Sada je: 25 tra 2024, 22:36.

Emajlirano posuđe vs ostalo

O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Emajlirano posuđe vs ostalo

PostPostao/la mrs. eastwood » 16 lip 2015, 20:14

Kako stojite s tim?
Znam da mora biti ekstra kvalitetno inače se brzo ošteti, pa na stranu cijena.
Zanimaju me tave prvenstveno. Za što koristite takve tave? Neki trikovi kako kuhati s takvim posuđem?


A i sve ostalo.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Emajlirano posuđe

PostPostao/la Adorabla » 17 lip 2015, 09:41

Ne koristim vise emajlirane tave jer su pretanke i previse zagaraju. Barem ove nove sto se mogu kupiti.
Iz "nasljedstva" :lol moje mame imam tri tavice; velika u crvenoj boji, srednja u zutoj i malena u plavoj boji. To su emajlirane ali debele tavice i te su mi zakon za jaja, palacinke i tako. Mislim da samo moras naci dobru tavu s debljim dnom i onda ti je svejedno je li teflonka ili metal ili emajl.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Emajlirano posuđe

PostPostao/la mrs. eastwood » 17 lip 2015, 10:03

mene su sad teflonske tave dovele do ludila. Mislim dvije WMFove su mi se izgrebale u roku od godine dana. A platila sam ih fajn. I jeftinija verzija iz IKEAe je iste sudbine.

Nekako mislim da bi te emajlirane mogle poživiti kod nas.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Emajlirano posuđe vs ostalo

PostPostao/la Adorabla » 17 lip 2015, 10:23

Ne volim ni ja teflonke ali ih vole djeca i MM. Ja bih bila sretnija da mogu negdje nabaviti debelu gusanu tavu pa im to mozda podvaliti.
Ali emajlirane ove s debelim dnom ti se ne mogu mjeriti s teflonkama sto se tice npr zagaranja. Mislim ja i palacinke pecem u toj emajliranoj ali to je onda tako da jako jako zagrijem tavu s uljem, visak ulja izlijem u salicu pa onda tek tijesto. I npr ako mi prva palacinka zagori moram prestati peci, oprati tavu i onda ponoviti proces. Mislim lakse je s teflonkom. Nema te predpripreme. Ma ne bi se ni ja maltretirala s time i sigurno bih pokleknula samo da mi nisu palacinke finije iz te emajlirane (ali to je mozda i psiholoski :dunno) A kaj se tice tog grebanja teflonke i meni strada u par mjeseci koristenja iako svi doma tvrde da nikada ne stavljaju metal u nju nego samo silikon i drvo :dunno
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Emajlirano posuđe vs ostalo

PostPostao/la JednomCuPostatiMama » 28 lip 2015, 23:58

Otkako sam nabavila par Delimano tava, preporodila sam se:) Nist ne zagori, palacinke lako ispadaju van, kao i omleti...do tad su teflonke propadale, jako brzo, pogotovo sto je tata bio nepazljiv...
JednomCuPostatiMama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 913
Pridružen/a: 02 lip 2003, 16:52

Re: Emajlirano posuđe vs ostalo

PostPostao/la Mala Bornica » 29 lis 2015, 10:20

molim savjet! da li se isplati ovo kupiti:

http://www.ivy.hr/ponuda/zeljezna-tava-za-palacinke/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_term=29.10.&utm_content=29.10.&utm_campaign=29.10.

stalno petljam s tavama za palacinke, delimanova mi je bila ok ali vise nije i opet sam na teflonki.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15993
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Emajlirano posuđe vs ostalo

PostPostao/la Nanoibeba » 29 lis 2015, 12:42

mislim da ja imam takvu - meni vrijedi svake kune
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33


Natrag na Recepti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.