Sada je: 16 tra 2024, 06:43.

peta vs mioc vs...

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Adorabla » 05 lis 2016, 08:53

E da, što se tiče udaljenosti nama je do MIOCa duplo više nego do pete. Ne znam da li da ju opterećujem s time :dunno Da je barem obratno.

ne ako bude jako željela u Mioc. Ako bude na vagi pa nije odlučna onda možda da. A osim toga vidi moju kako je školu i faks birala pa niti jednom još nije kukala da joj je teško
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la mamainana » 05 lis 2016, 09:20

moja je V htjela, a za faks je birala između PMF Matematike (to želi studirati od 1 razreda srednje) i FER-a (sve se nadala da neće na jedan upasti pa neće morati sama izabrati), na kraju je prevagnula blizina FER-a i činjenica da se većina njenih prijatelja tamo upisuje.
Avatar
mamainana
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2518
Pridružen/a: 13 stu 2006, 13:54
Lokacija: u snovima

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la lastavica » 05 lis 2016, 10:20

Adorabla je napisao/la:
E da, što se tiče udaljenosti nama je do MIOCa duplo više nego do pete. Ne znam da li da ju opterećujem s time :dunno Da je barem obratno.

ne ako bude jako željela u Mioc. Ako bude na vagi pa nije odlučna onda možda da. A osim toga vidi moju kako je školu i faks birala pa niti jednom još nije kukala da joj je teško

Za sada samo zna da ne želi u petu.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la lastavica » 05 lis 2016, 10:22

Ina66 je napisao/la:filozofija je i meni pala na pamet, ali tamo nije glava već meandar
ali ima narančaste :lol

Mislim da je to to, samo sam sliku pobrkala ;)
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la skorpionka » 05 lis 2016, 10:39

lastavica je napisao/la:
Adorabla je napisao/la:
E da, što se tiče udaljenosti nama je do MIOCa duplo više nego do pete. Ne znam da li da ju opterećujem s time :dunno Da je barem obratno.

ne ako bude jako željela u Mioc. Ako bude na vagi pa nije odlučna onda možda da. A osim toga vidi moju kako je školu i faks birala pa niti jednom još nije kukala da joj je teško

Za sada samo zna da ne želi u petu.


Pa ako ne želi, nek ne ide :lol
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Nanoibeba » 14 lis 2016, 15:13

skorpionka je napisao/la:
Berta je napisao/la:Prosjek skole je 4,5? Bas su svi tako navudreni klinci ili kriteriji ocjenjivanja ipak nisu tako ostri kako sam mislila?


Evo se iz J. razreda dvoje vec ispisalo. Nakon prvih ocjena iz kemije i biologije.


po III.-oj pričaju da su se prebacili jer im je MIOC bio prelagan :)
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la patkica » 14 lis 2016, 16:07

Je, sto su zakljucili nakon 2 tjedna prvog razreda :lol
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24387
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Berta » 14 lis 2016, 17:40

:lol odmah su klinci odšacali
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la skorpionka » 14 lis 2016, 21:09

Kad je prelagano dobijes prve dvije lose ocjene i odes u drugu skolu. Da su testovi bili barem malo tezi tek onda bi bili u prilici pokazati svu raskos :zub
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la sretnamama » 22 svi 2017, 11:55

Evo sad smo polagano na kraju školske godine, budući da je moj osmaš na pragu upisa molim iskustva iz MIOCA i V. On trenutno više naginje MIOC-u zbog jutarnje smjene, ali čuo je i da su u V. orjentirani na sve predmete, a u MIOC-u ne, već da su u predmetima geografija, povijest, likovna i glazbena kultura, latinski ipak blaži. Kakva su iskustva vaših klinaca?
sretnamama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 20 stu 2006, 11:50
Lokacija: Zagreb

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Nanoibeba » 22 svi 2017, 12:56

moj je htio MIOC i upisao ga je.Za V. smo ga mi nagovarali zbog blizine. Nije se dao i nije požalio. Skroz je zadovoljan a bome i mi. Nije požalio ni dana
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Adorabla » 22 svi 2017, 13:01

Sretna si čitala od početka topica? Topic je nov, s nedavnim iskustvima pa mislim da bi bilo dobro da procitas i onda da ti odgovorimo na ono kaj te bas ciljano interesira.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Nana1971 » 22 svi 2017, 13:05

Sretna, u miocu ne šilje jako po latinskom / glazbenom / likovnom.
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24552
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la palunkica » 22 svi 2017, 13:07

A jel šilje po kemiji?
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Nanoibeba » 22 svi 2017, 13:33

Nana1971 je napisao/la:Sretna, u miocu ne šilje jako po latinskom / glazbenom / likovnom.



