Sada je: 18 tra 2024, 02:12.

Tražim recept

O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: Tražim recept

PostPostao/la Ina66 » 06 kol 2016, 23:31

lokarde je najbolje ispeći na gradele (roštilj)
može i u pećnici tako da se nareže povrće po želji - tikvice, paprike roge, ljubičasti luk - i na njih slože očišćene lokarde. posoli se, popapri i doda začinskog bilja po želji, nakapa se maslinovim uljem i peče pod folijom na cca 200°C
druga varijanta u pećnici je krumpir narezan na ploške, češnjak i peršin pa opet na vrhu lokarde i folija
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Tražim recept

PostPostao/la mrava » 07 kol 2016, 07:21

Ina66, puno ti hvala, javim rezultate! :luv
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Tražim recept

PostPostao/la Duga » 11 kol 2016, 15:55

Evo mene, opet...
Molim recept(e) za neke sendvičke, zalogajčiće, salate...koje bi klincima (onim od 10-12 godina) bili ok. Nekako bih da se odmaknem od naručivanja ( :nata) pizze, a nepca im još nisu sazrela/dorasla ( :lol ) kulenu i šunki (njihov problem :gigl ).
thnx

...e, i da nije previše pipkavo, znate mene :zub
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6944
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Tražim recept

PostPostao/la Adorabla » 12 kol 2016, 10:26

meni su odlični bili topli sendviči za takve dječje partije. Nije pizza al je slično pa funkcionira :nata
I nema nikakvog pretjeranog prtljanja; kupiš toast, namočiš svaku šnitu u mlijeko i gore po tome sam ja stavljala mješavinu: 4 jaja, 25 šunke, 20 sira izribanog, origano, malo muškatnog i cca 2-4 velike žice kiselog vrhnja. Sve skupa treba ispasti dosta gusto. Sve rasporediš po tom toastu i čekaš kad ti paše da zapečeš.
Druga varijanta koja je kod nas išla odlično su bila punjena jaja i punjeni paradajzići ali to već zahtijeva tanjure i 2 minute mirovanja dok jedu . To bi vjerojatno ovi od 10-12 preživjeli.
Salata naravno portugalska. To je apsolutni hit u toj dobi ali isto nisam sigurna koliko ćeš se zezati s majonezom sada.
A kruh bih obično grisine ispekla. E da možeš i kruh zamijesiti pa unutra dodati kaj hoćeš (moji najviše vole šunku/pršut i sira malo) pa onda to narežeš kao komadiće da grickaju usput.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Tražim recept

PostPostao/la mamainana » 12 kol 2016, 10:47

moji obožavaju punjeno lisnato
varijante su pužići od lisnatog tijesta sa sirom i šunkom
pužići od lisnatog tijesta s mljevenim mesom
hrenovke u lisnatom

pužići su super jer ih pripremim dan ranije i onda samo taj dan pečem (taj dan napravim bolonjez tako da mogu puniti navečer :) )
Avatar
mamainana
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2518
Pridružen/a: 13 stu 2006, 13:54
Lokacija: u snovima

Re: Tražim recept

PostPostao/la Duga » 12 kol 2016, 16:28

Super ste :buket
U uzi izbor mi, za sada, ulaze- zapeceni sendvici, portugalska i ovo lisnato/pizza.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6944
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Tražim recept

PostPostao/la Potica » 12 kol 2016, 20:35

Topli sendivći su i moj favorit, ovo je stari forumski recept i često ga radim iako nisam zapisala tko ga je stavio.

M&B topli tost trokutici

Uglavnom uzmete tepsiju ili vatrostalnu zdjelu ( velicina odprilike kao polovina onog crnog pleha sto dodje u rerni) premazete puterom. poredate kriske tosta (kojem ste predhodno odstranili koricu) na kriske stavite malo putera, poredate listove trapista, i listove sunke preko stavite ponovo red tosta i sve to zalijete smjesom od 5 jaja i malo pakovanje vrhnja za kuhanje i soli. Poklopite i ostavite u frizderu do ujutro. Ujutro ukljucite rernu na 200 stepeni i u vrucu rernu ubacite tepsiju i pecete dok ne porumeni. Jako ukusno, djeca obozavaju, i vrlo lako za napraviti. Ja sam prosli put ubacila i suhog mesa...

Meni je ovo malo pa ja radim duplu mjeru u velikom protvanju od pečnice.
A na djećjim rođendanima su uvijek prvo planule kiflice sa hrenovkama, to radim po receptu za Dukatove brzo i fino kiflice samo u kiflicu ubacim kuhanu koktel hrenovku.
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21824
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Tražim recept

PostPostao/la Duga » 14 kol 2016, 19:57

E, da, sad si me podsjetila na jednu stvar vezanu za brzo/fino kiflice...
Meni nikad nemaju onu finu smeđkastu boju, izgledaju bljedunjavo iako su pečene i prefine.
Premažem ih žumanjcem, ali nije to-to...
Kako vi radite?
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6944
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Tražim recept

PostPostao/la olja » 01 stu 2016, 15:32

S heljdinim brasnom valjda treba biti obazriv jer nije bas uvijek 100% gluten-free. Uglavnom je, trebalo bi biti, ali treba provjeriti dvaput.
Bez glutena je recimo rizino brasno.
Ima li neko iskustva s njim?
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: Tražim recept

PostPostao/la olja » 01 stu 2016, 15:37

Duga, ovo za koktel-pecivo za djecu (znam da kasnim ali nije zgoreg napisati) - trebalo bi da sam nekada ostavila tu negdje recept za kiflice koje su bez jaja i mlijeka (s mineralnom) - obicno ih pravim za dj. rodjendane izmedju ostalog i jer imamo alergicara u okruzenju, s tim sto od tijesta razvucem "koru", filujem recimo kecapom i sunkom, origanom, smotam u roladu, rezem na snite pa ih pecem polegnute, kao puzice. Smazu ih klinci dok kazes keks :)
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: Tražim recept

