Sada je: 14 svi 2024, 17:05.

peta vs mioc vs...

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la skorpionka » 22 ruj 2016, 21:50

Kuzim ja da djeci svasta padne napamet nakon prvih jedinica. Samo ne kuzim roditelje.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la skorpionka » 22 ruj 2016, 23:18

U skladu s osnovnom dilemom pokretacice teme i samim naslovom, sad mi je sin došao s treninga i usput mi priča kako jedan dečko iz njegovog razreda ima sestru blizanku koja ide u V. :lol Blizanci, MIOC i V.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Buhtlica » 23 ruj 2016, 07:06

jako zgodno :lol

meni nikako nije jasno kako roditelji potiču / odobravaju odustajanje na prvoj prepreci. jasna su mi djeca kojima je i sam prelazak u srednju školu stres, pa onda prve ocjene, možda i saznanje da više nisu najbolji u razredu kao što su bili u osnovnoj, pa se preplaše, misle da ne mogu... ali roditelji bi trebali biti tu da ih potaknu, ohrabre... :dunno
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la medo14 » 23 ruj 2016, 08:28

to ispisivanje na početku 1. razreda srednje nije neobično, ima toga i po drugim "jačim" gimnazijama. dođu svi sa ekstra visokim prosjekom i onda ih srežu, neki isplivaju a neki se ne snađu, naprosto se pogube.
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Nanoibeba » 23 ruj 2016, 08:34

skorpionka je napisao/la:
Berta je napisao/la:Prosjek skole je 4,5? Bas su svi tako navudreni klinci ili kriteriji ocjenjivanja ipak nisu tako ostri kako sam mislila?


Evo se iz J. razreda dvoje vec ispisalo. Nakon prvih ocjena iz kemije i biologije.



daj mi na pp o kojem se razredu radi. Mislim da se kod mog nitko nije ispisao
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la skorpionka » 23 ruj 2016, 08:49

medo14 je napisao/la:to ispisivanje na početku 1. razreda srednje nije neobično, ima toga i po drugim "jačim" gimnazijama. dođu svi sa ekstra visokim prosjekom i onda ih srežu, neki isplivaju a neki se ne snađu, naprosto se pogube.


Sve mi je to razumljivo, osim da je nastava pocela 05.rujna, a odustajes vec krajem drugog tjedna nastave. Onda slusam na roditeljskom paljbu po kemicarki zbog zadace. Oni bi odredjivali kad i kakve zadace su primjerene.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la TanjaMT » 23 ruj 2016, 09:03

Ovi roditelji iz zadnje skorpine recenice su moji omiljeni. Obavezno se s njima zakacim na roditeljskom. Zbog takvih specijalaca je moj sin izgubio najbolju profesoricu iz matematike na skoli odmah nakon prve godine. Nije se zena htjela zamarati s budalama. A sta njezini ucenici rade, kakve suvremene metode nastave ima, kakve radionice imaju izvan skole, po institutima i fakultetima, dodje mi da zaplacem svaki put kad procitam izvjestaj na stranicama skole. Sorry na offt, ponijelo me :gace
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Barbi » 23 ruj 2016, 09:05

Blizanci, MIOC i V

Mislim da su ovo dvoje išli s mojom E u razred. :mrgreen Ili ima još jedan par blizanaca sa istom kombinacijom. Sestra je isprva htjela u Tituš, predomislila se u zadnji čas i upisala petu.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28727
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Adorabla » 23 ruj 2016, 10:16

Da to sam i ja zaboravila da ih je dosta odustajalo tokom prvog i drugog razreda iz MIoca. Startali su mislim kao njih 36 u razredu. Dvoje je odustalo u prvom polugodistu, jos dvoje na pocetku drugog a u trecem su dobili jednog ponavljaca.

e a to ja stalno govorim da je najveci uzas tih pohvala Mioca sto nadobudni roditelji onda to cuju pa forsiraju svoju djecu u Mioc. Ja bih voljela da Mioc ostane škola za odgovornu djecu koju su roditelji spremni pustiti na miru. I imati povjerenja u profesore. Uzasno me iritira to neprestano mijesanje roditelja i taj vjeciti pokroviteljski stav. daj brate mili vise prerezi pupcanu vrpcu. Tim vise sto stvarno ti profesori zele djecu nauciti, zele djeci pomoci, zele da im se djeca upisu u prvi izbor fakseva, brinu o njima, nije da ih namjerno zezaju da bi pokazali moc nego stvarno hvale i kude kada to ima smisla.

Nadice da "Duda" :lol i moja cer je PMF kemiju upisala radi Dude :lol Najsretnija je bila kad je prvi puta dobila 5 iz testa iz kemije, a bome se potrudila, i onda ju profa pred cijelim razredom pohvalila da je jako zadovoljna kako je napisala. Covjece nebo je bilo granica a kemija nakon toga pjesma :nata
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Adorabla » 23 ruj 2016, 10:30

medo14 je napisao/la:to ispisivanje na početku 1. razreda srednje nije neobično, ima toga i po drugim "jačim" gimnazijama. dođu svi sa ekstra visokim prosjekom i onda ih srežu, neki isplivaju a neki se ne snađu, naprosto se pogube.

nije to nesto rezervirano za "jače" skole. Imas toga i po "slabijim" skolama. Odnosno normalno je da imas fluktuaciju u prvom razredu radi ocekivanja djece, stvarnom mogucnosti da se dijete uklopi, pritiska koji dijete dozivljava u toj skoli, zelje roditelja da idu u neku drugu skolu ili ko ovo kaj Skorpi pise nemogucnost roditelja da se nose s onim sto oni vide kao djecji neuspjeh.

Odnosno jednostavno treba prihvatiti kao cinjenicu da nije svatko dijete za svaku skolu.
Moja cer ima jednu najbolju frendicu u V. , drugu najbolju u Prelogu, a sestra joj ide u Lucijanku. Treba cuti kad se njih četiri krenu medjusobno uvjeravati koja je skola najbolja :lol
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la TanjaMT » 23 ruj 2016, 11:10

Ja cu opet oftopicarit i upitat: sta jedu vasa djeca da su tako ambiciozna :lol? Ja nikad nisam cula moju djecu da sa svojim frendovima ijednu rijec potrose na skolu, skola jednostavno nije tema. Njima je to cini mi se, nuzno zlo. Svi su uglavnom dobri djaci, ali da bi netko otisao na neko natjecanje, ma nema sanse. Moja kcer je kad joj je profesorica iz matematike rekla da je prosla na republicko, ladno rekla "hvala, mene to ne interesira" :ajme. Sin mi na pocetku ove sk godine veli "da se malo potrudim, mogao bih podignuti prosjek, ali sta mi to donosi?". Misilm, meni je to ok, oni rade ono sto vole i odlicni su iz predmeta koje vole, ali nista iznad toga.
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Barbi » 23 ruj 2016, 11:49

Moj sin je kao tvoji Tanja :drink tako da te razumijem potpuno.
Mlađa je još premala za procijeniti hoće li se razviti u bratovu sljedbenicu ili će ipak ostati ambicioznija. :lol
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28727
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Berta » 23 ruj 2016, 12:42

Tanja blago tebi, moja je trenutno na sve obaveze natovarila 3 dodatne nastave za koje realno uopće nema vremena, a za dvije ni osobne ambicije, ali ne želi razočarati profesore koji su joj direktno rekli da očekuju da ide jer je dobra u tim predmetima. Voljela bih da im može tako reći da je to stvarno ne zanima, a raspored joj je ove godine katastrofa

Ja bih voljela da Mioc ostane škola za odgovornu djecu koju su roditelji spremni pustiti na miru. I imati povjerenja u profesore. Uzasno me iritira to neprestano mijesanje roditelja i taj vjeciti pokroviteljski stav. daj brate mili vise prerezi pupcanu vrpcu. Tim vise sto stvarno ti profesori zele djecu nauciti, zele djeci pomoci, zele da im se djeca upisu u prvi izbor fakseva, brinu o njima, nije da ih namjerno zezaju da bi pokazali moc nego stvarno hvale i kude kada to ima smisla.

i ne samo mioc :lol
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Nanoibeba » 23 ruj 2016, 12:43

Moj isto nit je ambiciozan nit lud za natjecanjima. A bome niti ja - zato sam i pisala kak mi je roditeljski u MIOCu bio jako nabrijan. Onaj skupni - puno priče o natjecanjima i olimpijadama
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Buhtlica » 23 ruj 2016, 12:47

apsolutno se slažem da nije svako dijete za svaku školu. i bez veze je kad roditelji forsiraju neku školu zato što je navodno najbolja ili je to stvar prestiža.
meni je najbitnije da oboje upišu školu koja NJIMA odgovara, njihovim sklonostima, željama, znanju... nije bitno koja se škola smatra općenito najboljom jer to ne znači da je najbolja za moje dijete.
po svemu što čujem i vidim, mioc definitivno nije za J. on jest odlikaš, 5.0, ali nije materijal za tu školu. em što ne voli matematiku, iako mu ide. ali on je, slušajući sestru koja hvali mioc do neba iako tamo još nije nogom kročila, a ona je njemu itekakav uzor (iako to ne bi priznao ni za što na svijetu, a gleda je kao boga), sad počeo brijati da bi i on u mioc. on je sad tek 7. razred, ali ako tako nastavi morat ću uložiti veći trud da ga od toga odgovorim jer vidim da to nije škola za njega. njemu bi prelog bio stoput bolji.
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la skorpionka » 23 ruj 2016, 13:04

Adorabla je napisao/la:
medo14 je napisao/la:to ispisivanje na početku 1. razreda srednje nije neobično, ima toga i po drugim "jačim" gimnazijama. dođu svi sa ekstra visokim prosjekom i onda ih srežu, neki isplivaju a neki se ne snađu, naprosto se pogube.

nije to nesto rezervirano za "jače" skole. Imas toga i po "slabijim" skolama. Odnosno normalno je da imas fluktuaciju u prvom razredu radi ocekivanja djece, stvarnom mogucnosti da se dijete uklopi, pritiska koji dijete dozivljava u toj skoli, zelje roditelja da idu u neku drugu skolu ili ko ovo kaj Skorpi pise nemogucnost roditelja da se nose s onim sto oni vide kao djecji neuspjeh.

Odnosno jednostavno treba prihvatiti kao cinjenicu da nije svatko dijete za svaku skolu.
Moja cer ima jednu najbolju frendicu u V. , drugu najbolju u Prelogu, a sestra joj ide u Lucijanku. Treba cuti kad se njih četiri krenu medjusobno uvjeravati koja je skola najbolja :lol


Gle, normalno je da djeca mijenjaju škole, o kojem god se razredu gimnazije radilo. Mijenjaju se i fakulteti, što se ne bi mijenjale gimnazije. Samo mi je neobično da se to radi prije nego li se itko od njih uopce uspio uklopiti, drugi tjedan nastave. Pa nitko od nas nije bio "uklopljen" u skolu nakon prvog tjedna. Sjetim se same sebe, najstrašniji su mi na samom početku bili oni profesori koje sam do kraja školovanja najviše zavolila, a i danas ih cijenim.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la nadicab » 23 ruj 2016, 13:27

Buhtlica je napisao/la:apsolutno se slažem da nije svako dijete za svaku školu. i bez veze je kad roditelji forsiraju neku školu zato što je navodno najbolja ili je to stvar prestiža.
meni je najbitnije da oboje upišu školu koja NJIMA odgovara, njihovim sklonostima, željama, znanju... nije bitno koja se škola smatra općenito najboljom jer to ne znači da je najbolja za moje dijete.
po svemu što čujem i vidim, mioc definitivno nije za J. on jest odlikaš, 5.0, ali nije materijal za tu školu. em što ne voli matematiku, iako mu ide. ali on je, slušajući sestru koja hvali mioc do neba iako tamo još nije nogom kročila, a ona je njemu itekakav uzor (iako to ne bi priznao ni za što na svijetu, a gleda je kao boga), sad počeo brijati da bi i on u mioc. on je sad tek 7. razred, ali ako tako nastavi morat ću uložiti veći trud da ga od toga odgovorim jer vidim da to nije škola za njega. njemu bi prelog bio stoput bolji.

tako je bilo i kod nas - sestra mu je rođeni genetski materijal za MIOC, on ne, on je dobio preporuku za opću gimnaziju. Ali, on je zapeo da baš ide u MIOC zbog tobož informatike. Na kraju je bio u ocjenama uspješniji od sestre (koja nije baš učila, ali on je) i matematiku i informatiku na faksu rješava lijevom nogom.
Priznao je da mu je MIOC bio težak i da bi mu sigurno bilo puno lakše u nekoj općoj gimnaziji ali da opet bira, opet bi izabrao MIOC iako nije imao neku predobru ekipu. Ali, eto je s njima i dalje u kontaktu, neki dan su se opet skupili na kavu, nikako se ispričati i rastati od njih, došao doma oko 2 ujutro
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17717
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la skorpionka » 23 ruj 2016, 13:43

Barbi je napisao/la:
Blizanci, MIOC i V

Mislim da su ovo dvoje išli s mojom E u razred. :mrgreen Ili ima još jedan par blizanaca sa istom kombinacijom. Sestra je isprva htjela u Tituš, predomislila se u zadnji čas i upisala petu.


Ne znam di su išli ranije. Moguće da su to oni. Ovo mi je on sinoć ispričao kao zanimljivost iz razreda.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la lastavica » 24 ruj 2016, 12:39

Kod nas ta natjecanja krenu od onog da se bez pripreme naprave inicijalna natjecanja u školi. I onda najbolji na školskom idu na županijsko, ... tu se malo ili malo više ili nimalo uključi i profesor. A dosta ovisi i o klimi u razredu, iz nekih razreda puno više djece ide iz nekih skoro pa nitko.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15454
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la lastavica » 24 ruj 2016, 12:46

A što se tiče pete ja si nikako ne mogu objasniti taj bauk latinskog. Ako djeca normalno savladavaju ostale predmete i razdioba ocjena od 2 do 5. Zašto su recimo odlični iz gotovo svih drugih predmeta sretni kad imaju 3 iz latinskog. Ne mogu si to nikako objasniti.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15454
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Ina66 » 24 ruj 2016, 19:52

ja ću uletiti na ovaj topic (a može i sany ;)) s objašnjenjem o bauku latinskog
o profesorici iz jedne splitske gimnazije kolaju svakojake glasine - od toga da je zločesta do zadiranja u privatni život - a sukus svega je da kod nje ne možeš imati 5 i da ih puno ide na popravni
stvar je u tome da žena traži da se zna ono što ispredaje, a predaje dobro. puno njih i prije nego počne nastava zaključe da je latinski grozan i da je ona grozna pa se ni ne potrude učiti i naučiti i onda im je za lošu ocjenu kriva profa.
pogrešno! krivi su si sami jer nisu od početka redovito učili, a ja tvrdim da za gimnazijski latinski ne treba više od pola sata dnevno (a i to je previše za naučiti, štajaznam, nastavke prve deklinacije)
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la lastavica » 24 ruj 2016, 20:17

Jasno je meni ovo što ti pišeš no nije mi jasno da toliko odskače od drugih predmeta i po meni tu nešto ne štima. I ja sam prva dva razreda učila latinski i nije mi to nikada bio neki problem, nije mi taj predmet po ocjenama odskakao od drugih. Pri tome mislim na jednu ocjenu gore ili dolje. Trud je odgovarao uloženom i mojim sposobnostima.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15454
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Ina66 » 24 ruj 2016, 20:23

ja stvarno ne znam zašto profu iz pete gimnazije bije takav glas - ono koliko je ja poznajem (nisam u struci već 14 godina) je dovoljno da o njoj kao pedagogu imam dobro mišljenje
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la sany » 24 ruj 2016, 22:04

Ina66 je napisao/la:ja ću uletiti na ovaj topic (a može i sany ;)) s objašnjenjem o bauku latinskog


potvrdjujem ;) o našoj prof.latinskog se pisalo u slobodnoj, nakon prijave nezadovoljnih roditelja
svake godine bar 5-6 učenika zavrsi na popravni
T je dobio prve dvi jedinice
Onda je počeo ucit ;) sve petice do kraja godine. Drugu godinu i županijsko natjecanje. Nije mu jasno kako neki završe na popravni

Ina, a sta je s onom prof.iz marulića?

Ovo ispisivanje nakon dva tjedna je stvarno cudno
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la mazilica » 24 ruj 2016, 23:09

lastavica je napisao/la:A što se tiče pete ja si nikako ne mogu objasniti taj bauk latinskog. Ako djeca normalno savladavaju ostale predmete i razdioba ocjena od 2 do 5. Zašto su recimo odlični iz gotovo svih drugih predmeta sretni kad imaju 3 iz latinskog. Ne mogu si to nikako objasniti.


Sto si imas objasnjVat?pisali su test ,trajao je 8 minuta.
I pisu jos 4 testa ovo polugodiste. Jedino se jedinica moze ispraviti,ali pita ih sto i kad ona zeli. Prvi sat je vikala na njih 15 minuta jer nije cula unisono dobar dan. Svi profesori su im rekli da je latinski 80% ucenja u prva dva razreda. I on zaista, za sad,jedino taj nesretni latinski uci.

Ja sam isLa u srdnju prije 20-god i za tu doticnu prof se i tad znalo da je takva. I nanoibeba zna za nju.
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la mazilica » 24 ruj 2016, 23:13

I ovo nije pretjerivanje mog djeteta, kad ih petero prica isto.
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Nanoibeba » 25 ruj 2016, 09:40

Joj, nisam ja neko mjerilo za V. -tu, ali svi frendovi koji tam imaju djecu, spominju latinski ;)
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la JiA » 25 ruj 2016, 14:05

Moja su djeca ko tanjina i barbin p. Neambiciozna :lol
A ja sam sretna sto su takvi, jer ne znam kako bih pratila njihove ambicije.
Mislim, ocito bi to trazilo neki jaci roditeljski angazman.
J se nasao sa latinskim. I to mi je jasaako drago. Ja sam imala groznog profesora iz latinskog, strah i trepet skole. Imala sam jedva 3. Al sto me naucio znam i dan danas.
A on je s vremenom postao moj najdrazi profesor.
Ne idemo ni u petu ni u mioc. Samo sam dosla procavrljati.
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Berta » 25 ruj 2016, 14:43

:lol JiA
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: peta vs mioc vs...

PostPostao/la Duga » 25 ruj 2016, 16:27

JiA je napisao/la:... Samo sam dosla procavrljati.


:lol i ja

...i reći da sam shvatila da su sve mame koje su, nekad davno, pisale ovdje:

viewtopic.php?f=53&t=55501&start=330

sad aktivne na ovom topicu :lol i da bi bio red da podijelite iskustva (dok vam nisu ishlapila totalno :nokti ) i nama "mlađariji" - na onom topicu :nata.

fala
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6946
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.