O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.
Tema je zaključana

Re: Tražim recept

23 tra 2014, 14:37

nije hitno, spremam se probati tu tortu već neko vrijeme, pa kad stigneš :dada

Re: Tražim recept

23 tra 2014, 17:52

ova je provjerena ;)
http://www.coolinarika.com/recept/717393/

Re: Tražim recept

23 tra 2014, 20:31

meni se čini da je i kranjica objavila na svom blogu esterhazicu ali ne mogu naći, biće sam polupala lončiće.

http://foodforthought-jelena.blogspot.c ... torta.html
evo još jedan link ;)
jelena ima divne recepte i uvijek vrlo precizne upute s dosta fotografija.
njezina verzija ima dosta lješnjaka (mislim da u oriđiđi inače idu bademi), ali izgleda prefino :liza

Re: Tražim recept

23 tra 2014, 20:59

hvala vam :)

različiti su recepti, sad ću na kraju morati oba napraviti - vidim i krema se razlikuje, ali jako fina mi se čine oba recepta
eh što bih sad dala za komadić te torte

Re: Tražim recept

23 tra 2014, 21:05

a gle, ti bi mogla biti neodlučna, pa zovi na degustaciju :) ja ću rado pomoći u izboru :lol

Re: Tražim recept

25 tra 2014, 09:08

dogovoreno :lol

Re: Tražim recept

25 tra 2014, 22:03

Našla sam recept za maslenu pogaču :znoj iako starog topica više nema, ali me zanima je li ju iko ikada pokušao napraviti sa crnim brašnom? Ili da miješam crno brašno s bijelim?
Ne znam ni sama zašto sam si zamislila da maslenu pogaču radim sa crnim brašnom, valjda da bude onako k'o fol više dijetalna varijanta :lol

Re: Tražim recept

28 tra 2014, 15:09

olja, nisam s crnim al sam je pravila sad za Uskrs i to onako neku šminkersku varijantu s uvrtanjem i tako to. sve se mislim, ma i ta je verzija sigurno dijetalna :hahaha :hahaha


dunja, još ništa od te esterhazice? :shock :basnecu

Re: Tražim recept

28 tra 2014, 15:15

ništa :zub :znoj :lol

Re: Tražim recept

28 tra 2014, 15:18

hm, i meni se mota po glavi sad već danima :lol
dal da je pravim sad za četvrtak ili da tebe čekam? :lol :nokti

Re: Tražim recept

28 tra 2014, 17:41

Šta sa špinatom? Dobila sam hrpe domaćeg, mladog špinata. Izblanširala sam ga i smrznula. Molim neke ideje osim špinata, pirea, jaja - i recepte, naravno! ;) Pitate se što kuham sutra? Špinat, pire i jaja :baja

Re: Tražim recept

28 tra 2014, 17:44

Na lešo sa krumpirom, onako kao blitvu :)
Ili u rižu ubacis sitni sjeckani špinat pa poslužis kao prilog iz neko meso

Re: Tražim recept

28 tra 2014, 18:03

super, tog se ne bih ni sjetila :buket

Re: Tražim recept

28 tra 2014, 21:10

strangolapreti: (njoki od špinata koji su tako fini da se svećenici dave u njima)

nije mi se dalo tražiti recept (ja to sve onnako odokativno), pa sam malo prosurfala i otkrila da radim nečiju varijantu na temu; dakle, originalan trentinski recept kaže:

300 gr starog kruha, 2 jaja, cca 300gr špinata (svježeg, 500 gr smrznutog), mlakog mlijeka (koliko treba za kruh, oko 200 ml), parmezan (ne piše koliko, ali znam da je dobro staviti ga dosta (može i grana, ona je jeftinija, pa ju je lakše staviti više)), 2 ravne žlice brašna, maslac, kadulja (par listova) i krušne mrvice (za zgusnuti smjesu ukoliko je prerijetka)

Kruh se zalije mlijekom i pusti neko vrijeme (u receptu piše 3h, ali ja nisam nikad duže od po ure), špinat se skuha, dobro iscijedi i usitni.
Namočen kruh, usitnjen špinat, brašno, jaja, sol i parmezan izmiješaju se u smjesu iz koje se rade kuglice (ili neki njokasti oblici). Ukoliko je pregnjecavo dodati krušnih mrvica (ne kvare okus, dapače).