PostPostao/la olja » 01 stu 2016, 15:46

Hope77 je napisao/la:imate li neki provjeren recept bez secera i bez umjetnih sladila? kolac ili torta

ovaj sam par puta isprobala:
http://carobna-kuhinja.com/recepti/poslastice/kolač-sa-sirom-i-malinama
keks je bez secera, za dijabeticare, a sir je bez masnoca.
zasladjivace (niti ikakav secer) nisam koristila ali cu naredni put pokusati sa stevijom
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: Tražim recept

PostPostao/la Adorabla » 02 stu 2016, 11:13

Bez glutena je recimo rizino brasno.
Ima li neko iskustva s njim?

Stavila sam ga u njoke i bilo je ok, dodala sam doduše i majdine, ali sam dodala i obično bezglutensko jer mi je samo rižino :dunno. Nem okusa i bezveze je čisto. Ima dosta recepata s palačinkama ali meni je za palačinke zobeno i heljdino puno bolja varijanta tak da se ne bum na to odlučila. U kruh ga recimo nikada ne bih stavila u nekom većem ommjeru, iako našla sam recepte di ga stavljaju samo s krumpirovim (kod nas nisam našla krumpirovo brašno).
Mislim da bi recimo tortilje s njime bile odlične ili ovaj roti
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Tražim recept

PostPostao/la Ina66 » 02 stu 2016, 11:18

Adorabla, daj mi napiši omjere za zobene palačinke. moje su se žalile da su im kisele (pravila sam ih s mlaćenicom i medom)
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Tražim recept

PostPostao/la Adorabla » 02 stu 2016, 11:35

Zobene ne radim čiste. To se ni meni ne bi svidjelo. Obavezno miješam zobeno i heljdino ( do cca 30% zobeno jer mi je skupo), puno jaja, ne stavljam mineralnu nego samo punomasno mlijeko (i dodam još par žlica topljenog putra).
Zobeno mi je na razini ko i rižino. Ja ga stavljalam samo u kombinacijama s ostalim brašnima za slano.
Nema do običnog pšeničnog brašna :lol
Pogotovo kruh
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Tražim recept

PostPostao/la olja » 02 stu 2016, 12:44

Zobene palačinke radim po ovom receptu:
- 1 jaje
- 145g zobenog brašna
- 20g ulja od grožđanih koštica ili maslinovog ulja u nedostatku prvog
- 125g mlijeka
- 150g vode
- sol, prstohvat praška za pecivo
Tijesto umutim i ostavim da odstoji oko 30 minuta. Palačinke su deblje i takve savršene za slane varijante, ali ako planiram slatke, onda dodam još vode i/ili mlijeka.
Od ove smjese ispadne cca 5-6 palačinki.
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: Tražim recept

PostPostao/la olja » 07 stu 2016, 16:25

Sto se rizinog brasna tice, danas sam napravila ovo:
http://www.coolinarika.com/recept/punjeni-trokuti/
:up
Varijacije na temu, jel' te - nemrem ja tu te trokute ovo-ono slagati, nego sam razvukla koru od tijesta, naslagala sir, špek, kečap, začine... srolala, rezala na šnite i ispekla "pužiće"
Rezultat: sasvim zadovoljavajuć :dada
Za ponoviti.
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: Tražim recept

PostPostao/la olja » 10 stu 2016, 10:10

I opet ja :bis
Sto se tiče palačinki - napravila sam po ovom receptu i zaista smo zadovoljne :up

- 1 jaje
- 7-8 žlica pirovog brašna (miješala pirovo i ječmeno jer nisam imala dovoljno pirovog)
- 1 dl mineralne vode
- 1 dl obične vode
- 1 žlica maslinovog ulja

Ispale su 4 fine, mekane, malko podebele palačinke, taman dobre za slano punjenje :dada
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: Tražim recept

PostPostao/la folne » 10 stu 2016, 10:10

cure, što sve radite s rezanim kiselim zeljem (kupusom)?
poslala sveki domaće, a ja smišljam što bi mogla, a da bi klici to jeli.
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: Tražim recept

PostPostao/la dunja » 10 stu 2016, 10:16

ima nešto što se zove lička sarma, moja kolegica to radi, ako hoćeš pitam recept
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: Tražim recept

PostPostao/la mrava » 10 stu 2016, 10:28

Ja pravim sekeli gulaš, pa palentu s kiselim zeljem i prženom slaninom, grah sa kiselim zeljem...
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Tražim recept

PostPostao/la folne » 10 stu 2016, 10:45

dunja, to je sarma koja se slaže u redovima, jel da? ah, ne bi prošlo jer i iz obične samo iskopaju meso. :roll

sekeli gulašu bi mogla dati šansu. nisu probali nikad jer ja to ne volim pa nisam ni kuhala. :lol
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: Tražim recept

PostPostao/la dunja » 10 stu 2016, 10:49

je :lol
sekeli je fini :dada
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: Tražim recept

PostPostao/la Adorabla » 10 stu 2016, 15:16

ja ga najviše volim na salatu. To bih mogla svaki dan jesti
Inače i mi radimo sekeli ali i krpice radimo s kiselim zeljem i kupus na crveno isto. Omiljeno nam je dugo dinstano kiselo pa onda uz to kobase i stampot, a moja tetka je znala i verziju bosanskog lonca raditi s kiselim kupusom i mislim si da bi to meni sada, kad sam starija vjerojatno bilo ukusnije nego s običnim slatkim.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Prethodna

Natrag na Recepti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.

cron