Switch to full style
O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.
Tema je zaključana

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

23 stu 2015, 15:41

Prava torta za djecu :luv

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

22 pro 2015, 09:11

Bombonopad po ideji petogodišnjaka :)
slika

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

22 pro 2015, 09:31

Wow, baš je cool torta! :luv Sretan rođendan sinku! :rodj

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

22 pro 2015, 09:38

snow :le fenomenalno!!! prava djecja :luv

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

25 pro 2015, 21:57

Snow hahahaha!!! Super je

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

25 pro 2015, 21:57

Snow hahahaha!!! Super je

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

14 sij 2016, 11:48

snow :up super je :le

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

14 sij 2016, 13:34

krasna je :le tu bi i moja juniorka poželjela....

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

05 vel 2016, 09:37

evo mene po jedan savjet od vrsnih slasticarki. ;)
Sin mi ima rodjendan za mjesec dana, pa smo nas dvoje vec u razmisljanju oko torte. On zeli brod tortu, ali gdje god nadjem recept sve je sa cokoladnim kremama, a on njih ne voli. E sad mene zanima koja bi krema bila dovoljno cvrsta da brod nepotone? A za ukrasavanje cemo probati slag obojati, a ako neuspije onda cemo ga ukrasiti coko ganacheom.

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

11 ožu 2016, 21:38

Ja trebam jednu ideju kako napraviti most na torti. Planiram malcu za 2 rođendan napraviti stazu sa autićima, i silno bi htjela i most napraviti ali neznam kako i od čega. Da izrežem plastične boce pa ju ukrasim? ništa mi ne pada na pamet. I planiram tortu šlagom raditi s kojim bojama da ju ukrasim a da mi ne pušta boju dalje?

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

11 ožu 2016, 21:49

Most možeš napraviti pomoću lista oblatne koji malo umotaš između dvije mokre krpe i prebaciš preko plastične boce da dobije ovalni oblik, kao most. A možeš ga ,,obojati'' rastopljenom čokoladom za kuhanje

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

11 ožu 2016, 22:00

Jednom imali brod - frendica radila, istina čokoladnu tortu, no možeš i samo bisvit gušći pa s pekmezom ili lješnjak filom (samo jedan red file)- naš je brod bio "pojačan" playmobilovom gusarskom figuricom pa je efekt bio vau :dada . Koliko se sjećam slamke su držale jedro od salvete...

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

12 ožu 2016, 09:44

To zvuči OK i razmišljala sam o oblatni ali nisam znala kako ju oblikovati. Koliko dugo ste ju držale izmedu krpa?

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

12 ožu 2016, 14:31

uspjela sam napraviti brod. Napravila For her ali samo sa bijelom cokoladom, je da sam izvana ukrasila sa ganachom ali u tankom sloju da slavljeniku ne smeta. Takodjer su nam ukrasi bili sa gusarskog broda, a slavljenik je bio presretan iako je bio prehladjen. Stavim kasnije slikicu

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

12 ožu 2016, 14:47

evo je
[url][URL=http://s1353.photobucket.com/user/gaga0305/media/02e1cf9e-ac41-46bb-8566-9fb45867ea1f_zpssmevdxgs.jpg.html]slika[/url][/url]

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

12 ožu 2016, 14:53

Zakon

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

16 ožu 2016, 22:03

gaga, divan brod! :5

hvala za savjet/ideju za most :5

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

16 tra 2016, 16:01

Cure, trebam recept za neku finu tortu. Sljedeći tjedan nam je pričest, a ja totalno pogubljena. Inace uvijek radim for her tortu ali bi sad nesto malo drugačije. Imate neku ideju, za cca 20ak ljudi? :moli Ukrasila bi šlagom, neki anđelek i tako.

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

16 tra 2016, 18:24

Masha je napisao/la:Cure, trebam recept za neku finu tortu. Sljedeći tjedan nam je pričest, a ja totalno pogubljena. Inace uvijek radim for her tortu ali bi sad nesto malo drugačije. Imate neku ideju, za cca 20ak ljudi? :moli Ukrasila bi šlagom, neki anđelek i tako.

Ledeni vjetar od jagoda?

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

16 tra 2016, 19:39

Nesquick san torta je odlična, svi je vole! http://www.coolinarika.com/recept/nesquik-san-torta/

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

18 tra 2016, 11:12

Hvala cure! Ledeni vjetar bi svakako napravila, ali uz tortu. Ova Nesquick mi se čini super i izdašna.

Našla sam i neku Ljiljan tortu na Coolinarici, jel netko možda probao?

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

18 tra 2016, 11:53

i milka torta je odlicna, neko vrijeme sam ju redovno radila i svi su trazili jos (i recept).

mislim da sam po ovkavom receptu radila:

http://www.coolinarika.com/recept/726537/

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

18 tra 2016, 12:25

http://www.coolinarika.com/recept/cokoladna-torta-s-mokrim-biskvitom/
nedavno sam otkrila mokri biskvit i ovaj recept mi je super, samo sto meni uvik ispadne visoki biskvit, mislim da bi kalup 28 bio bolji (uvik radim sa 26)
za necakinjin rodendan sam napravila tu tortu, ali nisam spajala biskvit vec sam imala dvi torte, povecala sam smjesu kreme i podjelila po pola
sestra mi svako malo trazi da je ponovim :)

http://www.coolinarika.com/recept/apsolutno-cokoladna-torta/
ovu sam radila za rodendan starijem, svima se svidila :) ali ipak dajem prednost mokrom biskvitu, tamo ni mikser ne treba :)
ali ova se moze ukrasiti kako si i zamislila

mileramka je nesto sto uvik radim kao dodatnu tortu, brza je i jednostavna, a svi je vole :dada
http://www.coolinarika.com/recept/744711/
samo sto ja ne pecem s vocem, vec stavim svjeze kad se mileramka ohladi :) (kad nemam milerama, napravim i s kiselim vrhnjem, kupujem ono crveno u lidla i bude isto super :dada )

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

18 tra 2016, 15:25

evo dvije potpuno različite ideje za istu proljetnu torticu :) Ledeni vjetar s jagodama

slika

slika

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

18 tra 2016, 15:27

Cvjetna torta Pia :)


slika

slika

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

21 tra 2016, 12:09

slika

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

21 tra 2016, 13:17

solea predivne su :zivili ona s cvijećem mi je nešto stvarno posebno, baš onako divna!!!

gaga brod je isto mrak!!!!!!

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

21 tra 2016, 14:27

tnx :kiss
da, i meni je ta baš baš posebna


hm, malo duže me nije bilo pa sad sada zatrpala pdf fotkama :lol :lol

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

21 tra 2016, 14:33

jel ovo šlag solea?

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

21 tra 2016, 16:58

Solea, zbog tvojih slika sam i pocela dolaziti na ovaj pdf :dada neka tvojih slika :buket :kiss
Tema je zaključana