Sada je: 16 tra 2024, 23:27.

Softball za klince od 5 do 20 godina

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Softball za klince od 5 do 20 godina

PostPostao/la Adorabla » 12 ruj 2016, 09:48

Trenutno je u tijeku upis u besplatnu školicu softballa koja traje mjesec dana. U tih mjesec dana (odnosno do 1.11. klinci mogu isprobati softball , vidjeti da li im se sviđa, naučiti nešto općenito o sportu i zabavitei se). Ne traže se samo klinci u dobi 7-12 godina (za njih je sve besplatno i ljetni kampovi itd) nego se traže i stariji tinejdjeri i adolescenti u dobi do 20 godina.
Softball je ajmo reći sličan baseballu ali se igra s većom lopticom, nisu palice drvene nego aluminijske, igra je puno dinamičnija i ograničena je kod klinaca na sat vremena, kod odraslih je to malo drugačije ali maksimalno igra traje 1.5 sata. Softball je strateška igra, dinamična, puno dinamičnija od baseballa.
Ono što se meni kod softballa sviđa je da je to sport u kojem niti jedno jedino dijete nije loše odnosno svako dijete, kakav god igrač bio, nađe svoje mjesto u timu.
Teneri su odlični, vole djecu i znaju raditi s djecom, članarina je zanemariva, a posebni benefit je da su djeca vani, na otvorenom od 1.3. do 1.11. Nakon toga treninge imaju u školskim dvoranama.
Više o školici:http://softball-princ.hr/klinci/upisi-u-tijeku-besplatna-skola-softballa/
Nema predispozicija, nije bitna čak ni koncijcijska sprema jer kako sam rekla, to je pravi američki tip sporta u kojem nitko nije dovoljno dobar da stalno igra niti je itko dovoljno loš da nikada ne igra. Svi igraju i svi imaju svoju poziciju na terenu. Osim toga ni terninzi nisu obavezni u smislu da će vas netko maltretirati; možete dolaziti na treninge kad vam paše i igrati rekreativno ili možete malo jače zapeti pa doći i do nastupa za repku.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Softball za klince od 7 do 20 godina

PostPostao/la Hajdi » 12 ruj 2016, 11:03

Navalite, softball je uključen u program olimpijskih igara u Tokiju 2020 :yess u takvim ajmo reći marginalnim sportovima se puno lakše dolazi do reprezentacije :drink
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12217
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Softball za klince od 7 do 20 godina

PostPostao/la Adorabla » 12 ruj 2016, 13:47

Hajdi nije baš tako, ali skoro :lol
Softball je ušao u olimpijske za Tokio kao sport po izboru organizatora ali ne još uvijek u redovni program, međutim nažalost samo jedan tim ide iz europe, a borbe će se voditi između Velike Britanije, Nizozemske, Češke (za sada kako stvari stoje).
A kaj se tiče repke tiče nemoj mi ćer vrijedjati :lol nije baš tako lako ući u repku jer nevjerojatno ali istinito da u Zgbu imaju dva jako dobra tima i treći koji povremeno bljesne, a repku stvarno izvlače od najboljih igračica to znači da minimalno njih 30 sudjeluje u izboru za 11 mjesta u timu.
Ali istina je da obzirom da je softball bio olimpijski sport do 2000 i neke godine pa tek onda izbačen jer nije bilo zastupljenosti svih kontinenata, a nacionani sport je u americi, da su amerikanci u tih proteklih par godina puno financijski sudjelovali u razvoju softballa u europskim zemljama pogotovo u češkoj, Izraelu, Slovačkoj, Španjolskoj pa i Hrvatskoj i da je zato softball financijski u nešto boljem organizacijskom stanju nego npr neki drugi sport. I da istina je da putuju puno i često i baš se puno druže ne samo između klubova u Hrvatskoj nego i s klubovima na takmičenjima. Mene recimo ćerce oduševljava svojim poznavanjem hebrejskog :lol
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Softball za klince od 7 do 20 godina

PostPostao/la Hajdi » 12 ruj 2016, 13:57

Eto, pa i sama si rekla. Praktično sve aktivne igračice imaju 30% šanse da ulete u reprezentaciju :drink u kojem to još sportu ima. I još sve plaćeno :dada

Za Tokio znam sve jer su nam još i sportsko penjanje i karate vrlo interesantni, penju mi se obojica J i G, a karateom se bave obje nećakinje. Pa će bar moći gledati svoje sportove na olimpijadi ako ništa drugo.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12217
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Softball za klince od 7 do 20 godina

PostPostao/la Adorabla » 12 ruj 2016, 14:07

U nekim sportovima je 80-90% šanse da uletiš u repku, a sigurni su olimpijski sport :nata
Jako ovisi da li je individualni ili grupni sport i naravno da ima nekih sportova kao npr klizanje kojima vjerojatnost ulaska u repku to više raste što dulje treniraju taj sport (u smislu da je recimo nemoguće ući u sport kao klizanje ako si stariji od 7 godina).
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Softball za klince od 7 do 20 godina

PostPostao/la Hajdi » 12 ruj 2016, 14:46

U nekim sportovima je 80-90% šanse da uletiš u repku, a sigurni su olimpijski sport


Molim te reci mi koji su to da se i ja prijavim :faca

Šalim se naravno ;)
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12217
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Softball za klince od 7 do 20 godina

PostPostao/la Adorabla » 19 svi 2017, 13:28

Evo novi Bee Dan
Ne samo za klince od 5 do 10 nego i one starije. Nema ograničenja dobi.
http://www.zagreb.info/sport/ostali-sportovi/beeball-dan-upoznajte-predskolce-skolarce-s-uzbudljivim-sportom/128093
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Softball za klince od 5 do 20 godina

PostPostao/la Margot » 19 svi 2017, 15:25

Super. :) Živjela sam u SAD-u, tak da bejzbol obožavam :kiss :luv :le a i neke softbolovske tekme sam znala poškicnuti.
Bravooo i sretno kćerkici! :buket :joy
samozvana špijunka
Avatar
Margot
konkavna
 
Postovi: 459
Pridružen/a: 05 lip 2007, 11:42


Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron