Sada je: 16 tra 2024, 07:11.

Krema od vanilije, za tortu

O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Krema od vanilije, za tortu

PostPostao/la Natasa36 » 19 sij 2009, 11:24

Tražim a nigdje ne nalazim finu kremu od vanilije za tortu... Do sada sam radila onu sa mlijekom, brašnom, vanilijom u štapiću (kuhano) + izmiksani putar sa šećerom, ali nije to baš onako, full prava krema od vanilije...

Ima netko recept za dobru kremu pd vanilije (jednostavnost pripreme je prednost :), ali da nije puding)

Thx :kiss
Everything will be fine at the end.
If it is not fine, it is not the end :)
Avatar
Natasa36
Anka Partizanka
 
Postovi: 13263
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:56
Lokacija: Zagreb

Re: Krema od vanilije, za tortu

PostPostao/la Tina » 19 sij 2009, 11:43

ako može pomoći;
KREMA:
8 žumanjaka
250 g šećera
štapić vanilije ili aroma vanilije (pola flašice)
1 l mlijeka
100 g oštrog brašna
šlag
Krema: kuha se mlijeko sa žumanjcima, vanilijom i šećerom, potrebno je stalno miješati da se ne primi za dno posude. U zakipljeno se doda brašno pomiješano sa malo mlijeka (kao kad se kuha puding). Sve zajedno kratko prokuhati uz stalno miješanje na laganoj vatri. Zmiksati šlag i pomiješati ga lagano s ohlađenom kuhanom kremom.

ovo je vjerojatno slično onome što ti radiš osim što se ne pomiješa s putrom već sa šlagom pa je lakša, pjenastija
šlag se ne zmiksa s kremeom već se lagano pomiješa s kuhačom
Avatar
Tina
hub guru
 
Postovi: 5309
Pridružen/a: 13 ožu 2001, 13:24
Lokacija: Zagreb, Sv. Nedelja, Samobor

Re: Krema od vanilije, za tortu

PostPostao/la Natasa36 » 22 sij 2009, 15:41

Tina, probat ću ovu tvoju, vjerujem da je laganija od putraste...

Samo - pola bočice arome, to mi se čini puno (koliko god bočica bila mala...) :dunno
Everything will be fine at the end.
If it is not fine, it is not the end :)
Avatar
Natasa36
Anka Partizanka
 
Postovi: 13263
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:56
Lokacija: Zagreb

Re: Krema od vanilije, za tortu

PostPostao/la dunja » 22 sij 2009, 15:53

ČUj, meni ti krema od vanilije najfinija ona umjetna kupovna. Kaj mogu.
A i ne volim miris jaja koji osjetim - zato ja recimo nikad ne jedem kremšnite.
Princes krafne na primjer radim također sa kupovnom kremom - i to tako da izmiksam galletu od vanilije sa pola mlijeka pola slatkog vrhnja i bude mi prefino a lagano - jedino kaj je galeta kemija :dunno
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: Krema od vanilije, za tortu

PostPostao/la Tina » 22 sij 2009, 16:00

Nataša - to sam ja kupovala one male sičušne flašice kaj su pakirane po 4 komada, ko neke mini epruvetice, da me ubiš ne znam jel u intersparu ili Mercatoneu, pojma nemam.

Dunja - i ja volim Galetu i sinulo mi je da nju probam promiješati sa šlagom, tak da bude onako pjenasta.
Avatar
Tina
hub guru
 
Postovi: 5309
Pridružen/a: 13 ožu 2001, 13:24
Lokacija: Zagreb, Sv. Nedelja, Samobor

Re: Krema od vanilije, za tortu

PostPostao/la Henrietta » 22 sij 2009, 16:03

Natasa36, ako hoćeš gotovo isprobaj Lilli (roza ambalaža :srca već sam ih pošpotala kako nemaju ništa za dečke) od Dr. Oetkera.
Ako se hoćeš potruditi stavljam ti link na najfinije kremšnite na svijetu ;) (nije komplicirano i uspjeh 100% zagarantiran ako radiš prema receptu)
http://www.coolinarika.com/recept/koprivnicke-kremsnite pa možeš iskoristiti tu kremu (na 2 l mlijeka ide samo jedan puding kojeg možeš zamijeniti pravim vanili štapićem - ne osjeti se puding a niti jaja. mljac. :drink (nadam se na nitko iz kluba žderonja neće otvarati ovaj topic :oops: )
K: Kada svi mi budemo veliki, tko će onda biti mali?
K: Molim odrezano, a ne narezano!
K: Volim te preko kaktusa!
Avatar
Henrietta
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1370
Pridružen/a: 24 sij 2007, 12:17
Lokacija: Na sunčanoj strani ulice..

Re: Krema od vanilije, za tortu

PostPostao/la mrava » 22 sij 2009, 16:05

Krema od vanilije

4 jaja, 4 žlice šećera, 4 žlice brašna, 2 pudinga od vanilije, 1 l mlijeka.
Izmiješaj jaja sa šećerom, dodaj brašno, prašak za pudinge i malo mlijeka te dobo izmiješaj. Sve to skuhaj u ostatku mlijeka. Ohladi. U ohlađeno dodaj 250 g margarina i izmiješaj. (ispadne dosta kreme za mazanje torte iznutra i ukrašavanje izvana, ja ju često koristim a najčešće u torti od banana)

Torta od banana

Biskvit: 6 jaja, 6 žlica šećera, 6 žlica brašna, 2 žlice kakaoa (može i bez njega ako ne želite smeđi biskvit)
Priprema: Izmiksajte snijeg od bjelanjaka. Žumanjke izmiksajte sa šećerom, a na kraju dodajte brašno i kakao. Sve izliti na veliku namašćenu i pobrašnjenu tepsiju (ona tepsija što se dobije s rernom) i peći 15-20 minuta na 200 stupnjeva Celzija. Izvaditi biskvit na mokru krpu i prebaciti preko prazne boce od kole da dobije oblik rolade.

Krema: gore navedena

Biskvit tanko premažite kremom, na polovicu biskvita slažite: 4 cijele banane po dužini, po njima krema, 2 banane po dužini, krema, preklopite 2. polovicom biskvita da se dobije oblik rolade (kad se torta prereže, dobije se šnita u obliku rolade s tri oka). Izvana premazati ostatkom kreme i ukrasiti čokoladom.
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Krema od vanilije, za tortu

PostPostao/la pulse » 22 sij 2009, 17:25

Meni je krema od vanilije neuporedivo ukusnija kad se u mlijeko doda rendana korica limuna da proključa.
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: Krema od vanilije, za tortu

PostPostao/la Natasa36 » 23 sij 2009, 11:04

Hvala cure!

Mislim da ću ostati kod kreme od Tine, jer ne želim stavljati puding, nego želim baš full domaću kuhanu kremu.
Ova za kremšnite je super, ali ide snijeg od bjelanka koji se miješa sa toplom smjesom - e tu sam skeptična jer se panično bojim salmonele. Ili je sve skuhano ili ništa. Paranoična sam, kaj ćeš :dunno

Jučer sam kupila aromu od vanilije a imam i štapić - njega otvorim i u kremu stavljam samo sjemenke.
Dodat ću koju kap arome, toliko da malo pojačam okus i pokrijem okus žumanjaka...

Uh, imam puno posla noćas, 2 torte... :mah
Everything will be fine at the end.
If it is not fine, it is not the end :)
Avatar
Natasa36
Anka Partizanka
 
Postovi: 13263
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:56
Lokacija: Zagreb

Re: Krema od vanilije, za tortu

PostPostao/la Henrietta » 23 sij 2009, 13:26

Natasa36 je napisao/la:Hvala cure!
Ova za kremšnite je super, ali ide snijeg od bjelanka koji se miješa sa toplom smjesom - e tu sam skeptična jer se panično bojim salmonele. Ili je sve skuhano ili ništa. Paranoična sam, kaj ćeš :dunno


Jel salmonela može biti i u bijelanjku? :oops:
K: Kada svi mi budemo veliki, tko će onda biti mali?
K: Molim odrezano, a ne narezano!
K: Volim te preko kaktusa!
Avatar
Henrietta
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1370
Pridružen/a: 24 sij 2007, 12:17
Lokacija: Na sunčanoj strani ulice..

Re: Krema od vanilije, za tortu

PostPostao/la Natasa36 » 23 sij 2009, 16:03

Koliko znam, je
Everything will be fine at the end.
If it is not fine, it is not the end :)
Avatar
Natasa36
Anka Partizanka
 
Postovi: 13263
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:56
Lokacija: Zagreb

Re: Krema od vanilije, za tortu

PostPostao/la Ina66 » 23 sij 2009, 16:07

Nataša - ako imaš DM u blizini, uzmi Bourbon vaniliju od Alnature. bit će sitnih crnih točkica u kremi, ali će ubiti miris jaja
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Krema od vanilije, za tortu

PostPostao/la Tina » 24 sij 2009, 11:38

ima i vanili šećer - bourbon, isto pomaže, i isto ima male crne točkice
Avatar
Tina
hub guru
 
Postovi: 5309
Pridružen/a: 13 ožu 2001, 13:24
Lokacija: Zagreb, Sv. Nedelja, Samobor


Natrag na Recepti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.