šališ se s glazbenim?

pa ak po čemu šilje onda je to to. Mene je čak i raska na to upozorila
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Nana1971 » 22 svi 2017, 13:54

onda se nešto promijenilo. moja je sad 2.godina faksa, ne znam je li se mijenjao profesor ili je mojoj glazbeni bio lak nakon glazbene škole :dunno
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24552
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Nanoibeba » 22 svi 2017, 13:57

ne znam kaj se promijenilo ali meni nije normalno da nas raska u matematičkoj gimnaziji upozorava na glazbeni.

a koliko sam skužila i đaci strepe
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la patkica » 22 svi 2017, 14:30

Imam frendicu s prvašem u Miocu, ona je glazbeno izuzetno obrazovana, sin je zavrsio "samo" osnovnu, i jako je u čudi kako je zahtjevan i nabrijan glazbeni.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24387
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Adorabla » 22 svi 2017, 14:31

Općenito je MIoc tako ogromna škola s tako puno profesora da se naravno razlikuje "šiljenje" jednog od drugog profesora.
Što se glazbene umjetnosti tiče ni ja se ne sjećam da je moja imala problema (prošlo je 3 godine od njenog zadnjeg sata glazbenog) ali se sjećam da je ona kukala na likovnu umjetnost. I to jako. Ne tako da je bio problem da li će imati 4 nego više je kukala da mora gubiti vrijeme na glupe predmete koji ju ne interesiraju. Isto tako je cvilila i na psihologiju, sociologiju i filozofiju s time da je logiku jedva jedvice navukla 3.
Ako je to mjera za šiljenje :dunno

Pal kaj se tiče kemije to bi bilo stvarno strašno da ne "šilje" po kemiji u matematičkoj gimnaziji.
Uče puno, jako puno i puno se od njih zahtijeva ako to znači šiljiti.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la palunkica » 22 svi 2017, 16:22

Pitanje je logično, s obzirom da u MIOCu imaju više sati matematike i fizike, a jednak broj sati kemije kao opće gimnazije, reklo bi se da kemija nije od posebne važnosti.

A kakva je kvaliteta nastave iz kemije?
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la yoda » 23 svi 2017, 09:30

Dobila sam informaciju da MIOC ima najbolju kemiju u Zagrebu.
yoda
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 svi 2007, 23:16

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Adorabla » 23 svi 2017, 09:35

Sve ovisi o profesoru kojeg dobiju.
Dobila sam informaciju da MIOC ima najbolju kemiju u Zagrebu.
da ako govorimo o Bišćanici.

Duda :lol Bišćanica je Nadicinoj djeci i mom djetetu razvila veliku ljubav prema kemiji. Traži puno, užasno je zahtjevna ali je pravična. Drži jako do reda, rada i discipline ali svaki trud primijeti i nagradi. Ako učiš imat ćeš dobru ocjenu, ako ne naučiš dobit ćeš kulju. A ako učiš i razumiješ imat ćeš pet. Ako učiš, razumiješ i dodatno sam radiš ići ćeš na natjecanja.
Nema kašnjenja, nema izmotavanja, nema odgađanja testova.
S druge strane pred maturu je radila s njima cijelo polugodište i to bez naknade. Već sam pisala o tome. Imali su dodatne satove, imali su konzultacije s njom.
Iz razreda moje ćeri svi koji su pisali kemiju za maturu imali su više od 80% riješenosti testa.

Ona naravno vodi i najveći dio djece za dodatnu kemiju. Ako želiš raditi pokuse u labosiu možeš i smostalno (kad te upozna, u višim razredima) ali radiš kako treba; pišeš dnevnik, slikaš pokuse, pereš suđe detaljno i ispireš itd.
Nekada su imali i vježbe iz kemije, onda im je ministarstvo ukinulo laborante i skresalo materijal pa sada nemaju više posebno vježbe nego imaju vježbe u sklopu nastave. Što je katastrofa po meni bila i smatram to sramotnom odlukom ministarstva. Ali ko je na čelu, nije ni čudno.
Puno djaka ide na natjecanje iz kemije i osvajaju dobra mjesta pogotovo iz znanja. Što se samih pokusa i primijenjene kemije tiče tu ih na natjecanjima prešiša Prelog. Što je normalno i očekivano rekla bih.

Pitanje je logično, s obzirom da u MIOCu imaju više sati matematike i fizike, a jednak broj sati kemije kao opće gimnazije, reklo bi se da kemija nije od posebne važnosti.


Matematička gimnazija se pravim, punim imenom zove matematičko prirodoslovna ili tako nekako što po meni znači da moraju učiti jače ili više. Odnosno po svojim curama mogu reći da je najveći naglasak na matematici, informatici, fizici, kemiji, biologiji. Za ove predmete imaju najjače profesore i rade osim po udžbenicima jako puno i s dodatnim materijalima (skripte, vježbe, dnevnik pokusa, seminarski rad itd).

Ono što sam čula i iskusila osobno je da čak i u gimnazijama koje imaju matem i opću gimnaziju i dijele istog profesora za kemiju u matematičkom razredu traže više nego u općoj gimn (govorim o tome što sam čula za Lucijanku, 3. i 13.tu gimnaziju). Za 10. ne znam.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Adorabla » 23 svi 2017, 09:52

Htjela sam samo još malo pojasniti te razlike jezičnih, općih i prirodslovno matematičkih gimnazija odnosno prirodoslovne. Znači kod svih gimnazija osim kod opće ti odmah biraš satnicu i usmjerenje, već od prvog razreda.
Kod opće ti možeš izabrati predmete na kojima ćeš više raditi kasnije odnosno od 2. razreda i od 3. razreda. Međutim to jako ovisi i u koju opću gimnaziju ideš. Tako je npr 2. gimnazija poznata po tome da naglasak stavlja na biologiju, kemiju i fiziku (odnosno najviše djece odabre te predmete kao izbornu ili fakultativnu nastavu), 1. gimnazija kemiju i matematiku i jezike, X. gimnazija jezike najviše forsa.
Međutim to kaj sada stavljaju najveći naglasak ne znači da će i za tri godine jer to ovisi i o djeci i njihovim afinitetima. Mogu djeca izabrati likovnu umjetnost kao izborni predmet. Škola ponudi a djeca biraju i onda po broju djece (svaka škola propisuje minimalni broj djece potrebne za nastavu) dobiješ predmet.
Izborni nije isto što fakultativni tako da je dobro raspitati se u školi na otvorenim vratima o izbornim predmetima zakoje se djeca najviše prijavljuju (to znači da se djeci taj profesor najviše sviđa) i o fakultativnima da li ih škola ima.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la mazilica » 24 svi 2017, 07:52

Ja sam samo dosla napisati , na kraju prvog razreda u matematickom razredu (6 sati matematike tjedno) u V. Gimnaziji svoje dojmove.

Tri tjedna do kraja, rade kao da je deseti mjesec. T je komentirao neki dan da mu je vec malo dosta. Profesorima je zadovoljan, razrednik mu je ok. Dril iz latinskog je zaista dril, sutra pisu 4.zadacnicu ove godine.
Glazbeni je maltretiranje I po meni najbolji put da djeca zamrze glazbenu umjetnost. Na polugodistu su promjenili prof iz hrvatskog, lektiru imaju 2x mjesecno, tri eseja su pisali u drugom polugodistu. Zadnji je bio usporedba plauta I drzica.
Fizika, kemija, biologija _on to voli I jako mu dobro ide, ali svejedno ima puno posla
Kaze da je informatika bezveze
Ostalo je isto kao I svuda
Spotrasi nemaju nikakvih privilegija I nailaze na jako malo razumjevanja.
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la VIPmama » 24 svi 2017, 07:53

predmete, a u MIOC-u ne, već da su u predmetima geografija, povijest, likovna i glazbena kultura, latinski ipak blaži



O daaaaa, glazbeni :zub valjda ovisi o profama. Likovna je kod mog "nezahtjevna", povijest, geografija, kemija tu negdje, puno se traži, ali nije drama oko ispitivanja i testova, profe su ok. Hrvatski, koji mu je bio jedan od najomiljenijih predmeta sada "mrzi" radi profe :gace :zub mislim rastura ga i dalje (još), ali je u stresu prepreogromnom

Ima(mo) frenda u 5., taj se htio ispisati u prvom razredu i kaže da ne bi nikom rekao da upiše 5. :dunno
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la VIPmama » 24 svi 2017, 07:54

ma nekom će leć peta, nekom mioc :dunno
činjenica je da obje škole daju puno znanja
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Cathy » 24 svi 2017, 08:05

mazilica je napisao/la:Ja sam samo dosla napisati , na kraju prvog razreda u matematickom razredu (6 sati matematike tjedno) u V. Gimnaziji svoje dojmove.
Spotrasi nemaju nikakvih privilegija I nailaze na jako malo razumjevanja.

Hvala na informaciji.:)
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la sretnamama » 25 svi 2017, 09:59

Kruže informacije da djeca moraju u MIOC-u da bi prošla s 4 ili 5 učiti po 5-6 sati dnevno. Meni to nije normalno, pa nisu na faksu ??????
sretnamama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 20 stu 2006, 11:50
Lokacija: Zagreb

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Nanoibeba » 25 svi 2017, 10:07

sretnamama je napisao/la:Kruže informacije da djeca moraju u MIOC-u da bi prošla s 4 ili 5 učiti po 5-6 sati dnevno. Meni to nije normalno, pa nisu na faksu ??????


lažu
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Mariachi » 25 svi 2017, 10:30

Pa, učit se mora! Pratim ovu temu jer moja sedmašica pikira na točno ove dvije škole. Ona i sad uči po par sati dnevno, posebno pred ispite. :dunno
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron