled u domovima zdravlja potrebna je potvrda obiteljskog liječnika ili pedijatra da dijete ne boluje od neke kronične bolesti. Koja je onda svrha sportskog pregleda? Zašto se ne može takva potvrda donijeti izravno u klub?

edit: kilažu uopće ne prate na sportskim pregledima, ili ih ne važu uopće ili izvažu ofrlje i ne uspoređuju sa prethodnom brojkom. Pa mom sinu su visinu upisivali nižu od prethodne godine i nije im to bilo čudno.?


kao i kod liječnika opće medicine; netko taj pregled obavi savjesnije netko manje savijesno.
Potvrda o kroničnim bolestima je potrebna sada kada više faktički ne postoji sportska ambulanta zagrebačkog sportskog saveza nego su tu ulogu (da se formalno zadovolji zakon) taj dio preuzela na sebe medicina rada (?).

Kaj se tiče visine i težine ona se puno više prati kod pregleda npr balerina, gimnasticara, klizaca i ostalih sportova gdje treneri inzistiraju na redukcijskim dijetama za djecu. Ali naravno opet naglasavam da kao i u svim strukama postoje ljudi koji savjesno i manje savjesno obavljaju svoj posao.

Zar nije relevantniji liječnik kod kojeg dijete ili odrasla osoba ima karton izdati potvrdu o sposobnosti i zdravlju

pa trebalo bi biti ali to sam i rekla. LOM je zadužen za dijagnostiku djeteta.
Sportska ambulanta gleda isključivo kontraindikacije i gotovo. Daje klubu dozvolu da se bavi tim sportom.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la Adorabla » 05 tra 2016, 13:11

evo zgodno vam je tu i jasno napisano:
Medicina rada je grana zdravstvene djelatnosti koja se bavi stanjima i bolestima nastalima utjecajem okolišnih čimbenika (npr. razne kemikalije, buka, vibracije, elektromegnetska zračenja, itd.) kojima je osoba profesionalno (svakodnevnim radom) izložena. Liječnici specijalisti medicine rada su osposobljeni za preventivne preglede djelatnika kao i za dijagnostičke postupke profesionalnih bolesti, bolesti u vezi s radom i nastankom rane invalidnosti, a u odnosu na uvjete i zahtjeve rada, sportskih aktivnosti, radnog, sportskog i životnog okoliša.

znači nije bitno dijete nego statistika konkretnog kluba i sportske discipline. To je ono sto pokusavam objasniti.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la bubsek » 05 tra 2016, 13:15

Jao prosli tjedan smo mi imali dramu...

Kako smo do sada obavljali na Borovlju nisam se zamarala time...a sada smo morali zvati sve domove zdravlja i ni jedan nije imao skoro slobodan termin...a i trazili su potvrdu od dok.opce...sto mi nije jasno ako vec idu na sistematski...

U Argetinskoj nam nisu bas pasali termini ,jedva jadi smo se organizirali a onda cekali 3 sata... :-/
S tim da su isprva ispijali kavice i pricali pa radila jedna prostorija...pa jedna zena graknula pa se gospoda ubrzala...

Da imali smo br.87 a kada smo dosli bio je br.75...:/ ...onda znate koliko je sati...

I da ono kako smo znali raditi na Borovlju doc posle 5h ...ne dolazi u obzir jer vise nema brojeva...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la † Volvo » 05 tra 2016, 13:28

Badave ti objašnjavanje Adorabla :mrgreen jer se klubovima fućka koliko je crno pod noktom realno. Ovim pregledom samo slijede neku ustaljenu manje više besmislenu rutinu. I neka ambulanta ubere koliko već ubere.

OK, ne bi baš bili sretni (ali iz dosadašnjeg promatračkog iskustva niti žestoko pogođeni) da tko gdje kolabira ali ionako klinci puno prekratko (većina njih, na vlastitu sreću :p ) budu u klubu/ sportu da bi se relevantno pratila statistika kluba i discipline, pogotovo za sportove koji su izvan top 5 financijski i u žiži javnosti recimo ;).

Zna li netko da je kojem djetetu sugerirano da se počne/ prestane baviti nekim sportom (osim trenera kojem direktno plaća :p pa gusla svoje) baš na temelju njegove konstitucije (a da to nije neka privatna "istraga" od roditelja inicirana) :dunno
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: SPORTSKE AMBULANTE

PostPostao/la Mirci » 05 tra 2016, 13:34

joj, dajte molim vas, pa fakat pretjerujete.
Moj sin ima poremecaj u srcanom ritmu koji mu ne bi bio dijagnostiricran da nema ovakvih pregleda. Jer tko bi nomlanom djetetu koje izgleda zdravo inace isao raditi svake godine ekg? Vjerojatno je benigno i nista znacajno no ipak na svaki sljedeci pregled sam morala nositi kompletnu dokumentaciju. Na svakoj potvrdi koju smo dobili nakon toga pisalo je da je sposoban, ali i da je kardio obrada u tijeku. Svaki trener koji je vidio tu napomenu itekako je reagirao na to.

Tako da budite sretne sto su vam djeca zdrava i sto nista nisu nasli na tom pregledu. I sto se niste nasle u poziciji da jedan paramater od onih koje provjeravaju nije ok.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29430
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Sljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.