I sad, posvuda piše da se njoki skuhaju i preliju rastopljenim maslacom u koji se stavi par listića kadulje.
Ja ih stavljam u pećnicu s malo maslaca i komadićem kadulje na svakom i zapečem, i bude nam jako fino, čak i hladno... hladno možda još i finije.

Re: Tražim recept

28 tra 2014, 22:27

Meni je mladi spinat mrak sirov u salati. Smiksas sa zelenom, rikulom, matovilcem, radicem... Njam.

Re: Tražim recept

28 tra 2014, 22:40

Imas ti gore negdje i rimine njoke u umaku od spinata, to je prefino :liza

A super mi je salata mladi špinat i jagode pa malo fete i posuti bademima :liza

Re: Tražim recept

29 tra 2014, 06:21

Ajme, curke, super ste! :joy

Re: Tražim recept

29 tra 2014, 07:54

da, svježi špinat na salatu je odličan :dada
radila sam i njeke u zelenom umaku - sa špinatom, isto bude fino

Re: Tražim recept

29 tra 2014, 11:00

pitanje oko slanutka za humus.

ak je suh, kolko ga dugo moram močit? kolko ga dugo kuham u ekspres loncu?

do sad sam radila sa konzerviranim, al sad oću OPET probat sa suhim. daaavnih dana sam ga sto godina namakala i kuhala i nikak da se skuha :ajme

Re: Tražim recept

29 tra 2014, 12:13

močiš obično preko noći a kuhaš cca sat vremena u običnom loncu (znači cca 15 minuta u ekspresu).
Ja slanutak kuham tako da dodam sve ostatke začinskih trava unutra. Onda ima jako fin miris i malo mu oplemeni okus što je super pgotovo za humus.

Re: Tražim recept

29 tra 2014, 12:33

slanić isto namacem ga noć prije, a kuham nekih 15ak minuta. moj lonac ima opcije 1 i 2. na 2 kuham meso, a na 1 povrce i zitarice. tako ovo 15 min na 1.

nego gdje je taj recept na njoke u umaku od špinata? nađem samo neki s gorgonzolom, to ne bih.

Re: Tražim recept

29 tra 2014, 12:39

mao, odličan ti je ovaj recept :5

Re: Tražim recept

29 tra 2014, 12:43

east, ne mogu sad naci, mozda bi ga Rima mogla tocno ponovo napisati :)

zapravo napravis špinat na mlijeku i dodas u njega 2-3 trokutića sira (onog za mazanje) ili naribane gaude i preliješ preko njoka :)

Re: Tražim recept

29 tra 2014, 13:26

sole nisam ti odgovorila za tortu, najizglednije je da ću je raditi oko vikenda, preko tjedna teško
pa da usporedimo dojmove :)

Re: Tražim recept

29 tra 2014, 13:43

može. ja evo lupam lješnjake. isprobat ću jeleninu ;)

Re: Tražim recept

29 tra 2014, 14:29

fala :)

Re: Tražim recept

30 tra 2014, 22:39

;)
Degustacija ce biti sutra. Dizem fotki s moba, moguce ce biti ogromna

slika

Re: Tražim recept

01 svi 2014, 10:16

Da ogromna. Evo mi curi zebrasti uzorak iz tabletica :lol fino zgleda :kino

Re: Tražim recept

01 svi 2014, 10:19

Rimaithor je napisao/la:Meni je mladi spinat mrak sirov u salati. Smiksas sa zelenom, rikulom, matovilcem, radicem... Njam.


:dada skoro pa ga tako i najviše pojedemo. prava "bomba" ti je ako napraviš dressing od oraha, limuna(octa), ulja i začinskih trava. smiksati u blenderu i preliti. :liza

Re: Tražim recept

01 svi 2014, 12:21

oo sole, izgleda mrak :dada

od moje ništa ovaj vikend, izvadila smrznutog tijesta pa će biti pita od oraha i čokolade, prefino nešto, a pola posla mi je odrađeno već

tortu prebacujem za idući vikend
Tema je zaključana