Sada je: 19 tra 2024, 07:23.

kuhalo na paru , savjeti, recepti

O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

kuhalo na paru , savjeti, recepti

PostPostao/la Daphne » 02 vel 2009, 14:35

zbog trenutno loseg mog zdravstvenog stanja, mm mi je kupio kuhalo na paru
http://www.kuhinja.net/catimg/prod_6847 ... 455849.jpg

ja sam probala skuhati jucer blitvu i krumpir, svako posebno, okus je bitno drugaciji od kuhanja blitve u loncu s vodom, ali ono sto me muci je to sto je to sve bez soli i ikakvih zacina pa me zanima sto s tim kuhanim povrcem kasnije? ok, blitvu mogu "doraditi" na cesnjaku i maslinovom ulju, krumpir mogu napravit na salatu, a ostalo? u uputstvima pise da se moze i riza kuhati u tome i meso i svasta.... a kako?(nema knjizicu s receptima)
Daphne
 

Re: kuhalo na paru , savjeti, recepti

PostPostao/la Tonka.M » 02 vel 2009, 15:21

Daphne koliko si ga platila?

ja isto razmišljam o nabavci, za sad još uvijek kuham u običnom loncu, al kak imam frke i sa tlakom i s bubrezima mislim da bi mi ova varijanta jako odgovarala..

Koliko dugo si kuhala krumpir? Kao i u loncu? I taj drugačiji okus: jel lošije drugačiji ili samo drugačiji?

Puno pitanja, al baš si me pogodila s temom :oops:
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: kuhalo na paru , savjeti, recepti

PostPostao/la Daphne » 02 vel 2009, 15:27

nasao je u pevecu tefalov za nekih 300 kn...
to je ovakakv sa slike al ima jos jedan kat.
krumpir je bio gotov za otprilike 45 min( mozda i prije nisam gledala nego sam pustila po smjernicama iz dobivenih papira)
blitva za 20 mi s tim da je dosta debeli onaj bijeli dio bio, sami listovi su mozda gotovi za 10 min,
pa cuj sto se okusa tice, nije nikako losiji, nego bolji, malo drugaciji, ipak je sve to bez soli kuhano. cak je i moja kcer kojoj je blitva u rangu bolje me ubij nego da to jedem, probala blitvu i rekla : mmm finoooo
Daphne
 

Re: kuhalo na paru , savjeti, recepti

PostPostao/la Tonka.M » 02 vel 2009, 16:14

ma daj? Znači ima nade i za mene i blitvu :lol

ajde baš mi je drago da su ti iskustva pozitivna, a ionak sad ide Teov rođendan pa mogu naručit od nekoga da mu umjesto plišane igračke donese kuhalo na paru :mrgreen:
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: kuhalo na paru , savjeti, recepti

PostPostao/la Daphne » 02 vel 2009, 19:24

danas sam skuhala korabicu na stapice i dala malenima da jedu sami... mljackali su ko veliki... a i prokulica je fina.. skuham je u tome, pa ju samo kratko bacim na par kapi maslinovog ulja i sasvim lagano poslim.... trazile se repete ;)
Daphne
 

Re: kuhalo na paru , savjeti, recepti

PostPostao/la ivanaCH » 03 vel 2009, 08:44

samo mala napomena, osobe koje su sklone kamencima ne bi trebale jesti blitvu na pari ili sirovu vec iskljucivo kuhanu zbog oksalata.
Inace uz kuhano povrce treba napravit kakav zgodan preljev. ho's neki moj recept onkraj ili nesto normalnije?
Teško je skrenuti desno kad si već skrenuo lijevo.
K. 7g
Avatar
ivanaCH
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 912
Pridružen/a: 02 stu 2002, 14:08

Re: kuhalo na paru , savjeti, recepti

PostPostao/la ivanaCH » 03 vel 2009, 08:45

i da, ja na pari rjedje kuham zimi a vise kad pocnu topliji dani.
Teško je skrenuti desno kad si već skrenuo lijevo.
K. 7g
Avatar
ivanaCH
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 912
Pridružen/a: 02 stu 2002, 14:08

Re: kuhalo na paru , savjeti, recepti

PostPostao/la anlan » 03 vel 2009, 10:54

moze ivana, ocu ja recept za neki zgodan. preljev.

i kako se na kraju posoli u toj spravi?
anlan
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 830
Pridružen/a: 23 vel 2005, 00:35
Lokacija: :)

Re: kuhalo na paru , savjeti, recepti

PostPostao/la cleonikky » 04 vel 2009, 07:10

Ja imam vec duze taj steameri volim u njemu raditi rizu i povrce. MM cesto spremi u njemu ribu (na jednom katu) na ostalom povrce na pari i eto ti zdravog rucka/vecere.
Ja obicno stavim soya sos preko povrca. A unutra obicno ubacim sve sto mi se nadje u fridju od povrca, najcesce to bude: brokula, karfiol, mrkva, krumpir...
Daphne, ako se odlucis korititi soya sos, uzmi onaj sa manje soli.
Mozes koristi i neke od zacina tipa, ruzmarin, basil...
Tamariki slika Zvijezdicaslika

The mind, even while looking,sees nothing.
The heart, even without looking,sees everything.
Avatar
cleonikky
volim zeleno
 
Postovi: 1398
Pridružen/a: 03 sij 2004, 03:17
Lokacija: Down Under

Re: kuhalo na paru , savjeti, recepti

PostPostao/la ivanaCH » 04 vel 2009, 08:46

Evo anlan, par zgodnih. Recepata. (ni jedan nije moj, sve pobrala po raznim knjigama)

-umeboshi sljiva i tahini: jedna umeboshi sljiva i 2 zlice tahinija (ako volis slanije dodas jos sljive) umuti se s malo vode i doda nasjeckani mladi luk. Konzistencija po volji.
-mladi luk, miso i tahini: izdinsta se lagano mladi luk na tamnom sezamovom ulju, u zdjelici se pomijesa jednaka kolicina misa i tahinija i doda malo vode. Time se zalije mladi luk i vatra se zgasi.
-zlica umeboshi octa i tamnog sezamovog ulja se pomijesa s malo tople vode i doda nasjeckani mladi luk (moze se dodati vise octa i ulja ovisno o kolicini preljeva)
-pomijesati limunov sok, malo senfa, 1-2 cesnjaka, malo maslinovog ulja i par zlica przenih sjemenki suncokreta i smiksati
-par zlica tahinija, par zlica tamarija, zlica mirina, zlica rizinog octa, žlica sezamovog ulja i par reznjeva cesnjaka protisnuti zatim sve sastojke smiksati (s ovim preliti tjesteninu i pareno povrce)

sjecam se jos jednog odlicnog s kikiriki maslacem al moram potrazit.
Teško je skrenuti desno kad si već skrenuo lijevo.
K. 7g
Avatar
ivanaCH
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 912
Pridružen/a: 02 stu 2002, 14:08

Re: kuhalo na paru , savjeti, recepti

PostPostao/la nejirinamama » 18 vel 2009, 14:54

izrezes krompir kao za pomfrit i kad se skuha u kuhalu za paru baci ga na momenat (samo da se uvalja) na tavu na kojoj si malo proprzila susam sa morskom solju i vidjeces kako djeca traze jos, ma kakav pomfrit :mah
nejirinamama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 92
Pridružen/a: 29 lis 2001, 17:02


Natrag na Recepti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.